Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Zajednički život pre braka: da ili ne?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Pon 7 Jan - 13:29


Ih, umeju oni da glume i to opasno ako nisu zajedno Laughing ..Moja prijateljica se zabavljala sa momkom, godinu dana ..sve je bilo idealno, pazio je i mazio, ali svako veče je išao svako kod svoje kuće. Velika svadba, ljubav bog zna kakva, dok posle dva meseca nije počeo da dolazi kući pijan, udara joj glavu od patos, šutira u stomak i lomi rebra ..Tad je upoznala i ostalu njegovu familiju koja je potvrdila da je on godinama alkoholičar, da je imao svakojake ispade pa čak i dolaske milicije na njihova vrata jer je maltretirao i svoje roditelje osim ostalih i tako ...

Znači, da su se bolje upoznali i da su bili non stop zajedno, sigurno ne bi uspeo tako dobro da se krije, ali..Niko ne može doveka da glumi kakav je.. happy










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Pon 7 Jan - 14:05

Shadow ::

Ih, umeju oni da glume i to opasno ako nisu zajedno Laughing ..Moja prijateljica se zabavljala sa momkom, godinu dana ..sve je bilo idealno, pazio je i mazio, ali svako veče je išao svako kod svoje kuće. Velika svadba, ljubav bog zna kakva, dok posle dva meseca nije počeo da dolazi kući pijan, udara joj glavu od patos, šutira u stomak i lomi rebra ..Tad je upoznala i ostalu njegovu familiju koja je potvrdila da je on godinama alkoholičar, da je imao svakojake ispade pa čak i dolaske milicije na njihova vrata jer je maltretirao i svoje roditelje osim ostalih i tako ...

Znači, da su se bolje upoznali i da su bili non stop zajedno, sigurno ne bi uspeo tako dobro da se krije, ali..Niko ne može doveka da glumi kakav je.. [You must be registered and logged in to see this image.]





To ti kažem. Cool

Ne pričam ja napamet, svašta sam vidio u životu. affraid

Poznam ja i pijandura, i narkomana, i kriminalaca. Nažalost.

Od 18 do 24 su zlatne osobe. I muškarci i žene. Za Oskara za glumu. [You must be registered and logged in to see this image.]

Ali od 00 do 24 se moraju pokazati.

U pravom svjetlu. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
aquariusaqua

Elita
Elita

aquariusaqua

Ženski
Poruka : 3297

Učlanjen : 01.12.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Pon 7 Jan - 17:47

Ja sam definitivno za DA kada je veza već u nekoj ozbiljnijoj fazi. Mada ni zajednički život pre braka ne može biti merilo niti garancija za skladan brak, ipak su šanse za uspeh mnogo veće (mislim...ukoliko i dalje žele da se venčaju Laughing).
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Pon 7 Jan - 20:44

Nop , i dalje tvrdim da je naj opcija bez zajedničkog života pre braka , može prespavat jedno kod drugog neki put, al da žive skupa NE nikako [You must be registered and logged in to see this image.]
Što reče Saga raskantali bi se zbog pišljivih peškira i najmanja sitnica bi bila povod za odlazak i raskid aa može bit takve gluposti posle nekog vremena i neprimete a kad su u braku ipak će bit tolerantniji jer ih papir veže da ne odu zbog svake gluposti, a kad su skupa bez obaveza i mala glupost bi ih rastavila jer ih bašš ništa ne zadržava skupa , još ako neko ima kratak fitilj na glupave detalje ee užass [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Pon 7 Jan - 20:51

Enigma ::
Nop , i dalje tvrdim da je naj opcija bez zajedničkog života pre braka , može prespavat jedno kod drugog neki put, al da žive skupa NE nikako [You must be registered and logged in to see this image.]
Što reče Saga raskantali bi se zbog pišljivih peškira i najmanja sitnica bi bila povod za odlazak i raskid aa može bit takve gluposti posle nekog vremena i neprimete a kad su u braku ipak će bit tolerantniji jer ih papir veže da ne odu zbog svake gluposti, a kad su skupa bez obaveza i mala glupost bi ih rastavila jer ih bašš ništa ne zadržava skupa , još ako neko ima kratak fitilj na glupave detalje ee užass [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa ko im brani da se pomire Laughing - ako je sitnica u pitanju ... a i papir sam po sebi ništa ne znači dok ozbiljnije imovine, a pre svega dece nema ...
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Pon 7 Jan - 21:26

Za brak nisam, a za zajednicki zivot jesam.I sve podpirem sto je Senka gore napisala.
Ja licno pricam o svome interesu sada....
Ja licno bi za pravu osobu napustila posao, i nasla bilo kakav posao.Jer svaki posao koji se radi posteno i zaradi se koji dinar je dobar.
A nikada ne bi nekoga izkoristila radi para ili stana.I mislim da je to ko to radi visak bezobrazluka....
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Pon 7 Jan - 23:44

Ustvari, brak treba i ukinuti. Cool

Kome to još treba. Shocked

Šta mene ima neko tamo vjenčavati. affraid

Ja vjenčam nju, ona vjenča mene i gotovo. [You must be registered and logged in to see this image.]

Nikakvi papiri meni ništa ne predstavljaju. [You must be registered and logged in to see this image.]

Niti mi trebaju. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Uto 8 Jan - 10:29

Kayser Soze ::
Enigma ::
Nop , i dalje tvrdim da je naj opcija bez zajedničkog života pre braka , može prespavat jedno kod drugog neki put, al da žive skupa NE nikako [You must be registered and logged in to see this image.]
Što reče Saga raskantali bi se zbog pišljivih peškira i najmanja sitnica bi bila povod za odlazak i raskid aa može bit takve gluposti posle nekog vremena i neprimete a kad su u braku ipak će bit tolerantniji jer ih papir veže da ne odu zbog svake gluposti, a kad su skupa bez obaveza i mala glupost bi ih rastavila jer ih bašš ništa ne zadržava skupa , još ako neko ima kratak fitilj na glupave detalje ee užass [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa ko im brani da se pomire Laughing - ako je sitnica u pitanju ... a i papir sam po sebi ništa ne znači dok ozbiljnije imovine, a pre svega dece nema ...

Stvar je u tome što će reći , probali smo viš da ne ide , tebe će i dalje nervirat to što ne dižem dasku od šolje , a tebe što kosu ostavim na četki aa to je nešto nedopustivo u zajedničnom životu [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Čet 10 Jan - 9:36

Abu Dabi ::


Bilo bi puno manje razvoda. Puno manje kredita koje nema tko vraćati.

Ne bi. Bilo bi puno manje brakova, jer bi ljudi tražili savršenstvo u braku. A nekim bi život prošao u ''generalnim probama''...


Abu Dabi ::
A što bi tebi falilo, ako dosta zarađuješ, da uzdržavaš nekoga muškarca, recimo mene, naprimjer. [You must be registered and logged in to see this image.]


Prvo, morala bih da vidim koliko si ješan...Laughing jer ne zarađujem puno. Drugo, morala bih na uvid dobiti tvoj zdravstveni katon...[You must be registered and logged in to see this image.]čuj još da ti kupujem i lekove....


Abu Dabi ::
Sve spremljeno, blista stan, na stolu postavljen ručak. Laughing

Da ti kažem nešto Abi, nije meni problem da spremim ručak. Lepo je kad te neko iznenadi. Ne mora da savija sarmu itd. al' može nešto de spremi ponekad. Međutim, ne fasciniraju mene tako neke stvari...Krka se nekako spremi, a sudove može oprati mašina za sudove. Meni treba neko ko je sposoban, ko je oslonac, ko ume da zaradi...a maser će da me masira, a mogu ići i na aerobik, šta bi mi falilo...Laughing

I pored ovakve ponude Laughing što bi rekla Eni i dalje nisam za.

Sve je lutrija, pa i veza, a kamoli brak...
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Čet 10 Jan - 10:19

Nerazumem čemu smisao biti u vezi ozvaničenoj il neozvamičenoj confused ako će biti idimi dođimi confused pa to ti dođe trebaš mi po potrebi ,samo kad ja hoću il kad ti hoćeš happy zar život koji treba da se gradi u dvoje se svodi samo na par sati, a gde su sve one draži koje čine jednu stabilnost odmerenosti da uvek ima i lepog i manjeg lepo što nas iskušava happy jer da je sve idealno isuviše bi bilo dobro , nekako traženje i najmanjeg razloga za udaljavanje tj održavanje status quo nije sreća ona je površna i svodi se opet život kroz samoću .... happy
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34559

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Čet 10 Jan - 14:27

Enigma ::
tebe će i dalje nervirat to što ne dižem dasku od šolje , a tebe što kosu ostavim na četki aa to je nešto nedopustivo u zajedničnom životu [You must be registered and logged in to see this image.]


"Opet si se brijao po celom lavabou"

"Jesu li ono tvoje čarape pored kreveta?"

"Ja da spremam ručak?? Izvedi me negde kavaljerski"

"Ostavila si puno kupatilo dlaka od kose"

"Opet si ispraznila ceo bojler"

itd .... ali svaka od njih govori jedno - PROBA NIJE USPELA [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Ned 13 Jan - 14:40

panonski galeb ::
Nerazumem čemu smisao biti u vezi ozvaničenoj il neozvamičenoj [You must be registered and logged in to see this image.] ako će biti idimi dođimi [You must be registered and logged in to see this image.] pa to ti dođe trebaš mi po potrebi ,samo kad ja hoću il kad ti hoćeš [You must be registered and logged in to see this image.] zar život koji treba da se gradi u dvoje se svodi samo na par sati, a gde su sve one draži koje čine jednu stabilnost odmerenosti da uvek ima i lepog i manjeg lepo što nas iskušava [You must be registered and logged in to see this image.] jer da je sve idealno isuviše bi bilo dobro , nekako traženje i najmanjeg razloga za udaljavanje tj održavanje status quo nije sreća ona je površna i svodi se opet život kroz samoću .... [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa nije svaka veza ili brak...''idi mi, dođi mi''...Neki ljudi su imali više sreće, neki su opet imali malo više racia i dobro razmislili da li bi se vezali ili ne...recimo ja spadam u takve osobe....Za mene važi ona ''Bolje srećan sam, nego prazan i nesrećan u dvoje''...Lično, brzo skontam čoveka. Ne treba mi da sa njim provodim 24 sata da bih ga upoznala..A čarape na sred sobe, dlake u lavabou itd...tolerišem..Nije to nešto što bi moglo da me razbesni, jer i ja živim u kući u kojoj se non stop cirkuliše i u kojoj nas često bude i po 10...i verovala ili ne, meni tu ništa ne smeta.

Zaista sam protiv toga. I retko koji par koji je navikao na takve ''generalne probe'', nije napravio još koju generalnu probu...

Kažem, ljudi koji su se ''opekli'' koji su izašli iz neke duge, duge veze ili braka, smatraju da će na taj način sprečiti opet isti kraj....Ali to ništa ne mora da znači...., jer obično ljudi koji odu od neke osobe ili se razvedu, u 80% slučajeva nalete na istu ili sličnu od koje su se razveli ili razišli...jer očajnički pokušavaju da pronađu nekog...

Opuštenost... je najbolji lek za sve....I to treba umeti...

Neću više na ovu temu...Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Ned 13 Jan - 14:56

Sagacity ::
panonski galeb ::
Nerazumem čemu smisao biti u vezi ozvaničenoj il neozvamičenoj [You must be registered and logged in to see this image.] ako će biti idimi dođimi [You must be registered and logged in to see this image.] pa to ti dođe trebaš mi po potrebi ,samo kad ja hoću il kad ti hoćeš [You must be registered and logged in to see this image.] zar život koji treba da se gradi u dvoje se svodi samo na par sati, a gde su sve one draži koje čine jednu stabilnost odmerenosti da uvek ima i lepog i manjeg lepo što nas iskušava [You must be registered and logged in to see this image.] jer da je sve idealno isuviše bi bilo dobro , nekako traženje i najmanjeg razloga za udaljavanje tj održavanje status quo nije sreća ona je površna i svodi se opet život kroz samoću .... [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa nije svaka veza ili brak...''idi mi, dođi mi''...Neki ljudi su imali više sreće, neki su opet imali malo više racia i dobro razmislili da li bi se vezali ili ne...recimo ja spadam u takve osobe....Za mene važi ona ''Bolje srećan sam, nego prazan i nesrećan u dvoje''...Lično, brzo skontam čoveka. Ne treba mi da sa njim provodim 24 sata da bih ga upoznala..A čarape na sred sobe, dlake u lavabou itd...tolerišem..Nije to nešto što bi moglo da me razbesni, jer i ja živim u kući u kojoj se non stop cirkuliše i u kojoj nas često bude i po 10...i verovala ili ne, meni tu ništa ne smeta.

Zaista sam protiv toga. I retko koji par koji je navikao na takve ''generalne probe'', nije napravio još koju generalnu probu...

Kažem, ljudi koji su se ''opekli'' koji su izašli iz neke duge, duge veze ili braka, smatraju da će na taj način sprečiti opet isti kraj....Ali to ništa ne mora da znači...., jer obično ljudi koji odu od neke osobe ili se razvedu, u 80% slučajeva nalete na istu ili sličnu od koje su se razveli ili razišli...jer očajnički pokušavaju da pronađu nekog...

Opuštenost... je najbolji lek za sve....I to treba umeti...

Neću više na ovu temu...Laughing Laughing

Ruku na srce i ovaj post ti je kopija jednog ranijeg u kome si stvari spustila na lični nivo, i nas koji imamo "neko iskustvo" optužila da smo zbog svog lošeg iskustva za zajednički život pre ulaska u zajednicu, očajničko traganje i naletanje na iste je toliko stereotipno pa i uvredljivo da neću ni komentarisati, ali ću reći samo to da nisam za predbračnu zajednicu zbog svog lošeg iskustva već prosto zbog toga što je to civilizacijska tekovina i zbog toga što u tome ne vidim ništa loše. Što se ličnog lošeg iskustva tiče ne smatram da je krivac za to bilo šta drugo (izostanak predbračne zajednice na primer) do ja sam.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Ned 13 Jan - 15:06

Lako je nama ovdje teoretizirati. Cool

Ako se zajedničkim životom prije braka samo jedan par uvjeri da nisu jedno za drugo i civilizirano rastane, opravdao je svoju svrhu.

Jer neće raditi buduću najčešće nesretnu djecu.

A u krajnjem slučaju, ni sebi osobno neće stvarati opterećenje za budući život.

Zato sam za zajednički život, da se par STVARNO upozna i provjeri svoju odluku. Laughing










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Ned 13 Jan - 15:08

Zašto se ti prepoznaješ u ovom postu? Nikoga ja ne prozivam. Spadam u osobe, koje se direktno obraćaju ljudima. Nemam ja problem sa direktnim obraćanjem. Tako da je moj post uopšten i nema veze ni sa kim konkretno. Poznajem puno ljudi i dosta toga pišem što iz ličnog iskustva, što i iz iskustva ljudi koji su prošli neke situacije...Nemam razlog da nekog za nešto prozivam...Ali ne mogu pomoći nikome za ono što ga pogađa ili vređa, bez da mi je to bila direktna namera...a nije.

Malo diskutujemo. Inače uvek mogu dati samo jedan odgovor, ali mislim da je zanimljivije kada se malo raspravljamo, mudrujemo..Itd. A mogu i da ne postujem. Ne verujem da bi neko zbog toga zaplakao...Laughing

P.S. ovaj post je bio odovor na Sozin...Ulete mi Abi...Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Ned 13 Jan - 15:17

Sagacity ::
Zašto se ti prepoznaješ u ovom postu? Nikoga ja ne prozivam. Spadam u osobe, koje se direktno obraćaju ljudima. Nemam ja problem sa direktnim obraćanjem. Tako da je moj post uopšten i nema veze ni sa kim konkretno. Poznajem puno ljudi i dosta toga pišem što iz ličnog iskustva, što i iz iskustva ljudi koji su prošli neke situacije...Nemam razlog da nekog za nešto prozivam...Ali ne mogu pomoći nikome za ono što ga pogađa ili vređa, bez da mi je to bila direktna namera...a nije.

Malo diskutujemo. Inače uvek mogu dati samo jedan odgovor, ali mislim da je zanimljivije kada se malo raspravljamo, mudrujemo..Itd. A mogu i da ne postujem. Ne verujem da bi neko zbog toga zaplakao...Laughing

P.S. ovaj post je bio odovor na Sozin...Ulete mi Abi...Laughing

Pa obzirom da imam "iskustvo" i obzirom da sam rekao da nemam ama baš ništa protiv zajedničkog života pre braka ukoliko je to moguće i ukoliko oboje to žele, teško da sam mogao da se ne prepoznam Very Happy.

Rasprava nije sporna, ali je sporno lepljenje etiketa i iznošenje kvalifikacija koje se odnose na celu grupu ljudi, posebno ako neke etikete i konstatacije uopšte nemaju veze sa temom.

p.s. Stvarno mi nije jasno otkud ono pitanje, sve i da ne znaš neke stvari koje znaš ...
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34559

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Ned 13 Jan - 18:11

Kayser Soze ::
Ruku na srce i ovaj post ti je kopija jednog ranijeg u kome si stvari spustila na lični nivo, i nas koji imamo "neko iskustvo" optužila da smo zbog svog lošeg iskustva za zajednički život pre ulaska u zajednicu, očajničko traganje i naletanje na iste je toliko stereotipno pa i uvredljivo da neću ni komentarisati, ali ću reći samo to da nisam za predbračnu zajednicu zbog svog lošeg iskustva već prosto zbog toga što je to civilizacijska tekovina i zbog toga što u tome ne vidim ništa loše. Što se ličnog lošeg iskustva tiče ne smatram da je krivac za to bilo šta drugo (izostanak predbračne zajednice na primer) do ja sam.

Sad mi je jasno. Pa ti analiziraš postove affraid [You must be registered and logged in to see this image.]

Daj čoveče, o'ladi. Svako ima prava na svoje mišljenje [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Fantastican Kisni Dan

Super Član
Super Član

Fantastican Kisni Dan

Ženski
Poruka : 564

Godina : 29

Lokacija : izmedju dva sveta

Učlanjen : 30.10.2012

Raspoloženje : na nivou


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Ned 13 Jan - 18:15

Da. Bolje se odmah upoznati i videti da li odgovarate jedno drugom. A i sta je brak? samo papir.
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Pon 14 Jan - 18:13

Morgoth Bauglir ::
Kayser Soze ::
Ruku na srce i ovaj post ti je kopija jednog ranijeg u kome si stvari spustila na lični nivo, i nas koji imamo "neko iskustvo" optužila da smo zbog svog lošeg iskustva za zajednički život pre ulaska u zajednicu, očajničko traganje i naletanje na iste je toliko stereotipno pa i uvredljivo da neću ni komentarisati, ali ću reći samo to da nisam za predbračnu zajednicu zbog svog lošeg iskustva već prosto zbog toga što je to civilizacijska tekovina i zbog toga što u tome ne vidim ništa loše. Što se ličnog lošeg iskustva tiče ne smatram da je krivac za to bilo šta drugo (izostanak predbračne zajednice na primer) do ja sam.

Sad mi je jasno. Pa ti analiziraš postove affraid [You must be registered and logged in to see this image.]

Daj čoveče, o'ladi. Svako ima prava na svoje mišljenje [You must be registered and logged in to see this image.]

Ne znam gde sam ja bilo kome branio pravo na mišljenje, ne sećam se od kad smo mi to na "o'ladi" i ne sećam se da sam se tebi obratio, posebno ne na ovaj način i ne sećam se da sam prema ikome ovako neprijatan bio kao ti ovde.
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Uto 15 Jan - 8:42

Obratio si se meni. Uglavnom na neke optužbe ili ne reagujem ili kažem u jedan ili dva posta šta imam i to je to. Pogotovo što nije postojala bilo kakva loša namera niti mi je bilo ko bio ''na pameti''. Niti imam protiv bilo čijeg života nešto. Ne spadam u ljude koji bi se danima raspravljali. Desi se da se nekad ''zaglavim'' sa nekim na nekoj temi, ali to je stvarno retkost. Obzirom da sam pravi forumski diskutant, mogu sada da kažem da su retke, retke situacije kada sam se sa nekim raspravljala... Pa da ne bi ispalo da se nešto izvlačim ili zaklanjam...da kažem još neku.

Postoje razne teme na ovom forumu. Neke se tiču i života koji ja vodim. Opšte je poznato da sam ja solo i da furam neki svoj fazon. Bilo je tema na kojima je moj ''soj'' ili kako ti kažeš grupna pripadnost ''ispljuvana'' samo tako, pa nisam reagovala. A o predviđanima za budući život u smislu da mene ne može čekati ništa dobro da sam prepotentna itd...ni to me ne pogađa. I ako jesam prepotentna, znam zbog čega sam. Jednostavno se u svemu tome ne prepoznajem, niti me bilo šta od toga dodiruje. Svako ima pravo na svoje mišljenje, a ja imam pravo da živim kako ja mislim da treba, a ne kako bi drugi mislili da je najbolje za mene.

Ne možeš se ni u čemu prepoznati ako tebe same neke stvari bole. Ali to je već nešto sa čim bi ti trebao da se izboriš. Tvoj komentar je bio neosnovan kada sam ja u pitanju. Poštujem te, OK si lik skroz i da sam mislila da sam te nečim uvredila ja bih se izvinila. Umem ja to. Ali ne mislim...

A što se tiče teme, mislim da je odlična...jer daje mogućnost za diskusiju...Ali sam ja i dalje protiv zajedničkog života pre braka...Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Uto 15 Jan - 11:48

Sagacity ::
Obratio si se meni. Uglavnom na neke optužbe ili ne reagujem ili kažem u jedan ili dva posta šta imam i to je to. Pogotovo što nije postojala bilo kakva loša namera niti mi je bilo ko bio ''na pameti''. Niti imam protiv bilo čijeg života nešto. Ne spadam u ljude koji bi se danima raspravljali. Desi se da se nekad ''zaglavim'' sa nekim na nekoj temi, ali to je stvarno retkost. Obzirom da sam pravi forumski diskutant, mogu sada da kažem da su retke, retke situacije kada sam se sa nekim raspravljala... Pa da ne bi ispalo da se nešto izvlačim ili zaklanjam...da kažem još neku.

Postoje razne teme na ovom forumu. Neke se tiču i života koji ja vodim. Opšte je poznato da sam ja solo i da furam neki svoj fazon. Bilo je tema na kojima je moj ''soj'' ili kako ti kažeš grupna pripadnost ''ispljuvana'' samo tako, pa nisam reagovala. A o predviđanima za budući život u smislu da mene ne može čekati ništa dobro da sam prepotentna itd...ni to me ne pogađa. I ako jesam prepotentna, znam zbog čega sam. Jednostavno se u svemu tome ne prepoznajem, niti me bilo šta od toga dodiruje. Svako ima pravo na svoje mišljenje, a ja imam pravo da živim kako ja mislim da treba, a ne kako bi drugi mislili da je najbolje za mene.

Ne možeš se ni u čemu prepoznati ako tebe same neke stvari bole. Ali to je već nešto sa čim bi ti trebao da se izboriš. Tvoj komentar je bio neosnovan kada sam ja u pitanju. Poštujem te, OK si lik skroz i da sam mislila da sam te nečim uvredila ja bih se izvinila. Umem ja to. Ali ne mislim...

A što se tiče teme, mislim da je odlična...jer daje mogućnost za diskusiju...Ali sam ja i dalje protiv zajedničkog života pre braka...Laughing

Znam da postuješ samo na "temama" i volim da čujem tvoje mišljenje. U većini slučajeva smo se složili, ali normalno je da ima tema na kojima nismo. Suština foruma i jeste da svako ima pravo da iznese svoje mišljenje, kao što je i svako mišljenje i svaki post podložan "analizi" i suprotstavljanju. Ne smatram da je tvoj stav bio zlonameran, ali mislim da nema ništa sporno u tome da ti ukažem da si za jednu grupu ljudi bez ikakve ograde iznela neke paušalne stavove, a uz to baš i nisu imali veze sa temom, posebno onaj dodatak o "jurnjavi" i "pronalaženju istoga".
Ja se nisam prepoznao i nisi mene lično uvredila, već mi svaka generalizacija smeta. Znaš moje mišljenje o tebi, a ja mišljenja ne menjam od danas do sutra, i baš zato što smatram da si ok i normalna osoba dao sam sebi slobodu da se TEBI obratim i da ćemo i posle ovoga moći nastaviti normalnu komunikaciju.
Mislim da nikada nisam izneo generalni stav o osobama "kao što si ti" ili o bilo kojoj drugoj "grupi" (čak se trudim da budem maksimalno uzdržan i kad su gej osobe u pitanju, a imam stereotipe i predrasude o njima) baš iz razloga što se maksimalno trudim da nekoga zbog njegovog načina života, pogrešnog ili pravog izbora ili kluba za koji navija častim nekom "nalepnicom". Smatram da je to u skladu sa onom "što ne želiš sebi ne radi ni drugima" i da je taj stav ok, i naravno da sam i ja spreman na izvinjenje svakome kad god je to potrebno, mada u ovoj priči sem forumu na spamu nemam razloga čini mi se.
Imaju li neki drugi razlog za to, i tu ne mislim na tebe, nek se dogovore sami sa sobom, ja sam ovim raspravu završio.

Da teme nije loša, a i dalje ne vidim ništa sporno u tome da oni koji žele zajednički život pre braka to i urade Laughing !
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Uto 15 Jan - 12:34

Ajmo spustimo loptu i nastavimo da se "svađamo" ko ljudi. [You must be registered and logged in to see this image.]

I to ZAJEDNO.

Ništa osobno, nikakvih pravila. Jer ljudi su toliko različiti, da ne postoje pravila ponašanja za sve ljude.

Pa i isti lijekovi jedne liječe, a jednima štete. affraid

Hebeš diskusiju gdje svi isto misle. [You must be registered and logged in to see this image.]

Iako se to nemere desiti na Haossu.

Bar bi ja bio protiv. [You must be registered and logged in to see this image.]

Garant. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Uto 15 Jan - 12:52

I dalje msm da je zajednički život pre braka loš iz mnogo razloga , par sam već navela al eto da dodam još koji [You must be registered and logged in to see this image.]

ako je taj suživot u zajednici s roditeljima jošš gore , treba udovoljit ovom , onom, pa dok dodješ na red da tebi neko udovolji crkneš čekajući il to mešanje u razgovor kad se prepirete izmedju sebe , paa sex mora bit tih da vas ne čuju, paa oće li pohvalit nešto što si spremila a da se ne zameri kevi itd. [You must be registered and logged in to see this image.]

al sam zašla u detalje [You must be registered and logged in to see this image.] mada msm i da ste sami u predbračnom životu uvjek ćete imati neki osjećaj da ste pod skenerom i na ispitu a to nije baš gušt [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Uto 15 Jan - 12:56

Obavezan zajednički život u svrhu probe. [You must be registered and logged in to see this image.]

Da vidiš da li možeš cijeli život podnijeti situaciju da ti njeni banu bez najave u bilo koje doba dana, a ti si se baš napalio i "podigao jedra", naprimjer. [You must be registered and logged in to see this image.]

A utakmicu, koju ne možeš gledati, da i ne spominjem. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610Uto 15 Jan - 13:09

Pa ne moraju parovi živeti i sa mamom i tatom ..zajedno happy ..Najbolje bi bilo odvojeno, ako postoje mogućnosti..pa će se tek kad se pojede kilo soli s nekim, videti dali se može živeti sa tom osobom..10, 20, 30, 50 ..100 godina Shocked Smor happy










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zajednički život pre braka: da ili ne?   Zajednički život pre braka: da ili ne? - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Zajednički život pre braka: da ili ne?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Pet stvari koje trebate uraditi pre braka
» Sve više bez braka ...
» Zanovetanje je ''ubica'' braka
» Tajna uspješnog braka
» Tajne srećnog braka
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak-