Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Tajne srećnog braka

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Tajne srećnog braka Empty
PočaljiNaslov: Tajne srećnog braka   Tajne srećnog braka Sat610Pet 12 Okt - 11:10

Mnogi brakovi su na klimavim nogama. Štaviše, statistike pokazuju
da ni procenat uspešnosti drugih ili trećih brakova nije visok. Ima li
recepta za dugovečnu ljubav?

Šta da radite ako i dalje verujete u ljubav i u 60. ali statistike nisu
na vašoj strani? Ne samo da, prema nekim podacima, 45% svih brakova
završi razvodom, već se 67% drugih i 73% trećih brakova takođe neslavno
završi.


Ispostavlja se da će skoro svaka nova veza da doživi sudbinu prethodnih. Suzan Kvilijam, psihološkinja specijalizovana za veze, kaže da je nekoliko razloga zašto drugi i treći brakovi ne uspevaju.

- Ako vi ili vaš partner već imate iskustvo napuštanja braka,
biće vam lakše je da napustite i sledeći. Drugi razlog može biti da ste
toliko uplašeni prethodnim raskidom da niste sposobni da radite na
uspehu sledeće veze. A ako se niste dovoljno oporavili od prethodnog
raskida, skoro neizostavno ćete napraviti pogrešan izbor - kaže
Kvilijam.
SVET SE NE VRTI OKO VAS - Oslušnite svog partnera. Možda ste ponekad preokupirani svojim
brigama i mislima pa zanemarujete njegove probleme. Nekad on treba da
bude prioritet, a ne vi.


ZAKLJUČAVAJTE VRATA OD KUPATILA -Neka pristup kupatilu bude zabranjen za onog drugog, osim ako ne
usledi jasan poziv. Čak i kada stignu deca i ako imate kućnog ljubimca,
ne dozvolite da to bude slobodna zona za svakoga.
SEKS JE KLJUČAN - Ako stavite seks na dno vaše liste prioriteta, stvari će da
krenu nizbrdo. Iako seks nije garant za dugu i uspešnu vezu, nedostatak
istog je ubica brakova.Važno je da uvek budete na seksi oprezu. Škakljive porukice mogu
da učine čudo, kao i razmena „onih” pogleda za večerom ili zavodljivi
hod po dnevnoj sobi. Ponekad je i maženje dovoljno. Nikada nemojte da
zaboravite na to.


ZVOCANJE JE OPASNO - Ponekad naprosto poludite kad se on vrati sa pogrešnim
paradajzom sa pijace i pridike krenu same od sebe. Ali ne mora sve da
bude kako ste vi zamislili. Neće svet da vam se sruši ako umesto običnog
dobijete čeri paradajz. Čak i kada vam pokloni minđuše koje bi vam
mnogo bolje išle u srebrnoj nego zlatnoj varijanti, ili vam isprži
kajganu ni izdaleka tako sočnu kao što je vaša, setite se da budete
zahvalni za poklon ili za obrok i neka ostane na tome.


NAUČITE KADA TREBA DA ZAĆUTITE
Inače ćete im ubiti volju svojim kritikama da se više nikad neće ponuditi da spreme doručak.


BUDITE SVOJI - Zadržavanje sopstvene individualnosti održava stvari svežim.
Bežite na kilometar od nekog ko previše zavisi od vas. Ali ako odnosi
počnu da hlade, ne preterujte u vremenu koje provodite sami ili sa
svojim društvom - ne izbegavajte jedno drugo, već sedite i rešite
probleme.


NOVAC JE BITAN - Ako stvari zaguste na finansijskom planu, novac i te kako može
da postane glavni razlog za svađu. Ili ako ste vi štedljivi a on previše
galantan. Ili ako vi zarađujete više od njega - muškarci to vide kao
borbu moći. Obratite pažnju da li ste na tom polju kompatibilni pre
ulaska u ozbiljnu vezu.


RAZGOVARAJTE - - Na kraju, ono što vezuje svaki odnos, bilo u braku ili prijateljstvu, jeste razgovor - pisao je Oskar Vajld. Ideal svake veze je da razgovor stalno teče i da nikada ne
izgubite zanimanje za mišljenje onog drugog, čak i ako se ne slažete sa
istim. I nikada nije kasno da promenite sebe, ali ako mislite da možete da promenite partnera, u dubokoj ste nevolji. Poštovanje, uvažavanje i nežnost su ključni sastojci uspešne
veze, a veoma lako možete izgubiti iz vida te stvari kad vas preplavi
stresna svakodnevica. Nemojte gušiti partnera ljubavlju ali važno je da on bude svestan
da ga volite i da ste zahvalni što on voli vas - svakoga dana, bez
izuzetka.
Evo taksativno su nam naveli, šta je sve neophodno da bi brak bio srećan i uspešan. E sad pošto verujem da ovde ima onih koji su u srećnom braku, onih koji trenutno nisu, onih koji više nisu u braku, onih koji će biti, onih koji bi želeli i onih koji misle da nikada neće biti u braku, interesuje me verujete li u "srećan brak". Mislite li da ukoliko pratimo ova uputstva ili neka sopstvena, možemo živeti srećno i dugovečno sa našim bračnim drugom. Šta mislite koliko i kako pomenuta ponašanja utiču na brak, šta je po vama najbitnije (bilo na spisku ili ne) i šta je to što bi ste vi dodali ovom spisku.
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Tajne srećnog braka Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajne srećnog braka   Tajne srećnog braka Sat610Pet 12 Okt - 16:46

Ja nisam u braku, ali imam zelju da delim sa nekim zivot.Ja mislim da tu nema nekih velikih tajni.Treba samo biti normalan u braku.Neko ce reci treba naci zajednicki jezik, slazem se sa tim.A kada kazu treba naci pravi kompromis izmedju zene i muza..., mislim da jo prisiljeno...
Kao sto je rekao Maca u jednoj emisiji, ako ja hocu da izadjem uvece sa svojim drustvo i zelim biti do dva sata ja cu biti, a on/ona zeli da bude do cetri..., pa neka bude.Odrastao je covekIzena i ja mu nisam sudija da mu sudim sta i kako.Svako upravlja sa svojim zivotom sam.Mi ne mozemo utjecati na nista i nikoga.
A sada da li ce se to moje luce ona dva sata dosadjivati ili ludo provoditi, to je njegova stvar...
E to je brak.Imati poverenja jedno u drugo i postovanja.I naravno ako smo u braku i imamo decu delimo sve zajedno pa tako i novac, i spremanja po stanu...Treba se dogovarati sta i kako.A kupatilska vrata, to je ponekada i dobro zaboraviti da se zakljucate, pogotovo ako je to znak da zelite intimu sa partnerom...

to je moje misljenje, samo nemojte vi mene sve shvatiti ozbiljno, jer ja sam neudata Tajne srećnog braka 3884182119
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Tajne srećnog braka Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajne srećnog braka   Tajne srećnog braka Sat610Pet 12 Okt - 18:02

Mislim da se o srecnom i uspesnom braku moze govoriti tek kad udjemo u neko trece doba.Ako do tada izdrzi sve faze kroz koje prolazimo mi,a time i brak,moze se reci da je opstao.E sad,da li je bio srecan ?Mnogo zavisi od nas i od onoga sto smo u sebi zeleli,mislili da predstavlja brak.Verujem da su mnoge od ovih gore navedenih stvari vazne,ali mislim da vaze za oba partnera.Postoje i muskarci koji zvocaju,koji nikad i nicim nisu zadovoljni kod svoje zene,koji ne biraju vreme,mesto ,okruzenje i koji bi isto trebali znati kad da zacute.
Mislim da je kljucna stvar razgovor.Bez njega nema nicega,ni bliskosti,ni topline,ni smeha,ni svadja ni seksa.Vidjala sam takve brakove,ostaju zajedno godinama,svak na svojoj strani,a izmedju njih zid tisine.To mi je strasnije od svadja.
Ja imam brak,relativno srecan,bar sa trenutne tacke gledanja..mozda jednog dana budem uz uzdah tvrdila da je bio presrecan,S moje tacke za brak je veoma vazna tolerancija,razumevanje..ono bas,kad stanete,ne donosite sud naprecac,razmislite zasto ste oboje tako reagovali,probali da se stavite u njegovu koze,probali da vidite kako vas on vidi.Za sada traje,uspeva,nema jos tisine..
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Tajne srećnog braka Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajne srećnog braka   Tajne srećnog braka Sat610Sub 13 Okt - 18:08

Tajne srećnog braka happy mislim da tu nema mesta tajni ..brak je brak i treba ga negovati ,oslušnuti ,podržati ,razumevati i odstupiti nekad od svog ponosa ... happy i najviše da nepostoji bojaznost otvorenog razgovora bez uslovljavanja bilo čega ,kompromis kao i razumevanje u podosta meri treba biti inače gubi se smisao braka il veze poput braka happy mada danas brakovi brže pucaju nego što se sklope samo iz jednog jedinog razloga da tu nema ništa sem narcizma jer kad se pomeša nerealna fantazija koncepta života sa realnošću ne propada samo brak već i sama ličnost .... happy mada postoje krize u svakom braku i ako opstaju mnogo su jače spone al ako obe strane shvate srž problema i otvoreno razgovaraju i neslože se ne u mišljenu samo nego u svemu onda je bolje prijateljski se razići ,jer u protivnom to je mučenje ..... happy
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Tajne srećnog braka Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajne srećnog braka   Tajne srećnog braka Sat610Ned 28 Okt - 17:28

Imam 12 srecnih godina braka iza sebe i mislim da mogu reci nesto o tome.
Pre nego udjes u tu svetu vezu koja se naziva brakom moras tri puta premeriti i jednom preseci, kada si 100 % siguran da je to to, onda ulazis u tu pricu sa cinjenicom da je brak svetinja i da ga tako treba posmatrati, cuvati , negovati. Ako se svakodnevno radi na ulepsavanju, upoznavanju , razumevanju i pre svega postovanju ove divne veze onda je sve kako treba. Ljudi su medjusobno razliciti ali ako nadjemo nacin da jedno drugo dopunjujemo, da budemo jedna dusa, da funkcionisemo kao jedno, a da opet ne narusimo svoje "ja"onda tu nema mesta brizi. Naravno, da nije sve med i mleko, ali i kroz teskoce treba znati zajedno sa partnerom, kako ono ide i u dobru i u zlu...
Danasnja omladina se zalece, ne razmislja i ne zna u sta se upusta, obicno u to ulaze vrlo mladi , neizivljeni i na prvoj prepreci pucaju i onda kraj a da brak prakticno nije ni poceo. Nema tolerancije , postovanja, ne znaju za komproimise i onda je to gotovo i pre pocetka.
Da rezimiramo tajna srecnog braka je za svakog neka druga, ali generalno nijedan brak ne moze uspeti bez: ljubavi( koja je osnova), postovanja, razumevanja, tolerancije, kompromisa i stalnog rada na istom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Tajne srećnog braka Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajne srećnog braka   Tajne srećnog braka Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Tajne srećnog braka
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Seks pre braka?
» Sve više bez braka ...
» Tajna uspješnog braka
» Zanovetanje je ''ubica'' braka
» Zajednički život pre braka: da ili ne?
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-