Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Anegdote o poznatim ličnostima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Sre 10 Jul - 19:55

Ratna taktika Branka Ćopića

U napadu na Banja Luku, januara 1944. godine, sa jedinicama Četvrte divizije, učestvovao je i Branko Ćopić. Naše jedinice bile su prodrle u centar grada, ali su se morale povući usled iznenadnog prodora nemačkih tenkova.

Na povratku iz akcije, Branko je pričao svoje utiske iz ove borbe:

Nastupam ja sa mojom brigadom. Prodirem! Prodirem! Čvrsto držim inicijativu u rukama. Ukaza se i učiteljska škola. Moja škola! I, baš kad sam nameravao da posle toliko godina ponovo prekoračim prag svoje škole, ukazaše se nemački tenkovi.
Au, šta će sada biti? – upita neko od pažljivih slušalaca.
Bogme, drugovi, ja tada brzo prebacim inicijativu iz ruku u noge, pa zagrebah uz jedan tesan sokak – završi Branko praćen glasnim smehom svih prisutnih.

(Neven, 1983)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Sre 10 Jul - 19:56

Dva vola

Aristip iskaše poveliku sumu novca da jednog mladića uči. Ali, otac učenikov mu rekne:

Pa za toliko novaca ja mogu da kupim vola.
Kupi, pa ćeš onda imati dva vola, – odgovori filozof.

(Starmali, 1878.)
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Pon 19 Avg - 14:57

Anegdote o Branislavu Nusicu:

Jедном је Нушић на коњу покушао да уђе у Министарство иностраних дела, када се одигравала демонстрација због окупације Босне и Херцеговине. Скупштински портир молио га је да то не чини, а Нушић му је у свом стилу одговорио: Море пусти, Јово, није ово први ни последњи коњ који улази у министарство.

Бранислав Нушић је, као млад момак, био заљубљен у Милицу Терзибашић, лепу Београђанку с Топчидерског брда. Kада се Милица разболела, Нушић је одмах замолио свог доброг друга лекара да је прегледа и лечи. А овај не само да ју је излечио него ју је и завео. Милица и млади лекар убрзо су се венчали, а Нушић је страшно патио. Међутим, ускоро је добио прилику за слатку освету. Позван је да у „Градској касини“ одржи предавање о љубави. У првом реду седели су Милица и њен супруг, бивши Нушићев друг. Био је то први пишчев сусрет с њима након венчања.
Предавање је започео конастатацијом: – Шта је то љубав? То је трагична прича у којој извесна госпођица воли једног, а уда се за другог. – рекао је Нушић, а ово двоје су нагло напустили гледалиште.

Занимљива је и следећа анегдота: Kада је просио Даринку Ђорђевић, конзулову ћерку, Нушић јој је поставио услов. Жениће се, али да му дозволи да задржи макар један свој порок – коцку, пиће или жене. Па нек бира. Мудра је тада била млада Даринка. Ако би изабрала коцку, отишла би кућа. Да изабере пиће, уз кућу оде и здравље. Најбоље је, мислила је она, да га пусти да јури жене. Чим је потписала да је сагласна с тим, венчали су се у манастиру код Битоља. Ипак, своју Аутобиографију Нушић је завршио речима да после женидбе човек и нема аутобиографије.
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Pon 19 Avg - 14:59

ČERČIL I LEJDI ASTOR


Nakon gorke Čerčilove opaske na račun Lejdi Astor, prve žene koja je postala član britanskog Parlamenta, 
ona mu uzvrati riječima:
– “Da sam ja vaša žena, sipala bih vam otrov u kafu.”
Čerčil na to odsječno uzvrati: “Da sam ja vaš muž, ja bih tu kafu popio.”
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Pon 19 Avg - 15:03

Jos jedna anegdota  o Vinstonu Cercilu :

Postoji jedna anegdota vrlo poučna za naše prilike. Kad je Hitler krenuo na Britaniju, 
kad su „meseršmiti”, „štuke”, „fau 1” i „fau 2” počeli danima da tuku London, premijer
 Vinston Čerčil je sabrao ministre da vide šta im je činiti. Postavilo se pitanje: kako 
namaknuti sredstva za odbranu zemlje, odakle uzeti? Jedan ministar je predložio 
da se funte namenjene kulturi prebace u ratni budžet. „A šta ćemo, onda, da branimo?”, 
pitanjem je reagovao premijer.


( Politika.rs )
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Uto 27 Dec - 17:51

Luidji Pirandelo 
Italijanski pisac


" Upitali Pirandela  Kada ste prvi put osetili da više niste mladi  ?       
Čekajte da se setim, ah, da , bilo to onog dana kada sam namignuo 
jednoj mladoj dami, a ona me upitala da li mi nije slučajno upao trn u oko. "



Iz knjige Zlatni prah, Uroša Jecmenice
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Uto 27 Dec - 18:01

Jedne večeri Čerčil je trebao da govori preko radija.
 Pošto se mnogo žurio, Jedne večeri Čerčil je trebao da govori preko radija. 
Pošto se mnogo žurio,
pozvao je prvi taksi. Šofer, koji ga u tami nije prepoznao, reče da nema
vremena.


 "A zašto ne? " upita ga stari političar.
 " Zato jer će sada preko radija govoriti Čercil, a voleo bih da ga čujem."

Čerčil je bio, naravno, zadovoljan s tom šoferovom izjavom. Zavuče ruku
u džep i dade mu pet funti napojnice. Vozač uze novac, a zatim odsečno
reče:
 " Neka đavo nosi Čerčila. Uđite, gospodine, odvešću vas "
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Anegdote o poznatim ličnostima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Intervjui sa poznatim licnostima iz kulture
» Zanimljivosti o poznatim građevinama
» Legende i priče o poznatim psima
» Dobro čuvane holivudske tajne
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Kultura-