Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ko su bolji prijatelji?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Pet 13 Apr - 22:09


Šta mislite, ko su bolji prijatelji ? Muškarci ili žene ... Laughing

Po mom mišljenju žene ali neko se neće složiti sa mnom jer žene ponekad umeju da budu zavidne, da tračare...a opet muškarci i njihovi drugovi, da li razgovaraju o svemu ili samo o sportu i ženama i kakvo je njihovo prijateljstvo u stvari ? ... Laughing










Ko su bolji prijatelji?  Haoss10


Poslednji izmenio Shadow dana Uto 2 Okt - 1:01, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Pcela

Elita
Elita

Pcela

Ženski
Poruka : 1889

Godina : 41

Lokacija : tamo gde nekog volim

Učlanjen : 22.06.2011

Raspoloženje : promenljivo


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Pet 13 Apr - 22:25

Recimo da je muskarac iskreniji prijatelj, a sad ko je kome bolji, zavisi od toga cije ti drustvo vise prija happy
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Ned 27 Maj - 0:35

Msm žene , ipak te niko ne može bolje razumit od frendice aa muški frend je ipak samo za provod i rame za plakanje , sasluša te,pomazi i nastavi gledat tekmu Rolling Eyes Ko su bolji prijatelji?  3690083436










Ko su bolji prijatelji?  F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Ned 27 Maj - 0:41

Citat :
Msm žene , ipak te niko ne može bolje razumit od frendice aa muški frend je ipak samo za provod i rame za plakanje , sasluša te,pomazi i nastavi gledat tekmu


Da, Laughing ..ali šta misliš, da li je prijateljstvo između muškaraca bolje i iskrenije, ili je to slučaj kod žena i njenih drugarica?










Ko su bolji prijatelji?  Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Ned 27 Maj - 0:45

Nema ništa od prijateljstva izmedju žene i muškarca daa se ne lažemo , iskoristit će momenat tvoje tuge da te izvata , ispipa aa može te i sexom utešit Shocked Ko su bolji prijatelji?  3690083436
Šalimm se , može bit da je muško- žensko prijateljstvo iskrenije no žensko- žensko aal ja još takvo nijesam imala Ko su bolji prijatelji?  3884182119 Ko su bolji prijatelji?  3690083436

Aaa sad skonta Ko su bolji prijatelji?  3331598999
muško - muško prijateljstvo jesst čvršće i iskrenije no medj ženama , oni će se jednako pazit i čuvat jedan drugom ledja dok će žena jedvaa čekat da joj okreneš ledja paa da te na kolac nadene Ko su bolji prijatelji?  3432017184 Ko su bolji prijatelji?  2222602150
aa ima i onih koje bašš vole ženske svojih prijatelja , čisto da vide kakva je i što ga je to njoj privuklo Ko su bolji prijatelji?  1499928215 Ko su bolji prijatelji?  2222602150










Ko su bolji prijatelji?  F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Pon 28 Maj - 22:03

Ne bih bila tako isključiva da su bolja ženska ili muška prijateljstva , jer prijateljstvo je dragocenost koju imaš ili nemaš prilike da u životu sretneš ..moje drage prijateljice nikada ne bih menjala i smatram da je naše prijateljstvo jako , najjače što postoji Laughing
Isto tako sigurno postoje i muška neraskidiva i jaka prijateljstva ..sve je to relativno ..ljudi se nadju ili ne ..to je jedina poenta dobrog i beskonačnog prijateljstva.










Ko su bolji prijatelji?  4285547593


Ko su bolji prijatelji?  2lwq2yh


Ko su bolji prijatelji?  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Caffe girl

Elita
Elita

avatar

Ženski
Poruka : 1820

Učlanjen : 27.05.2012


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Sre 6 Jun - 14:23

Za zene su muskarci bolji prijatelji
A za muskarce zene
Suprotnosti se privlace
Nazad na vrh Ići dole
Grof Monte Kristo

Član
Član

Grof Monte Kristo

Muški
Poruka : 1

Učlanjen : 11.06.2012


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Pon 11 Jun - 22:25

Bolji prijatelj je uvek muskarac prema svom prijatelju/prijateljici.

A najbolja, najcistija i najiskrenija prijateljstva su prijateljstva izmedju muskarca i zene pogotovo ako su ona zasnovana na dugogodisnjem poznanstvu jos od malih nogu ili skolskih dana.

Meni je zaista smesna prica kada neko pita postoji li zaista i da li je moguce prijateljstvo izmedju muskarca i devojke... Da i te kako je moguce ! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Uto 12 Jun - 0:10

Ocigledno svako ima svoje misljenje ili stav prema svom licnom iskustvu, sto je O.K. i sto se razlikuje od osobe do osobe. Meni zensko zenska prijateljstva iskrenija i bolja, naravno iz iskustva. Zavisi naravno i od toga kakvi su vam prijatelji, kakve birate za prijatelje bolje receno. Ako prijatelji imaju mnogo toga zajednickog, imaju mnogo vremena provedenog zajedno u raznoraznim situacijama, mislim da i nije toliko bitan pol i kombinacije.
Nazad na vrh Ići dole
Chan Woo Park

Član
Član

Chan Woo Park

Muški
Poruka : 43

Učlanjen : 15.06.2012

Raspoloženje : He he he


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Pet 15 Jun - 19:10

Najbitnije u celoj priči je da su prijateljstva iskrena.
Znam i žena tračara a znam bogami i muškaraca tračara.
Sve u svemu,isti đavo.Kakogod okreneš.
Nazad na vrh Ići dole
andelika

Master
Master

andelika

Ženski
Poruka : 5680

Učlanjen : 19.09.2012


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Sre 26 Sep - 22:35

muskarac
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Sre 26 Sep - 22:43


Žene imaju više tema za razgovor Laughing ...tako da je njihovo prijateljstvo prisnije i dublje...dok se između muškaraca razgovor obično svodi ili o sportu ili o kolima ili stvari vezanih za posao...mada postoje i muškarci prijatelji koji vole da pričaju o svojim devojkama ili ženama pa se nađu i u tim temama.. Laughing

Ali, u suštini, mislim da su žensko - ženska prijateljstva bolja od muško - muških happy










Ko su bolji prijatelji?  Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Čet 27 Sep - 14:43

Nisam imala muskarca za prijatelja,znam da su kao kolege bolji muskarci,bar sam ja to imala prilike da osetim na svojoj kozi.Zene su uvek u nekom grcu na poslu,nekoom dokazivanju,i umesto da se solidarisu,od njih bih prvo dobijala primedbe ako izadjem ranije,recimo zbog bolesti deteta.Kao prijateljicu imam zenu sa kojom sam odrasla,nasle smo se i nase prijateljstvo traje jako dugo,uvek smo podrska jedna drugoj.Ne znam kakva su muska prijateljstva,znam da moj brat uglavnom tvrdi da se ne opterecuju osecanjima,vise su tu jedan za drugog kad je potrebna konkretna pomoc,savet.
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Čet 27 Sep - 14:49

Msm da bi muški bili bolji prijatelji jer nisu zavidni i dvolični, al kako nać muškog prijatelja kome nije na pameti sex s tobom Ko su bolji prijatelji?  3845856932
Ženske su ljubomorne i umeju neki put biti bašš odvratne s komentima al nekako sam na njih navikla pa se i s gadurama nosim ok Ko su bolji prijatelji?  3884182119

Najfrendica mi je žensko i ne bi ju menjala nikada,iskrena je i požrtvovana , zna slušati i osmehom lečit aa opet ako ćemo iskreno takvih je jako malo Ko su bolji prijatelji?  4151842371










Ko su bolji prijatelji?  F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34613

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Uto 2 Okt - 0:22

Žene. U mom slučaju definitivno dokazano. Kad god sam se družio sa ženama nisam se zajebo nikad.
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Uto 2 Okt - 0:28

Mislim da su muškarci, bar u mom slučaju.
Oni jednostavno nisu ljubomorni, trude se da steknu naklonost i verni su.
Moji su bar prijatelji takvi.... happy
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Sre 3 Okt - 1:20

Zeeeneee! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Sre 3 Okt - 17:51

Mislim da su žene definitivno bolji prijatelji. Nekako ti je lakše da se opustiš sa osobom istog pola,bolje se razumete... Mada,nikada nije loše imati za prijatelja muškarca. Nekako u druženju sa njim vidiš neke stvari iz njihovog ugla i to ume biti zabavno. Kad smo kod toga ko ume bolje da sasluša,mislim da su tu muškarci definitivno bolji,ali žene su mi kao prijatelji uvek davale bolje savete. Mislim da nema razlike između toga da li ti je prijatelj muško ili žensko kad se s njim osećaš dobro,opušteno i dok sa njim možeš biti otvoren i pričati o svemu. Pošto sam ja osoba koja voli pričati o svemu i koja nema tabu teme teško mi je da pronađem dovoljno opuštene osobe koje bi mi mogle parirati,a da im ne bude neprijatno.










Always be positive  Ko su bolji prijatelji?  2109348208
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Sre 10 Okt - 20:43

Kako se ponašaju ženski prijatelji:
- Žena nije bila kod kuće celu noć. Rekla je mužu da je spavala kod prijateljice. Muž uzme telefon, nazove deset njenih najboljih prijateljica i nijedna to ne potvrdi....

Kako se ponašaju muški prijatelji:
- Muž nije došao kući cijelu noć i ujutro kaže ženi da je spavao kod prijatelja. Žena uzme telefon, nazove deset njegovih najboljih prijatelja i petorica potvrde da je prespavao kod njih, dok su petorica tvrdila da je još uvek tamo!!!

Ko su bolji prijatelji?  1240115254Šta reći .. Ko su bolji prijatelji?  3884182119










Ko su bolji prijatelji?  4285547593


Ko su bolji prijatelji?  2lwq2yh


Ko su bolji prijatelji?  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34613

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Čet 11 Okt - 0:24

Žene, narafski. Em nešto naučiš, em ti nikad nije dosadno. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Čet 11 Okt - 0:33

Misli se na žensko - ženska i muško- muška prijateljstva ..koja su bolja , iskrenija i ko su bolji prijatelji... Laughing
Mislim ipak ženska ..mnogo više zajedničkih tema , poverenje i razmena iskustava ..doprinose boljem prijateljstvu ..mada tu ima i zavisti i ljubomore koja isto to zna da pokvari .. Laughing










Ko su bolji prijatelji?  4285547593


Ko su bolji prijatelji?  2lwq2yh


Ko su bolji prijatelji?  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34613

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Čet 11 Okt - 0:39

Jebiga Fils, ja nemam muških prijatelja. Dobro, imam jednog. I 7 prijateljica Ko su bolji prijatelji?  3884182119
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Pet 12 Okt - 10:52

Imam pravih ženskih prijateljstava. Sa muškarcima nisam nikada bila previše bliska, jer ne verujem u takva prijateljstva...Laughing Ali imam dobrih i iskrenih drugara. Inače se sa muškim svetom mnogo bolje razumem...

Nikada dve žene ne mogu biti tako dobre prijateljice, kao što dva muškarca mogu biti dobri prijatelji...Muškarci kada jedan drugog maksimalno poštuju i veruju, učiniće sve jedan za drugoga...Žene to retko kada čine, nažalost...
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Uto 2 Apr - 0:08

Kakvi su muškarci prijatelji

Odanost bez drame i zavisti. Na njih možete da računate, oni će vas podići kada se ceo svet uroti protiv vas, ali to neće činiti rečima već delom

Ko su bolji prijatelji?  6-odanost-velika_620x0

AKO BI TREBALO slikovito prikazati prijateljstva, onda bi ono između dve žene bilo predstavljeno crtežom na kojem se one gledaju, dok bi muško prijateljstvo bilo prikazano simbolima muškaraca koji stoje jedan pored drugog i svako gleda na svoju stranu. I, zaista, svi zaključci stručnjaka o prijateljstvima mogu se smestiti u ova dva crteža.


Dakle, ženska se dešavaju oči u oči. Na taj način žene pričaju, dele tajne, zajedno plaču, razmenjuju najdublja osećanja. Muška se odigravaju "jedan pored drugog". Oni igraju fudbal, kartaju se, odlaze na pecanje, u prirodu, na stadion, u kafić...

Jedan od stručnjaka koji je proučavao kako muškarci održavaju prijateljstva jeste i Džefri Grif, profesor na Univerzitetu Merilend. Uočio je da muškarci ne sede u grupama kao žene da bi razmenili najdublja osećanja. Oni, takođe, nisu fizički ili emocionalno ekspresivni.

Ali, spremni su da pruže veliku podršku prijateljima.

Profesor Grif ističe da muškarci često ne znaju imena dece svojih prijatelja jer ne pričaju toliko o svojim životima koliko, recimo, o najboljim golovima u istoriji fudbala. Suština je u tome da su muški razgovori pre usmereni na stvari nego na osećanja o određenim stvarima.

Da bi naglasio veliku razliku između muških i ženskih prijateljstava, dr Grif navodi primer jedne žene iz Viskonsina, čiji je muž išao na dvodnevno pecanje u Kanadu, naravno sa drugarima. Ona je znala da jedan od njih ima probleme na poslu, da ćerka drugog samo što se nije udala, da je trećem narušeno zdravlje...

Ali, ispostavilo se da na pecanju nijedna od tih stvari nije ni pomenuta, zbog čega je supruga bila u čudu: "Pa, dve žene koje se uopšte ne poznaju, u javnom toaletu bi razmenile više ličnih informacija za pet minuta nego što su to učinili ti momci tokom celog vikenda!"
Istražujući dr Grif je otkrio da muškarci generalno odbijaju da se previše upliću u veze, pa i u one sa drugarima.

Trećina ispitanika rekla je da su naučili neke pozitivne stvari iz ženskih prijateljstava, ali četvrtina je bila kategorična - utisak o ženama kao prijateljima negativan je, jer sa njima uvek ima previše drame! I ne samo drame. U svojoj knjizi "Sistem druženja", dr Grif beleži da u ženskim prijateljstvima ima i više zavisti.

Studije pokazuju da je ženama u 20-im i 30-im godinama veoma stalo da ostanu u kontaktu sa starim prijateljicama, ali da kasnije, kako postaju prezauzete zbog karijera i podizanja dece, imaju sve manje vremena i volje za druženja. Onda se opet oko 40, kada deca počnu da se osamostaljuju, okreću prijateljicama da bi i u novom životnom poglavlju imao ko da ih razume i posavetuje.


OTVORENI, LOJALNI, ČUVAJU TAJNE...
I žene i muškarci uočili su mnogo zadivljujućih osobina prijateljstva među muškarcima. Na prvom mestu je istinska lojalnost.
Nije tajna da se mnoge žene žale barem na jednog prijatelja svojih mladića ili muževa, i to obično onog kojeg oni poznaju od srednje škole ili čak od ranije. I sve su zbunjene zašto su suprug ili dečko i dalje prijatelji sa takvim tipom kada se već na prvi pogled vidi da nemaju ništa zajedničko. One ne znaju da je sve u odanosti. Zatim, muškarci su otvoreni. Kada se nekome ne sviđa ponašanje prijatelja, on mu to i kaže, popričaju o problemu, ponekad to urade i veoma žučno, ali nastave dalje. Muškarci uglavnom ne čekaju da "boca eksplodira".
A, kada shvate da više ne mogu zajedno, raziđu se, bez mnogo buke. Kod njih su stvari jasne. Ne volimo se? U redu. Ne moramo više da se družimo.
Za većinu ženskih prijateljstava to ne važi. One čekaju da najbolja prijateljica prepozna u čemu je pogrešila, a često umeju da budu i okrutne jedna prema drugoj. Ne odlaze svaka svojim putem, već upadaju u emotivne ratove. Muškarci manje pričaju i izražavaju se kratko i jasno.
Na taj način uvek znaju šta je prijatelju u nevolji potrebno i kako mogu da mu pomognu, i to konkretno.
Njihova velika prednost, iz čega bi žene mogle da izvuku pouku, jeste da umeju da čuvaju tajne i da, uglavnom, nisu skloni tračevima.
Takođe, među njima vlada zdravo suparništvo.
Oni će otići na utakmicu, takmičiće se i zadirkivati na terenu, ali će posle toga otići na piće i gubitnik se neće danima kasnije duriti zbog poraza.

Kada je reč o muškarcima, oni razvijaju prijateljstva do 30, posle čega ih često prekidaju zbog preseljenja ili karijere. Nedavne studije, međutim, pokazale su da se muškarci u kasnim 40-im okreću onome što dr Grif naziva "oslabljenim" druženjima sa drugarima koje znaju iz mladosti, a da Internet olakšava održavanje tih kontakata.

Istraživanja pokazuju i to da muškarci često otvaraju dušu suprugama, majkama, sestrama ili prijateljicama. Zašto ženama? Najpre, smatraju da im muški prijatelji neće biti od velike pomoći, ali i strahuju da će ih, zbog izliva previše emocija, drugari doživeti kao "sekapersu". To je pokazatelj da muškarci razdvajaju svoje potrebe. Kada žele da pobegnu od problema, okreću se muškim prijateljima. Tako kamufliraju svoju osetljivost.

Nesigurnost zbog posla, finansija, vaspitanja dece, podeliće sa suprugama.

A čemu služe muški prijatelji? To su oni muškarci na koje možete da računate, oni koji će vas podići kada se ceo svet uroti protiv vas. Ali, neće to učiniti rečima već delom. Kada izgubite posao ili vas devojka ostavi, častiće vas pivom. Iako muška prijateljstva izgledaju kao jednostavna, njihova istorija je prilično kompleksna jer su pretrpela velike promene.

U kratkoj istoriji muških prijateljstava važno mesto zauzimaju herojska. Naime, u drevna vremena, muškarci su prijateljstva sa drugim muškarcima videli kao najispunjeniju vezu koju neka osoba može da ima, uzvišeniju i od bračne ljubavi jer su žene smatrane inferiornim bićima. Aristotel i drugi filozofi veličali su vrline platonskih veza - emotivnu povezanost bez seksualnog kontakta. Platonska prijateljstva, prema Aristotelu, bila su ideal. Tokom ovog perioda razvila se ideja o herojskom prijateljstvu. To je prijateljstvo između dvojice muškaraca koji imaju intenzivnu vezu na emotivnom i intelektualnom nivou.

Primeri herojskih prijateljstava postoje u mnogim tekstovima, od Biblije do pisanja antičkih Grka. Suštinu herojskog prijateljstva opisuje veza između Ahila i Patrokla. Zajedno su se borili tokom Trojanskog rata i bili su veoma bliski. Kada je Hektor ubio Patrokla, Ahil je danima bio van sebe. Gnevan, vukao je neprijateljev leš oko zidova grada kroz prašinu i stišao se tek kada je pred njega došao stari kralj Prijam, otac Hektorov, da ga moli za telo svog sina.

Posle sahrane, Ahil, ispunjen snažnim besom, otišao je na bojno polje da osveti smrt najboljeg druga. Slika Ahila i Patrokla bila je veoma važna u antičkom svetu. Kada su Aleksandar Veliki i njegov dugogodišnji ratni drug Hefest prolazili pored Troje zaustavili su se, sa celom armijom, ispred groba Ahila i Patrokla, i iskazali duboko poštovanje koje su imali prema ovim ljudima i njihovom prijateljstvu.

U 19. veku muška prijateljstva bila su ispunjena dubokim osećanjima i sentimentalnošću. U mnogim slučajevima bila su intenzivna kao romantične veze između muškaraca i žena. U suštini bio je to nastavak herojskog prijateljstva iz antičkog doba, a emocije su bile veoma važne. Tokom ovog perioda muškarci su koristili nežan jezik, kako u dnevnoj interakciji tako i u pismima. Recimo, Danijel Vebster, američki senator i poznati orator, često je započinjao pisma muškim prijateljima sa rečima "Moj divni dečače" i završavao ih sa "Veoma odano tvoj”. Čak su i pisma Teodora Ruzvelta prijateljima bila ispunjena sentimentalnim jezikom koji bi se danas smatrao nepristojnim. Tokom 19. veka muškarci se nisu ustručavali ni od razmene fizičkih nežnosti.

Mnogi su grlili prijatelje ili ih čak držali za ruke. Danas vam može zvučati strano, ali tokom ovog perioda muškarci su često delili i krevet kako bi smanjili troškove stanovanja. Na primer, Abraham Linkoln je godinama delio krevet sa momkom Džošuom Spidom, što je nekima dalo za pravo da zaključe da je Linkoln bio gej. Međutim, većina je znala da je to neistina, da su Abraham i Džošua, jednostavno, uživali u bliskom muškom prijateljstvu.

Ko su bolji prijatelji?  6-odanost-mala-2

Navodi se nekoliko razloga zašto su muškarci tada bili tako srdačni u komunikaciji. Najpre, bili su slobodni da budu nežni i ljubazni bez straha da bi to neko mogao pogrešno da protumači, jer koncept homeseksualizma, kakav danas poznajemo, nije postojao. Tada nije postojao čak ni naziv za homoseksualni odnos, bio je to "zločin o kojem se ne govori". Tek krajem 19. veka psiholozi su počeli da analiziraju homoseksualnost.
Muškarci su počeli da postaju svesniji svojih veza sa drugarima i menjali su bliske zagrljaje za kruto tapšanje po leđima. Tako je rođen muški zagrljaj. Drugi razlog za intenzivno muško prijateljstvo u 19. veku bio je i taj što su muškarci i žene uglavnom živeli u odvojenim svetovima sve do venčanja.

U to vreme nije bilo mnogo interakcija između polova, što je nateralo mnoge mlade muškarce da svoje potrebe za fizičkom nežnošću i emocionalnim druženjem zadovolje u društvu drugih muškaraca.

Muška prijateljstva u 20. veku pretrpela su ozbiljnu transformaciju. Muškarci su se odrekli nežnih reči i držanja za ruku da bi izbegli prejako emocionalno vezivanje ili bilo kakvu vrstu fizičke naklonosti, ali i strahovali su da bi ih neko mogao okarakterisati kao homoseksualce i dovesti u pitanje njihovu muževnost. Osim toga, na muška prijateljstva uticala je i tržišna ekonomija. Umesto da im bude potencijalni prijatelj, muškarac do njih bio im je suparnik. Uz to, svet je živeo sve dinamičnije pa je sledeći posao i karijeru bilo sve manje uslova za sticanje istinskih prijatelja.

U veku za nama muškarci su počeli da se bave sprotovima i da učestvuju u brojnim aktivnostima. Tako su prijateljstva, umesto na emotivnoj osnovi, počela da se uspostavljaju oko tih aktivnosti.

U modernom društvu jake emotivne veze vidimo još jedino u vojsci. Potpuno muško okruženje i ponekad nasmrt opasne situacije, stvaraju jake veze i istinsko bratstvo. Vojnici nikada neće ostaviti druga u nevolji, spremni su da umru da bi spasili saborca. Kako uz uniformu ide mačizam, u vojsci su dozvoljene jake prijateljske veze bez ikakvog straha da će to biti pogrešno protumačeno.

Današnjim muškarcima često nedostaju prednosti bliskog prijateljstva. Studije pokazuju da su muškarci koji imaju nekoliko bliskih prijatelja srećniji i da žive duže od onih koji nisu okruženi drugarima. Još neka pokazuju da je broj prijatelja i prisnih drugara u stalnom opadanju i da će se to nastaviti. Kada završite srednju školu, a naročito kada se oženite i dobijete decu, teže je steći i zadržati prijatelje. Ali, vredno je truda.

novosti










Ko su bolji prijatelji?  Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610Uto 2 Apr - 21:16

Nesporno je da su dve žene otvorenije medjusobno, prosto žene su takve i imaju potrebu za drobljenjem o svemu i svačemu iz svih mogućih uglova i perspektiva i do najsitnijih crevaca.

Što se odgovora na pitanje tiče, stvar je realtivna i šta ko smatra za bolje. Ženska prijateljstva su intenzivnija, ali u toj intenzivnosti ima baš svega, i ne retko mnogo skrivene zavisti i ko zna čega sve ne, a sve uz reči "mila moja, kuco, mico, pile ... i ostale bljak stvari" Lično čak znam i najbolje drugarice gde je jedna drugoj otela momka i potom se udala za njega ... a bile su "jedno".

Kod muškaraca nema toliko varnica i čuda, ali to što se ima to se jako i teško ikada može dovesti u pitanje Ko su bolji prijatelji?  1376247440.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ko su bolji prijatelji?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji prijatelji?    Ko su bolji prijatelji?  Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ko su bolji prijatelji?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Veza ili prijatelji?
» Prijatelji iz detinjstva
» Prijatelji (Friends)
» Najbolji prijatelji od detinjstva zajedno proslavili 100. rođendan
» Prijateljstvo posle ljubavi
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Prijateljstvo-