Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Citati iz Svetog Pisma

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 1 Sep - 9:54

Stoga ću je, evo, primamiti, odvesti je u pustinju i njenu progovoriti srcu. Ondje će mi odgovarat ona kao u dane svoje mladosti, kao u vrijeme kad je izišla iz Egipta.
U onaj dan - riječ je Gospodnja - ti ćeš me zvati: ''Mužu moj'', a nećeš me više zvati: ''Moj Baale''.
Zaručit ću te sebi dovijeka; zaručit ću te u pravdi i pravu,
u nježnosti i u ljubavi;
zaručit ću te sebi u vjernosti i ti ćeš spoznati Gospodina!'' (Hoš 2, 16-18. 21-22)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 1 Sep - 9:54

'U Gospodnjoj ćeš ruci biti kruna divna
i kraljevski vijenac na dlanu Boga svog.
Neće te više zvati Ostavljenom ni zemlju tvoju Opustošenom,
nego će te zvati Moja milina,
a zemlju tvoju Udata, jer ti si milje Gospodnje i zemlja će tvoja imat supruga.
Kao što se mladić ženi djevicom,
tvoj će se graditelj tobom oženiti;
i kao što se ženik raduje nevjesti,
tvoj će se Bog tebi radovati'' (Iz 62, 3-5)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 1 Sep - 9:54

Rim 5, 1-11

Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu. Po njemu imamo u vjeri i pristup u ovu milost u kojoj stojimo i dičimo se nadom slave Božje. I ne samo to! Mi se dičimo i u nevoljama jer znamo: nevolja rađa postojanošću, postojanost prokušanošću, prokušanost nadom. Nada pak ne postiđuje. Ta ljubav je Božja razlivena u srcima našim po Duhu Svetom koji nam je dan! Doista, dok mi još bijasmo nemoćni, Krist je, već u to vrijeme, za nas bezbožnike umro. Zbilja, jedva bi tko za pravedna umro; možda bi se za dobra tko i odvažio umrijeti. A Bog pokaza ljubav svoju prema nama ovako: dok još bijasmo grešnici, Krist za nas umrije. Koliko li ćemo se više sada, pošto smo opravdani krvlju njegovom, spasiti po njemu od srdžbe? Doista, ako se s Bogom pomirismo po smrti Sina njegova dok još bijasmo neprijatelji, mnogo ćemo se više, pomireni, spasiti životom njegovim. I ne samo to! Dičimo se u Bogu po Gospodinu našemu Isusu Kristu po kojem zadobismo pomirenje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 1 Sep - 9:55

Iv 17, 9:11

9 Ja za njih molim;
ne molim za svijet,
nego za one koje si mi dao
jer su tvoji.
10 I sve moje tvoje je,
i tvoje moje,
i ja se proslavih u njima.
11 Ja više nisam u svijetu,
no oni su u svijetu,
a ja idem k tebi.
Oče sveti,
sačuvaj ih u svom imenu
koje si mi dao:
da budu jedno kao i mi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 1 Sep - 9:55

(Psalam 139, 7)

Kamo da idem od duha tvojega, i kamo da od tvog lica pobjegnem?
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 1 Sep - 9:55

"Ne govori: "Kako to da su prije bila bolja vremena nego danas?" Jer mudrost ti ne nadahnu to pitanje. Dragocjena je mudrost kao baština i probitak onima koji vide sunce, jer je u sjeni mudrosti čovjek tako dobro zaklonjen kao u sjeni novca. Ali znanje mudrosti ima prednost u tom što daje život onome koji je posjeduje." (Propovjednik 7, 10-12)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 1 Sep - 9:56

Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskršćima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću. Ti naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti." Matej 6:5-6
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 1 Sep - 9:56

Psalam 103, 15 - 17)

"Dani su čovjekovi kao sijeno, cvate kao cvijetak na njivi; jedva ga dotakne vjetar i već ga nema, ne pamti ga više ni mjesto njegovo. Al ljubav Gospodnja vječna je ..."
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 1 Sep - 9:56

Tvoj je dan i noć je tvoja, ti ùčvrsti mjesec i sunce; ti sazda sve granice zemlji, ti stvori ljeto i zimu."

PSALAM 74 (73), 16-17
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 1 Sep - 9:57

Ef 1,1-2
1 Pavel, po Božji volji apostol Kristusa Jezusa, svetim, ki so v Efezu, in zvestim v Kristusu Jezusu:
2 milost vam in mir od Boga, našega Očeta, in Gospoda Jezusa Kr
Nazad na vrh Ići dole
Talaba

Član
Član

Talaba

Muški
Poruka : 49

Godina : 53

Učlanjen : 19.09.2020


Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610Ned 11 Okt - 18:21

E ovo je moj najomiljeniji citat iz Biblije:
"Koji pravim svetlost i stvaram mrak,gradim mir i stvaram ZLO. Ja Gospod činim sve to!"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 7 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Citati iz Svetog Pisma
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Iz pravoslavne riznice tumačenja Svetog Pisma
» Danas je...
» Kajgana nas košta kao Svetog Petra
» Sanfermines,proslava Svetog Fermina
» Domen .срб startuje od Svetog Save
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-