Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Citati iz Svetog Pisma

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:09

Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi.

2. Timoteju 3:16
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:09

​Ljubazni! kad je ovako Bog pokazao ljubav k nama, i mi smo dužni ljubiti jedan drugoga. Boga niko ne vidje nikad: ako imamo ljubav među sobom, Bog u nama stoji, i ljubav je njegova savršena u nama.

1. Jovanova 4: 11-12
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:09

A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone;

Matej 5: 44
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:10

Ne brinite se ni za što, nego u svemu molitvom i moljenjem sa zahvaljivanjem da se javljaju Bogu iskanja vaša. I mir Božij, koji prevazilazi svaki um, da sačuva srca vaša i misli vaše u Gospodu Isusu.

Filipljanima 4:6-7:
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:10

I kad stojite na molitvi, praštajte ako šta imate na koga: da i Otac vaš koji je na nebesima oprosti vama pogreške vaše.

Marko.11: 25
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:10

Ištite, i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se. Jer svaki koji ište, prima; i koji traži, nalazi; i koji kuca, otvoriće mu se.

Matej 7: 7.8
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:11

Zovi me, i odazvaću ti se, i kazaću ti velike i tajne stvari, za koje ne znaš.

Jeremija 33: 3
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:11

Dajite, i daće vam se: mjeru dobru i nabijenu i stresenu i preopunu daće vam u naručje vaše. Jer kakvom mjerom dajete onakom će vam se vratiti.

Luka 6: 38
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:11

Neka se ne rastavlja od usta tvojih knjiga ovoga zakona, nego razmišljaj o njemu dan i noć, da držiš i tvoriš sve kako je u njemu napisano; jer ćeš tada biti srećan na putovima svojim i tada ćeš napredovati.

Isus Navin 1: 8
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:11

Tješi se Gospodom, i učiniće ti šta ti srce želi.

Psalam 37:4
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:12

Pokorite se dakle Bogu, a protivite se đavolu i pobjeći će od vas.

Jakovljeva 4: 7-10
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:12

Nego ištite najprije carstva Božijega, i pravde njegove, i ovo će vam se sve dodati.

Matej 6: 33
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:13

Evanđelje po Luki

Ljubite svoje neprijatelje, dobro činite svojim mrziteljima, 28 blagoslivljajte one koji vas proklinju, molite za one koji vas zlostavljaju." 29 "Onomu tko te udari po jednom obrazu pruži i drugi, i onomu tko ti otima gornju haljinu ne krati ni donje. 30 Svakomu tko od tebe ište daji, a od onoga tko tvoje otima ne potražuj." 31 "I kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima." 32 "Ako ljubite one koji vas ljube, kakvo li vam uzdarje? Ta i grešnici ljube ljubitelje svoje. 33 Jednako tako, ako dobro činite svojim dobročiniteljima, kakvo li vam uzdarje? I grešnici to isto čine. 34 Ako pozajmljujete samo onima od kojih se nadate dobiti, kakvo li vam uzdarje? I grešnici grešnicima pozajmljuju da im se jednako vrati." 35 "Nego, ljubite neprijatelje svoje. Činite dobro i pozajmljujte ne nadajuć se odatle ničemu. I bit će vam plaća velika, i bit ćete sinovi Svevišnjega jer je on dobrostiv i prema nezahvalnicima i prema opakima." 36 "Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan."
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:13

Evanđelje po Luki

"Zašto s carinicima i grešnicima jedete i pijete?" 31 Isus im odgovori: "Ne treba zdravima liječnika, nego bolesnima. 32 Nisam došao zvati pravedne, nego grešnike na obraćenje." Rasprava o postu 0 9,14-17; Mk 2,18-22) 33 A oni mu rekoše: "Učenici Ivanovi, a tako i farizejski, počesto poste i obavljaju molitve, tvoji pak jedu i piju." 34 Reče im Isus: "Ne možete svatove prisiliti da poste dok je zaručnik s njima. 35 Doći će već dani: kad im se ugrabi zaručnik, tada će postiti, u one dane!" 36 A kazivao im je i prispodobu: "Nitko neće otparati krpe s novog odijela da je stavi na staro odijelo. Inače će i novo rasparati, a starom neće pristajati krpa s novoga." 37 "I nitko ne ulijeva novo vino u stare mješine. Inače će novo vino proderati mješine pa će se i ono proliti i mješine će propasti. 38 Nego, novo vino neka se ulijeva u nove mješine!"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:14

Mt 7
7"Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! 8Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu koji kuca otvorit će se. 9Ta ima li koga među vama da bi svojemu sinu, ako ga zaište kruha, kamen dao? 10Ili ako ribu zaište, zar će mu zmiju dati? 11Ako dakle vi, iako zli, znate dobrim darima darivati djecu svoju, koliko li će više Otac vaš, koji je na nebesima, dobrima obdariti one koji ga zaištu!" 12"Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima. To je, doista, Zakon i Proroci."
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:14

Mk 9
2Nakon šest dana uze Isus sa sobom Petra, Jakova i Ivana i povede ih na goru visoku, u osamu, same, i preobrazi se pred njima. 3I haljine mu postadoše sjajne, bijele veoma - nijedan ih bjelilac na zemlji ne bi mogao tako izbijeliti. 4I ukaza im se Ilija s Mojsijem te razgovarahu s Isusom. 5A Petar prihvati i reče Isusu: "Učitelju, dobro nam je ovdje biti! Načinimo tri sjenice: tebi jednu, Mojsiju jednu i Iliji jednu." 6Doista nije znao što da kaže jer bijahu prestrašeni. 7I pojavi se oblak i zasjeni ih, a iz oblaka se začu glas: "Ovo je Sin moj, Ljubljeni! Slušajte ga!" 8I odjednom, obazrevši se uokolo, nikoga uza se ne vidješe doli Isusa sama. 9Dok su silazili s gore, naloži im da nikomu ne pripovijedaju što su vidjeli dok Sin Čovječji od mrtvih ne ustane. 10Oni održaše tu riječ, ali se među sobom pitahu što znači to njegovo "od mrtvih ustati"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:14

Mt 25,31-40:

Posljednji sud

31"Kad Sin Čovječji dođe u slavi i svi anđeli njegovi s njime, sjest će na prijestolje slave svoje. 32I sabrat će se pred njim svi narodi, a on će ih jedne od drugih razlučiti kao što pastir razlučuje ovce od jaraca. 33Postavit će ovce sebi zdesna, a jarce slijeva."
34"Tada će kralj reći onima sebi zdesna: 'Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! 35Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; 36gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.'"
37"Tada će mu pravednici odgovoriti: 'Gospodine, kada te to vidjesmo gladna i nahranismo te; ili žedna i napojismo te? 38Kada te vidjesmo kao stranca i primismo; ili gola i zaogrnusmo te? 39Kada te vidjesmo bolesna ili u tamnici i dođosmo k tebi?' 40A kralj će im odgovoriti: 'Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!'"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:15

Mt 18
21Tada pristupi k njemu Petar i reče: "Gospodine, koliko puta da oprostim bratu svomu ako se ogriješi o mene? Do sedam puta?" 22Kaže mu Isus: "Ne kažem ti do sedam puta, nego do sedamdeset puta sedam." 23"Stoga je kraljevstvo nebesko kao kad kralj odluči urediti račune sa slugama. 24Kad započe obračunavati, dovedoše mu jednoga koji mu dugovaše deset tisuća talenata. 25Kako nije imao odakle vratiti, zapovjedi gospodar da se proda on, žena mu i djeca i sve što ima te se podmiri dug. 26Nato sluga padne ničice preda nj govoreći: 'Strpljenja imaj sa mnom, i sve ću ti vratiti.' 27Gospodar se smilova tomu sluzi, otpusti ga i dug mu oprosti." 28"A kad taj isti sluga izađe, naiđe na jednoga svoga druga koji mu dugovaše sto denara. Uhvati ga i stane ga daviti govoreći: 'Vrati što si dužan!' 29Drug padne preda nj i stane ga zaklinjati: 'Strpljenja imaj sa mnom i vratit ću ti.' 30Ali on ne htjede, nego ode i baci ga u tamnicu dok mu ne vrati duga." 31"Kad njegovi drugovi vidješe što se dogodilo, silno ražalošćeni odoše i sve to dojaviše gospodaru. 32Tada ga gospodar dozva i reče mu: 'Slugo opaki, sav sam ti onaj dug oprostio jer si me zamolio. 33Nije li trebalo da se i ti smiluješ svome drugu, kao što sam se i ja tebi smilovao?' 34I gospodar ga, rasrđen, preda mučiteljima dok mu ne vrati svega duga.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:15

Matej (7, 15) - Biblija
Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim plodovima ćete ih prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:16

Job 19,21-27
Ps 27
Lk 10,1-12

Danas je Sveti Jeronim, crkveni otac i naučitelj čovjek Biblije i literarnog smisla Svetog pisma.

Luka evanđelist danas po riječima Pisma donosi kako Gospodin odredi drugih sedamdesetdvojicu učenika i posla ih po dva pred sobom u svaki grad i u svako mjesto kamo je kanio doći. ''Govorio im je: Žetva je velika, ali radnika malo. Molite dakle Gospodara žetve da pošalje radnike u žetvu svoju. Idite! Evo, šaljem vas kao janjce među vukove. Ne nosite sa sobom ni kese, ni torbe, ni obuće. I nikoga putem ne pozdravljajte. U koju god kuću uđete, najprije recite: 'Mir kući ovoj!' Bude li tko ondje prijatelj mira, počinut će na njemu mir vaš. Ako li ne, vratit će se na vas. U toj kući ostanite, jedite i pijte što se kod njih nađe. Ta vrijedan je radnik plaće svoje. Ne prelazite iz kuće u kuću. Kad u koji grad uđete pa vas prime, jedite što vam se ponudi i liječite bolesnike koji su u njemu. I kazujte im: 'Približilo vam se kraljevstvo Božje!'''
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:52

Lk 9,35
35 Iz oblaka se je zaslišal glas: »Ta je moj Sin, moj Izvoljenec, njega poslušajte!«
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:52

‎12 I reče Bog:
»A ovo znamen je saveza
koji stavljam između sebe i vas
i svih živih bića što su s vama,
za naraštaje buduće:
13 Dugu svoju u oblak stavljam,
da zalogom bude savezu
između mene i zemlje. (Pos 9;12-13)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:53

U Boga se uzdaj i drži se puta njegova:
on će te uzvisiti i baštinit ćeš zemlju. Ps 37,34
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:53

Lk 1,39-50 Tih dana usta Marija i pohiti u Gorje, u grad Judin. Uđe u Zaharijinu kuću i pozdravi Elizabetu. Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj čedo u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga i povika iz svega glasa: "Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje! Ta otkuda meni da mi dođe majka Gospodina mojega? Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi od radosti čedo u utrobi. Blažena ti što povjerova da će se ispuniti što ti je rečeno od Gospodina!" Tada Marija reče: "Veliča duša moja Gospodina, klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju, što pogleda na neznatnost službenice svoje: odsad će me, evo, svi naraštaji zvati blaženom. Jer velika mi djela učini Svesilni, sveto je ime njegovo! Od koljena do koljena dobrota je njegova nad onima što se njega boje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610Ned 1 Sep - 9:53

Prepusti Bogu putove svoje, u njega se uzdaj i on će sve voditi. Ps 37,5
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati iz Svetog Pisma   Citati iz Svetog Pisma - Page 6 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Citati iz Svetog Pisma
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Iz pravoslavne riznice tumačenja Svetog Pisma
» Danas je...
» Kajgana nas košta kao Svetog Petra
» Sanfermines,proslava Svetog Fermina
» Domen .срб startuje od Svetog Save
Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-