PočaljiNaslov: Re: KK Partizan   KK Partizan - Page 3 Sat610Pon 16 Mar - 18:47

Akojon vozio "Valjak" do dvanaeste u nizu!

Uz sjajno izdanje debitanta Džoša Akojona košarkaši Partizana NIS ostvarili su dvanaestu vezanu pobedu u ABA ligi i tako obezbedili sebi mogućnost da se naredne nedelje bore za drugo mesto na tabeli.

KK Partizan - Page 3 Dza640405296020150315193314

Šampion Srbije nastavio je pobedonosni niz u regionalnom šampionatu ubedljivim trijumfom nad ekipom Zadra u okviru pretposlednjeg kola ligaškog dela sezone.

Dvanaestu pobedu za redom Partizan je ostvario rezultatom 87:53 (15:20, 21:18, 23:11, 28:14), a centralna figura utakmice bio je debitant Džoš Akojon koji je za svega 14 minuta na terenu pokazao zašto ga je klub iz Humske angažovao.

Prve poene u crno-belom dresu Akojon je postigao već u prvom minutu, šutom van linije 6.75, ali su gosti tokom prvih deset minuta uspeli "da se isprse" i na prvu pauzu odu sa 5 poena prednosti.

Na startu druge četvrtine Zadar je ima maksimalnih "+7" ali se nakon toga igra gostiju raspala, što ne treba da čudi, ako se uzme u obzir činjenica da je hrvatski sastav bio desetkovan neigranjem najboljeg pojedinca Džejmsa Florensa.

Partizan je do odlaska na odmor uspeo da preokrene rezultat, da stekne 8 poena prednosti (36:28), a onda se u nastavku gledala igra "mačke i miša".

Debitant Akojon na terenu je proveo 14 minuta, postigao je 16 poena (2/3 za dva, 4/6 za tri), upisao po skok i asistenciju, što je bilo dovoljno za zvanje najefikasnijeg pojedinca na meču.

Duško Vujošević iskoristio je priliku da rasporedi minutažu na sve igrače koji su se našli u protokolu a samo se Saša Pavlović i Andreja Milutinović nisu upisali u listu strelaca.

Dvocifren učinak ostvarili su Milan Mačvan (12 pts, 10 sk), Božo Đumić (11 pts, 6 sk) i Vanja Marinković (10 pts), dok su sa po 9 poena u trijumfu crno-belih postigli kapiten Dragan Milosavljević i Slovenac Edo Murić.

Pobedom nad Zadrom Partizan je stigao do skora 18-7 a u poslednjem kolu imaće priliku da se u duelu sa ekipom Budućnosti bori za drugo mesto na tabeli.

U slučaju poraza Podgoričana na gostovanju Cedeviti Partizanu će biti dovoljna bilo kakva pobeda u "Morači, dok će u suprotnom crno-beli morati da slave sa više od 11 poena na gostovanju u glavnom gradu Crne Gore.

PočaljiNaslov: Re: KK Partizan   KK Partizan - Page 3 Sat610Pet 1 Maj - 10:15

Partizan suspendovan pred meč sa FMP-om zbog neisplaćenih obaveza!

Košarkaška lige Srbije suspendovala je Partizan zbog neizmirenih finansijskih obaveza.

KK Partizan - Page 3 601556_partcz190415rasfoto-marko-metlas111_ff

Nije navedeno o kolikom dugu je reč, sem da srpski šampion dok ne isplati dug neće moći da nastavi domaće takmičenje.

"Zbog neizmirenih finansijskih obaveza suspenduje se ekipa KK Partizan (član 67. Propozicija takmičenja) i neće imati pravo nastupa u trećem kolu Superlige, ukoliko do tada ne izmiri dospelu obavezu", piše u saopštenju KLS, koje prenosi "Sportski žurnal".

Partizan bi u trećem kolu trebalo da gostuje ekipi FMP-a, 6. maja u Železniku. Posle dva kola, obe ekipe su neporažene.

KK Partizan - Page 3 Milica-dabovic-2

Nekadašnja košarkašica Partizana, reprezentativka Srbije Milica Dabović postavila je na svoj Instagram profil zanimljivu fotografiju.

Ljubav navijača Partizana i Košarkaškog kluba je nešto o čemu se godinama priča i van granica Srbije.

I bivši igrači i igračice KK Partizan kada odu iz kluba vole da dođu na utakmice, vole da svrate u prostorije kluba, ostaju zauvek njegovi navijači.

Takav je slučaj i sa Milicom Dabović, nekadašnjom košarkašicom Partizana. Reprezentativka Srbije je danas postavila ovu fotografiju na svoj Instagram profil, uz ovu poruku:

"ZA DRUGE SE NAVIJA PARTIZAN SE VOLI!!!"