Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da li biste radili u inostranstvu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Da li biste radili u inostranstvu?
1. Da, čim se pojavi prilika.
Da li biste radili u inostranstvu? I_vote1056%Da li biste radili u inostranstvu? I_vote11
 56% [ 15 ]
2. Ne, zadovoljan/na sam poslom u svojoj zemlji.
Da li biste radili u inostranstvu? I_vote1026%Da li biste radili u inostranstvu? I_vote11
 26% [ 7 ]
3. Već radim u inostranstvu.
Da li biste radili u inostranstvu? I_vote1018%Da li biste radili u inostranstvu? I_vote11
 18% [ 5 ]
Ukupno Glasova : 27
 

AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Sre 22 Jun - 19:23

Da vam se pruži prilika da radite u inostranstvu, da li biste prihvatili ili ne?










Da li biste radili u inostranstvu? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Sre 22 Jun - 19:31

Ja sam vec u inostranstvu i porucila bi svima koji zele raditi van svoje zemlje a da jim nije potrebno, neka lepo ostanu kod svoje kuce....To je muka i velika bol.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34200

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Čet 23 Jun - 13:48

Ne.

Jednom sam vec radio tamo i .... Nije ni nalik onome sto ljudi pricaju - mnogo je gore. Vrlo je tesko naci vremena za sve sem posla a s druge strane, potrebno je dosta novca za stan (smestaj uopste) i hranu. Tako da od plate ne ostaje bas mnogo. I sve ovo ukoliko je osoba samac.
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Čet 23 Jun - 14:03

Radila ne bih, ali bih volela proputovati.
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pon 15 Avg - 17:11

Možda i bih za dobre novce koje bih onda trošila kod kuće ,samo ne znam jel bi mogla bez mojih ,to je gorka kora hleba jer sam jako vezana za dragog, prijatelje i roditelje.Najbolje bi bilo ovde naći dobar posao za platu od koje može da se ugodno živi. Rolling Eyes










Da li biste radili u inostranstvu? F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pon 15 Avg - 22:10

Ja uvek kažem, za sposobne ima posla i ovde...Ko ''ume'' ume i ovde...
Nekim ljudima je lakše u ''svetu'' da rade sve i svašta, nego ovde..Ima i toga....
Volim da odem u inostranstvo turistički, nikada me nije privlačilo da odem u inostranstvo zbog posla....
Nazad na vrh Ići dole
Boa

Elita
Elita

Boa

Poruka : 1249

Učlanjen : 22.08.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pet 30 Sep - 15:46

Radila u Italiji, PESCHIERA DEL GARDA , možda opet odem.....nikad se ne zna..... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pon 3 Okt - 11:15

Iz mog dvanaestogodišnjeg iskustva rada u tri zemlje: Austrija, Nemačka i Italija mogu reći da rad jeste teži za nas jer smo tu naučeni na neeki nazovi rad ali je tamo tto sve cenjenije i plaćenije.
Kapital traži ali i daje.
Za mene je idealna zemlja Italija jer tu su ljudi mentalititom bliže nama.
Naravno kome je dobro kod kuće nema potrebu za ići van ali bi ja ipak preporučio svima koji mogu neka odu i neka osete šta je to rad u zemljama koje ssu nam kao "primer"
Nazad na vrh Ići dole
Princess

Elita
Elita

Princess

Ženski
Poruka : 1160

Učlanjen : 12.05.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Sre 5 Okt - 10:16

Slazem se sa Zjovanom.
Smatram da svako ko ima mogucnost i kome se pruzi prilika treba otici iz zemlje barem neko odredjeno vreme i steci neki imetak koji ce mu ciniti kad se vrati u svoju domovinu.
Nekada je ovde bilo lepse i moglo se ziveti od svog rada ali ko god misli o sebi i svojoj buducnosti bi trebalo da pokusa na drugom mestu. Ovde sad za sad, nema tih mogucnosti.
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29

  

zjovan29

Muški
Poruka : 2504

Godina : 63

Lokacija : CRIKVENICA

Učlanjen : 18.09.2011

Raspoloženje : nikad bolje


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Uto 11 Okt - 9:25

Princess ::
Slazem se sa Zjovanom.
Smatram da svako ko ima mogucnost i kome se pruzi prilika treba otici iz zemlje barem neko odredjeno vreme i steci neki imetak koji ce mu ciniti kad se vrati u svoju domovinu.
Nekada je ovde bilo lepse i moglo se ziveti od svog rada ali ko god misli o sebi i svojoj buducnosti bi trebalo da pokusa na drugom mestu. Ovde sad za sad, nema tih mogucnosti.

Ne nisam mislio na imetak nego na shvatanje kako se radi i poštuje rad.
Imetak je relativna stvar i vani normalan život košta jako puno tako da steći imetak a pri tomživiti normalno je samo dostgniće pojedinaca i vani.
Plata u proseku je oko 1500 e. Stan, mislim na običaan je oko 500 e. psus režije.
Ako govorimo o normalnom životu onda je ovo početak.
Vani mogu ušediti samo oni koji žive porodično i gde dvoje rade.
Niti oni ne mogu to unutar par godina.
Da to je Evropa.
Nazad na vrh Ići dole
Andreea

Član
Član

Andreea

Ženski
Poruka : 56

Učlanjen : 16.11.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Sub 19 Nov - 14:26

Radimo na tome.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Sub 19 Nov - 16:46

Sada više ne. Nemam potrebu.
Ali mi je jako žao što svojevremeno nisam otišao sa prijateljom u Egipat.
On je danas milijunaš. Devizni.
Nije mi zbog para.
Već me Egipat uvijek jako zanimao kao zemlja i kultura.










love
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Sub 19 Nov - 17:39

Otišla bih pod uslovom
da radim u struci, jedino tada
bez razmišljanja.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Sre 20 Jun - 3:17

Nikad se ne zna...zavisi...mozda odem...mozda ne... happy
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa80

Član
Član

nebojsa80

Muški
Poruka : 38

Učlanjen : 19.07.2012


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pet 27 Jul - 19:35

Neznam ni sam, voleo bi da da ali nešto da je sigurno...
Ali iskreno malo me je strah... nisam ja baš za neke velike promene
Nazad na vrh Ići dole
tik-tak

Član
Član

avatar

Muški
Poruka : 167

Učlanjen : 06.09.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pet 3 Avg - 5:13

Radim.
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Sub 1 Sep - 23:06

U ovoj situaciji u kojoj jesam, otišla bih ne danas - juče bih otišla.
Nazad na vrh Ići dole
Ivkic

  

Ivkic

Muški
Poruka : 16424

Godina : 40

Lokacija : Negde u Srbiji

Učlanjen : 05.09.2012


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pon 10 Sep - 10:20

Ako mi se pruzi sansa zasto da ne..vredi pokusati..mada tesko je i u inostranstvu ako nemas nekoga ko ce ti pomoci bar u pocetku.










Da li biste radili u inostranstvu? I6xz8Jk
Da li biste radili u inostranstvu? Uy0JXu8
Da li biste radili u inostranstvu? Moderator
Nazad na vrh Ići dole
andelika

Master
Master

andelika

Ženski
Poruka : 5680

Učlanjen : 19.09.2012


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Ned 7 Okt - 22:41

Da, kada bih imala priliku. Ovdje radim i nemam skoro nista...tj.nisam zadovoljna onim sto imam... Neki se i ovdje dobro snalaze i rade svasta ali ja eto nisam neka bas snalazljiva.
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Master
Master

avatar

Muški
Poruka : 9204

Lokacija : Evropa

Učlanjen : 16.10.2011

Raspoloženje : Uvek Dobro


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Ned 7 Okt - 22:48

Da ako bi bila dobra plata i ako bi mi posao cinio zadovoljstvo i ne bi bio mnogo tezak...Wink
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34200

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pon 8 Okt - 1:45

Markoni ::
Da ako bi bila dobra plata i ako bi mi posao cinio zadovoljstvo i ne bi bio mnogo tezak...Wink

Epa prijatelju ... Ni kod babe više nema leba bez motike
Nazad na vrh Ići dole
Doroti

Elita
Elita

Doroti

Ženski
Poruka : 2175

Učlanjen : 05.10.2012


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pon 8 Okt - 15:53

Imala sam priliku,tj, imam i dalje,ali...Od onih sam sto prvo misle na druge pa onda na sebe.Nisam puno vezana za roditelje,bitno mi je da znam da su dobro a ne moram da ih vidjam,ako me shvatate.Ali jesu oni za mene vezani...I to me koči.
Razlog vise je taj sto mi je sestra otisla van zemlje pre 8 godina,i zao mi je da im sad i ja odem...
Ne bi mi bio problem da zivim van nase zemlje,naprotiv!
Nisam bas toliki patriota pa da slepo verujem da ova zemlja nudi nadu i neku lepsu buducnost.
I neka niko ovo ne shvati pogresno i kao da nekog osudjujem ali ne shvatam zasto se žale ljudi koji su otisli preko i tamo vec godinama zive i rade?!
Ako je tamo lose i ako veruju da bi im ovde bilo bolje - zašto se onda ne vrate?!
Izvinjavam se na duzini posta ali u prilog ovome samo jos nesto da prokomentarisem.
Moja sestra je vec 8 godina preko i sad kad je pitate da li se vidja sa zemljacima,ona se narogusi.Kaze mi da je u pocetku bila raspolozena da se druzi sa nasim ljudima,sto je i normalno,ali da su joj presela okupljanja jer se uvek svodi na isto...
Ti ljudi tamo rade ali i zarade,ovde radis i isto se ubijes od posla a sramota je koliko te placaju.I ti ljudi vec godinama unazad zive tamo a koriste svaku priliku da puste koju suzu za svojom domovinom,kunu se u majku Srbiju jer bolje i milije od nje njema.Njoj je to preselo jer je malo licemerno.
Ako vec toliko zalis a ti se vrati ovde ali brzo ces pozeleti da nisi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pon 8 Okt - 19:21

mislim da nebih happy al otišla bih da jednostavno da provedem neki period kao turista happy al mogućnosti su jedno a želje drugo ... tako da sve je to lutrija happy sisteni su svuda slični rad i rad ,i samo rad .... happy
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pon 8 Okt - 19:35

Pošto nisam, verovatno bez obzira na to šta mi se vrzma po glavi ne bih, jer ko iskreno želi, taj nađe i način da to uradi, sada je već kasno. Ako govorimo o Srbiji, svima koji su iole mlađi preporučujem da svoju sreću potraže negde drugo, mislim da je ipak bolje biti pristojno plaćeni i koliko toliko egzistencijalno neugrožen građanin drugog reda u tudjoj zemlji, nego gladan, bedan i svega željan gradjanin prvog reda u svojoj zemlji.
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610Pon 8 Okt - 19:42

Kayser Soze ::
Pošto nisam, verovatno bez obzira na to šta mi se vrzma po glavi ne bih, jer ko iskreno želi, taj nađe i način da to uradi, sada je već kasno. Ako govorimo o Srbiji, svima koji su iole mlađi preporučujem da svoju sreću potraže negde drugo, mislim da je ipak bolje biti pristojno plaćeni i koliko toliko egzistencijalno neugrožen građanin drugog reda u tudjoj zemlji, nego gladan, bedan i svega željan gradjanin prvog reda u svojoj zemlji.

Slazem se i ne slazem se...
Ja sam rodjena van zemlje, zivim i radim, i nije sve u novcu.I ovde je kriza.
A sta nam sve to i vredi kada nam je dusa i srce prazno, kada te svakodnevno vredjaju i ponizuju zbog toga sto jesi?
Kada nemas nikoga svoga da sa njime popricas i da te razume kada ti je najteze?....Nije sve u parama....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li biste radili u inostranstvu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li biste radili u inostranstvu?   Da li biste radili u inostranstvu? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li biste radili u inostranstvu?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Što biste radili s osobom iznad, prikaži slikom
» Vesti iz auto/moto sveta
» Trazim slobodnog muskarca u inostranstvu za brak
» Najbolji strani sajtovi za traženje posla u inostranstvu
» Lekari radili 40 sati dnevno?
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Zabava, Druženje, Igrice :: Ankete-