Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Pon 26 Nov - 14:11

Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemaštine, a ne prevare
Sedam od deset brakova u Britaniji se raspadne sbog svakodnevnih kućnih problema, a ne zbog prevare, saopštila je britanska advokatska firma Getel. Kako kažu srpski advokati, brakovi u našoj zemlji propadaju najviše zbog nemaštine i suživota sa roditeljima jednog od supružnika.

- Neko od supružnika dobije otkaz u firmi, primanja su mala ili ih uopšte nema, pa dolazi do problema, svađa. Jedan supružnik se najčešće oda alkoholu i takav brak je osuđen na propast. Drugi veliki uzrok za propast braka je suživot sa roditeljima jednog od supružnika - kaže za portal Zena.rs advokat Tihomir Konstantinović, na osnovu višedecenijskog iskustva u brakorazvodnim parnicama.
Konstantinović kaže da su se u Srbiji pre 20-30 godina brakovi razvodili zbog neverstva, a manje zbog ekonomske situacije, jer je standard života bio bolji.

- Tada su u velikom broju sklapani studentski brakovi, a roditelji su bili u mogućnosti da finansijski pomognu mladi par dok ne stane na noge. Kao se promenila politička i ekonomska situacija, promenili su se i razlozi za razvode brakova - kaže Konstantinović.
Prema analizi slučajeva razvoda koju je sprovela britanska firma Getel, tamošnji parovi se razvode jer ne uspevaju da se dogovore oko kućnih obaveza, finansija i plaćanja računa. Samo jedan od pet brakova se okonča zbog neverstva. U istraživanju se navodi da samo parovi koji tretiraju brak kao poslovni dogovor uspevaju dugo da ostanu zajedno. Elizabet Hasal, partner u firmi Getel, kaže da ju je najviše iznenadilo koliko se malo parovi poznaju pre nego što su se venčaju.
Stručnjaci, inače, predviđaju da u Srbiji posle krize valja očekivati "eksploziju razvoda", jer se ljudi se po pravilu manje razvode u vremenima krize. S druge strane, čak i oni sociolozi koji se intimno izjašnjavaju kao tradicionalisti navode da bi u Srbiji bilo mnogo više razvoda kada bi žene bile samostalnije. Ako se uporede podaci od pre dve decenije, zaključak je da se svake godine smanjuje broj sklopljenih brakova i danas je za čak 60 odsto manji nego pre 20 godina.
Zenablic

Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Sre 16 Okt - 12:33

Hebeš i brak koji se raspao zbog para. Fuj 

Prava ljubav koja je okrunjena brakom će sve bračne probleme prevazići. Ljubav nema prepreka. Pa tako ni nemaština ljubavi ne može ništa.

Dapače. Par se u nemaštini posveti više sam sebi, međusobno se podupire nastojeći tu nemaštinu prevladati. Laughing










love
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Sre 16 Okt - 12:38

Abo,drago mi je kad vidim romanticnog muskarca.Ali stvarnost je surova.Unistava ljude i psihicki i fizicki.Pocinjemo da se nerviramo,nezadovoljni smo,trudimo se ,radimo,a retko vidimo rezultate.Kad prazna creva rade,kad dete kaze-daj- a ti imas samo za golo prezivljavanje,ponekad ni toliko,kad inkasanti iskljuce struju,kad stigne zima bez grejanja,pocnemo da -ujedamo-,da okrivljujemo jedno drugo..ljubav je nezna biljka koja se mora negovati.Pred svim ovim problemima,ona zamre..
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Sre 16 Okt - 12:42

Ovo verovatno kontaju o tome da kad su se već ubračili pokaju se misleći da su mogli mnogo bolje proć s nekim ko ima mnogo para pa bi im time i život bio olakšan za živeti.

Svee je to razmaženo danas , što bi rekla moja majka , baba i prababa , eee kad se one sete kako se živjelo sa samo dva tanjira , jednim krevetom i šporetom, usred zime bez kaputa al ih ljubav grejala niti pomislili nisu da se rastavljaju happy 












Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Sre 16 Okt - 12:45

I zato ću ja dići ruku na nju, jer su nam isključili struju? Rolling Eyes 

Pa jer nemam za  čokoladu, zato ću dijete napustiti? Shocked 

Nema para, nema ni ljubavi??? Shocked 

Ko vas hebe, daj rastavu, biće nam lakše i bolje????????????????? Shocked Shocked Shocked 


angry angry angry 

Nema šanse.
Nije to romantika.
To je život.
To je ljubav.
PRAVA. love 
Ako se par voli, naći će rješenje.
Sve se može riješiti ako imaš nekoga tko te podupire, razumije i voli.


Radije budimo iskreni.
Ljubav bi nestala i da je bilo para.
Samo su pare ubrzale egzekuciju.
E, to je već druga priča.

angry angry angry










love
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Sre 16 Okt - 12:52

Eh Eni,ja polovini toga sto moja baba prica ne verujem,skloni smo u starosti da pricamo ulepsane verzije svojih zivota,predstavljamo onako kako bilo nije..Stvar je u tome da je okruzenje bilo slicno,pa se nije odskaklo..a probaj ,pocni od sebe da sad zivis tako,da li bi bila zadovoljna?

Nisam pominjala cokoladu,pominjala sam normalan prag zivota..ali sto da ne,i cokoladu..zar bi u 21vom veku to bio luksuz?
Placljivo gladno dete ubija romantiku,on i ja koji radimo kao konji svaki dan ,a opet nemamo dovoljno..zar su ljudi masine?ne moramo se razvesti,naprotiv,u nemastini se ljudi teze razvode,dokazano,ali ljubav ce nestati.pretvoricemo se u dva napacena stranca..
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Sre 16 Okt - 12:57

Ja bi svoju napaćenu ženu, za koju znam da rilja kao zvijer sve više cijenio i volio. Svakim danom sve više.
Nema šanse da bi moja obitelj bila gladna.
Snašao bi se.
Ima 100 načina.
Samo treba htjeti.

Najlakše je hebat majku državi i svima oko sebe.










love
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Sre 16 Okt - 13:01

Ne pricamo o tebi,ni meni..pricamo o proseku..prosek je takav..ljudi nemaju kvalifikacije,mogucnosti,prilike..onda beze od kuce i gladnih usta,da zaborave..krene alkohol,obicno najjeftinija supstanca za zaborav..a dalje je vec poznato..
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Sre 16 Okt - 20:18

I ja pričam o prosjeku.
Ali ljudi bi trebali naučiti da se nevoljama suprotstave.
Prsa o prsa.
A ne da od njih bježe.
Nije važna ni kvalifikacija, ni mogućnost, već karakter.
Kukavicama je najlakše baciti pogled u čašu.

Što ima veze što si recimo magistar.
I popravljaš nešto ako znaš, i krečiš, i farbaš, i seliš, a bogami i kopaš kada  treba.
Pošteno se da zaraditi na mnogo načina.

Laughing










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Sre 16 Okt - 23:54

Ako je brak bio zasnovan zbog para a muž, žena deca naučili da žive u izobilju onda i razumem što se razvode i traže nekog drugog koji bi im ponovo pružio sve to, ali, onda je to i bio brak iz računa pa ne vidim razlog da bi se tu za nečim žalilo happy Mislim da u onim brakovima koji su početi iz ljubavi, ništa ne može da uništi slogu i ljubav a sve ostalo se može nekako snaći Very Happy ...










Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610Čet 17 Okt - 10:55

I u nekim rastavama možda ima računice. happy 

Lakše zadržavanje posla, dječji doplatak, socijalna pomoć, ....... Shocked










love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Empty
PočaljiNaslov: Re: Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine   Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemastine
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Razlozi zbog kojih vam bude drago što živite u Srbiji!
» Muškarci varaju zbog sexa a žene zbog ljubavi
» Kosa sedi zbog stresa a ne zbog starosti.
» Brakovi koji ne uspevaju..!
» Otvorene veze i brakovi
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-