Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Poslovi koje biraju psihopate

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Pon 12 Nov - 22:43

Poslovi koje biraju psihopate

Pri pomenu reči psihopata, mnogi ljudi bi prvo zamislili višestrukog prestupnika, serijskog ubicu, a svakako nekoga ko ima problema sa zakonom. Istina je da, među najtežim prestupnicima, ima veliki broj psihopata, ali je definicija ovog poremećaja znatno šira.

Poslovi koje biraju psihopate N9QHplj

Najviše psihopata među hirurzima, novinarima i advokatima

Psihopatija ili sociopatija je trajni poremećaj ličnosti koji se obično opisuje kao nedostatak emocija, pre svega straha. Podrazumeva visoku toleranciju na stres, nedostatak saosećanja i osećaja krivice, a sa druge strane egocentričnost, manipulativnost, impulsivnost i antisocijalno ponašanje poput parazitskog života i kriminala.

Po knjizi "Mudrost psihopata: Šta možemo da naučimo od psihopata", zbog sklopa njihovih ličnosti, psihopate imaju tendenciju ka određenim profesijama, dok druge izbegavaju.

Karijere koje najviše odgovaraju psihopatama su, između ostalih: advokat, hirurg, novinar, kuvar, bilo koja vrsta medija (TV / Radio), pa i policajac. Na drugoj strani, ljudi sa ovim poremećajem izbegavaju sledeće poslove: medicinska sestra, zanatlija, stilista, profesor i računovođa, navodi se u pomenutoj knjizi.

Većina profesija za koje psihopate nisu zainteresovane zahtevaju kontakt sa ljudima i ispoljavanje osećanja, a ne nude nikakvu moć.

Zato, sve profesije koje nude moć i zahtevaju presudne odluke lišene osećanja su savršene za ovakve ličnosti, prenosi "Hafington post".

blic










Poslovi koje biraju psihopate Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Sub 17 Nov - 23:29

U ovo sam se mogla kladit , hirurzi jesu manijaci al nisam kontala da su psihopate Shocked sssad i to znam Poslovi koje biraju psihopate 847004189

imam svee predispozicije a čim završim fax dodjite na otvaranje lol! Poslovi koje biraju psihopate 2670330039 Poslovi koje biraju psihopate 3690083436










Poslovi koje biraju psihopate F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Pet 30 Avg - 19:21

lol! confused
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Čet 22 Okt - 10:15

Poslovi koje biraju psihopate Zanimanja_psihopat_940706S0










love
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Čet 24 Nov - 22:13

Najviše psihopata među hirurzima, novinarima i advokatima


...............................................................................................................


Pre bi rekla jak  , stabilan karakter i dobra zarada.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34534

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Čet 24 Nov - 22:23

Mene je nakon nervnog lečio psihijatar koji je bio triput luđi od mene ali ... to je realnost. Saglasan sa Kijarom. U svakom slučaju, ja sam lud. On se dobro snašao happy
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Čet 24 Nov - 23:05

Black Wizard ::
Mene je nakon nervnog lečio psihijatar koji je bio triput luđi od mene ali ... to je realnost. Saglasan sa Kijarom. U svakom slučaju, ja sam lud. On se dobro snašao happy
To mu je posao.Kad bi on svačije probleme shvatao lično ,gde bi završio.

Možda on potajno ždere tik tak bonice-ali mi to ne znamo.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Pet 25 Nov - 13:23

psihopate najčešće kad imaju i nemaju posla zalaze po forumima  happy happy

a oni najgori psihopate ulaze u stafove, što veći čvarak, to psihopata gori  happy happy happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Pet 25 Nov - 13:24

Black Wizard ::
Mene je nakon nervnog lečio psihijatar koji je bio triput luđi od mene ali ... to je realnost. Saglasan sa Kijarom. U svakom slučaju, ja sam lud. On se dobro snašao happy


čovek se uživio, da te bolje razume  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Pet 25 Nov - 17:43

EROTIC MAN ::
psihopate najčešće kad imaju i nemaju posla zalaze po forumima  happy happy

a oni najgori psihopate ulaze u stafove, što veći čvarak, to psihopata gori  happy happy happy happy


huh koji te je ujeo/ujela? happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Sre 30 Nov - 13:32

nema komentara??  affraid   happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Sre 30 Nov - 13:34

EROTIC MAN ::
nema komentara??  affraid   happy happy
Na šta,na koga,na čega?  affraid
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34534

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Sre 30 Nov - 21:53

EROTIC MAN ::
psihopate najčešće kad imaju i nemaju posla zalaze po forumima  happy happy

Aha! Najzad si se odao happy happy happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Sre 30 Nov - 21:56

Black Wizard ::
EROTIC MAN ::
psihopate najčešće kad imaju i nemaju posla zalaze po forumima  happy happy

Aha! Najzad si se odao happy happy happy happy
haha znači umirem...  resign
ne daj se Blejk:)))
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Čet 1 Dec - 18:00

Black Wizard ::
EROTIC MAN ::
psihopate najčešće kad imaju i nemaju posla zalaze po forumima  happy happy

Aha! Najzad si se odao happy happy happy happy



kaže mi FOSIL  haossa  happy happy happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34534

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Čet 1 Dec - 20:27

EROTIC MAN ::
kaže mi FOSIL  haossa  happy happy happy happy

Od čiče i treba da čuješ istinu. Bez starca nema udarca happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610Uto 12 Jun - 18:48

Da li se ljudi rađaju kao psihopate ili to postaju tokom života?
Šta je to što može naterati čoveka da ubije drugo ljudsko biće? Da li je to prirodna ili stečena osobina? Ako su neki rođeni kao takvi, da li su od detinjstva takvi ili se tek kasnije razviju u psihopate?

O ovome se već dosta dugo vrše istraživanja, a većina njih je našla dokaze da postoje fizičke razlike između mozga psihopate i mozga normalnog čoveka.

Tokom davnih 1870.-ih. dr. Cesar Lombroso je tvrdio da rođenog kriminalca može prepoznati po njegovom izgledu. Takođe je govorio da je kod lopova nos često spljošten, a kod ubica je orlovski zakrivljen. Srećom, ova teorija je ubrzo odbačena, ali je ona bila začetak potrage koja se nastavila duže od jednog veka. A sve sa ciljem spoznaje razlikuje li se mozak kriminalaca, a posebno ubica, od mozga ostalih ljudi.
Poslovi koje biraju psihopate Entoni-hopkins-e1528710174941
Izum funkcionalnog skeniranja mozga ’80-ih doveo je razumevanja onoga što se događa unutar naših glava. Prvo istraživanje skeniranjem mozgova ubica je sprovedeno u Kaliforniji, od strane britanskog neurologa prof. Adriana Reina.

Tokom godina, Rein i njegov tim skenirali su mozgove brojnih ubica i gotovo svi su pokazali slične promene. Istakla se smanjena aktivnost u prefrontalnom korteksu, delu mozga koji kontroliše emocionalne impulse kao i prekomerna aktivacija amigdale, područja koje stvara emocije.
Šta je zapravo empatija i ko je više poseduje?

Na osnovu ovih rezultata, zaključuje se da ubice imaju mozak koji ih čini sklonijim besu i istovremeno manje sposobnima za samokontrolu. Zašto se to događa?

Rezultati istraživanja sugerišu da jedan od razloga može biti zlostavljanje u detinjstvu, što može prouzrokovati fizičke povrede na mozgu, a u tom smislu, prefrontalni korteks je izuzetno osetljiv. Jedan od zatvorenika, kog je obuhvatilo ovo istraživanje, je kad je bio beba, često bio zlostavljan od strane majke. Kako je rastao, nasilje se pogoršavalo, majka ga je tukla gotovo svakodnevno, bilo čime što joj je bilo pri ruci. U zatvoru je završio zato što je monstruozno ubio ženu, u čiju kuću je provalio. Ipak, samo mali procenat (svega 11%) je onih koji imaju teško detinjstvo i odrastu u ubice. Dakle, mora biti da postoje neke druge predispozicije.

Početkom 90.-ih se pojavio pojam gen ratnika, kada je nekoliko istraživanja prijavilo povezanost između agresije i gena na X kromozomu, koji kodira enzim zvan monoamin oksidaze A (MAOA).
Poslovi koje biraju psihopate 300spartali-e1528710471239
Ovaj enzim reguliše funkciju neurotransmitera (prenosnika impulsa). Tokom istraživanja jedne porodice u Holandiji, 1993. godine, pokazalo se da svi muškarci u familiji imaju istoriju nasilja. I svima njima je nedostajala monoamin oksidaza A, što sugeriše da poseduju neispravnu verziju tog gena. Oko 30% svih muškaraca ima takozvani gen ratnika, a hoće li se gen aktivirati ili ne zavisi od toga šta se događa u detinjstvu, zaključuje istraživanje.

Prof. Rein je učestvovao u još jednoj dugoročnoj studiji, koja je pratila 1795 dece rođene u dva grada, starosti od 3 do 23 godine. Studija je merila mnoge aspekte rasta i razvoja tih pojedinaca, te utvrdila na kraju da je 137 dece postalo počinitelj kaznenog dela. Naučnici su takođe otkrili izraziti nedostatak kondicioniranog straha kod trogodišnjaka, koji će kasnije postati kriminalci.

Kako raste dete uz roditelja egoistu?

Sveukupno gledano, ove studije pokazuju značajne biološke razlike između psihopate i osobe koja to nije.
Iako sve osobe koje imaju mutaciju gena ratnika neće postati prekršioci zakona i ubice, postoji značajna korelacija. Ovu tvrdnju dokazuje i slučaj profesora psihijatrije sa kalifornijskog univerziteta, koji je istražujući svoje pretke otkrio da u njegovoj familiji postoji iznenađujuće velik broj ubica nakon čega se i sam genetski testirao. Otkrio je da ima strašno puno gena koji su povezani s nasilnim psihopatskim ponašanjem.

No on nije ni psihopata ni ubica, već ugledni profesor. Nije se razvio u psihopatu ni kriminalca jer je imao mirno i srećno detinjstvo.

Ova istraživanja takođe mogu objasniti i zašto ima sve više psihopata. Zapravo, logično je, geni se nasleđuju i na taj način šire. Osim toga, tu je i uticaj okoline. Dakle, odgovor na postavljeno pitanje je da se psihopate kao takve rađaju, s genetskom sklonošću ka nasilju. Ali, prema naučnim nalazima, najverovatnije se neće razviti u psihopate i ubice, ako u ranom detinjstvu nisu bili izloženi traumama.

Izvor: Atma.hr
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Poslovi koje biraju psihopate Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi koje biraju psihopate   Poslovi koje biraju psihopate Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Poslovi koje biraju psihopate
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Poslovi koje je lansirala recesija
» Dobro plaćeni poslovi za koje vam ne trebaju fakultetske diplome
» Ovo su poslovi koji nas čine sretnima ili depresivnima
» Koji poslovi će biti traženi 2020?
» Muzika i kućanski poslovi
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica :: Poslovi/Zanimanja-