Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 15 dokumenata za dečiji dodatak!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


15 dokumenata za dečiji dodatak! Empty
PočaljiNaslov: 15 dokumenata za dečiji dodatak!   15 dokumenata za dečiji dodatak! Sat610Pet 19 Okt - 12:56

Za roditeljski ili dečiji dodatak treba vam 15 dokumenata i šetnja kroz pet institucija



Da bi dobili pravo na pomoć kao što su roditeljski ili dečji dodatak koji iznosi svega 2.964 dinara mesečno, roditelji treba da posete najmanje pet institucija, od opštine i SUP-a do sudova i poreske uprave (na čije overe dokumenata čekaju nedeljama) i da sakupe oko 15 dokumenata koji ih na kraju koštaju bar koliko i jedan dodatak, piše besplatni list "24 sata".

Beograđanka M.J., majka četvoromesečne bebe, već mesecima skuplja papire koji su joj potrebni za jednokratnu pomoć od 35.000 dinara. I - još nije pribavila sve, piše "24 sata".
Za sada sam pribavila sva moguća zdravstvena dokumenta, nalaze komisije za trudničko,
razne doznake i obrasce poput M2 obrasca za PIO, kopiju krštenice, državljanstva i venčanog lista. Najveći problem je to što mi je muž strani državljanin pa se mučimo da preko amabasada pribavimo internacionalna dokumenta koja nam takođe traže. Pošto bebu nema ko da mi čuva, dok ja jurim po raznim institucijama i nedeljama čekam da overe jedan papir, svuda je vodim sa sobom.

Zato često moram da plaćam taksi, a kad nemam dovoljno novca, stavim je u kolica i peške idem i po sat i po vremena do određene ustanove - priča M.J.


Najveći apsurd bio je, kaže, kada je po uverenje da joj dete nije oduzeto morala dva
puta da odlazi u sud, a onda je po isti taj dokument morala dva puta da ide i u socijalno.


Pitam se znaju li naši političari koji se tako zdušno brinu o nama šta može da se kupi za 2.964 dinara Shocked, i koliko neko očajan mora da bude da bi obijao pragove da bi mu država udelila ovu milostinju. Da političari i birokrate imaju i malo obraza trebalo bi da ih je sramota, na njihovu sreću nemaju ga, pa nemaju ni problem griže savesti ... tužno i ružno!



24sata
Nazad na vrh Ići dole
 
15 dokumenata za dečiji dodatak!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Recepti za domaći ocat: Pravi dodatak radi se od piva, bilja...
» Dečiji biseri
»  Dečiji hor "Kolibri "
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Zanimljivosti :: Hronika i društvo-