Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Paulo Koeljo

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Ned 26 Avg - 10:04

– ”Vazno je dopustiti nekim stvarima da odu, da nestanu. Pustiti ih…..i resiti ih se. Ne ocekujte da vam se vrate, da vam priznaju napore, otkriju da ste genijalac i shvate vasu ljubav. Zatvarajte krugove…..ne zbog ponosa ili oholosti, vec zato sto se to vise ne uklapa u vas zivot. Zatvorite vrata, promenite plocu, pometite kucu, obrisite prasinu. Prestanite biti ono sto ste bili i postanite ono sto jeste.”










Paulo Koeljo - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Ned 26 Avg - 10:05

-Jedina naša duboka i iskrena želja jeste da se približimo nekome. Od tog trenutka počinju da se sklapaju veze, muškarac i žena ulaze u igru, ali ono što se desi pre toga – privlačnost koja ih je spojila – to je nešto što je nemoguće objasniti. To je nepatvorena želja, u najčistijem obliku. I dok je ta želja još u čistom obliku, muškarac i žena se zaljubljuju u život, proživljavaju svaki trenutak, s punom predanošću i svešću, iščekujući neprestano pravi čas za objavu posvećenja. Osobe u tom stanju ne osećaju nikakvu žurbu, ne ubrzavaju događaje nepromišljenim postupcima. Znaju da će se dogoditi ono što je neizbežno, da istina uvek pronađe način da se ispolji. A kad kucne čas, ne oklevaju, ne propuštaju priliku, ne gube nijedan čarobani trenutak, jer poštuju vrednost svake sekunde.










Paulo Koeljo - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 23 Nov - 22:22

PAOLO KOELJO - NA OBALI REKE PJEDRE SEDELA SAM I PLAKALA

Treba se izlagati opasnostima - govorio je. Čudo života možemo istinski razumeti jedino ako dopustimo da se dogodi nešto neočekivano.
Svakoga dana Gospod nam daruje - zajedno sa suncem - jedan trenutak kada je moguće izmeniti sve ono što nas čini nesrećnim. Svakoga dana nastojimo da obmanemo sami sebe kako nismo prepoznali taj trenutak, kako on ne postoji, kako je današnji dan istovetan jučerašnjem i kako će biti jednak sutrašnjem. Ali, onaj ko obrati pažnju na dan koji traje, otkriva čarobni trenutak. On može biti sakriven u času kad izjutra otključavamo vrata, u onoj kratkotrajnoj tišini koja naglo nastupi posle ručka, u hiljadu i jednoj stvari koje nam izgledaju isto. Taj trenutak postoji - trenutak kad nas sva snaga zvezda namah prožme i omogući nam da činimo čuda. Sreća je ponekad blagoslov, ali najčešće osvajanje. Čarobni trenutak koji se javlja svakoga dana pomaže nam da se menjamo, navodi nas da se upustimo u potragu za svojim snovima. Patićemo, preživljavaćemo teške časove, suočićemo se s mnogim razočarenjima - ali sve je to prolazno, i ne ostavlja trag.


Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Uto 30 Jul - 22:47

" Naucila je također, da postoji i mjesto koje se zove „ DALEKO ", da je svijet veliki, a njena varoš mala, i da najzanimljivije osobe uvijek odlaze, prije ili kasnije... "

P.Koeljo.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122422

Učlanjen : 06.12.2012


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pon 9 Sep - 18:54

Njegova dela izvanrednog poetskog stila, koja podstiču našu sposobnost da sanjamo, posredstvom jezika koji se ne obraća našem razumu, već našim srcima - donela su mu reputaciju jednog od najpopularnijih pisaca na svetu...


Ljubav je uvek nova.
Svejedno je volimo li jedan, dva, deset puta u životu -
uvek smo pred situacijom koju ne poznajemo.
Ljubav ne može odvesti u pakao ili raj,
ali nas uvek nekuda odvede.
Treba je prihvatiti,
jer ona je hrana našeg postojanja.
Ako je odbacimo, umrećemo od gladi,
gledajući bremenite grane na stablu života,
bez hrabrosti da ispružimo ruku i uberemo plodove.
Treba ići za ljubavlju ma gde ona bila,
čak i kad to znači sate, dane, nedelje razočarenja i tuge.
Jer u času kad krenemo u susret ljubavi i ona kreće u susret nama.
I spasi nas.

Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala










Paulo Koeljo - Page 2 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122422

Učlanjen : 06.12.2012


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pon 9 Sep - 18:56

U ljubavi niko nikoga ne može da povredi;
svako od nas je odgovoran za ono što oseća
i ne možemo drugog da krivimo da krivimo za to.
Već sam iskusila patnju kada sam izgubila osobe u koje sam bila zaljubljena.
Danas sam čvrsto ubeđena da niko nikoga ne gubi,
jer niko nikoga ne poseduje.
To je istinsko iskustvo slobode:
imati najvažniju stvar na svetu i ne posedovati je.


11 minuta










Paulo Koeljo - Page 2 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122422

Učlanjen : 06.12.2012


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pon 9 Sep - 18:56

Onaj ko je sposoban da oseća, zna da je moguće uživati
čak i pre nego što dotakne drugu osobu.
Reči, pogledi, sve to sadrži tajnu plesa.
Najveće zadovoljstvo nije u seksu, već u strasti.
Kada je strast velika, seks dolazi da bi dovršio ples,
ali on nikad nije bitan.
Onaj ko je zaljubljen vodi ljubav čak i kada to ne radi.
Kada se tela susretnu, to je samo prelivanje čaše!

11 minuta










Paulo Koeljo - Page 2 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122422

Učlanjen : 06.12.2012


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pon 9 Sep - 18:57

Toliko sam žudeo za ljubavlju, pomisli on.
A evo sada, kad mu se ljubav našla nadohvat ruke -
nema sumnje da je bila tu,
i nije trebalo ništa da čini,
osim da ne beži od nje -
jedina mu je pomisao bila da je zaboravi što pre.

Peta gora










Paulo Koeljo - Page 2 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Čet 9 Jan - 12:40

Mesto u raju

Pre mnogo godina živeo je na severoistoku Brazila jedan siromašan bračni par čije je jedino blago bila jedna kokoška. Jedva su uspevali nekako da sastave kraj s krajem, zahvaljujući jajima koja je ona nosila.
Međutim, baš uoči Božića, desi se da kokoška ugine. Muž, koji je imao svega nekoliko groša, koji nisu bili dovoljni ni za najskromniju večeru na Badnje veče, ode da zatraži pomoć od seoskog paroha.
Umesto da mu pomogne, pop mu reče:
- Kad Bog na jednoj strani zatvori vrata, na drugoj otvori prozor. Pošto za novac koji imaš ne možeš skoro ništa da dobiješ, vrati se na pijacu i kupi prvu stvar koju ti ponude. Ja ću blagosloviti tu kupovinu, a kako je Božić dan kada se događaju čuda, nešto će se u tvom životu zauvek promeniti.
Iako nije bio baš ubeđen da je to najbolje rešenje, čovek se vrati na pijacu. Jedan trgovac ga spazi kako tumara bez cilja i upita ga šta traži.
- Ne znam. Imam vrlo malo para, a paroh mi je rekao da kupim prvu stvar koju mi ponude.
Trgovac je bio bogat i prebogat, ali i pored toga nikad nije propuštao priliku da nešto ućari. Ne časeći ni časa, uze onih nekoliko groša, nažvrlja nešto na jednoj cedulji i pruži je čoveku:
- Paroh je u pravu! I zato ti ja, koji sam oduvek bio meka srca, prodajem svoje mesto u raju, na ovaj sveti dan! To ti je priznanica!
Čovek uze cedulju i udalji se, a trgovac je, sav zadovoljan, trljao ruke što je sklopio još jedan unosan posao. Iste noći, dok se spremao za večeru u svojoj kući punoj slugu, ispričao je ženi celu priču, dodavši, s ponosom, da je upravo zahvaljujući svojoj sposobnosti da brzo misli i stekao toliko bogatstvo.
- Sram da te bude! - povika žena. - Da se tako ponašaš na dan Hristovog rođenja! Smesta da si otišao kod tog nesretnika i uzeo natrag onu cedulju, ili više nećeš kročiti u ovu kuću!
Trgovac se prepade od ženinog besa i reši da je posluša. Raspitivao se na sve strane dok nije saznao gde onaj čovek stanuje. Ušavši u kuću, zatekao je muža i ženu kako sede za praznim stolom na kome je stajalo samo jedno parče hartije.
- Došao sam ovamo, jer sam pogrešno postupio. Evo ti tvojih para, a ti mi vrati ono što sam ti prodao.
- Niste pogrešno postupili. Ja sam poslušao parohov savet i znam da sam dobio nešto što donosi blagoslov.
- To je samo obična cedulja: niko ne može da proda svoje mesto u raju! Ako hoćeš, platiću ti dvostruko!
Ali siromah nije hteo da proda, jer je verovao u čuda. Malo-pomalo, trgovac je povećavao svoju ponudu, sve dok nije dostigla deset zlatnika.
- To mi ništa ne znači - reče siromašak. - Želim svojoj ženi da priuštim život kakav zaslužuje, a za to mi je potrebno sto zlatnih dukata. To je čudo kojem se nadam ove božićne noći.
Sav očajan, znajući da ako se još malo zadrži niko od njegovih ukućana neće stići da večera niti da prisustvuje ponoćnoj misi, trgovac je ispovrteo sto zlatnika i otkupio svoju cedulju. Što se tiče siromašnog bračnog para, njima se čudo obistinilo. Što se, pak, trgovca tiče, on je ispunio ono što mu je žena naložila. Ali, u međuvremenu, njegovu ženu su morile sumnje: da nije bila suviše gruba prema svom mužu?
Čim se završila ponoćna misa, prišla je parohu i sve mu ispričala.
- Oče, moj muž je sreo jednog čoveka kome ste vi predložili da kupi prvu stvar koju mu ponude. Lakom na laku dobit, napisao mu je na parčetu hartije priznanicu da mu prodaje svoje mesto u raju. Ja sam mu rekla da večeras neće večerati kod kuće, ako ne uspe da povrati tu cedulju, a on je na kraju morao za nju da plati čitavih sto zlatnih dukata. Jesam li preterala? Da li jedno mesto u raju zaista toliko košta?
- Prvo, vašem mužu se pružila prilika da pokaže svoju velikodušnost na najznačajniji hrišćanski praznik. Drugo, on je poslužio Bogu kao oruđe pomoću kojeg je izvedeno čudo. Ali odgovoriću vam na pitanje: kad je prodao svoje mesto na nebu za svega nekoliko groša, ono nije vredelo ni toliko. Međutim, kad je rešio da ga otkupi za sto zlatnika, samo da bi obradovao voljenu ženu, mogu da vam jemčim da vredi mnogo više.


Paulo Koeljo










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Sre 22 Jan - 0:42

"Koliko puta su našu ljubav tražili, a mi smo ih odbili? Koliko često smo se bojali nekome približiti i reći mu da ga volimo?... Zašitite se od samoće. Ona nas čini ovisnicima kao i najjača droga. Kada zalazak sunca više za tebe nema nikakvo značenje, budi ponizan i kreni tražiti ljubav. Jer moraš znat da kod ljubavi isto kao i kod svih duhovnih blagoslova postoji zlatno pravilo:

Što si spreman više dati, spreman si više i primiti"



Paulo Coelho










Paulo Koeljo - Page 2 4285547593


Paulo Koeljo - Page 2 2lwq2yh


Paulo Koeljo - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Sre 22 Jan - 0:44

U našem životu uvijek postoji neki dogadjaj koji je odgovoran za to što smo prestali da napredujemo.Neka trauma,neki jako težak neuspeh,ljubavno razočarenje pa čak i pobjeda koja nam nije sasvim jasna,toliko nas to obeshrabri da odustajemo od daljeg puta...










Paulo Koeljo - Page 2 4285547593


Paulo Koeljo - Page 2 2lwq2yh


Paulo Koeljo - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:13

Svi znaju da vole, jer su se rodili s tim darom. Neki to rade prirodno dobro, ali većina treba da ponovi gradivo, da se ponovo seti kako se voli, i svi – bez izuzetka – imaju potrebu da gore u vatri svojih proživljenih emocija, da ožive neke radosti i boli, uspone i padove, sve dok ne postignu onu nit vodilju koja stoji iza svakog novog susreta; da tamo postoji jedna nit i, dakle, tela uče jezik duše, i to se zove seks.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:14

Kada čovek dublje zagleda u dušu sveta lako shvati da na svetu uvek postoji jedna osoba koja čeka onu drugu, bilo to nasred neke pustinje ili nasred nekog velikog grada... I kada se te osobe sretnu i njihovi pogledi se ukrste, sva prošlost i sva budućnost gube svaki značaj...i samo postoji taj trenutak...










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:15

Bez obzira na ono što čini, svako na zemlji uvek igra glavnu ulogu u istoriji sveta.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:15

Ljubav je uvek nova. Svejedno je volimo li jedan, dva, deset puta u životu-uvek smo pred situacijom koju ne poznajemo. Ljubav nas može odvesti u pakao ili u raj, ali uvek nas nekamo odvede.Treba je prihvatiti, jer je ona hrana našeg postojanja. Ako je odbacimo, umret ćemo od gladi, gledajući bremenite grane na stablu života, bez hrabrosti da ispružimo ruku i oberemo plodove.Treba ići za ljubavlju gde god ona bila, čak i kad to znači sate, dane, nedelje razočaranja i tuge. Jer,u času kad krenemo u susret ljubavi,i ona kreće u susret nama. I spasi nas.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:16

Uvek je neuporedivo lakše verovati u sopstvenu dobrotu, nego se sukobiti sa drugima i boriti se za svoja prava. Sigurno je lakše otrpeti uvredu, ne uzvrativši je, nego smognuti hrabrost i upustiti se u borbu sa jačim od sebe; uvek možemo reći da nas bačeni kamen nije pogodio, a onda tek noću, u samoći, dok nas sustanar ili supružnik spava, oplakivati u potaji, svoj kukavičluk.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:17

Kada viđamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu deo našeg života, onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma kako treba da prožive sopstveni život.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:18

Ljudi veoma rano saznaju razlog svog postojanja. Možda zbog toga oni tako rano i odustaju.

*

Ako kreneš obećavši ono što još nemaš, izgubićeš volju da ga stekneš.

*

Ponekad treba pustiti da voda sama teče.

*

Možda je Bog i stvorio pustinju da bi ljudi mogli da se osmehnu urminim palmama.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:18

Bilo šta na licu zemlje može da ispriča priču svih stvari. Ako bi otvorio neku knjigu na bilo kojoj stranici, ili pogledao u nečiji dlan, ili u karte, ili let ptica, ili bilo šta, svaki čovek bi pronašao neku vezu sa onim što trenutno proživljava. Zapravo, stvari nisu pokazivale ništa, nego su ljudi, posmatrajući stvari, otkrivali način da se prodre u Dušu Sveta.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:19

Tajna je u sadašnjosti; ako obratiš pažnju na sadašnjost, možeš je poboljšati. A ako poboljšaš sadašnjost, biće bolje i ono što će ti se kasnije dogoditi. Zaboravi budućnost i živi svaki dan svog života prema poukama Zakona i s verom da Bog brine o svojoj deci. Svaki dan nosi u sebi Večnost.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:19

Snovi postaju neostvarljivi samo zbog jedne stvari: straha od neuspeha.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Pet 28 Mar - 15:19

Kada nastojimo da budemo bolji nego što smo, sve oko nas takodje postaje bolje.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Buba

  

Buba

Ženski
Poruka : 11959

Učlanjen : 13.01.2013


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Ned 15 Jun - 11:41

Paulo Koeljo - Page 2 528fcc2c5c068f72397980b75587b126










Paulo Koeljo - Page 2 Maslin10
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Ned 11 Jan - 16:02

Jedan anonimni tekst Tradicije veli da svako tokom svog postojanja može imati dva pristupa:da Zida ili da Sadi.Zidari će možda godinama raditi na svom delu,ali jednog dana privode radove kraju.Onda stanu,i ostanu ograničeni zidovima koje su sazidali.Život gubi smisao kada je građevina gotova.

Međutim,postoje i ono koji sade.Oni se ponekad pate s vremenskim prilikama,,godišnjim dobima,i retko kada se odmaraju.Ali,za razliku od građevine,vrt nikada ne prestaje da raste.U isto vreme dok zahteva stalnu pažnju vrtlara,daje mu priliku da mu život bude velika avantura.

Vrtlari se prepoznaju između sebe,jer znaju da je u životu svake biljke rast cele Zemlje.

Paulo Koeljo(Odlomak iz "Bride")










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610Ned 11 Jan - 16:06

"Snosimo odgovornost za celu planetu zato što ne znamo gde su Drugi Delovi koji smo bili od nastanka sveta;ako je njima dobro i mi ćemo biti srećni.Ukoliko im nije dobro propatićemo,makar i nesvesno,deo njihovog bola.Međutim,pre svega smo odgovorni da se u svakoj inkarnaciji spojimo barem jednom s Drugim Delom,s kojim će nam se sigurno u nekom trenutku put ukrstiti.Čak i samo nakratko,jer ti trenuci donose tako intenzivnu ljubav da ona opravdava ostatak naših dana.Možemo da dozvolimo i da naš Drugi Deo ode dalje,da ga ne prihvatimo,ili čak i ne primetimo.Tada će nam biti potrebna još jedna inkarnacija da bismo se s njim našli.Zbog svog egoizma bićemo osuđeni na najgore mučenje koje smo sami sebi smislili:samoću."

Paulo Koeljo("Brida")










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Paulo Koeljo - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Paulo Koeljo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Paulo Koeljo
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-