Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Prva ljubav

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Uto 14 Jun - 14:21

Svi smo u nekom uzrastu doživeli prvu zaljubljenost, taj divan osećaj ljubavi prema nekom.

Da li se sećate vaše prve ljubavi i prvih leptirića u stomaku? happy










Prva ljubav  Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34534

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Sre 15 Jun - 12:49

Leptirica u stomaku ne (iskreno ne verujem ni da sam ih ikada imao) ali se odlicno secam nje, jos bolje se secam atmosfere, pesme i poljupca. Pamtim odlicno sjaj u njenim ocima i kakvu je frizuru imala, sta je nosila i jos uvek osecam njeno drhtanje u svom narucju ...
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Čet 16 Jun - 15:35

Moja prva ljubav bio decko jos iz detinstva.Tri godine je bio stariji od mene.Njegovi roditelji i moji su bili veoma dobri prijatelji.Pa bi ga tako moja majka nekada pricuvala dok su njegovi rpoditelji radili.U svemu smo bili zajedno.Cak su me on i moja majka kupali kada sam se rodila Embarassed ....Onda smo se kao klinci igrali po citav dan nekih deciji igrica...
Secam se vrlo dobro kada sam sam u drugome razredu osnovne skole bila primita u pioniore, pa smo svi dobili po komadic torte i sok...Jedan skolski drug mi uprljao crvenu maramicu sa tom tortom pa ga moj "decko" osmario happy ....Tada smo oboje bili kaznjeni.I stalno me tako branio pred tim losim decacima....
Bila sam cetvrti razred osnovne skole kada smo se prvi puta poljubili :bkiss:
Bas nam je bilo smesno...Ali ta nasa romanca se ubrzo zavrsila kada su on i njegovi roditelji odselili u Banja Luku....Toliko mu je bilo tezko sto odlazi da nije hteo da se pozdravi samnom...
Onda ga dugo godina nisam videla....Sada ima zenu i dve kceri, ali kada god se sretnemo ostaje ono detinstvo, poljubac, kupanje....Jos je malkice tu prisutan....
Da, bilo je divno. happy
Nazad na vrh Ići dole
Šajni

  

Šajni

Ženski
Poruka : 1661

Učlanjen : 31.03.2011


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Čet 16 Jun - 22:26

Hehe, Very Happy sećam se da je moja prva ljubav bio jedan Branko koji je živeo u istoj ulici gde i ja. Imao je veeelike plave oči i plavu kosu. Prva ljubav  3009072290 Kad malo bolje razmislim, zbog toga su mi se i kasnije svidjali plavi muškarci. Prva ljubav  3845856932
Elem, jednom smo se jednom igrali žmurke, sakrili smo se ispod kreveta i tu ostali dva sata, dok drugi nisu odustali od trazenja, a mi smo se cmakali i cmakali kao blesavi Prva ljubav  1240115254
Kasnije su se odselili i meni je bilo jako žao ali eto.. Prva ljubav  1317522191

Nekoliko godina kasnije smo se našli i izašli na piće, a on mi je priznao da je i on bio zaljubljen u mene. Prva ljubav  3009072290
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Može li se oživeti stara ljubav   Prva ljubav  Sat610Sre 22 Jun - 13:11



Da li je moguće ljubav, kada jednom "umre", ponovo oživeti? Odgovor na ovo pitanje najviše zanima one koji su ostavljeni, a koji još uvek vole i nadaju se da bi ponovo mogli biti sa bivšim partnerom. Da li da se nadaju, da nastave da vole, da čekaju...

Iako je pitanje naizgled jednostavno, odgovor nije.



Prva ljubav  V209465p0



Kada se razmišlja o ljubavi sa ciljem da se nešto pojasni ili razume, nužno je potrebno napustiti jezik poezije i metafore. Ljubav nije živo biće koje može da umre ili oživi, nije ni predmet koji može da se izgubi, nestane, smanji. Ljubav u stvari i ne postoji na onaj način na koji ukazuje imenica ljubav.

Ono što zaista postoji jesu dve osobe koje se vole. Iza nejasnog imena ljubav kriju se dva osećanja: voleti i biti voljen. Nekada se iza imenice ljubav krije zaljubljenost čiju različitost od ljubavi jezik nedovoljno prepoznaje. Nekada kada se izgovara ljubav misli se na ljubavnu vezu, odnos zasnovan na osećanju. Kada ljudi vole, tada pokušavaju da ostvare takav tip odnosa ili veze za koji misle da odgovara ljubavi.

Sve te razlike su važne da bise odgovorilo na postavljeno pitanje.

Ako je neko prestao da bude zaljubljen u nekog drugoga, najverovatnije se u tu osobu više nikada ne može zaljubiti. Razlog je u tome što je zaljubljivanje zasnovano na idealizaciji, a vrlo je teško idealizovati osobu koju je neko dobro upoznao.

Kada neko voli nekoga, drugi mu je emocionalno važan zato što o njemu kao osobi misli pozitivno. A da bi neko prestao da voli neku osobu, mora prestati da misli pozitivno o nekom njemu bitnom aspektu te osobe. Da bi je ponovo zavoleo, potrebno je da ponovo počne da o njoj misli pozitivno. To jeste moguće i ne dešava se retko, piše Politika.

Raskid veze ne mora značiti da je dvoje prestalo da se voli. Česte su situacije kada se dvoje ljudi voli, ali zbog toga što imaju različite koncepcije kako veza treba da izgleda nikako ne mogu da uspostave stabilnu vezu u kojoj bi oboje bili zadovoljni. Iscrpljuju se u borbama u kojima svako od njih pokušava da natera onog drugog da se uklopi u njegovu koncepciju veze.

Ako neko ne razlikuje ljubav i vezu, odbijanje drugog da se uklopi u zahtevani koncept veze doživljava kao neljubav. Tada su česti "definitivni" raskidi i ponovna pomirenja.

Slično je kada se jedno od dvoje koje se vole zaljubi u nekog trećeg. Kako je zaljubljenost drukčije osećanje od ljubavi, osoba može voleti jednoga, a biti zaljubljena u drugoga. Kada poistovećuje ljubav sa zaljubljenošću, raskida vezu i odlazi. A kada zaljubljenost u drugog mine, osoba može hteti da obnovi vezu sa bivšim partnerom.



(MONDO)




Šta mislite može li se oživeti stara ljubav i da li biste se ponovo upustili u vezu sa nekim sa kim ste već bili u ljubavi? Prva ljubav  3845856932










Prva ljubav  4285547593


Prva ljubav  2lwq2yh


Prva ljubav  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34534

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Čet 23 Jun - 19:03

" ... Evo o prvoj ljubavi jos samo nesto malo:
nek ne zaboravi niko – ona je ipak vecna.
Ona je kao nebo sto se uskovitlalo
kad je u zoru palo u ogledala recna.
Ona ce ostati sramezljiva i vitka
u nekim buducim staricama
koje sad krisom sanjaju odrezane vitice
i zure da zavrse sve zadatke na vreme,
i u nekim buducim penzionerima
koji gaze po blatu i skakucu po baricama,
skupljaju slicice fudbalera
i dobijaju jedinice zbog Pitagorine teoreme.
Ona je najlepsa ljuljaska izmedju
radosti i samoce
kad se najvise hoce,
a niko ne zna sta hoce.
I kad godine minu u beskraj…u daljinu…
i prodju mnoge lepote
i svenu mnogi cvetovi,
jedino prva ljubav ostace negde u oku,
u nekim obicnim stvarima,
u pozutelim spomenarima
kao vecno novi nepoznati svetovi ..."
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Pet 24 Jun - 18:41

Mislim da su stare ljubavi samo to,stare lepe prelepe uspomene, ne treba ih ponovo oživljavati jer uvek ostane ona gorčina zbog raskida i svih stvari zbog kojih je do raskida došlo prvi put.
Bilo je da se ponovo razbukte strasti i obnovi veza ali uvek su se na isti način i prekidale ponovo.Nikada mi nije uspelo da održim i oživim već pokidane veze a da u njima nije ostao čvor saplitanja koji bi opet na kraju priče bio koban.










Prva ljubav  4285547593


Prva ljubav  2lwq2yh


Prva ljubav  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Stara ljubav   Prva ljubav  Sat610Pon 18 Jul - 23:58

Da li znate gde su vam danas stare ljubavi...

Šta rade u životu...
Jesu li se udale/oženili?
Jel imaju decu?
Kako im je u životu?
Jesu uspeli u životu, ostvarili svoje snove ili ne?

ili vas jednostavno nije briga gde su i šta su? Prva ljubav  1317522191










Prva ljubav  Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Pon 25 Jul - 10:31

Sa mojom velikom ljubavi sam bila jedno izvesno vreme u kontaktu,čuli smo se telefonom odlazili na kafu povremeno ali to više nije bilo to a i razgovori su bili po malo čudni i hladni pa je s vremenom i kontakt prestao.Mislim da je dobro kad se priče završe tako, pamte se neke stvari i to je dovoljno , gde je i šta radi sada pomislim i zapitam se ponekad ali nije mi toliko važno sem da znam da je negde tamo i da mu je dobro.










Prva ljubav  4285547593


Prva ljubav  2lwq2yh


Prva ljubav  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Ljubav na stoti pogled   Prva ljubav  Sat610Sre 7 Sep - 14:35

O ljubavi na prvi pogled često se priča, kao i o velikim i dugotrajnim ljubavima, ili onim kratkim, a jakim. Postoji i "ljubav na stoti pogled", nepravedno zapostavljena kako u razgovoru tako i u literaturi.


O kakvoj se to zapravo ljubavi radi?

O onoj kada nekog znate "sto godina" i nekada je između vas dvoje postojao erotski naboj, hemija ..Ali je vremenom zgasnula i postala nešto što se podrazumeva..

Onda, ta osoba kaže nešto. Uradi nešto. Osmehne se na neki način koji nikada ranije niste videli. Dodirne vas na neki način - ništa sa seksualnom naznakom, a opet posebno. Vidite je pod posebnim svetlom. Sve u vama zatreperi, pomalo nalik na ljubav na prvi pogled, ali ne sasvim isto, jer ste svesni da tu osobu odavno znate.


Da li je moguće ponovo se zaljubiti u istu osobu? Ponovo osetiti istu zaljubljenost kao pre?

Šta mislite?










Prva ljubav  Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Pon 13 Feb - 20:12

Moja prva ljubav je bio drug iz razreda ..zvao se Goran , imao je crnu kosu i magično tamno braon oči , duge trepavice i predivan osmeh.Kosa mu je bila kovrdzava , telo kao izvajano a noge malo krive jer se bavio fudbalom.
On je meni bio najlepši dečak u celom kraju a samo smo se gledali jedno par godina kad smo bili klinci.
Takmičili smo se medjusobno ko će imati više petica , ko će bolje nešto da nacrta ili napiše ..delovali smo veoma inspirativno i stimulativno jedno na drugo jer smo se zajedno trudili da budemo najbolji djaci u odeljenju.
Onda smo malo porasli pa smo prestali da se gledamo i prešli na ozbiljnije zabavljanje.
Prvi poljubac se desio na eskurziji ..Bled i Bohinj ..romantično , mesečina , ispitivanje jedno drugog do u sitne detalje ..da..bilo je divno i nezaboravno ..
Njega ću uvek pamtiti kao svoju veliku prvu ljubav Prva ljubav  4141348285










Prva ljubav  4285547593


Prva ljubav  2lwq2yh


Prva ljubav  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Mlata

Član
Član

Mlata

Muški
Poruka : 24

Lokacija : Novi Sad

Učlanjen : 30.12.2011


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Uto 14 Feb - 2:10

Sećam se svoje prve klinačke ljubavi, još u vrtiću, ali mi nije bila suđena, dotičnoj se sviđao drugi dečko, pa smo se on i ja stalno tukli zbog nje, iako nisam oklevao i ispoljavanju osećanja (ako su to tada bila osećanja) Wink

I kao za inat smo se sreli u Španiji na maturskoj ekskurziji, posle 12 godina koliko se nismo videli, ali jedno drugo nismo prepoznali, ali mi se ona opet svidela, a tek sam kasnije skontao da je to ona happy čudan ovaj život... Prva ljubav  1785893904
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Pet 17 Feb - 18:02

Moja prva ljubav je bio moj učitelj Shocked
msm ja sam njega odma spazila čim sam ga ugledala , on mene nije nego samo kad me prozivao da odgovaram Prva ljubav  3929217648
Zvao se Voja , imao je brkove i baš je saav bio sladak , u njega sam gledala ko u sliku čim bi usta otvorio , najviše sam zbog njega bila odlična da bi me hvalio ,mazio po kosi i govorio kako sam paametnica jedna Prva ljubav  4141348285
(onoo sve izmedju dva maženja me grdio da sam nemirna pa sam htela u zemlju propast Embarassed )

Maa svidjao se meni i moj drug iz ulice Petko , to mu bio nadimak , ee s njim sam se prvi put i poljubila , igrali smo skupa fudbal i menjali stripove i sličice i nikad me nije tukao što sam žensko pa se trpam u muške stvari Prva ljubav  3929217648
Baš je volio samnom da se sigra a i ja sa njim , onda smo se tako počeli i ljubit da ne zna niko , to je bila naša tajna Prva ljubav  161891921

Tako da ne znam ko mi je od njih dvojice bio veća prva ljubav al eto bila sam zaljubljena i u jednog i u drugog Prva ljubav  4141348285










Prva ljubav  F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Excited4U

  

Excited4U

Muški
Poruka : 21683

Lokacija : between Ass XD

Učlanjen : 03.05.2011

Raspoloženje : So Excited ;-D


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Sre 22 Feb - 17:02

Jedna Julija pa Mariija pa Tasha zatim Iva onda Eni happy hahaha

Salim se bila je to Jesika Alba zaljubili smo se kad smo snimali film 4 Fantastic happy
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Čet 7 Jun - 10:16

Nema šanse , gde ja završim jednom tamo se više nikad ne vraćam Prva ljubav  2294901356










Prva ljubav  F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Sre 7 Avg - 15:00

Nije to bila ljubav, više simpatisanje i znam da sam bila zbunjena
jer ih je bilo nekoliko pa sam svakog dana menjala prioritete.
Čak i prvi poljubac nije bio s onim s kojim sam planirala resign 
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Ned 11 Jan - 18:12

Александар Лесо Ивановић:

ДЈЕВОЈЦИ ИЗ ДЈЕТИЊСТВА


Уткали су се у златан руб облака,
трепте у лишћу, у перју птичјих крила,
далеки они дани кад си била
мој први немир и жудни сан дјечака.

Па ми и сада, у ове позне часе,
још сјаји давни осмијех твога лица,
као што дању гори сијалица
коју су заборавили да угасе.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Prva ljubav  2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610Pet 3 Avg - 12:25

Moja prva ljubav je bio Dzoni Dep i to na prvi pogled. happy  

Imala sam i jednu simpatijicu kasnije. Doselio se pored mene happy Sjecam se da je bio drugaciji od ostalih djecaka.
Pisao mi pisma, ubacivao poruke kroz prozor..sa sve otiskom usana i karmina na papiru... happy
Imao je sestru..pa nesto kontam da je za taj dio ona bila zaduzena happy

Sjecam se i dana kad je odlazio..Zauvijek..
...bila sam tuzna, a nisam mu pokazala. Kao sto se nisam ni pozdravila:)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Prva ljubav  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva ljubav    Prva ljubav  Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Prva ljubav
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Nova prva ''prva pomoć'' od 19. septembra
» Prva dama SAD-a
» Prva knjiga
» SAD: Prva biblioteka bez knjiga
» Prva srpska vojska
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Romantika-