Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! Empty
PočaljiNaslov: Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet!   Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! Sat610Čet 20 Sep - 23:34

Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet!

Ovo je jedna od „pošalica“ u knjizi Kreativnog centra „Da pukneš od smeha“. Ponižavaju se deca invalidi, podsmeva obolelima od raka...

Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! Da-puknes-od-smeha-kreativni-centar-kampanja-deca-vaspitanje-1348091857-210312

BEOGRAD - Strašno!
„Mama, igrao sam fudbal sa decom.“ „Kako, sine, kada ti nemaš ni ruke ni noge?“ „Bio sam lopta.“

Ovo je jedan od „smešnih viceva“ koje deca mogu pročitati u knjigama „Da pukneš od smeha“ izdavačke kuće Kreativni centar. Da se nešto strašno dešava u srpskom izdavaštvu za decu javio nam je I. N. (41), zabrinuti roditelj osmogodišnjeg Aleksandra.

- Dete me je pitalo: „Tata, šta je to malo crveno, ide gore-dole?“ S osmehom na licu sam ga upitao: „Šta, sine“, da bih se zaprepastio kad sam čuo odgovor: „Beba u liftu sisa žilet.“ Naravno, odmah sam ga upitao odakle mu ta glupost, a on mi je samo doneo knjigu „Da pukneš od smeha“, koju sam mu, inače, lično kupio. To je strava i užas - kaže I. N.

U knjigama „Da pukneš od smeha“, kojih ukupno ima sedam, niko nije ostao pošteđen. Pored „viceva“ o deci bez ruku i nogu i bebama koje sisaju žilete, autori se podsmevaju i deci oboleloj od raka, slepim ljudima, promovišu nasilje nad decom, savetuju vozače da „uključe brisače kad nalete na bebu na autoputu“ i slično. Među vicevima koje smo izdvojili, a kojima se naša deca zabavljaju, ne zna se koji je gori.

Tako, recimo, piše sledeće: Mama, šta ja ono beše imam, kucu, macu? - Ne, sine, imaš rak.

Iz Kreativnog centra kažu da su vicevi ovog tipa korisni za razvoj dece i da nema razloga za brigu da će ih deca pogrešno protumačiti ili iz njih izvući lošu pouku.

- Izdanja „Da pukneš od smeha“ osmislila je prof. dr Vera Smiljanić, dugogodišnji profesor razvojne psihologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i istraživač humora kod dece školskog uzrasta, i zajedno sa svojim unukom Vidom Stambolovićem prikupljala ih baš od dece. Prema tome, nema potrebe da se brinemo oko toga kako će deca shvatiti ovu vrstu humora. Deca su vrlo pametna i znaju da razlikuju vic od stvarnosti. Viceve shvataju kao šalu, a ne kao obrazovni sadržaj - kaže Ljiljana Marinković, direktorka Kreativnog centra.


Psiholog: Ovo loše utiče na razvoj!

Psiholog Aleksandar Šibul kaže da roditelji obavezno treba da provere šta piše u knjigama.

- Takvi tekstovi mogu da izazovu zbunjenost kod dece i sadržaj može loše uticati na njihov razvoj. Zato je neophodno da roditelji obavezno provere sadržaj svih knjiga pre nego što kupe i daju deci da čitaju - rekao je za Kurir psiholog Aleksandar Šibul.

♦ Ovo su neki od odvratnih „viceva“ iz knjiga „Da pukneš od smeha“

♦ Devojčica i žileti

Devojčica je u prodavnici stavila sadržinu plaćene paklice u usta.- Stani, to nisu žvake!Devojčica se krvavo nasmeja.

♦ Ubio babu

- Mama, mama, ubio sam babu!- Pa zašto, sine, kad imamo još pola dede u frižideru!

♦ Nema ruku

- Mama, daj mi čokoladu.- Ispruži ruke, sine.- Ali, mama, ja nemam ruke.- Nema ruku, nema čokolade.

♦ Beba na auto-putu

Šta uradite kad naletite na bebu na auto-putu?Upalite brisače!

♦ Beba sa viljuškama

Šta je to malo, crveno-srebrno, udara u zidove kolica i urla?Beba sa zabodenim viljuškama u očima.


kurir










Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet!   Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! Sat610Sub 22 Sep - 15:09

Ili sam ja zaostala pa nista ne razumem ili je ovo bolesno..meni bar..
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet!   Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! Sat610Sub 22 Sep - 18:24

Strašno.. pale
Volim humor i viceve ali ovo je prevazišlo svaku meru..da je bar knjiga za odrasle ali za decu.. Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! 2786959747
Nije ni čudo što imamo toliko maloletnih delikvenata.. šta mogu pametno da nauče iz ovakvih knjiga..Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! 4151842371

Moji prasići imaju dosta knjiga izdavača ''Kreativni centar'' uglavnom su to simpatična štiva ..ali ovako nešto tamo do sada nisam pročitala.. Shocked










Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! 4285547593


Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! 2lwq2yh


Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet!   Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet! Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Beba genije
» Horoskopski znaci u liftu
» Beba rodjena u smetovima
» Danas je dan za pravljenje beba
» Otišli su u ....... legendu
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica :: Deca i škola-