Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Na grobu svog vlasnika živi već šest godina

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Ivkic

  

Ivkic

Muški
Poruka : 16424

Godina : 40

Lokacija : Negde u Srbiji

Učlanjen : 05.09.2012


Na grobu svog vlasnika živi već šest godina Empty
PočaljiNaslov: Na grobu svog vlasnika živi već šest godina   Na grobu svog vlasnika živi već šest godina Sat610Pet 14 Sep - 8:42

Njemački ovčar Capitan od kuće je pobjegao odmah nakon pogreba i otada je na grobu. Misterija je kako je sam uspio naći grob jer ga porodica tamo nije vodila.

Na grobu svog vlasnika živi već šest godina Pas_capitan_grob_24sata_647182924


Vjerni pas već šest godina odbija napustiti grob svog gazde. Njemački ovčar Capitan pobjegao je od kuće kada je 2006. godine umro njegov vlasnik, Argentinac Miguel Guzman. Sedam dana kasnije obitelj preminulog muškarca otišla je do njegovog groba na kojem su zatekli psa koji je jaukao od tuge. Capitan je otada rijetko napuštao groblje u argentinskom gradu Villa Carlos Paz.

Miguel je psa kupio 2005 godine kao rođendanski poklon za svog sina Damiana (13). U mart iduće godine Miguel je iznenada umro, a psa kući nije bilo već kada se obitelj vratila s pogreba.

- Tražili smo ga, ali je nestao. Mislili smo da ga je netko pregazio. Sljedeće nedjelje išli smo na groblje i Damian je prepoznao svog ljubimca. Captitan je došao do nas. Jaukao je i lajao, činilo se kao da plače, ispričala je Veronica, udovica preminulog Miguela i dodala da psa nikad nisu vodili na groblje pa ostaje tajna kako je pronašao mjesto.

Porodica je na groblje išla i dvije sedmice nakon sprovoda. Tada ih je pas slijedio i kratko vrijeme proveo s njima, ali prije mraka se vratio na groblje, piše Daily Mail.

- Mislim da nije htio da Miguel bude sam noću, ispričala je Veronica.

Miguelov sin Damian psa je u nekoliko navrata pokušao vratiti kući, ali uvijek se vraćao na groblje.

- Mislim da će biti tamo dok ne ugine. Čuva mog tatu, rekao je Damian.
Radnici na groblju brinu se za psa i hrane ga

I upravitelj groblja, Hector Baccega, sjeća se dana kad je prvi put vidio psa. On se jedan dan samo pojavio i počeo lutati po groblju dok nije našao grob svog gazde. Tokom dana znao je malo prošetati, ali uvijek se vraćao na isto mjesto i tamo ostajao cijelu noć. Radnici na groblju uskoro su se počeli brinuti za psa i hraniti ga.


Izvor: Haber.ba










Na grobu svog vlasnika živi već šest godina I6xz8Jk
Na grobu svog vlasnika živi već šest godina Uy0JXu8
Na grobu svog vlasnika živi već šest godina Moderator
Nazad na vrh Ići dole
 
Na grobu svog vlasnika živi već šest godina
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» 15 godina živi u grobu
» Životinje : hrabrost i snalažljivost
» Žena živi bez novca 16 godina!
» Tajne naroda koji živi po 120 godina
» U školskoj klupi sa šest i po godina
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Zanimljivosti-