Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 "Supermame" češće pate od depresije

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


"Supermame" češće pate od depresije Empty
PočaljiNaslov: "Supermame" češće pate od depresije   "Supermame" češće pate od depresije Sat610Sub 7 Jul - 0:14

"Supermame" češće pate od depresije

Majke kojima su deca "centar sveta" su u većem riziku od ozbiljnih mentalnih problema, pokazala je nova studija.

"Supermame" češće pate od depresije 7709784524ff73ed6968c7723212456_orig

Američki istraživači otrkili su da žene koje se intenzivno fokusiraju na decu i veruju da su bolji roditelji od očeva, češće pate od stresa i depresije.

Vođa studije Ketrin Rizo sa Univerziteta Meri Vašington kaže da su za roditeljstvo potrebni širok spektar veština i stručnost.

Mnoge žene idealizuju svoju ulogu majke kao najbolje iskustvo u životu, ali se ispostavlja da je briga o deci stresnija od građenja karijere.

Studija je obuhvatila 181 majku dece mlađe od pet godina koje su popunjavale upitnike o određenim metodama vaspitanja i uverenja o roditeljstvu.

Žene su uglavnom mislile da je majka neophodan roditelj, da sreća roditelja potiče gotovo isključivo od dece i da roditelji moraju uvek da žrtvuju svoje potrebe zarad potomstva.

Ipak, one su uopšteno bile zadovoljne životom iako su bile pod umerenim stresom.

Međutim, čak petina žena imala je simptome depresije, a među njima je bio najveći broj onih koje su dete smatrale "centrom sveta".

Kada je ispitana i podrška koju dobijaju od drugih članova porodice, one majke koje su verovale da je žena ključni roditelj, bile su mnogo manje zadovoljne svojim životima.

Autori su zaključili: "Ako takozvano intenzivno majčinstvo ima tako mnogo negativnih posledica po mentalno zdravlje, zašto ga žene slede?

Možda misle da su na takav način bolje majke svojoj deci, pa su spremne i da žrtvuju svoju psihičku stabilnost, kako bi poboljšali dečkje kognitivne, društvene i emocionalne sposobnosti.

Međutim, u stvarnosti, intenzivno roditeljstvo ima sasvim suprotan efekat na decu od onog u koji roditelji veruju".

Rezultati istraživanja su objavljeni u onlajn izdanju "Springerovog žurnala studija o deci i porodici".










"Supermame" češće pate od depresije Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


"Supermame" češće pate od depresije Empty
PočaljiNaslov: Re: "Supermame" češće pate od depresije   "Supermame" češće pate od depresije Sat610Uto 18 Sep - 16:04

Imam u okruzenju nekoliko-super mama-,ranije sam prosto osecala neku grizu savesti sto ne mislim isto,sto ne radim neke stvari.Uvek su me zacudjeno gledale i komentarisale moje stavove,pogotovo sto sam smatrala ,da ,ako sam mama,nisam prestala da budem ili da radim sve ono sto sam volela i ranije,sto mi se ne vrti citav svet samo oko dece..
Nazad na vrh Ići dole
 
"Supermame" češće pate od depresije
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
»  Poznati koji pate od ozbiljnih bolesti!
» Zanimljivosti o cvijeću
» Posao nas ubija: Od bola u leđima do duboke depresije
» Razvod
» Djeca se češće rađaju bolesna, a teret društva bit će na njima
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-