Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 18:37

Abu Dabi ::
Nijedna žena nije odgovorila potvrdno na ovo pitanje. Very Happy

Neki muškarci jesu. Shocked


Zašto je to tako?
Zato što su žene uvjerene da njihovim čarima nitko ne može odoljeti.
A ja vas uvjeravam da može.
I na netu i u RL sam imao prijateljica. I nikada u njima nisam gledao "potrošnu robu".
Već "samo" osobu. happy

Iako je neke to "pogodilo". happy

Dragi moj,evo da odgovori i jedna zena. Verujem u musko-zenska prijateljstva i iako se sa suprugom stalno ubedjujem na tu temu, toga ima i moze da bude, samo ako se stvari postave tamo gde treba. Ne kazem da to prijateljstvo ne moze prerasti u nesto vise, ali ne mora i nece ako to stoji tamo gde treba,samo prijateljstvo. Mi umemo da budemo neodoljive,ali to isto mozete biti i vi! happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 19:17


Žensku osobu mogu prihvatiti aseksualno, kao osobu, kao ravnopravnog partnera, frenda, pajdu, ortaka ili kako vam već drago. Kao osobu kod koje mi je važno "međuočje", a ne "međunožje".
I, ako bi se kroz druženje ikada i javili drugi osjećaji, zatomio bi ih. Zbog prijateljstva.
Ne bi ga riskirao. happy










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 19:23

Abu Dabi ::

Žensku osobu mogu prihvatiti aseksualno, kao osobu, kao ravnopravnog partnera, frenda, pajdu, ortaka ili kako vam već drago. Kao osobu kod koje mi je važno "međuočje", a ne "međunožje".
I, ako bi se kroz druženje ikada i javili drugi osjećaji, zatomio bi ih. Zbog prijateljstva.
Ne bi ga riskirao. happy

Slazem se, kad je prijateljstvo-priateljstvo onda se cuva i ostaje na tome.
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 19:44

Abu Dabi ::
Postoji. To je najljepše prijateljstvo. A seksualne tenzije teba razbiti seksom. Moguća su tri scenarija:

1. raskinu prijateljstvo jer su ga "okaljali" sexom..................20%
2. postanu par, tj djevojka i momak....................................40%
3. postanu najbolji prijatelji do groba..................................40%.



PS

Postotci su moja subjektivna procjena, a mogao sam napisati: Rezultat istraživanja na sveučilištu Imi Nimi u Iovi. [You must be registered and logged in to see this image.]

Mislim da se isplati riskirati.



Ovo je bio jedan od prethodnih tvojih odgovora....

A ovo je poslednji....



Abu Dabi ::

Žensku osobu mogu prihvatiti aseksualno, kao osobu, kao ravnopravnog partnera, frenda, pajdu, ortaka ili kako vam već drago. Kao osobu kod koje mi je važno "međuočje", a ne "međunožje".
I, ako bi se kroz druženje ikada i javili drugi osjećaji, zatomio bi ih. Zbog prijateljstva.
Ne bi ga riskirao. [You must be registered and logged in to see this image.]



Prilično kontradiktorno...i ne održava prvobitni stav....Da li menjaš mišljenje pri svakom narednom postu?

Čisto da znamo šta je konačno mišljenje?[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 20:41

Draga moja Mudrice. (dobar ti nik, samo pazi, moraš ga opravdati happy, inače ti džaba poso happy )


Prvi post se odnosi na prijateljske žensko muške parove kod kojih se javile seksualne tenzije, a ne na mene osobno. Znači, da ponovim, samo na one slučajeve kada su se seksualne tenzije javile. I to kao obostrana želja. Da krivo ne shvatiš.

Naprimjer, hipotetski, ti i ja smo prijatelji. I ti mene želiš. Seksualno. happy Ništa od statistike. Jer ja tebe ne bi želio. Ja bi ti bio samo prijatelj. Znači ti i ja ne bi spadali u taj post. Very Happy



Posljednji odgovor je moj osobni stav. O meni.


Ne vidim kontradiktornost. Ne vidim mijenjanje stava.

Vidim da nisi razumila. Nije važno. Nadam se da ti je sada jasno. happy happy












[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 21:19

Abu Dabi ::
Draga moja Mudrice. (dobar ti nik, samo pazi, moraš ga opravdati [You must be registered and logged in to see this image.], inače ti džaba poso [You must be registered and logged in to see this image.] )

Ne brini, moj nick je već opravdan...Pogodio tačno u ''sredu''....[You must be registered and logged in to see this image.]



Abu Dabi ::
Prvi post se odnosi na prijateljske žensko muške parove kod kojih se javile seksualne tenzije, a ne na mene osobno. Znači, da ponovim, samo na one slučajeve kada su se seksualne tenzije javile. I to kao obostrana želja. Da krivo ne shvatiš.



Obzirom da si Moderator na ovom forumu, najbolje je da ovaj deo prebaciš u deo Filozofije, mogle bi se praviti razne kombinacije ''zamena teza''...[You must be registered and logged in to see this image.]



Abu Dabi ::
Naprimjer, hipotetski, ti i ja smo prijatelji. I ti mene želiš. Seksualno. [You must be registered and logged in to see this image.] Ništa od statistike. Jer ja tebe ne bi želio. Ja bi ti bio samo prijatelj. Znači ti i ja ne bi spadali u taj post. Very Happy

Ne čitaš pažljivo....[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogledaj šta sam napisala...Kada nekog definišem u startu kao prijatelja, onda je to tako i tačka...Problem je druga strana...

U tvom prethodnom mišljenju, nisam ti mogla poslužiti ni kao ''hipotetički'' primer..., jedino ako ti uživaš u tome da budeš ''poželjan''...pa makar i kroz ''hipotetički'' primer....[You must be registered and logged in to see this image.]



Ja ne menjam prethodne stavove, ja sam dosledna prvobitno rečenom, a to opet opravdava moj nick..I ne samo to, nedvosmisleno kažem ono što mislim, tako da niko drugi ne može protumačiti drugačije nego što sam i sama mislila...[You must be registered and logged in to see this image.]



I da ponovim još jednom, nevezano za prethodnu prepisku nas dvoje...I kada se definiše prvobitan stav kao prijateljski, vremenom ipak dođe nekako i do fizičke privlačnosti, tako da uvek ima pokušaja da se pređe ta ''crta'' prijateljstva...Blizina učini svoje...Nažalost, mnoga prijateljstva ne završe pravim emotivnim vezama, jer jedno je sa nekim biti prijatelj, a drugo je biti u emotivnoj vezi...

Prethodno je rečeno iz ličnog iskustva...Nije ''hipotetički''....[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 21:35

Sagacity ::

Lično, kada nekoga definišem u startu kao prijatelja, onda je to to...Problem je ''druga strana''...[You must be registered and logged in to see this image.]


Ti sebi dopuštaš za pravo da definiraš nekoga u startu za prijatelja, i da je onda to to.
I nema sexa sa tvoje strane. happy

Pa ajde molim te dodaj uz mudrost i malo kreativnosti, pa probaj zamisliti da mooooožda, mooooožda i među muškarcima postoji bar jedna takva karakterna osoba čvrsto izgrađenih stavova. Evo ja se nudim. Garantiram ti da "blizina nebi učinila svoje". happy happy


Sada sam se već zainatio. happy happy happy










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 21:42

Abu Dabi ::


Pa ajde molim te dodaj uz mudrost i malo kreativnosti, pa probaj zamisliti da mooooožda, mooooožda i među muškarcima postoji bar jedna takva karakterna osoba čvrsto izgrađenih stavova. Evo ja se nudim. Garantiram ti da "blizina nebi učinila svoje". [You must be registered and logged in to see this image.]

Jeste, jeste...Ali ja sam poznata po ''nekreativnosti''...Ne mogu to čak ni da zamislim...Žao mi je....[You must be registered and logged in to see this image.]


Abu Dabi ::
Sada sam se već zainatio. [You must be registered and logged in to see this image.]

I ja isto.....[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 21:55

Nikada se unapred ne može znati da li će neko prijateljstvo prerasti u nešto više kad sa nekim sprijateljiš osnovni cilj ti je prijateljstvo jer sve to tako i počne.Stvar je u tome što su takva prijateljstva ne održiva ako su svakodnevna i dolazi do prevelikog zbližavanja i osećaja prijatnosti i opuštenosti izmedju dvoje prijatelja.Iz iskustva tvrdim da su takva prijateljstva nemoguća ako ste suviše opušteni sa nekim,prija vam,sigurno će vam i razne druge stvari pasti na pamet dok ste zajedno happy










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 21:59

Jeli moguće da je happy jedina poveznica muškaraca i žena????


Ja to ne vjerujem. happy
To nas svodi na životinje.
Nagon i ništa više.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Little Wing

Elita
Elita

Little Wing

Ženski
Poruka : 1017

Učlanjen : 10.07.2011

Raspoloženje : Silno želim da mi bude dosadno!


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 22:02

Uverena da postoji iako mnogi tvrde drugačije! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 22:04

Abu Dabi ::
Jeli moguće da je happy jedina poveznica muškaraca i žena????


Ja to ne vjerujem. happy
To nas svodi na životinje.
Nagon i ništa više.

Izgleda da jeste, ali kako ubediti u suprotno ako su neki ljudi imali takva iskustva i iz tih iskustava govore sta misle. Nas dvoje verujemo u to i to je to. happy
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 22:04

Svako prijateljstvo počne sa razumevanjem, osećajem prijatnosti u društvu te osobe..bez ikakvih seksualnih aluzija..Medjutim, kasnije, kada to predje u potrebu biti s tom osobom sve češće i više, počnu se razvijati i neki osećaji koji bi mogli da se definišu kao neka vrsta privlačnosti..pa sem toga što nam je lepo biti u društvu s njim, počnemo da ga gledamo kao osobu s kojom bi voleli biti stalno..što naravno znači kao momka, pa i muža možda, jer bi želeli biti s njim uvek..Tako da mislim da ako je pravo prijateljstvo u pitanju, sa deljenjem intimnih priča i smeha i i svega, to mora preći i u privlačnost.

A ako je površno prijateljstvo u pitanju bez neke velike priče i prisnosti onda je to i samo čisto prijateljstvo i ništa drugo..

Takvo je barem, moje iskustvo do sada... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Sre 10 Avg - 22:05

Nije jedina ali je neizbežna, kod normalnih osoba suprotnog pola,uvek i obavezno stoji izmedju ta PRIVLAČNOST polova koja se ne može izbeći.
Sve drugo je relativno, kao što sam rekla jedino je održivo ako se jedno drugom fizički ne dopadaju ,ili su fizički udaljeni jedno od drugog daleko daleko, to je jedini razlog a ujedno i rešenje muško-ženskog prijateljstva koje može uspeti.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Čet 11 Avg - 20:28

Da, upravo tako...Dislociranost muško-ženskih prijatelja može rezultirati pravim prijateljstvom....

Naravno da i među ljudima važe nagoni...Ništa tu nije čudno...

Fizička veza u odsustvu duhovne, je moguća, ali na kraće ''staze''...Jer taj ''fizički nagon'', brzo prođe, a duh je ono što održava...

Duhovna privlačnost u odsustvu fizičke, se uvek javlja u formi prijateljstva. Što su odnosi bliskiji, otvorenost, iskrenost, poverenje, prijatno ćaskanje, razumevanje, to se više produbljuje duhovna privlačnost, a posle izvesnog vremena, ta duhovna privlačnost ''otvara'' i fizičku privlačnost...To ne mora uvek biti pravilo, ali je bar pojava u 80% slučajeva...

Pa hajde malo da skrenem sa teme pa da kažem i ovo...

Pa samo da se prisetimo naših starih...Kako su oni stupali u brakove...

Moju baku su doveli mome dedi, a nikada se nisu videli...A njihov brak je bio prava bajka...Meni je moja baka pričala, da su se oboje našli u ''čudu'', na kraju su se jedno-drugom žalili šta ih je snašlo, i u tome ''tešenju'' jedno-drugom, razvila se ljubav...
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Pet 12 Avg - 10:05

Sagacity ::

Pa hajde malo da skrenem sa teme pa da kažem i ovo...

Pa samo da se prisetimo naših starih...Kako su oni stupali u brakove...

Moju baku su doveli mome dedi, a nikada se nisu videli...A njihov brak je bio prava bajka...Meni je moja baka pričala, da su se oboje našli u ''čudu'', na kraju su se jedno-drugom žalili šta ih je snašlo, i u tome ''tešenju'' jedno-drugom, razvila se ljubav...


Primjer ti nije baš argument. Iako je "dirljiv". Suze mi još teku, a srce, pa čak i pušačka pluća su mi svijetlo crvene boje (a blago vuče na tamno rozu).

Oni su se uzeli jer su morali, pogotovo tvoja baka nije imala izbora. Da je odbila, zalili bi je katranom, posuli perjem i protjerali iz kuće. Shocked




Ne može čovjek na temelju osobnog iskustva na par primjera generalizirati. Niti su sve žene kurve, niti su svi muškarci gadovi.

I postoje muškarci koji nisu gay, a za žene na šlicu imaju ovaj znakić.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Koji su sretno zaljubljeni i u drugoj ženi žele samo prijatelja. Ma koliko to pogodilo nečiju "žensku sujetu". affraid










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Pet 12 Avg - 11:36

Abu Dabi ::


Primjer ti nije baš argument. Iako je "dirljiv". Suze mi još teku, a srce, pa čak i pušačka pluća su mi svijetlo crvene boje (a blago vuče na tamno rozu).

Oni su se uzeli jer su morali, pogotovo tvoja baka nije imala izbora. Da je odbila, zalili bi je katranom, posuli perjem i protjerali iz kuće. Shocked
Ne može čovjek na temelju osobnog iskustva na par primjera generalizirati. Niti su sve žene kurve, niti su svi muškarci gadovi.

I postoje muškarci koji nisu gay, a za žene na šlicu imaju ovaj znakić.Koji su sretno zaljubljeni i u drugoj ženi žele samo prijatelja. Ma koliko to pogodilo nečiju "žensku sujetu". affraid



TCTCTC, ja bih rekla da se ti trudiš da istakneš sebe kao posebnog i drugačijeg od drugih i na taj način izazoveš divljenje kod ženskog sveta...Mnogo bre na tome potenciraš....[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo, poseban si, jedinstven si...Nema boljeg od tebe...moj naklon[You must be registered and logged in to see this image.]



Šalu na stranu...Evo, opet nisi pažljivo čitao...Pogledaj još jednom šta sam napisala..

Sagacity ::
fizičke, se uvek javlja u formi prijateljstva. Što su odnosi bliskiji, otvorenost, iskrenost, poverenje, prijatno ćaskanje, razumevanje, to se više produbljuje duhovna privlačnost, a posle izvesnog vremena, ta duhovna privlačnost ''otvara'' i fizičku privlačnost...To ne mora uvek biti pravilo, ali je bar pojava u 80% slučajeva...

Znači, rekla sam u 80% slučajeva...Nisam rekla 100%, jer da jesam tvoja bi priča imala smisla, ovako i ne baš...

Pogledaj gore komentare ostalih...Iskustva drugih su ista kao moja, i vrlo sličnom terminologijom ispisana...

Što se tiče primera za moje stare, koji sam dala, banalizovao si, jer si na to gledao površno...Govorila sam o ''nagonima'' i kada se dve osobe nalaze u blizini, tada ta blizina učini svoje...Da bilo koje dve osobe suprotnog pola ostaviš u nekom zatvorenom prostoru duže vreme, opet bi se desila fizička privlačnost..Pogledaj šta ''nagoni'' rade u Velikom Bratu...O tome je bilo reč..

E sad, meni nije jasno, koja normalna muška ili ženska osoba uživa da neko u njih bude zaljubljen, a da oni prema istim ne osećaju ništa..To bi bilo potpuno bolesna pomisao, bar meni...Mislim da bi se osećala glupo, i osećala sam se bezveze, kada znam da se nekome sviđam, a ja prema njemu ne osećam ništa...Meni lično to ne bi predstavljalo neku sartisfakciju...



Ne bi bilo loše da pokreneš temu o ''nagonima'', pa da malo stvarno raspravljamo o tome...Ne bi bilo loše...[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Pet 12 Avg - 11:51

Dešava se to stalno, ili da je neko zaljubljen u tebe ili ti u nekog..To opet ne zavisi od nas samih..desi se..Jeste na neki način zadovoljstvo kada znaš da se nekome dopadaš, ali ne treba sad biti bezobrazan pa to koristiti maksimalno za neke svoje ciljeve i iskorišćavati to u nekom pogrešnom smislu..

Ima i takvih osoba, koje to koriste i dobijaju zauzvrat sve što požele od te osobe, ali na kraju ta druga osoba shvati da na nijedan način, znači pristankom na sve, neće privoleti tu drugu osobu da je zavoli i da je to sve samo iluzija. A onda se mehurići rasprsnu i moguće je da ta osoba čak i zamrzi tu drugu zbog iskorišćavanja i manipulacije. A ne znam kakav bi to čovek bio da i u toj mržnji oseća neko zadovoljstvo.. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Pet 12 Avg - 12:23

Citat :
E sad, meni nije jasno, koja normalna muška ili
ženska osoba uživa da neko u njih bude zaljubljen, a da oni prema istim
ne osećaju ništa..To bi bilo potpuno bolesna pomisao, bar meni...Mislim
da bi se osećala glupo, i osećala sam se bezveze, kada znam da se nekome
sviđam, a ja prema njemu ne osećam ništa...Meni lično to ne bi
predstavljalo neku sartisfakciju...

Kada znam da se nekome svidjam a ja prema njemu ne osećam ništa [You must be registered and logged in to see this image.]
Ovo je pomalo čudno i ne bih se složila sa tobom Sagacity,pa kad bi uzvraćali i osećali isto prema svakome kome se dopadamo mislim da to ne bi bilo normalno Shocked
Ipak ta osoba mora da se dopadne i meni valjda [You must be registered and logged in to see this image.]
Ali ako sam dobro razumela da neke osobe to namerno rade da se nekome dopadnu pa uživaju u tome da ne uzvraćaju naklonost to već jeste bolesno. [You must be registered and logged in to see this image.]
Posvetiti pažnju,vreme i emocije nekome da bi ga osvojio a da mu posle ne uzvratiš istom merom nije dobro,jedino je opravdano ako to uradiš nesvesno,kao površno dopadanje bez dubljih osećanja, bez kalkulisanja i smišljanja plana,manipulacije...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Pet 12 Avg - 12:27

Sagacity ::
Misim da ne postoji prijateljstvo između muškarca i žene..Pre svega mislim na RL...jer tu imamo i govor očiju, tela, vizuelnu privlačnost i mnogo toga što na netu nema...

I kad se uspostavi neko prijateljstvo, uvek jedna strana ima pretenzije..., kad tad, neko od strana će preći granicu...Pa i kad nema fizičke privlačnosti, ona se vremenom može i razviti...Ništa nije nemoguće...

Lično, kada nekoga definišem u startu kao prijatelja, onda je to to...Problem je ''druga strana''...[You must be registered and logged in to see this image.]


Možeš ti draga moja Mudrice zakačiti meni što god ti srce želi. [You must be registered and logged in to see this image.]

I "komplimentirati" me kako želiš. [You must be registered and logged in to see this image.]

Ali sam ja zadovoljan. S tvojim napretkom. [You must be registered and logged in to see this image.]

Jer si od prvog posta u kome si kategorički odbila mogućnost prijateljstva, ipak evoluirala do 20 %. Prijateljstava bez fizičke privlačnosti.

Znači da ipak može.lol!


A što se tiče tvoje izjave:
Evo, poseban si, jedinstven si...Nema boljeg od tebe...moj naklon[You must be registered and logged in to see this image.] ,

moj odgovor je: nisam.

Ja sam samo jedan od onih muškaraca u tih 20 %. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Pet 12 Avg - 12:54

<p>
wild filly ::
Ali ako sam dobro razumela da neke osobe to namerno rade da se nekome dopadnu pa uživaju u tome da ne uzvraćaju naklonost to već jeste bolesno. [You must be registered and logged in to see this image.]..
Da , na to se mislilo...Naravno da je bolesno
Abu Dabi ::


Ja sam samo jedan od onih muškaraca u tih 20 %. [You must be registered and logged in to see this image.]
A ja sam jedna u onih 80 %, osoba koji ne veruju u muško-žensko prijateljstvo...
u reali...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Pet 12 Avg - 13:03

A ja mislim da je diskusija sada zaplovila sasvim prihvatljivim "vodama". [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Pet 12 Avg - 21:57

Abu Dabi ::
A ja mislim da je diskusija sada zaplovila sasvim prihvatljivim "vodama". [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa kad si mi ''iznudio'' odgovor...Taj procenat je mnogo manji...Verovatno 5%, ali sam zbog tebe dodala još 15%...[You must be registered and logged in to see this image.]

Osim toga, vi koji ste iz Arapskih Emirata, nemate baš predstavu o pravom prijateljstvu muškaraca i žena, jer posedujete po 2-3 žene, pa ste se malo ''zagubili''...[You must be registered and logged in to see this image.]



Evo jedan zanimljiv tekst...po mom mišljenju i prilično objektivan...[You must be registered and logged in to see this image.]



Moj najbolji prijatelj je muškarac


Ako zapitate osobe u svojoj okolini da li misle da je prijateljstvo između muškarca i žene moguće, reakcije će biti različite - jedni će reći „nikako”, drugi „naravno”. I svi će biti u pravu...




[You must be registered and logged in to see this image.]



Godinama je moj najbolji prijatelj bio moj školski drug. Nikada ga nisam posmatrala drugačije nego prijateljski. Normalno mi je bilo da mu sve poveravam, čak i ljubavne jade. Iako sam imala i prijateljice, sa njim je nekako sve bilo lakše, bez - kao što sa ženama obično biva - mnogo komplikovanja. Osim toga, uvek je bio dobro raspoložen i nadasve zabavan.

Mnogim ženama bio je zanimljiv, ali mene nije fizički privlačio. Kad sam ušla u ozbiljnu vezu, mom tadašnjem dečku je veoma smetalo naše druženje. Tvrdio je da se kad-tad muško-žensko prijateljstvo razvije u nešto više, barem s jedne strane. Pitao me je kako to da mi je toliko lepo s njim kao prijateljem, a ne želim ga stalno pored sebe.
Ni sama nisam znala odgovor.

Budući da se on u međuvremenu odselio u drugi grad na studije, naša su se druženja vremenom proredila. Naša zajednička prijateljica jednom mi je priznala da je on godinama bio zaljubljen u mene, ali nije imao hrabrosti da mi to kaže. Tek tada sam sebi priznala da sam to sve vreme podsvesno znala.

Seksualna napetost


Priča ove 35-godišnje žene iz okoline Kraljeva potvrđuje najvažniji argument onih koji tvrde da je nemoguće prijateljstvo između različitih polova i da između heteroseksualnih muškaraca i žena uvek postoji određena seksualna napetost koja stoji na putu tom prijateljstvu.

Kod prijatelja istog pola pravila su jasna jer takvi prijatelji ne moraju da se plaše da će među njima doći do zbunjenosti oko prirode veze, dok je u slučaju prijateljstva sa suprotnim polom ipak prisutna određena napetost.

Zar on odjednom želi da deli sa mnom krevet ili misli da ja to želim?
Što ako spavamo zajedno?

Malo više od prijateljstva

U nekim prijateljstvima ni praktikovanje seksa ne predstavlja problem. U engleskom jeziku postoji izraz za takav odnos - „friends with benefits“ odnosno, u slobodnom prevodu „prijatelji sa obostranom koristi“.

Takva vrsta prijateljstva najčešća je za vreme studija. Jedno američko istraživanje pokazalo je da je čak 60 % studenata imalo takav oblik prijateljstva. Isto tako, i kad neko nije spreman na novu vezu (na primer nakon prekida veze), tu i tamo podeli krevet sa prijateljem. U takvim situacijama poverenje postoji, ali ne i obaveza. Takav odnos funkcioniše samo kad i jedno i drugo imaju otprilike isto mišljenje i ista ili slična očekivanja.

Prevara bez seksa

Kod muškaraca koji su u stabilnoj vezi često postoji strah da će se partnerka na kraju ipak zaljubiti u dobrog prijatelja i završiti s njim u krevetu. Isto je i sa ženama koje se boje da će njihovi partneri u najboljim prijateljicama konačno ipak prepoznati nešto više. U toj situaciji žene su u nešto lošijem položaju od muškaraca jer za jači pol često nema ograda kad je seks u pitanju.

Njima upravlja nagon, a ženama emocije. Američki psiholog Širli Glas u svojoj knjizi „Not Just Friends“ (Više od prijatelja) piše da se 82 % prevara dogodi s nekim ko je u početku bio samo prijatelj!

Ali, možemo da varamo i bez seksa.

U slučaju takozvane emocionalne nevere ne deli se telo, nego duša, a to može biti čak i gore od klasične prevare. O emocionalnom neverstvu je reč kad se osećaji i doživljaji češće dele sa prijateljem/prijateljicom nego sa partnerom, te se ta posebna veza većim delom događa u tajnosti. Možda vam to zvuči zastrašujuće, ali to ipak treba malo razmotriti.

Tako prijateljice često razgovaraju o intimnostima koje ne dele sa partnerom. I muškarci čine isto, iako u nešto manjoj meri.
Međutim, kako to funkcioniše u muško-ženskim prijateljstvima? Isto, jer ako ne postoje zle namere, nema u tome ničeg lošeg, tvrde psiholozi. Ponekad je lakše doći do zaključaka kada pričamo o nekome, nego sa nekim.

Bivši prijatelj postao ljubavnik

Ljudi biraju svoje partnere, između ostalog, na temelju sličnih stavova i slaganja karaktera. Isto važi i za prijateljstva. Divno je započeti vezu sa prijateljem. Faza u kojoj treba videti da li odgovarate jedno drugom može jednostavno biti preskočena. On vas već poznaje, kao i vi njega. A vrlo verovatno ste već upoznali i partnerovu porodicu i prijatelje, kao i on vaše.

Ali, da bi takva veza uspela, nije dovoljno samo da odgovarate jedno drugom, među vama mora da postoji i seksualna privlačnost.

Ponekad nije jednostavno da odjednom počnete da gledate prijatelja kao seksualnog partnera. Ali, ako u tome uspete, takva situacija u kojoj vam je prijatelj postao ljubavnik, ima brojne prednosti. S druge strane, bivši ljubavnik isto tako može postati prijatelj. U nekim situacijama partneri zajedno zaključe da bolje funkcionišu kao prijatelji jer, na primer, u krevetu među njima nije bilo dovoljno žara. Preduslov je, naravno, da jedno drugo zaboravite na ljubavnom području i dopustite drugoj strani da nađe novog partnera.

Kad vam je stalo do partnera, i obrnuto, lepo je ako ljubav možete da pretvorite u prijateljstvo. To je naročito važno u partnerskom odnosu u koji su uključena i deca, jer ona imaju najviše koristi od toga da razvedeni roditelji ostanu u prijateljskom odnosu i da se slažu.

Naučite da profitirate

Svima je već poznato da među polovima postoje velike razlike. Jedna od njih, koja često dolazi do izražaja, jeste ta da se žene lakše poistovećuju sa drugima, a muškarci će se radije takmičiti sa drugima i kroz njihov primer graditi mišljenje o sebi, kao što će procenjivati i sopstveni uspeh. Žene se nose sa emocijama tako da razgovaraju o njima, a muškarci misle da se one podrazumevaju samim tim što su uz svoju partnerku. Žene gledaju da li je nešto lepo, muškarci da li je funkcionalno.

Zahvaljujući tim razlikama međusobno se nadopunjujemo, ali su one ponekad i uzrok nesporazuma i konflikata. U takvim slučajevima veoma je korisno imati muškarca za prijatelja, jer vam on može pomoći da sagledate situaciju iz muške perspektive - iz potpuno drugog ugla. Na primer, posle svađe sa partnerom radije ćete poslušati prijatelja, s obzirom na to da nije učestvovao u svađi, nego partnera koji vas je naljutio.

Slično funkcioniše i u obrnutoj situaciji, pa tako kad se muškarac žali dobroj prijateljici da ga žena gnjavi jer joj ne pruža dovoljno pažnje, ona će mu sugerisati: „Moraš joj samo češće pokazati da je voliš, jer je ženama to potrebno.“ Kad su muškarci i žene prijatelji, mogu bez stresa da uče jedni od drugih, a na taj način svi profitiraju - i oni i one!

Izvor: B92.net

p.s. nadam se da će se ovo videti kako treba...
Nazad na vrh Ići dole
Princess

Elita
Elita

Princess

Ženski
Poruka : 1160

Učlanjen : 12.05.2011


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Pon 15 Avg - 12:23

Mislim da postoji, samo se tesko pronalazi.
Nazad na vrh Ići dole
Pcela

Elita
Elita

Pcela

Ženski
Poruka : 1889

Godina : 41

Lokacija : tamo gde nekog volim

Učlanjen : 22.06.2011

Raspoloženje : promenljivo


Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610Uto 16 Avg - 17:38

MOZDA,mada cisto sumnjam.Ne verujem da moze da postoji iskreno prijateljstvo izmedju muskarca i zene jer ce UVEK...ali UVEK postojati vise emocija sa jedne strane..... To je neko moje misljenje!!!!! happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?   Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji? - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Prijateljstvo izmedju muškarca i žene da li to postoji?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Razgovor izmedju muža i žene
» Stvari koje niste znale o muškom umu
» Šta žene najviše cene kod svog muškarca?
» Žene kojima se muškarci žene
» Muško - ženski odnosi
Strana 2 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak-