Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da li su srećniji samci ili venčani?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Sre 15 Maj - 12:18

Sve zavisi od mnogo čega, ali vidim da oni
venčani zavide onima koji su samc , i i obratno cool
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Pet 31 Maj - 13:31



Svako odredjuje svoj zivot, ovako ili onako. happy
Mislim da nista ne moze da se stavi pod
sablon i generalno kaze kako je bolje.
Ne postoje pravila, ne postoje recepti i uputstva.
Nazad na vrh Ići dole
nežalimse

Član
Član

nežalimse

Ženski
Poruka : 15

Učlanjen : 30.06.2013


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Ned 30 Jun - 16:58

Džudi ::

Prednosti veze-braka pokazuju se u poznijim godinama, ili kasno srednjim godinama. Tada je potrebno imati nekoga sa kim se dele muke, zdravstveni problemi, sa kim se priča, ponekad posvađa...
Samcima je tada teško, pogotovo kada dođe bolest.

Ne znam šta da ti kažem....ja sam u mlađim godinama bila uglavnom sa decom jer je mm bio dosta zauzet....
A i kada nije bio na poslu više je voleo da se odmara.....
Ja sam puno radila i državno i privatno (28 god. radnog staža) i gajila decu i organizovala majstore i nisam mnogo obraćala pažnju na njegovo prisustvo ili odsustvo....
E sada, kada sam ja bez posla a on penzioner....jedva čekam da negde ode...ponekad uhvatim sebe u blaženim razmišljanjima šta bi bilo kada bi otišao zauvek happy  ....nije da ga ja ne volim ili da mu želim loše....ali, jednostavno, sam navikla bez njega happy
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Ned 30 Jun - 17:52

..Kada si sam, znaš da si sam i ne očekuješ ništa ni od koga , ali kada je neko tu a nemaš baš nikakve koristi od njega, upitaš se ...a šta će mi onda uopšte? confused










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
nežalimse

Član
Član

nežalimse

Ženski
Poruka : 15

Učlanjen : 30.06.2013


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Ned 30 Jun - 20:02

Excited4U ::

Moze neko u vezi da bude nesrecniji nego sam  happy  
 

Može neko u vezi biti sam ali ne nesrećan...ja nisam nesrećna...naprotiv, zadovoljna sam svojim životom happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Pon 1 Jul - 0:52

Najsretniji su samci s dobrom i raspoloženom  "prijateljicom". happy










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Pon 1 Jul - 0:55

Ne znam za druge, ali ja sam srećna sama, bar večeras, zinat happy 
Nazad na vrh Ići dole
Excited4U

  

Excited4U

Muški
Poruka : 21683

Lokacija : between Ass XD

Učlanjen : 03.05.2011

Raspoloženje : So Excited ;-D


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Pon 1 Jul - 1:10

nežalimse ::

Može neko u vezi biti sam ali ne nesrećan...ja nisam nesrećna...naprotiv, zadovoljna sam svojim životom happy


Moze happy  


Lepo happy    nadam se da jesi Embarassed  Laughing  




Ne valja ni biti sam dugo a nije dobro ni kada si stalno sa nekim happy  




Obe slucaja vremenom dosade  happy  
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48437

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Sre 26 Jun - 22:53

Shadow ::
Da li su srećniji samci ili venčani?
Uzvor:TPortal

I živeli su tako srećno do kraja života… Mora biti da se misli na samce, otkriva novo istraživanje. Naime, iako se veruje da osobe koje su ostvarile vezu ili brak imaju superiorniju društvenu poziciju i bolje zdravlje, američka studija pokazuje da samci nisu ništa manje srećni i manje zdravi, depresivniji ili manje samopouzdani od uparenih.

[You must be registered and logged in to see this image.]  

Nedavno je objavljeno istraživanje koje je pratilo živote više od 2.700 Amerikanaca koji nisu bili u vezi. Kad je šest godina kasnije studija zaključena, neki od njih su ušli u vezu, neki u brak, a neki su i dalje ostali samci, piše Huffington Post.

Prednosti samačkog života pokazale su se u istraživanju dugotrajnijima. Naime, do kraja studije, prednosti koje su videle ili osećale osobe u paru vremenom su se istopile. Na početku i na kraju studije svi sučesnici upitani su u kojoj meri održavaju kontakte sa svojim roditeljima i koliko vremena provode s prijateljima.

Početna ideja autora studije Keli Musik i Larija Bumpasa bila je da se ispitata u kojoj meri partner povećava vašu socijalnu potporu. Teoretski su ljudi u vezi imali priliku da se povežu s partnerovom mrežom prijatelja, rodbine i zajednice koji su mogli d aim pomognu u kritičnim periodima. Međutim, istraživanje nije uspelo da potvrdi tu pretpostavku.

Efekat medenog meseca

Umesto toga, oni koji su ušli u vezu ili brak smanjili su kontakte sa svojim roditeljima i provodili manje vremena sa svojim prijateljima od onih koji su ostali sami. Konvencionalna mudrost o prednostima braka, čak i teze među mnogim naučnicima društvenih disciplina, govore da brak poboljšava zdravlje ljudi.

Citirana studija objavljena u časopisu “Journal of Marriage and Family” pokušala je da testira i tu tezu.

Pokazalo se da su u prve tri godine rezultati izgledali obećavajuće. Osobe koje su ušle u brak ili vezu u početku su bili srećniji, zdraviji, manje depresivni i imali su više samopouzdanja od onih koji su ostali samci. Ti su rezultati, pokazalo se međutim, bili samo efekat medenog meseca.

Kada su rezultati analizirani u razdoblju od četvrte do šeste godine studije, osobe u zajednici nisu bile srećnije, zdravije, manje depresivne i nisu uživale u snažnijem osećaju samopouzdanja od samaca. Autori studije opisuju i generalne teorije o tome zašto bi bračni život trebalo da dovede do boljeg životnog ishoda.

Bračnu zajednicu podržava zakonodavstvo i praksa, osobe u braku imaju društvene uloge koje navodno pružaju smisao i cilj, verovatno imaju snažniju društvenu podršku i obavezu u svojim životima.

Tvrdokorni stereotipi

Kako se onda dogodilo da osobe koje su samci osećaju trajnu prednost svog statusa? Zašto, uprkos svim zakonskim prednostima i pravnoj zaštiti koju uživaju i navodnoj superiornoj poziciji u podeli socijalnih uloga, osobe u braku nisu na kraju studije uočile i osetile korist za svoje zdravlje ili dobrobit?

Zaključci studije traže da se ponovno razmotre naši stereotipi o navodno siromašnom, jadnom, usamljenom i tužnom samačkom životu. Koje su prednosti i motivacije ljudi koji žive bez partnera? Kako na kraju oni prolaze kroz život u kojem uživaju u jednako sreće, samopoštovanja i zdravlje kao i ljudi koji su ušli u partnerstvo?

Na ta velika pitanja ne postoje odgovori u studiji, ali možda je društvena nauka toliko opterećena brakom da analizira svoje nalaze samo iz perspektive bračnih parova, čak i kad ih vlastiti rezultati teraju da razmisle dublje o samačkom životu, zaključuje autorka istraživanja Bela DePaulo.


lakše je nesreću pretrpeti kao samac jer imaš perspektivu da će se to promeniti, ali ako si nesrećan u braku to je već malo teža priča. teško da se takav brak može popraviti, teško je nekima preseći i razvesti se, a najteže je onima koji ćute i čekaju da se sve popravi samo od sebe.

Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Master
Master

avatar

Muški
Poruka : 9204

Lokacija : Evropa

Učlanjen : 16.10.2011

Raspoloženje : Uvek Dobro


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Sre 26 Jun - 23:23

Trebalo bi da su srecniji vencani od samaca....Ali kako je vreme sada doslo i vencani se zale sve vise... cool
Nazad na vrh Ići dole
Ariana

CoAdmin
CoAdmin

Ariana

Ženski
Poruka : 24929

Lokacija : Divljina

Učlanjen : 23.11.2014

Raspoloženje : Menja se


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Sre 26 Jun - 23:29

wild filly ::
Citat :
oni koji su ušli u vezu ili brak smanjili su kontakte sa svojim
roditeljima i provodili manje vremena sa svojim prijateljima od onih
koji su ostali sami.

Da..ovo je tako tačno ..iako sa partnerom dobiješ dosta toga , ima stvari kojih moram silom prilika da se odrekneš ..posete roditeljima i druženje sa svojim prijateljima svedeš na minimum..
Stičete nove zajedničke prijatelje , idete kod njegovih roditelja ali ..kontakt sa SVOJIMA je daleko manji ili se sasvim prekida ..

Da li su sretniji oni koji su u braku ili samci teško je pitanje , svako je na svoj način više ili manje sretan, sve zavisi iz kog ugla se stvari gledaju.
Brak nije ništa posebno, samo da kažemo viši stepen veze.. tu ti se ne oduzima nikakvo pravo na vidjanje svoje porodice i prijatelja.. do osobe je, jer tebi niko ne može ništa tako zabraniti, pogotovu ne parner, to je čista glupost.

Ma da postoji i veća fokusiranost na svoju ostvarenu porodicu i malo zanemarivanje svojih roditelja i prijatelja, ali i to je do osobe.










[You must be registered and logged in to see this image.] 
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Čet 27 Jun - 0:06

Sto mi nekako grubo zvuci rec samac...
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48437

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Čet 27 Jun - 0:07

Lilith ::
Sto mi nekako grubo zvuci rec samac...


ne greši dušu, VENČANI je mnogo grublje  happy happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ariana

CoAdmin
CoAdmin

Ariana

Ženski
Poruka : 24929

Lokacija : Divljina

Učlanjen : 23.11.2014

Raspoloženje : Menja se


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Čet 27 Jun - 0:08

EROTIC MAN ::
Lilith ::
Sto mi nekako grubo zvuci rec samac...


ne greši dušu, VENČANI je mnogo grublje  happy happy happy
E tu si u pravu  happy










[You must be registered and logged in to see this image.] 
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Čet 27 Jun - 0:09

Ja volim grubo happy happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48437

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Čet 27 Jun - 0:10

znači čekaju te dva tri braka  happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34634

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Čet 27 Jun - 0:18

Samci ...

Kad si u braku imaš samo jednu. Kad si sam imaš ih sve  happy
Nazad na vrh Ići dole
Ariana

CoAdmin
CoAdmin

Ariana

Ženski
Poruka : 24929

Lokacija : Divljina

Učlanjen : 23.11.2014

Raspoloženje : Menja se


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Čet 27 Jun - 0:21

Black Wizard ::
Samci ...

Kad si u braku imaš samo jednu. Kad si sam imaš ih sve  happy
Onda je i Erko samac 101%    happy

  happy happy happy










[You must be registered and logged in to see this image.] 
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34634

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610Čet 27 Jun - 0:23

Ariana ::
Black Wizard ::
Samci ...

Kad si u braku imaš samo jednu. Kad si sam imaš ih sve  happy
Onda je i Erko samac 101%    happy

  happy happy happy
Erko je varalica 201%  happy happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li su srećniji samci ili venčani?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Upravo venčani
» Čime se izgovarate ako ste još samci?
» Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?
» Zašto se burma nosi na domalom prstu?
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak-