Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Zanimljivosti iz životinjskog carstva

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Čet 22 Mar - 20:17

•••Мачке не осећају сладак укус

•••Џиновска сипа има највеће очи на свету – пречник им је око 40 центиметара

•••Ајкуле се никада не разболевају јер су отпорне на све врсте болести

•••Свака птица свакога дана мора да поједе храну макар половине своје масе да би преживела

•••Јастогу је потребно око седам година да порасте и добије масу од 500 грама










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Činjenice o životinjama   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Sre 28 Mar - 14:58

Činjenice o životinjama


[You must be registered and logged in to see this image.]
Možete li im odoleti?

Sigurno ste znali da u Australiji ima više ovaca nego ljudi? A da krokodil ne može da pomera jezik? Da, ima tih nekih zanimljivih činjenica o životinjama koje manje-više svi znamo. Međutim, postoje i neke koje su manje poznate, a mnogo fascinantnije. Pročitajte 20 koje će vas ostaviti širom otvorenih usta!


Možete li im odoleti?
- U poslednjih 4,000 godina nije pripitomljena nijedna nova vrsta.

- Odnos ljudi i mrava na svetu jeste 1:1,000,000, tako da uopšte nije strašno što južnoamerički džinovski mravojed dnevno pojede u proseku 30,000 ovih malih insekata.

- Kada je iznervirana, kamila ima običaj da pljune čoveka koji je iritira.

- Plavi kit može da dostigne težinu ekvivalentnu težini 40 nosoroga, njegovo srce je veličine manjeg automobila, a jezik mu je dužine odraslog slona.

- I životinje su, kao i svi ljudi, ili levoruke ili desnoruke. Na primer, svi polarni medvedi su levoruki.

- Veverice su nehotice posadile milione drveća. Naime, one zakopaju svoj “plen” i u većini slučajeva zaborave gde se on nalazi.

- Prečnik najveće meduze ikada uhvaćene iznosio je 2.3 metra, dok joj je najduži pipak bio dukačak 36 metara.

- I životinje imaju akcenat! Krave, u zavisnosti od toga gde žive, svoje “muuu” izgovaraju drugačije.

- Ostrige promene svoj pol nekoliko puta tokom života.

- Jedna vrsta žabe, kada je ugrožena, izbacuje otrovnu strelicu koja u sebi ima otrov dovoljno jak da povredi preko 2,000 ljudi.

- Ajkule su imune na skoro sve bolesti poznate čoveku.

- Kokoška i riba jesu jedine životinje koje jedemo i pre nego što su rođene i nakon što umru.

- Mravi nikada ne spavaju. Takođe, uopšte nemaju pluća.

- Engleska reč za leptira sada jeste “butterfly”, međutim, nekada je bila “flutterby”. Ali to nije ono što je najčudnije kod leptira – verovali ili ne, leptir ima 12,000 očiju.

- Naučnici su obavljali operacije na mozgu bubašvabe.

- Morske zvezde nemaju ni srce, ni mozak, ni oči.

- Poznati kitovi ubice, zapravo, uopšte nisu kitovi, već posebna vrsta delfina.

- Kada se rodi beba pande, manja je od miša.

- Francuske pudle zapravo potiču iz Nemačke.

- Među preživelima sa Titanika našla su se i dva psa.

wannabe
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pon 14 Maj - 23:53



- Ukoliko krzno polarnog medveda poprskamo sredstvom za dezinfekciju ono će postati ljubičasto.

- Lik Lesi iz poznatog filma “Lesi se vraća kući”, igralo je nekoliko različitih pasa mužjaka uprkos ženkom imenu?



- Da li ste znali da je zebra bela sa crnim prugama, a ne obrnuto kao što većina misli?

- Lavovi su jedine prave društvene mačke, i uglavnom sve ženke u krdu su jedna sa drugom u rodu.

-Komarci više vole decu nego odrasle, i plavuše nego brinete.

- Tigrovi imaju prugastu kožu, ne samo prugasto krzno.



- Svinje, morževi i svetli konji mogu da pocrne ili izgore na suncu.

- Kolibri je jedina životinja koja može da leti unazad.

- Na Novom Zelandu postoji vrsta papagaja koja voli da jede gumene trake koje okružuju automobilske prozore.



- Bela lepljiva smesa koju proizvode puževi dok se kreću, ispod njih formira zaštitupuz koja je tako efikasna da puževi mogu da hodaju po ivici žileta a da se ne poseku.

- Kada bi NASA poslala ptice u svemir one bi ubrzo uginule jer im je neophodna gravitacija tokom gutanja.



- Mravi ne mogu da žvaću svoju hranu, oni svoje vilice pomeraju levo-desno, poput makaza, kako bi iscedili tečnost iz hrane.

- Zmije su imune na sopstveni otrov.

- Za svinje je fizički nemoguće da gledaju na gore, u nebo.



- Labudovi su jedina vrsta ptica koja ima penis.

- Prerijski psi nisu vrsta pasa već vrsta glodara.

- Slepi miševi imaju tako tanke nožne kosti da ne mogu da hodaju.

- Policijski pas je jedina životinja čiji su dokazi prihvatljivi na američkom sudu.

- Životinje mesožderi neće pojesti drugu životinju ako je stradala od udara groma.

- Gepard je jedina mačka na svetu koja ne može da uvuče svoje kandže.

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Da li ste znali da kolibri ne može da hoda?

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Kazna za ubijanje mačke pre 4.000 godina u Egiptu bila je smrt.

- Postoji izreka ”znojiti se kao svinja” i pored činjenice da se svinje ne znoje jer u telu uopšte nemaju znojne žlezde.

- Morskim rakovima škampima srce je u glavi.

- U starom Egiptu porodice su brijale svoje obrve u znak žaljenja kada bi njihova mačka uginula.

- Samo odrasli mužjaci cvrčka mogu da cvrče.

- Medved ima 42 zuba.

- Vučjaci ujedaju ljude češće nego bilo koja druga vrsta pasa.

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Zlatne ribice gube boju ako se drže u zamračenom prostoru ili u tekućoj vodi, kao što je potok.

- Ne postoje dve identične paukove mreže.

- Mačke koračaju sa obe leve pa sa obe desne noge kada hodaju ili trče, a osim njih to rade samo žirafe i kamile.

- Slon uvek mora da ima oslonac na 3 noge, inače pada.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
tasana065

Član
Član

tasana065

Ženski
Poruka : 24

Godina : 68

Lokacija : Medju zvezdama

Učlanjen : 24.06.2012


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Ned 24 Jun - 23:29

12 ZAPOVESTI NASEG LJUBIMCA happy happy happy




[You must be registered and logged in to see this image.]


1. Moj život traje od 10 do 15 godina. Svaki rastanak od tebe za mene znači patnju. Razmisli o tome pre nego što me uzmeš.


2. Voli me onakvog kakav jesam, jer si me ti birao. Ja nemam tu mogućnost da biram prijatelja i gospodara.


3. Daj mi vremena da shvatim šta od mene tražiš. Pre nego što me u toku obuke izgrdiš, preispitaj sebe, možda ti grešiš ili ja ne mogu da shvatim šta ti želiš.


4. Voli me, ja živim od tvoje ljubavi.


5. Nemoj se ljutiti na mene i nemoj me kažnjavati. Ti ipak imaš svoj posao, svoje prijatelje, svoju razonodu, a ja imam samo tebe.


6. Pričaj sa mnom. Iako se tebi čini da te ne razumem, ipak znam šta misliš i osećaš.


7. Znaj, ja ne zaboravljam kako se sa mnom postupa.


8. Razmisli pre nego što me udariš. Sa lakoćom te mogu ugristi, ali to nikada ne činim.


9. Ne smatraj me igračkom dok sam mali i sladak, da bi me kasnije odbacio, jer je moja ljubav prema tebi večna.


10. Brini o meni kada ostarim, ostanem bez zuba, ogluvim, oslepim, prestanem da se krećem. I o tebi će se neko brinuti - starost je ista za sve.


11. Prati me na mom poslednjem putu. Nemoj nikad reći: "Ja to ne mogu da gledam" ili "Neka se to dogodi u mom odsustvu". Za mene je s tobom sve lakše.


12. Kad me više ne bude bilo, nemoj tugovati, već usreći nekog novog psa i voli ga kao što si mene voleo.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
tasana065

Član
Član

tasana065

Ženski
Poruka : 24

Godina : 68

Lokacija : Medju zvezdama

Učlanjen : 24.06.2012


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Ned 24 Jun - 23:36

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nije mi jasno drugari kako izdršavate ove nepodnošljive vrućine? Ja jedva čekam da padne noć i malo se rashladim. Ovo više nema nikakve mere! Ili je toliko hladno pa se zimi krijem ispod ” maminog ” ćebeta ili ovako nešto. Ma šta pokušavao da smislim kao novu ideju nebi li se rashladio, jednostavno ne vredi. Ubi me ovo vreme.

Na svu sreću imam moju ” mamu ” koja me često kupa. Jao kako to prija da samo znate. Čista uživancija, mlaka voda, šampon sa regeneratorom za jačanje dlake i njen blistavi sjaj. Poželim da danima ne izlazim iz kade.

Nije mi jasno samo, ko je izmislio da mi mačke ne volimo da se kupamo? Kakav apsurd! Rashladite se i osvežite drugari. Verujte , nema boljeg spasa od vrućine.

Jedva čekam popodne!!! ” Mama ” je obećala da će me pustiti da se brčkam…



[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
tasana065

Član
Član

tasana065

Ženski
Poruka : 24

Godina : 68

Lokacija : Medju zvezdama

Učlanjen : 24.06.2012


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Ned 24 Jun - 23:41

[You must be registered and logged in to see this image.]


Dragi moji drugari moram da vam se požalim. Šta sve mene u ovom mačijem životu neće da snađe! ” Mama ” je čvrsto rešila da me baci na dijetu. Nije mi baš mnogo obrazlagala kako je došla do tog zaključka ali mi je bilo dovoljno što me je ispreskakala kako ne mislim na svoju budućnost, kako sam postao neaktivan i lenj i da sve to može znatno da utiče na moj mačiji pritisak i srce.

Kada se samo setim kako me je hranila i molila da jedem svaki čas a sada me nešto meri i gleda koliko sam aktivan. Odrastao sam i mislim da nisah gojazan, imam tu oko pet kilograma baš koliko i treba (možda kojih stotinak grama gore – dole). Ali pošto više ne jurim vrapce po terasi, ne skačem svuda po kući već vreme uglavnom provodim izležavajući se i spavajući, moram na dijetu ili neki sport.

Jao, šta me sve neće snaći! Rekoh joj da pogleda koliko nagla dijeta može biti opasna za mene a ona mi nađe stranicu na internetu na kojoj piše da nas odrasle mačke ne treba hraniti više od dva puta dnevno. Propade mi plan načisto! I štami sada preostaje, mogu da biram, ili ću manje da jedem ili zdrav sportski mačiji život! Podsetio bih moju ” mamu ” kako se nekada jako ljutila na mene što skakućem svuda po kući, pravim lom i ” guram svoju njuškicu gde netreba “, a sada kad uživam u svom mačijem životu uz tv – nevalja!

Verujte mi, časna mačija reč, nikada nisam toliko pravio lom, sem jednom kada sam oborio DVD na pod ali to i nije tako strašno… Ako već moram da biram, neka bude manje hrane pa ako uginem gladan neka plače posle i neka se zapita da li je sve što je smislila baš bilo tako pametno? O mačijim sportovima i ne razmišljam još od dana kada sam rešio da se bavim pisanjem a ne trčanjem!

I tako drugari, ja od danas na dijeti… Samo ” mama ” je previdela jednu bitnu stvar! Zaboravila je da odavno umem da otvorim vrata od špajza, bacim konzervu na pod i poslužim se !


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Sub 7 Jul - 12:17

Najopasniju krajt-zmiju, koja živi u Kini i istočnom delu Mjanmara (bivša Burma), nazivaju i "zmija od pet koraka", jer se veruje da nakon njenog ujeda čovek može da napravi još samo pet koraka i pada mrtav.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Sub 7 Jul - 12:34

Od svih životinja ris ima najoštriji sluh: i u najdubljem snu čuje najslabiji šum,čak i kada dolazi iz daljine. Ova zver čuje tako dobro zahvaljujući "četkicama"na vrhovima ušiju koje joj služe kao neka vrsta antene.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pon 9 Jul - 11:14

… Da mačka ima 32 mišića u svakom uhu.
… Da je nojevo oko veće od njegovog mozga.
… da gradski golubovi imaju kraći životni vek od seoskih zbog bogatijeg seksualnog života
… da slon, najveći kopneni sisavac, samo u surli ima 40.000 mišića. Zato prosečno veliki slon može baciti petmetarskog krokodila čak 8 metara u vis.
… da na Novom Zelandu ima 17 puta više ovaca nego ljudi
… da ako bi neko sipao malu količinu alkohola na škorpiona, on bi istog trenutka poludeo i počeo da bode samog sebe do smrti
… da postoji veća mogućnost da ćete postati meta komaraca ako pojedete bananu
… da noj može težiti do 136 kg
… da Afrički slonovi imaju samo četiri zuba s kojima žvaču hranu
… Da Puž može spavati tri godine a da se probudi i na trenutak.
… Ako budete držali zlatnu ribicu u zamračenoj prostoriji, ona će vremenom izgubiti crvenu boju i postati bela.
… da kod svinja orgazam traje 30 minuta
… da je svinjama fizički nemoguće pogledati u nebo
… da kućna muva živi samo 14 dana
… da krokodili gube toplinu kroz svoja usta i ponekad mašu jezikom kao psi da se ohlade
… da gusenica kad se pretvori u leptira živi samo jedan dan?











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pon 9 Jul - 11:16

… da kućna muva zuji u tonu ef male oktave?
… da za pse već postoje elektronski prevodioci i zahvaljujući njima gospodari mogu tačno da znaju kako se njihov ljubimac oseća?
… da u svetu postoji oko 1,21 milijardi grla goveda?
… da je jezik večernjeg leptira dugačak 25 cm i da je, srazmerno veličini tela, to najduži jezik na svetu?
… da su dva psa preživela brodolom Titanika?
… da je svaka trobojna mačka ženka?
… da je jezik kameleona oko dva puta duži od njegovog tela?
… da je između 1902. i 1907. godine ista tigrica ubila 436 ljudi u Nepalu i Indiji?
… da jedna pčela u toku celog života proizvede samo 1/12 kašičice meda?
… da pingvini mogu da rone na dubini od preko 400 metara?
… da sova može da okrene glavu do 180° (neke vrste i do 270°)?
… da krtica može da iskopa tunel od 70 metara za jednu noć?
… da riba dvodihalica može da preživi i tri godine izvan vode?
… da južnoamerički veliki mravojed može da pojede 30.000 mrava tokom jednog dana?
… da je plavi kit najveća životinja na planeti i da može dostići težinu od 125 tona?
… da je mačka jedina domaća životinja koja se ne pominje u Bibliji?
… da kraljica termita dnevno položi 30.000 jaja?
… da slepi miševi uvek skreću nalevo kada izlaze iz pećine?
… da bubašvaba može živeti do 9 dana bez glave pre nego što umre od gladi?
… da će crv planarija jesti sopstvene unutrašnje organe ako ne nađe drugu hranu?
… da noj može trčati brzinom od 70 km/h?
… da je, sa svojih 188 decibela, zvižduk plavog ***** najglasniji zvuk koji proizvodi jedna životinja?
… da džinovska sipa ima najveće oči na svetu, a prečnik im je oko 40 centimetara?
… da je gepard jedina mačka na svetu koja ne može da uvuče svoje kandže?
… da je mladunče kengura dugačko oko 3 cm kada se okoti?
… da konji ne samo što spavaju stojeći, nego mogu provesti i po nekoliko mjeseci da ne legnu
… se pacovi razmnožavaju tako brzo da 2 pacova za 18 meseci mogu dobiti preko milion potomaka?
… Da morska zvezda nema mozak.
… su slonovi jedine životinje koje ne mogu skakati?
… da je tigrova koža ispod krzna takode prugasta?











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pon 9 Jul - 11:18

… da je sivi soko najbrže živo biće na planeti? Pri obrušavanju dostiže brzinu do 320 km/h.
… da je prvi predak današnjeg konja živeo pre 50 miliona godina i bio je dugačak 30, a visok 25 centimetara?
… da vrsta žabe nazvana otrovna strela ima dovoljno otrova u sebi da usmrti oko 2.200 ljudi?
… da su svi labudovi u Engleskoj vlasništvo kraljice?
… da džinovski afrički cvrčak obožava da jede ljudsku kosu?
… da je slepi miš jedini sisar koji može da leti?
… da ostriga tokom života može da menja pol koliko god puta to želi?
… da se rika lava može čuti i na udaljenosti od 8 km?
… da muva živi u proseku oko mesec dana?
… da iguana može da izdrži pod vodom 28 minuta?
… da u životinjskom carstvu trudnoća traje najkraće kod ženke oposuma (12-13 dana), a najduže kod azijskog slona (608 dana)?
… da žaba koristi očne jabučice da gurne hranu niz grlo?
… da sve pčele na svetu dnevno proizvedu oko 3.000 tona meda?
… da amazonski mravi kradu larve drugih mrava, koje posle drže kao robove?
… kvakanje patke ne pravi eho ali niko ne zna zbog čega?
… čovek tokom svog života u proseku pojede OSAM paukova za vreme spavanja.
… Memorija zlatne ribice traje samo tri sekunde.
… da postoji plavi jastog.
… da žirafa ne može videti narančastu boju
… da domaće mačke predu sa 26 obrtaja u sekundi, istom frekvencijom kao dizel motor u praznom hodu
… da orao po sunčanom vremenu opazi zeca u trku s čak tri kilometra visine
… da električna jegulja može da proizvede strujni udar od 650 V?
… da kamile imaju troslojne očne kapke, koji ih štite od peska?
… da se kamilje mleko ne može zgrušati?
… da delfin ima 260 zuba?
… da je najbrža riba lepezasta sabljarka, koja dostiže brzinu od 109 km/h?
… da teobromin, supstanca iz čokolade, može biti smrtonosna za psa?
… da zapremina slepog creva kod konja može da dostigne i do 90 litara.
… Mačke proizvode više od sto različitih zvukova, a psi samo deset.
… Leptiri imaju čulo ukusa na nožicama.












[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Uto 17 Jul - 0:30

Zašto psi laju?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Veoma je rasprostranjena misao koja je često pogrešna da psi laju samo kada su ljuti. Lavež je ustvari pseći način za sve vrste uzbune. Od uzbune da je neko ušao na njegovu teritoriju do one druge situacije gde on koristi lavež kao način „razgovora“ sa ostalim psima.
Činjenica da zvuk laveža obavezno prati i uplašenost, možemo zaključiti da su čak i oni najagresivniji psi uplašeni
Vlasnici često pokušavaju da ućutkaju svog psa tako što viču na njega, a sposobnosti pasa za komunikaciju nažalost ne obuhvataju i razumevanje jezika kojim se sporazumevaju ljudi.

Pretpostavlja se da pas vikanje doživljava kao ljudsko „lajanje“, tako da su vikom podstaknuti da nastave ili čak udvostruče svoje napore.
Psi lavežom iskazuju i ljubomoru. Mnogi parovi moraju pažljivo da provere gde je njihov pas pre nego što se poljube i zagrle. Pas će isto tako lavežom tražiti pažnju ako vlasnik razgovara telefonom, gleda televiziju ili vozi.
Nagrada je najbolja motivacija, i veoma je važno da svog psa pohvalite dok on postupa ispravno, a ne posle.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Uto 17 Jul - 0:32

Zašto mačka prede?
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kada je mačka zadovoljna često ćete je čuti kako proizvodi taj ritmičan vibrirajući zvuk odredjene frekvencije. Osim što prede kad je zadovoljna, maca prede i u nekim drugim situacijama.

Prvo predenje se može primetiti već kod malih, tek rođenih mačića dok sisaju majčino mleko. Majka im najčešće uzvraća svojim predenjem dajući im do znanja da je sve u redu. Kako odrastaju većina mačaka nastavlja presti kad je zadovoljna. Sretna i mažena mačka će početi presti čim joj se njen vlasnik približi. Kod udomljenih mačaka moguće je da će proći duže vremena prije nego počnu primjetno presti. To je i razumljivo.

Nije tačno da samo zadovoljna i sretna mačka prede. Kad je mačka bolesna, ona često prede. Na to morate dobro obratiti pažnju jer je u stanju presti u raznim stadijumima bolesti ili zbog povrede, pa čak i kad umire. Dakle, ako vaša mačka izgleda bolesno, iako i dalje prede, to je znak da je trebate voditi veterinaru.
Neka istraživanja kažu da povređena ili bolesna mačka prede kako bi se umirila i samu sebe utešila. Također, mačka prede i kako bi nekoj agresivnoj životinji ili drugoj mački poslala signal pokornosti i želju za pomirenjem.
Još uvijek ima dosta neistraženog u vezi s mačkinim predenjem. Čak se sa stopostotnom sigurnošću ne može reći odakle dolazi taj neprekidan zvuk, iako naizgled dolazi iz grkljana, a nastaje ravnomjernim disanjem mačke.
Naime, zanimljiva su i neka novija otkrića vezana za predenje koja potvrđuju da tokom predenja mačkin mozak oslobađa endorfin – tzv. hormon sreće.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Sre 18 Jul - 22:44

Posmrtni ritual delfina

Potresne fotografije delfina koji iznosi mrtvo mladunče iz mora snimio je turista u kineskoj regiji Guangži Žuang, području poznatom po izletima za turiste koji dolaze da gledaju delfine.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovakav ritual sisara retko može da se vidi, a još je ređe da ga neko zabeži kamerom. Odrasli delfin je više puta podigao mrtvo mladunče na površinu vode, kao da mu pomaže da diše. Takođe je nosio mladunče daleko od obale, što dublje u vodu. Na snimku se vidi velika posekotina na stomaku mladunčeta i postoji mogućnost da je stradalo od propelera broda. Ironično, to je možda bio jedan od mnogih čamaca koji voze turiste na jednodnevne izlete.

Istraživači su posmatrali kako delfini nose ili guraju svoje mrtve potomke i mladunčad koja umiru veoma rano. Delfini pokazuju uznemirenost i znaju da ostanu s mrtvim mladunčetom po nekoliko dana.

Slični rituali u životinjskom carstvu takođe su praćeni kod kitova, slonova, šimpanzi i gorila piše Daily Mail. Iako stručnjaci nerado pripisuju ljudske emocije životinjama, delfini svojim ponašanjem pokazuju da su u najmanju ruku svesni svoje smrtnosti.

Istraživač Đoan Gonzalvo, iz "Tethys Research Instituta", primetio je sličnu scenu 2006. godine, kada je majka nosila svoje mrtvo mladunče na leđima. On je rekao da se činilo da majka ne može da prihvati smrt mladunčeta.

Godinu dana kasnije, svedočio je kako grupa delfina pokušava da pomogne mladunčetu koje umire - podižući ga na površinu i plivajući oko malenog bolesnika na čudan način.

"Moja je pretpostavka da su bolesnoj životinji pravili društvo i davali podršku... U ovom slučaju su već pretpostavljali da smrt dolazi – i oni su bili spremni", rekao je Gonzalvo.


b92










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pet 3 Avg - 14:15

Ovo još niste videli: Morsko čudovište nežnog srca (FOTO)


[You must be registered and logged in to see this image.]

U vodama Kalifornije pojavili su se čudni posetioci, mola molas ili okeanski grgeči, u neobično velikom broju .

Ovu sliku je još pre dve godine napravio Danijel Botelo, stručnjak za podvodne fotografije, ali ju je okačio tek sada i slika je postala momentalni Internet hit.

Iako su mole poslušne i deluju sporo, jako ih je teško fotografisati jer su neočekivano okretne i u principu ne tolerišu ronioce koji pokušavaju da im se približe.



"Bilo je njih pet u vodi na istom mestu ali čim sam ušao u vodu, brzo su pobegle," objasnio je Botelo. "Ali ova specifična riba je zastala da vidi šta sam ja i počela je da me prati kao što pas sledi vlasnika."


Ovaj grgeč može da bude duži od četiri metra i težak i preko dve tone. Živi u tropskim i toplim okeanima. Sa velikim telima, kratkim repovima, malecnim ustima i velikim očima izgledaju kao nešto što nije sasvim celo i sa ovog sveta.


Smedia
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pet 24 Avg - 1:15

Ružno sam sanjao

Životinje su veoma emotivna stvorenja koja tokom dana akumuliraju događaje u svojoj svesti, a potom ih njihov mozak obrađuje dok spavaju.

Autor/izvor: Naxi media

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uznemirenost, razdraganost, sreća i patnja manifestuju se tokom njihovog sna. Po tome se ne razlikuju mnogo od ljudi. Evo i usnimljenih primera životinjskih reakcija na snove. Pogledajte video koji će pomoći da bolje razumemo verne čovekove prijatelje.













[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pon 10 Dec - 22:48

Pogledajte kako som lovi golubove?!

Somovi ih čekaju u plićaku, iskoče, zgrabe plen i ponesu ga u vodu gde ga i pojedu

PARIZ - Ko koga ovde lovi.
Somovi sa jugozapada Francuske, dugi i po metar i po, razvili su posebnu veštinu - love golubove koji dolaze na reku da se napoje.

Somovi ih čekaju u plićaku, iskoče, zgrabe plen i ponesu ga u vodu gde ga i pojedu.
Francuski naučnici su saznali za ovaj neobičan slučaj zahvaljujući lokalnom pecarošu, a posle kraćeg proučavanja zaključili su da se somovima prijelo i nešto drugo osim ribe.











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pet 14 Dec - 17:35

Žirafe rastu ogromnom brzinom u prvih nekoliko dana života-1,5 cm po satu! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pet 14 Dec - 17:37

Morske zvezde nemaju mozak. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pet 14 Dec - 17:46

Aligatori ne mogu hodati unazad.Aligatori ne mogu isplaziti svoj jezik. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pet 14 Dec - 18:36

[b]Albatros spava dok leti.

[You must be registered and logged in to see this image.]













[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pet 14 Dec - 18:37

Kameleonov jezik duži je dva puta od njegova tela.
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pet 14 Dec - 18:52

Morski pas poznat je kao jedino biće koje se uopšte ne može razboleti – imun je na sve bolesti, uključujući i rak.




[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pet 14 Dec - 20:32

Ukupna masa svih mrava na svetu je veća od ukupne mase ljudske populacije.
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610Pon 17 Dec - 16:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

MAĐARSKI i švedski naučnici izneli su novu teoriju stare misterije - zašto zebre imaju šare. Oni smatraju da se na ovaj način zebre brane od ujeda obada.

Ranije su utvrdili da obadi češće napadaju konje crne dlake, nego njihove bele rođake. A onda su na jednoj farmi napravili eksperiment - postavili su crne, bele i crno-bele table premazane lepkom koji privlači insekte. Ubedljivo najmanje obada zalepilo se za ploču čija je šara podsećala na zebrinu. Isto se ponovilo i kada su napravili modele nalik konjima i zebrama. Ipak, naučnici smatraju da ovo nije dovoljno objašnjenje i da su se štrafte kod zebri razvile zbog više faktora.

V. N.
novosti.rs










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti iz životinjskog carstva   Zanimljivosti iz životinjskog carstva - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Zanimljivosti iz životinjskog carstva
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Najveći kanibali životinjskog carstva
» Legende iz životinjskog sveta
» Pad rimskog carstva
» Zanimljivosti iz istorije
» Sultani Osmanskog Carstva
Strana 2 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Biljni i životinjski svet-