Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 3 Jan - 15:33

Proročanstva – Nostradamus, Maje, Srbija i Bogata Trpeza

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Prorocanstva-610x250

U Srbiji skoro svako veruje u prorčanstva, neko je predvideo da će Partizan do 2020 imati više pobeda od Zvezde, iako navijam za crno bele stvarno sumnjam da će se to proročanstvo ostvariti. Proročanstva su dar, sposobnost, moć da se predvidi neki događaj koji će se desiti za 10 minuta, 5 meseci ili 300 godina, mali deo događaja ili potpuna slika (kao što je to obično u filmovima, ili bljesak slika ili ceo film). Na ovim područjima imali smo dobar broj proročanstva, od Tarabića i Kremanskog propročanstva do Miloševićevih i Tadićevih, do sada se nešto nisu ostvarila.

Takođe smo u zadnjih 20 godina imali barem 37 predskazanja o smaku sveta, pa smo još uvek tu. Najpopularnije trenutno je takozvano proročanstvo Maja za kraj sveta 21.12.2012. Ali koliko mi bili skeptični ili otvoreni da poverujemo istina je uvek dalje nego što bi mi hteli. Za one koji ne žele da veruju dokaza nikada dovoljno, a za one koji žele, i najmanji nagoveštaj je dokaz čvrst kao armirani beton. Pa hajde da pogledamo neke od najpopularnijih i najaktivnijih proročanstva.

Nostradamusova Proročanstva

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Nostradamus

Nostradamus

Nostradamus, francuski prorok koji je predvideo više katastrofa od meteorološke službe. Jedna sumnja je da je bio non stop high, za one koji nisu znali Nostradamus je ustvari bio apotekar, i velika je verovatnoća da je sam sebi pravio lekove, odatle i nerazumne ljubavne pesme koje i dan danas ljudi shvataju za najveća proročanstva u ljudskoj istoriji. Do pre 2 godine svi su pričali kako je Nostradamus predvideo 2 kule i Osamu Bin Laden-a kao tamnog princa… i gde su svi ti vernici sada? Obama, crni papa? Činjenica je da njegovi tekstovi mogu da budu tumačeni kako mi to želeli, čak i da je Nostradamus bio prorok neverovatnih sposobnosti mi to nikada nećemo znati, jer zvanično ništa od njegovih proročanstva nije potvđeno, čovek nije umeo da kaže koje godine se šta dešava pa makar mu od toga zavisio život!

Pročitali smo dosta domaćih postova po forumima, i većina podsećaju na sektaško regrutovanje. Jednu pametnu stvar koju smo pročitali je “Je li ovaj Nostradamus prorekao nešto pozitivno i lepo?” Naravno, tumačite kako želite, mi i dalje nismo ubeđeni.

Kremansko Proročanstvo

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Tarabici

Tarabići

Kremna, selo proroka, od Tarabića do Jove Krpe i Stanoje Mulića. To selo je rodilo više proroka nego ceo svet zajedno kako stvari stoje, neki veruju da je to zbog „meteora“ Kremne koji je napravio dolinu. Oko Kremanskog prorčanstva postoji mnogo nesuglasica i čak više od 12 verzija knjige. Naime njihov pisar i kum, Zaharije Zaharić, je sačuvo originalnu kopiju i dao na čuvanje prijatelju a narodu prosledio kopiju. Pa kako onda da verujemo da su se njihova proročanstva ostvarila kad smo čitali lažnjake? Stvarno teško pitanje, mnogi veruju da su se ustvari Kremanska proročanstva koristila od strane Komunističke partije za kontrolu mase. Knjige su menjane kako je njima odgovaralo, odatle i „proročanstvo“ Tarabića da će Srbi naći mir pod crvenom zvezdom, komunizmom. Možda su mislili na nešto drugo, a možda nisu uopšte spominjali komunizam.

Jedna činjenica koja najviše uzbuđuje teoretičare zavera, pored malverzacija komunističke partije, je činjenica da su braća Tarabići bili nepismeni, tako da je njihov kum prota Zaharije, koji je takođe bio i narodni poslanik morao da beleži sva proročanstva. Da li je i sam Zaharije od starta koristio slab um naroda da svrgne vladavinu Obrenovića? Zanimljivo pitanje, ali da je zaveštanje Tarabića i Kremanskog proročanstva uništeno postala je činjenica. Čak i da su bili proroci naši ljudi su od njih napravili sprdnju, cirkus i teorije zavere, tako da sem ako se ne pojavi originalni dokument sa rukopisom Zaharija, nećemo znati istinu.

Proročanstvo Maja 2012

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  13320430

Proročanstvo Maja 2012

I naravno dolazimo do trenutno najpopularnijeg Majanskog proročanstva, samo što takvo proročanstvo ne postoji, mi smo ga izmislili i sva new age verovanja koja kruže svetom, kao i naravno uvek popularni smak sveta. Najpoznatiji stručnjaci o civilizaciji Maja su  hiljadu puta izjavili da ništa slično ne može da se nađe u spisama Maja niti Ulmeca (Olmecs – originalno je njihov kalendar koji su Maje preuzele), nikada nisu predvideli smak sveta niti bilo šta slično. Naravno misterija je zašto im se kalendar završava 21.12.2012. a kao i svaka misterija takve vrste ostavljena je nama na interpretaciju. Neki vide smak sveta, neki vide duhovni preporod a neki vide dobar dan da se odmore od slave Svetog Nikole pred Novu Godinu, puno se jelo i pilo, mora se.

Laughing

Izvor:Misterije sveta










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Poslednji izmenio wild filly dana Uto 7 Feb - 13:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 7 Feb - 13:28

MILOŠ I MITAR TARABIĆ

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Tarabici-3

Sva kremanska prorocanstva vezana su za imena Milosa i sinovca mu Mitra Tarabica, oni su nekada ziveli zajedno u jednoj kuci.Pok. prota Zarija poznavao je dobro i jednog i drugog , bili su kumovi, narocito je poznavao dobro Mitra, jer je ovaj duze i ziveo od Milosa.

Milos Tarabic je rodjen 1809. god., a umro 1854 god.Ziveo je cetrdeset i pet godina, kao sto je i prorekao.Njegov sinovac Mitar bio je skoro vrsnjak protin.Rodjen je 1829 , a umro 21. jula 1899. god. ziveo je sdemadeset godina i umro na nepune cetiri godine pre ubistva kralja Aleksandra i kraljice Drage koje prorece...

Milos je bio nepismen, malo govorljiv, povucen, ni s kim se nije druzio, najcesce je bio na Tari sa stokom u planini, bio je predobar, pitom, nesposoban da mrava zgazi.Od prirode je bio narocito obdaren, bio je vidovitiji od Mitra, ali tajnu te svoje moci nikome nije hteo odati...Govorio je " da ce i posle smrti ziveti!", rekao je ":Mene ce zivog sahraniti i posle toga cu se javljati jednom iz nase familije!".

Milos i Mitar nisu nikad tacno odredjivali vreme kad ce se nesto dogoditi, vec su govorili: -Kad to bude , onda ce..."...Za nesto su govorili -"Skoro ce biti"!, -"Uskoro ces kume, cuti!"..
Cesto je govorio,,,-;" Ja ti, kume nijesam rekao kad ce se bas dogoditi...cekaj pa ces cuti!..I zaista- pricao mi je pok. prota- uvek je tako bilo.

Narod je i jednog i drugog smatrao za osobenjaka, mislio je da su sasavi, ali docnije, kad bi se obistinilo ono sto bi oni rekli jos pre 50-60 god....narod bi rekao "- Ene,!Pogodi Tarabic!".....
. Milos je predvideo izmedju ostalog : - da ce se zemlja meriti prema meri i prema meri placati danak ; -kako ce izici novac kao "riblja krljust"[ovako je prorekao nikleni novac];-kako ce novac biti jedno "parce hartije", koju ce svet u pocetku nerado uzimati, ali ce posle svaki rado primati, itd.

Ove stvari nas narod nije mogao razumeti , pa se smejao..rekao je i :-"Doci ce vrijeme, kad ce dukati biti rijetki i nece se vidjeti pola godine...Doci ce parce artije, pa ce to ici mjesto dukata!.."Sam prota Zarija je najbolji dokaz, koji je obojicu ne samo cenio i postovao, vec se po njihovom kazivanju i upravljao u svom zivotu.

-"Bio sam narodni poslanik 1865-1867 god. za vreme knjaza Mihaila.Tada mi jednom Mitar rece:-"Nemoj , kume, vise biti poslanik!"I ja sam ga poslusao.Meni se to nije omiljelo.To je preslo na popa Mihaila Smiljanica, koji je potom dugo godina bio narodni poslanik umesto mene.To su bili retki ljudi, nadaleko cuveni sa svoga postenja.Danas nema vise takvih ljudi!"- dodade prota nekim tuznim glasom...










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 7 Feb - 13:35

PROROČANSTVO MILOŠA TARABIĆA

Milos Tarabic je jos pre osamdeset godina tacno predskazao ne samo svoju smrt, vec i sudbinu svih nasih vladara, kao i najnovije dogadjaje iz nase politicke istorije.Ako je verovati, da je zaista prorekao sve sto pisem- ipak i sada svakom stoji do volje da veruje ili ne veruje da ce se njegova prorocanstva do kraja ispuniti.On nije prorekao samo jednu stvar, " slucajno pogodio", vec masu stvari [ skoro dvadeset raznih prorocanstava!], tako da se covek ovde tesko miri sa idejom "slucajnog pogadjanja".Da covek izmislja, tesko je toliko dogadjaja izmisliti.Stoga ce svaki razuman covek pre verovati u njegovu izvanrednu moc "kriptezija", koja mu je Bogom dana, a pred kojom mi stajemo zacudjeni, zapanjeni!

Zalazuci svoju cast i renome bespristrasnog ispitivaca, pokusacu da sva prorocanstva iznesem potpuno verno.Postaracu se da ih iznesem onim uzvisenim, patetickim nacinom izrazavanja, koji je bio svojstven Tarabicima.

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Tarabici-15


1 Proricanje svoje smrti

Milos je imao staru majku , koja ga je mnogo molila i preklinjala da se zeni.Milos se pak nikako nije hteo zeniti i umro je, kao sto je vec pomenuo, kao neozenjen.Svojoj majci, je i rekao:- "Cujes li ti babo! Nemoj me moliti da se zenim.Ja se zeniti necu! Kad budem imao cetrdeset i pet godina, ondakar ces me ukopati, a zeniti me nikad neces!"O proricanju svoje smrti Miloseva majka je pricala proti Zariju posle njegove smrti jecajuci od placa i zalosti.

2 Sudbina Miloseve sestre Bose

Rodjena je 1816 god., a umrla 19. aprila 1898. god.i docekala svoju starost. I ona je stalno molila Milosa da se zeni , jer je zelela da mu na svadbi poigra. Tada je i njoj jednog dana rekao:-"Ja se Boso, zeniti necu, a ti ces se udati..i udaces se dobro. Dobices djece, ali ce ti sve najmilije pomrijeti u cvijetu mladosti! Tada ce doci vrijeme, kada ces se pokajati i mene sjetiti, pa ces reci:"E, jadna Boso! Kamo lijepe srece da se nijesam ni udavala.!

3 Sudbina serdara Jovana Micica je tacno prorecena.

Jednom Jovan pozva Milosa Tarabica pa mu rece, da se okane " ludih vracarija".Da bi ga omalovazio, rece mu: -"Otkud mozes znati sudbinu ljudi?" Milos mu odgovori da mu je taj dar urodjen i od Boga dat. -"Ondak , - rece mu serdar- ded meni sto proreci?" Milos mu rece:-"Ti ces od gladi umrijeti!" Pomamni serdar koji je u vreme knjaza Milosa vedrio i oblacio po uzickoj nahiji, ovome se smejao.Zar on da umre od gladi! Da bi njegov dar jos vise omalovazio , on mu zatim rece:-"Vidis li onde u avliji onu suzdrebnu kobilu!" Milos odgovori:-"Vidim." Ded proreci sta ce ozdrebiti? Milos odgovori""zensko zdrebe". Kobilu ubiju, raspore i u njenoj utrobi odista nadju zensko zdrebe! Tada se serdar uozbilji i duboko uzdahnu..

Serdar Micic je odista umro od gladi 27.decembra 1844 god., jer je 1842 god. izvrsena velika promena, Micic je kao prijatelj Obrenovica, iz Uzica krenuo u Kragujevac , da brani Obrenovice, ali ga uhvate, vezu i poslju u Beograd gde je , pricaju , na volujskim kolima vozen kroz tursku carsiju.Odavde je oteran u Gurgusovacku kulu te i njegovoj obesti dodje kraj.Iskao je malo corbe da jede i za to obricao sto dukata, pa mu braca nisu htela dati.Obricao je i vodenicu svoju od devet vitlova za cigaru duvana, ali mu ni to nisu hteli dati.
Kada je stigao knjaz u Knjazevac, on je po pricanju , odmah otisao na grob njegov.Tu se zaplakao i rekao: -"Ej Micicu! Micicu! moje desno krilo; zar bi takva zla sudbina da ostavis svoje kosti ovde!"

4 O knjazu Aleksandru Karadjordjevicu.

Onda, kada u Kremnima niko nije ocekivao , Milos Tarabic je govorio , da ce iz zemlje otici knjaz Aleksandar Karadjordjevic i da ce se vratiti knjaz Milos Obrenovic.

-"Kao mlad popa,- pricao je prota Zarija,- ja sam u Kremna dosao jos pre sest i vise godina,.tada je na prestolu srpskom bio otac kralja Petra - knjaz Aleksandar Karadjordjevic.knjaz Milos je tada bio na svom imanju u Rumuniji.Ali odjednom se procu...svi su govorili, da je stari knjaz [Milos] umro.I Milos Tarabic ce me upitati:-" Kume! Je li stari knjaz ziv?" Ja mu odgovorim da jeste.Posle nekog vremena, - to je bilo 1854 god.- opet me upita je li knjaz ziv..Ja mu tada odgovorih da nije, jer sam svojim ocima citao u novinama , da je knjaz umro u Rumuniji i tamo sahranjen.Tako se svud rasculo.On je pak stalno tvrdio da je ziv.Tada ce ljutito reci:-"E, kume! I da je mrtav , on ce doci da ponovo vlada!"

I zaista docnije se pokazalo da je knjaz Milos bio ziv i da je dosao ponovo da vlada 1858.god.

5 O knjazu Milosu, prorekao je :

-"Posle danasnjeg naseg knjaza Aleksandra Karadjordjevica docice da vlada matori knjaz kodza-Milos [Obrenovic]".O njemu je jos rekao:" Stari knjaz ce doci da vlada, ali nece dugo ni on ...On ce vladati nepune dvije godine i umrijece od svoje smrti".Knjaz Milos je odista umro 14.09 1860.god. u Topcideru i sahranjen kod beogradske saborne crkve.

6 O knjazu Mihailu.

-" Poslije smrti knjaza Milosa doci ce da vlada njegov sin Mihailo.On ce vladati dobro.On ce uzeti gradove od Turaka i iscerace ih iz Srbije.Ali kad pocne da radi da uzme Bosnu i Hercegovinu, ondakar ce poginuti od svojih ljudi!"

7 O kralju Milanu.

-"Knjaz Mihailo gine...pa ce posle dovesti jedno dijete da vlada...i ono ce vladati svakojako .Ono ce Srbiju namuciti, ali ce se kraljevskim vencem vencati...To dijete ce sa Crnom Gorom objaviti rat turskoj carevini, ali ce turska carevina biti veoma jaka i mi cemo kume, tesko s njom na kraj izaci...Tada ce se i Rusija umesati.Nece ni njoj lakse ici, ali ce je pobijediti.Sva nasa okolna sela spalice Turcin, ali se kume, ne boj.Kremna nece postradati.Turcin preko Sargana nece prijeci".

8 Proglas Srpske Kraljevine.

-"Kad se rat svrsi, - prorekao je dalje, - Srbija ce da poraste i ojaca.Nece dugo potrajati i ona ce postati kraljevina."To se odista i dogodilo, 22. februara 1882. god.

9 Sudbina kralja Aleksandra i kraljice Drage.

-"To dijete[ tj. kralj Milan] metnuce na glavu krunu kraljevsku, , ali ce biti zle ruke i zle srece, umrijece u najboljem dobu...On ce imati sina jedinca i taj ce biti gore srece, no sto mu je otac bio.Nece imati od srca poroda.Ondakar ce jednoga dana poginuti i kralj i kraljica,poginuce u samome dvoru, ubice ih vojska.[ 29. maja 1903 . god. bilo je i to.]

10 Ponovni dolazak Karadjordjevica.

-"Posle ove pogibije na srpski presto ce opet doci Karadjordjevici.Oni ce doci i vladati narodom, ali nece dugo proci pa ce nastati veliki ratovi!"

11 Svetski rat.

"Sve velike sile udarice jedna na drugu .Krv ce se potocima proljevati.Izginuce mnogo sveta.Mnoge ce se majke u crno zaviti, jer ce svoje najmilije izgubiti,Mnoga ce djeca bez roditlja ostati!"

12 Strasan pomor.

-"Narod ce strasno poboljevati i umirace uzasno...Smrt ce mnoge istrijebiti, mnoge ce kuce bez celjadi ostati!"

13 Propast Srbije..

-"Srbija ce propasti, narod ce biti u izganstvu tri leta, pa ce zatim bez puske uci u otadzbinu."

14 Propast turske carevine.

-"Rat ce mnoge pokositi. Kad sve to bude ondakar ce i turske carevine nestati.Nje ce sasvim nestati iz Evrope!"

15 Propast Austrije.

-"Nestace, kume, i austrisjke carevine.I njoj ce doci kraj.Tada ce narodi koje je ona pritisla zivjeti slobodno."

16 Sudbina Carigrada.

-"Kada Turska bude sasvim iscezla iz Evrope , ondakar ce Carigrad uzeti Rusija.Ona ce biti najsilnija drzava na svijetu.Ali ga jopet ni ona nece u svojim rukama imati, no ce tu kume, druge drzave vladati, dogovoreno, kao na saboru.Carigrad ce biti svaciji i niciji.!"

17 Proglas srpske carevine.

-"Nasa ce vojska, kume, dugo u Visegradu zastati. Visegrad ce dugo biti ni u nasim ni u neprijateljskim rukama.Ali, kad jednom velike sile nadjacaju, kad jednom neprijatelju pukne po glavi, ondakar ce nasa vojska preci i uzeti cijelu Bosnu I Hercegovinu...tada ce se Srbija mnogo prosiriti.Povraticemo jopet granice, koje smo nekada pod carevima imali.Bosna i Hercegovina bice nasa.Gde je srpska kuca bice srpsko.Kad sve to bude i svrsi se , nece dugo potrajati i Srbija ce biti carevina!."

18 Buduca prestonica

Milos Tarabic je najzad, rekao da ce nasa buduca prestonica biti Krusevac.On je rekao: -"Posto Srbija postane carevina, ondakar nece dugo proci pa ce prestonica prijeci iz Beograda u Krusevac.-"Krusevac ce kume, biti carska prestonica!"










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Vangelija Dimitrova - Baba Vanga   Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 7 Feb - 13:49

Vangelija Dimitrova - Baba Vanga

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Vanga

Vangelija Dimitrova (devojačko Pandeva,muževljevo Gušterova,a posle smrti Dimitrova) rođena je u Strumici (današnja terirorija Makedonije) U prevodu sa grčkog njeno ime znači « nosilac radosnih vesti ». 3.oktobara 1911.godine. Detinjstvo je provela u teškom siromaštvu i bedi. Nakon smrti svoje majke, kao 3-godišnja devojčica, ostala je da živi sa ocem u još težim uslovima. Kasnije, otac se ponovo oženio i mala Vangelija je dobila još troje braće i jednu sestru. 1923.godine cela njena porodica seli se u Novo Selo. Kada je imala 12 godina,desilo se nešto što je zauvek izmenilo život ove neobične žene. Jednog sunčanog dana, dok se sa braćom igrala nedaleko od svoje kuće, iznenadni jak vetar ju je podigao u vazduh,a potom vukao po zemlji. Meštani su je pronašli nekoliko metara udaljenu od mesta sa koga je vetar podigao sa zemlje. Od tog šudnog događaja je oslepela. Posle te nesreće otkrila je dar proricanja.

U Domu za slepe u Zemunu provela 3 godine. Posle udaje nastanila se u bugarskom gradu Petriču.

Predvidela je:


Predvidela je brojne događaje počev od bombardovanja Beograda 6. aprila 1941. godine, predskazanje smrti bugarskog cara Borisa koji ju je posetio godinu dana pre smrti, zemljotres u Skoplju, sudbinu italijanskog premijera Alda Mora, tačan datum smrti svoga muža, kao i svoju smrt.

Umrla je 11.avgusta 1996. godine,a sahranjena je u crkvi sv.Petke uz prisustvo tadašnjeg predsednika Bugarske.

Njena sestra Ljupka odbila je da da naučnicima njen mozak na ispitivanje.Smatra se da je,u to vreme,oko milion ljudi od nje tražilo pomoć.

Iako je rođena u tadašnjoj Bugarskoj, veći deo života provela je u ruralnom delu planinskog područja Kozhuh.

Bila je nepismena, pa su njena predviđanja zapisivali saradnici.
Tvrdila je da njene paranormalne sposobnosti imaju veze sa nevidljivim bićima, koja joj šalju informacije o prostoru i vremenu.

Osim proricanja Vanga je i iscjeljivala, ali samo putem bilja i prirodne medicine. Prema onome što je navodila, ljudi bi se trebali lečiti samo biljem koje raste na području gde žive. Nije bila protiv standardne medicine, ali smatrala je da je korišcenje sintetičkih lekova loše,jer “zatvaraju vrata kroz koja priroda u tijelu uspostavlja ravnotežu”.

Vanga je takođe tvrdila da “vidi i govori” s ljudima koji su umrli pre 100 i više godina. Iako nerado, govorila je i o dalekoj budućnosti. Prema njenim rečima, čovek će za 200 godina uspostaviti vezu sa vanzemaljcima od kojih mnogi već godinama žive na Zemlji. Dolaze sa planete koji se zove Vamfim koja je “treća planeta od Zemlje”.

Njeni sledbenici tvrde kako je znala i tačan datum svoje smrti, a rekla je i kako je njena “naslednica” 10-godišnja slepa djevojčica iz Francuske za koju će se uskoro pročuti. Kad je 1980. godine, Vanga izrekla : “Krajem veka, i 1999. ili 2000. godine, Kursk će prekriti voda i celi svet će plakati nad tim”, svi su njeno proročanstvo smatrali ludim, jer su mislili da se odnosi na grad. Kad je u avgustu 2000. godine, ruska podmornica Kursk potonula, Vangine reči su itekako imale smisla.

Godine 1989. slepa starica je rekla: “Strava, strava. Američki blizanci će pasti nakon što ih napadnu čelične ptice. Vukovi će zavijati u grmlju, nevina krv će biti prolivena”. Kao što je Vanga i predvidela, 11. septembra 2001.godine, tornjevi Svetskog Trgovinskog Centra, popularni “blizanci”, sravnjeni su sa zemljom u terorističkom napadu. Američki predsednik je u vreme napada bio Dzordž Buš, što objašnjava grmlje (eng. bush) u proročanstvu.

Vanga je za života predvidela i perestrojku u SSSR-u, kao i smrt princeze Dajane. Kruže priče o tome kako ju je u vreme Drugog svetskog rata posetio Hitler, kao i kako je iz njene kuće izašao vidno uznemiren, pa se nagađa da mu je prorekla njegov neslavni kraj.

“Jugoslavija ce se rasparčati, jer su Srbi mnogo psovali Boga”, govorila je Vanga. Jugoslavija se odavno raspala,a mi Srbi i dalje psujemo Boga.

U jednim ruskim novinama,u maju ove godine, sabrana su neka od proročanstava Vangelie Gushterove, poznatije kao baba Vanga.

2010. - Pocetak III svetskog rata. Rat ce poceti u novembru 2010. i zavrsice se oktobra 2014. godine. Pocece kao obican rat, zatim ce biti upotrebljeno prvo atomsko, a zatim i hemijsko oruzje

2011. - Kao rezultat radioaktivnih padavina, na severnoj polulopti ne ostaje ni zivotinja ni biljaka. Zatim muslimani pocinju hemijski rat protiv preostalih Evropljana.

2014. - Vecina ljudi patice od cireva, raka koze i drugih koznih bolesti (kao posledica hemijskog rata)

2016. - Evropa je skoro bez ljudi

2018. - Kina postaje nova svetska sila. Zemlje u razvoju prestaju da budu eksploatisane i postaju eksploatatori

2023. - Orbita Zemlje se neznatno menja…(nastavak svih proročanstava baba Vange)

Iako su proročanske reči “Treći svetski rat će započeti 2010.godine” izašle iz usta ove slepe starice iz Bugarske, mnogi su se zbog njih zabrinuli.

Ove reči izrekla je Vangelia Gušterova koja je za života prorekla brojne katastrofe, među kojima su i početak Drugog svetskog rata, potop ruske nuklearne podmornice Kursk, napad na Svetski trgovački centar i nasilnu smrt princeze Dajane. Vangelija Gušterova je navela kako će 3.svetski rat započeti nakon pokušaja atentata na četiri državnika i nakon sukoba u Hindustanu, 2010. godine.Vanga je predvidela i nedavne sukobe u Gruziji, kao i to da će 2004. godine početi drastično pogoršavanje ekološke situacije na našoj planeti. Svi smo mi danas svedoci tzv.klimatskih promena nastalih upravo zbog pogoršavanja ekološke situacije na planeti. Za 2018. ona je prorekla da će prestati eksploatacija nafte. Te godine bi trebalo da krene prvi voz na “žicama od sunca”. U međuvremenu biće otkriven život u kosmosu i biće odgonetnuta tajna nastanka života na Zemlji. Mislim da je suvišno spominjati projekat NASE na Mesecu, kao i laboratoriju u CERN-u. Vanga je “videla” i to da će Rusija postati “gospodar sveta”.“


Čuvena bugarska proročica baba Vanga retko je grešila, bar tako kažu oni kojima je proricala sudbinu. U istinitost njenih proročanstva pre više od dve decenije uverila se i Lepa Brena, kada joj je ova starica rekla da će živeti u skladnom braku ako se ne uda za stranca, te da će njen muž nositi belu uniformu. Tada je Brena mislila da joj ne gine neki lekar koji će se preznojavati u operacionoj sali dok ona bude pevala po belom svetu.
Ko je čovek u beloj uniformi iz baba Vanginog proročanstva, Breni je postalo jasno već 24. oktobra 1987. godine na premijeri filma „Hajde da se volimo”.
Te večeri desio se sudbonosan susret. Pored mnogih ličnosti iz javnog života, na premijeru je došao i tada naš najbolji teniser Slobodan Živojinović.
O njihovoj ljubavi i kasnije braku suvišno je pisati,jer je sve već napisano.


Dakle, ima li više uopšte smisla pitati se ko je Vanga,bugarska vidovnjakinja i isceliteljka, koja je postala poznata po predviđanjima svetskih katastrofa koja su se ostvarila? Mislim da dela govore više od reči…a što se tiče ove neobične i misteriozne žene, njene reči su se ostvarile nebrojeno puta do sada. Vidovnjaci i njihova predviđanja uglavnom izazivaju podsmeh i skepsu u narodu. Malo ljudi vjeruje u takve stvari… Sve dok se predviđanja ne počnu ostvarivati. Ili sve dok nam ne zakucaju na vratima.










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 7 Feb - 13:55

Ovako su govorili Tarabići:

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  M3-400

Narod će izglupiti i glupiti sve više i više, rađaće se ljudi, a da ne znaju ko im je djed i pradjed

„... Kod naske će biti ko u čitavom svijetu. Ljudi će omrznuti vazduh i ovaj božji dah i svu božju ljepotu, pa će bježati u smrad. Niko ih neće tamo goniti, nego će oni to sami, od svoje volje, činjeti. Ovdje u ovijem našijem Kremnima mloge će njive zalivađene biti, a mloga ognjišta ugašena, pa će oni što su otišli jopet vamo dolaziti da se liječe, da se nadišu vazduha i da ozdrave.

U Srbiji nećeš moći da razlikuješ koje je muško, a koje je žensko čeljade. Svi će iste aljine nositi! Ta nesreća će nam doći sa drugijeh strana, ali će se kod nas najviše zadržati. Vidjeće se mladoženja i mlada, a niko neće znati ko je od njih dvoje nevesnik, a ko nevjesta.

Narod će izglupiti i glupiti sve više i više.
Rađaće se ljudi, a da ne znaju ko im je djed i pradjed. Ljudi će mišljeti da sve znaju, a ništa znati neće...

Srbi će se odvajati jedni od drugijeh, pa će sve govoriti: „Ja nijesam Srbin, ja nijesam Srbin. Nečastivi će ući u ovaj narod i u postelju legati sa srpskijem sestrama, majkama i ženama. Praviće im taku djecu da među Srbima, od kako je vijeka i svijeta goreg roda biti neće. Rađaće se sve sami sinji kukavac, a da niko neće u snazi biti da rodi pravoga junaka. Na našijem granicama i preko njih pojaviće se novi narod. Rašće ti ljudi iz zemlje, ko trava na livadi poslije velikog dažda, a biće vredni i pošteni, te će na našu mrziju odgovoriti svojom pameću. Oni će paziti jedni na druge ko da su svi braća rođena.
Mi, jopet, od svoje manite pameti mišljećemo da sve znamo i umijemo, te ćemo onaj narod krstiti nekom novom vjerom koja se budne u nas pojavila, ali svo to krštenje naše zalud će biti, jerbo će svi ljudi tog novog naroda vjerovati samo u sebe i ni u koga više. Velikački belaj će nastati oko toga, jerbo će taj narod junačan biti. Naske kao da jedno vrijeme u ovijem našijem predjelima, neće ni biti ni postojati.

Otići ćemo neđe na sjevernu stranu, te ćemo pošlje vidjeti kaku smo glupost učinjeli i jopet ćemo se vamo vratiti. Kada se vamo budemo vratili, jopet ćemo u svoju pamet doći, te ćemo nečastivog oćerati da ga više nikad u ime božje ne vidimo....

Kad miris iziđe iz poljskog cvijeća, kad milost iziđe iz čovjeka, kad rijeke izgube svoje zdravlje... Onda će nastupiti najveći opšti rat...

Kad izbije ovaj ljuti rat, teško onijem vojskama koje budnu uzlećale u nebo, a blago onijem vojnicima koji budnu vojevali po zemlji i po vodi.

Mi u tom ratu nećemo vojevati, ali će se drugi biti preko našijeh glava. U vazduhu iznad Požege s neba će užareni ljudi padati na zemlju.

Samo jedna zemlja na kraju svijeta, opasana velikijem morima, velikačka ko ova naša Jevropa, biće mirna i spokojna brez nedaća i nesreće... Na nju ni preko nje nijedno tane neće puknuti.

Oni koji budnu pobjegli i sklonili se u tri krstata gore, tamo će naći svoj spas te će poslije živjeti u ilju i izobilju, sreći i ljubavi, jerbo rata više nikad biti neće...

Pošlje ovog rata na prijestolje svijeta doći će jedan plemenit i dobrodušan riđi čovjek. Blago onima koji to dožive, jerbo će taj riđokosi svijem ljudima donijeti sreću, on će biti duga vijeka i vladaće sve do svoje smrti od Boga date.

Čovek će više vjerovati svom sokoćalu, nego svome prvom komšiji..."










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Proročanstva: Šta nas čeka?   Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 7 Feb - 13:59

Proročanstva: Šta nas čeka?

Pobeda Obame nije iznenadila poklonike Nostradamusa jer je baš on naznačio dolazak prvog crnca na čelo Amerike. Baba Vanga bila je još iscrpnija, predviđajući bombardovanje Srbije, dolazak komunizma, strahovit cunami, teroristički napad na kule bliznakinje... Da li su u pitanju slučajnosti, prevare ili nepogrešive vizije

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  1

Baba Vanga, Tarabići, Nostaradmus, deda Miloje, samo su neka od imena proroka kojih se setimo kada se oko nas dešavaju ratovi, krize, bolesti, glad, revolucije... Svetska ekonomska kriza ponovo ih je učinila popularnima, pa se po ko zna koji put doštampavaju izdanja knjiga u kojima su zabeležena njihova predviđanja, najčešće zavijena metaforom, dostupna raznoraznim tumačima da nam ih prevode onako kako situacija i vreme u kome živimo nalažu. Ko ih dopisuje to ne znamo, ali sigurno je da je interesovanje za pomenuta dela i dalje ogromno.

Nostradamusova popularnost naročito je porasla u vreme predsedničkih izbora u Americi. Tada nije bilo medija koji nije citirao deo njegove knjige „Proročanstva", štampane u milionima primeraka, u kojoj, između ostalog, Nostradamus piše o dolasku prvog „crnog pape" nakon kog dolazi kraj sveta. Analitičari najpopularnijeg štiva ove vrste protumačili su to ovako: „Budući da je u Nostradamusovo vreme Vatikan bio najuticajnija država, mnogi govore kako se papinska država u današnje doba slobodno može nazvati Sjedinjenim Američkim Državama, dok se tadašnji papa po svojoj moći i uticaju slobodno može uporediti s predsednikom najjače države na svetu, odnosno SAD. Naime, kako kaže Nostradamus, nakon smrti „crnog pape", koja bi trebalo ubrzo da usledi, dolazi novi papa, a odmah posle njega svet će ući u ratove."

Tumačenja su otišla i korak dalje, pa su isti ti tumači izvesnog Mabusa, koga Nostradamus takođe pominje, poistovetili sa Barakom Obamom.

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  3

Naime, Nostradamus pominje lidera Mabusa, trećeg antihrista nakon Hitlera i Napoleona, koji bi nakon ustoličenja na vlast trebalo brzo da umre.

„Mabus će uskoro umreti, nakon čega će uslediti veliki pomor ljudi i životinja. Osveta će biti brza, kad dođe kometa, stotine ruku, žeđ i glad." Pre nego što je Obama ušao u trku za predsednika SAD, mnogi su verovali da je Mabus bio Sadam Husein, ali i Osama bin Laden. Međutim, kako su se prilike menjale, tako je i Mabus bio povezivan sa Obamom, i to po logici da Obama i Buš zajednički daju ime Mabus.

Uporedo sa Nostradmusom, ubrzo se u centru pažnje našla i bugarska proročica baba Vanga. Naime, trenutna situacija u svetu mnoge analitičare podseća na period pred početak Drugog svetskog rata. Poredeći aktuelnu globalnu finansijsku krizu i novi raspored moći među državama s vremenom od pre 70 godina, mnogi teoretičari smatraju da se čovečanstvo nalazi nadomak Trećeg svetskog rata. Upravo zato pojedini mediji u svetu podsećaju na proročanstvo poznate bugarske isceliteljke Vangelije Gušterove, poznatije kao baba Vanga. Ona je početak Trećeg svetskog rata, koji će se voditi nuklearnim i hemijskim oružjem, predvidela za 2010. godinu. Tome, prema njenom proročanstvu, prethode atentati na četiri predsednika i rat u Indoneziji.

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 7 Feb - 14:04

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2h663gw

Kremansko proročanstvo

Činjenica je da su Srbi oduvek najveće poštovanje gajili prema kremanskom proročanstvu Tarabića. Stvaranje ovog mita je započelo 1902. godine, kad je Pera Todorović u „Malim novinama" objavio svedočenje nekadašnjeg ministra inostranih dela Čede Mijatovića, a koje se odnosi na 1888. kad je kralj Milan Obrenović hteo da se razvede od kraljice Natalije. Kako su kraljevi oduvek imali sva prava, osim na privatni život, savetnici mu svakako nisu dopuštali da to učini jer to „nije u interesu Srbije i srpskog naroda". Tada se kralj poslužio trikom i rekao: „Tako su proroci iz Kremna prorekli, a kad se nešto prorekne, to je sudbina, a od sudbine se ne može pobeći. Ja moram da se razvedem!" A kada kralj nekome veruje, što ne bi i narod, pa i onaj koji za kralja zna samo iz udžbenika istorije. Za Mitra i Miloša Tarabića legenda kaže da su imali dar od boga i da se zato ostvaruje ono što su prorekli. Dva nepismena seljaka iz Kremna, pod planinom Tarom, predvidela su sve značajnije događaje prošlog veka. Priča kaže da bi na pitanje prote Zaharija zašto toliko vremena provodi sam u šumi, Miloš odgovorio:

- Vidiš, moj kume Zarija, ja ti tamo u gori gledam... Gledam, sve vidim i čujem... Tako doznajem što će biti sa svima nama, ovijem narodom i ostalim svijetom... Kako ja to sve gledam i čujem, ne umijem ti ovijem jezikom objasniti... Ne znam koju riječ da nađem.
Na pitanje svog kuma Zaharija otkud on sve to zna, Mitar bi mu odgovorao: „Tako mi je kazato". A kazalo mu se da „pošlje prvog rata nestaće Austrije, te će Srbija biti velika ko carevina".

- Mi ćemo se združit s našom braćom. Nekoliko ljeta naš narod će živjeti u slozi, ljubavi i izobilju. No, to neće dugo potrajati. Ući će u narod nekakva omraza, te će sudovi biti puni parničara. Tužit će otac sina, brat brata, kum kuma. Onaj što bude na prestolju naše carevine, poginuće od dušmanske ruke. Za sobom će ostaviti udovicu i svoju nejačad. Na prestolje će doći njegov srodnik.... Na njegovo prestolje doći će dijete našeg poginulog cara i vladat će samo nekoliko dana... Svu našu carevinu zaposjednuće tuđinska, dušmanska vojska, a cijela Jevropa biće pod vlašću krivog nekrsta. Rusija jošte neće ratovati, ali čim dušmanska vojska krene na nju, ondakar će ona stupiti u boj. Ondaj će na njenome prijestolju vladati crveni car.... Rusija će se sjediniti sa carevima preko mora, te će š njima zajedno spaliti taj krivi nekrst i osloboditi svo roblje Jevrope. Ondakar će biti mir, a čitavim svijetom iznići će nove države, crne, bijele, crvene i žute. Izabrat će jedan izborni sud, te neće dati ljudima da ratuju jedni protiv drugih. Taj izborni sud će biti nad svijem carevima. Pošlje drugog velikačkog rata ljudi takom silom neće ratovati za dugo vremena... Biće ratova ali nekako malijeh; jopet će ginuti hiljade i hiljade ljudi, ali u tijem malijem ratovima, ali velikačkog neće biti. Biće nekoliko ratova blizu carstva judejskoga, pa će, malo po malo, i tamo nastupiti mir... Sve te ratove i bune činiće velikačka carstva od svoje čiste zlobe i pakosti, a oni što budnu ratovali ubijaće jedni druge zbog svoje manite pameti.










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 7 Feb - 14:06

Tarabići

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  353848_28-5


Tarabići su navodno predvideli i pronalazak televizije, dolazak telefona i telegrafa u Srbiju, smene na prestolu Srbije, propast Karađorđevića, njihov povratak u zemlju, dolazak Josipa Broza na vlast (dolazak na čelo zemlje crvenog cara sa zvijezdom na čelu)...
O kremanskom proročanstvu je, između ostalih, pisao i Voja Antonić, u knjizi „Kremansko proročanstvo: studija jedne obmane". Utvrdio je da postoji 12 izdanja knjige „Kremansko proročanstvo", koje su sve različite i menjane tokom vremena. Tokom svog istraživanja posetio je Kremna, gde su mu ponuđeni „originalni rukopisi" Mitra Tarabića, koji je bio - nepismen! Takozvana proročanstva porodice Tarabić zabeležio je prota Zaharije Zaharić i preneo ih Radovanu Kazimiroviću, a on ih je objavio u knjizi „Tajanstvene pojave u srpskom narodu i kremansko proročanstvo". Predanja kažu da Kazimirovićevo „Kremansko proročanstvo" ipak nije sasvim originalno, već da je prota Zaharije originalni rukopis dao svom prijatelju, proti Gavrilu Popoviću, koji ga je zatvorenog u jednu flašu, zazidao u temelje svoje kuće iz turskog doba u Užicu.










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Sre 2 Maj - 13:27

Vještina puna tajni

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  826161

Prisutna u svim kulturama, povijesnim razdobljima i dijelovima svijeta, umijeca proricanja stara su kao i samo covjecanstvo, tvrde D. i J. Parker.

Pecinske slikarije iz Francuske daju naslutiti da su se prije 15000 godina prorocke moci samana koristile za dobrobit zajednice. Danas ogromna popularnost astrologije i drugih vidova proricanja, otkriva zaokupljenost individualnom sudbinom, koja je karakteristicna za savremeno zapadno drustvo
Covjekovi najraniji pokusaji da predskaze buducnost sezu u doba prahistorije i moze se tek nagadati koji su se nacini koristili. Vjerovatno su bili slicni onima koje koriste odredena primitivna plemena za koja jos uvijek znamo. Ovdje spadaju vidovitost (drugi vid) i poruke u snovima (oniromantija), bacanje zdrijeba (sortilogija), znakovi na zemlji (geometrija), gledanje u vatru (piromantija) i koristenje raznih vrsta predznaka i prorocanstva.

Razna pomagala

Iako su mnogi narodi smatrali da odrasli mogu primiti moc predskazivanja buducnosti, drugi su medu djecom prepoznavali poneko izuzetno dijete koje ima posebne moci sto se mogu razvijati i oplemenjivati sve dok ne postane profesionalni gatalac. Za djecu se smatralo da imaju vecu moc predskazivanja, ukjljucujuci i intuitivno “sesto culo”.
Gatalac bi obicno izabrao sredstvo koje bi mu pomoglo da prorekne neki dogadaj - u Papui Novoj Gvineji i Zambiji rezbarena figura sluzila bi kao medij izmedu gatatelja i poruke. Na Tahitiju tikvica puna vode koristila bi se na isti nacin kao i kristalna kugla. Drugdje bi se koristilo kakvo njihalo (visak) ili obicna grana drveta.
Ta pomagala bila su - a i danas su - sredstvo za usredotocenje misli ili instikta gatatelja; ona sama po sebi nemaju nikakve veze s prorocanstvom - sluze tek za sugestiju. Ali, kako su se civilizacije razvijale i postajala sve slozenije, stvorene su sistemske metode proricanja. Vec prije 1000. g. pr.n.e. u Babilonu su, na primjer, svecenici i carobnjaci povezali svoja saznanja iz astronomije i matematike da bi stvorili astroloske tabele koje su utjecale na Grke, kada su oni poceli razvijati svoje astroloske sisteme; a oni su, vjeruje se, kasnije djelovali na Arape i Hinduse.
Potpuno neovisno od toga, svecenici Maja (Maye) i drugih srednjoamerickih kultura su izradili slozene matematicke obrasce i tabele. Ti sistemi su empirijski (iskustveni) utoliko sto se metode proricanja temelje na preciznim promatranjima koja su vrsena kroz dugi period vremena. Ipak, tvrdnje koje su izvodili bile su sve - samo ne empirijske!

Svećenici i proroci

Za neke od najstarijih arhitektonskih konstrukcija na svijetu, kao sto je Stonhendz u Engleskoj, misli se da su u sebi sadrzavale sisteme za astronomska predvidanja. Druge prorocke metode ukljucivale su koristenje kamencica ili stapica (ksilomantija), koje je gatatelj bacao na tlo. Uzorak koji je nastao proucavao se (kao kasniji oblici listica caja), jer se vjerovalo da utjelovljuje oblik buducnosti u odgonetljivoj formi.
Cesto se smatralo da su na taj nacin gatatelji tumacili poruke bogova; i na koncu se svecenstvo razlicitih religija pocelo baviti proricanjem - putem proucavanja razlicitih vrsta ocito slucajnih uzoraka. Svecenik ili carobnjak - ova dva naziva su dugo bili sinonimi - tvrdili su da predskazuju buducnost jednostavno sluzeci se prirucnicima koji su postavili pravila za proricanje. Ta su pravila bila tajna. Da su ih ljudi poznavali, svecenstvo bi izgubilo svoju tajnovitost; zato se tako velik broj prorockih tehnika izgubio - tajna se predobro cuvala!
Svete knjige su bogat izvor znanja o ranoj povijesti ove teme, a Mojsije (Biblija) ili Musai a. s. (Kur’an), prvi je mozda carobnjak-svecenik o kome danas imamo detaljan izvjestaj. On je, izmedu ostaloga, primao poruke o buducnosti putem objava (goruci grm), glasova iz zraka, te proricanja i utjelovljenja.
U Starom zavjetu cesto se spominju djelovanja proroka i gatatelja. Neka su bila javna, poput primjerice predskazivanja proroka Jeremije (oko 600. g. pr.n.e.) o padu Jeruzalema; a druga privatna - primjerice u “Knjizi brojeva”, muskarcima koji slute da su im zene preljubnice dana su pazljiva objasnjenja o sredstvima (ukljucujuci i jecmeno brasno i prasinu) pomocu kojih mogu vidjeti jesu li im sumnje opravdane. Svecenici Sumerana i Babilonaca opisani su kao strucnjaci za tumacenje znakova na jetri zrtvenih zivotinja, koja je sluzila kao sredstvo proricanja (hepatoskopija).

Ubistvo Cezara

Do vremena kada su se egipatska, grcka, kineska i rimska civilizacija razvile do visokog stupnja, prorocke tehnike su vec postale vrlo slozene. Grci su razradili stare babilonske tehnike, koje su se prosirile do bacanja vlati hajducke trave - postupka koji se razvio u slozene komentare Ji Dzinga (I Ching). Uz ksilomantiju, stari su Kinezi razvili i skapulomantiju - citanje iz pukotina lopatica zrtvovanih zivotinja, koje su ugrijali na vatri. Slican se postupak primjenjivao i na donjem, trbusnom dijelu oklopa kornjace, koju su smatrali svetom zivotinjom.
Predmeti iz prirode i zivotinje su se koristili u proricanju: ako je ujutro konj iz stale izasao zakoraknuvsi desnom nogom, dan ce biti sretan; ako je uvis baceni kamen pao jednom stranom prema gore, to je znacilo jednu stvar - a ako je pao drugom stranom, nesto drugo. Tijela muskarca i zena su takoder slala signale svojim vlasnicima i promatracima. U Grckoj je kihanje donosilo narocitu srecu.
Na sve te znakove se jako pazilo: nakon ubistva Julija Cezara kruzile su mnoge price - ne samo ona poznata o poruci Spurinne: “Cuvaj se martovskih ida”, nego i izvjestaj da su Cezarovi konji lili suze, da je Kalpurnije sanjala smrt svog muza te da su se vrata njihove spavace sobe naglo otvorila sama od sebe kad se ona probudila!
Bilo je, naravno, mnogo varalica - medu kojima je vjerovatno najpoznatiji Aleksandar od Abonueihusa, koji je u 2. stoljecu n. e. sarlatanstvom zgrnuo bogatstvo. Ipak, vecina gatatelja radilo je ozbiljno i posteno, pa su grcki filozofi obicno prihvatali nepobitnost astrologije, medu mnogim drugim oblicima gatanja. Platon je, primjerice, napisao da se prorocki dar ne moze dokuciti ljudskim razumom i da je slican stanju zaljubljenosti.

Legendarno proročište

Grcki povjesnicar Herodot (480-425. pr.n.e.) biljezi predznake i prorocista - opisujuci, medju ostalima, legendarno prorociste u Delfima. Prica se da ga je sagradio Apolon posto je ubio zmaja Pitona. Svecenica ovog prorocista, poznata pod imenom Pitija, sjedila je na tronoscu iznad pukotine u stijeni iz koje su se dizale omamljujuce pare.
Oni koji su dolazili da se u prorocistu posavjetuju, morali su na dar donijeti neku vrstu peciva i zrtvovati kozu ili ovcu, prije nego sto bi postavili pitanje. Uslijedio je odgovor koji je bio zbrkan slijed zvukova, rezultat drogom izazvanog transa, koji su tada svecenici tumacili.
Iz malobrojnih opisa koji su ostali sacuvani do danas, cini se da su tumacenja svecenika bila namjerno dvosmislena. Krez, kralj Lidije je, na primjer, nekoga poslao u Delfe da pita da li da pode u rat protiv svog susjeda, Perzijskog carstva. Dosao je odgovor: “Ako Krez prijede rijeku Halis, past ce mocno carstvo!” Ohrabren Krez je krenuo u rat i - izgubio. Ali, nepobitnost delfskog prorocanstva nije dosla u pitanje - Krez je unistio svoje vlastito mocno carstvo!
Tokom najznacajnijeg grckog razdoblja (550-350. pr.n.e.), Delfi su odigrali veoma znacajnu ulogu. No, kasnije je ovo prorociste, kao uostalom i ona u Dodoni i Olimpiji, potpalo pod moc vladara i drzava, koje su ga koristile u politicke svrhe, tako da je uskoro izgubilo znacaj i ugled.


Bosnic










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Pon 4 Jun - 10:11

Biljke sa ljekovitim dejstvom protiv kuge - Mišel Nostradamus

Nostradamus nije bio samo prorok već i veoma vješt ljekar koji je doprinjeo da se stane u kraj širenju kuge u to vrijeme. Kako je bolest, često nazivana i "crnom smrću" uzimala maha i prouzrokovala ogroman broj nesrećnih slučajeva, Nostradamus je počeo da miješa nekoliko različitih biljaka u pokušaju da pronađe lijek za ovu strašnu bolest.
Biljna mješavina do koje je na kraju došao, sastojala se od piljevine čempresa, Florence iris, mirođije i pupoljske aloje, sve smiješano i samljeveno. Dodao je i tečnost mješavini (najvjerovatnije alkohol), formirao od dobijene mješavine sferne oblike i ostavio da se suše. Smatrao je da je lijek koristan i kod karijesa i da se kao takav može stavljati u zubne šupljine i kao anestetik. Kuga je konačno prestala da se širi i Nostradamus je bio siguran da je do toga došlo i djelimično zbog rezultata njegovog istraživanja. Povećanje higijene je takođe imalo uticaj na zaustavljanje epidemije, jer su ljudi ohrabrivani da vode više računa o svom tijelu kao i sredini u kojoj žive. Poslije zaustavljanja epidemije, Nostradamus je postao nadaleko čuven. Svoje znanje je između ostalog koristio i za usavršavanje kozmetike, pomno bilježeći svaki proces. Na primjer:"mješati sluz puža 3 dana sa žabljim crijevima uzetim u maju baš kada se mjesec pojavi na nebu i nanijeti mješavinu na lice", pisao je Nostradamus u bilješkama; nasuprot protivotrovu za kugu, u same efekte ovakve mješavine se sa podozrenjem sumnjalo.










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Pon 4 Jun - 10:21

Kralj koga je ubio njegov mladi gardist

Kako bi se proslavio kraj rata sa Italijom i prinčevo vjenčanje, u Parizu je organizovan turnir. Anri II, kralj Francusek je tog dana učestvovao u mnogim dvobojima ali, uprkos umoru koji je osjećao, prihvatio je da se još jednom takmiči i, nažalost, koplje njegovog suparnika Gabrijela Mongomerija probolo mu je oko. Iako mu je medicinska pomoć ukazana odmah, kralj Anri II je poslije nekoliko dana preminuo. Ironije jeste, ali je njegova smrt išla Nostradamusu na ruku, jer ga je upozorio na to da će ga "jedan mladić pobjediti na bojnom polju".
Anri II je bio oženjen Katarinom Mediči, porijeklom iz Italije - kolijevke renesanse. On se trudio da se poveća popularnost ovog pokreta koji je njegov otac Fransoa I prvi uveo nekoliko godina ranije. Gastronomija i arhitektura su se jako razvili za vrijeme vladavine Anrija II. Vjeruje se da je na njega u mnogome uticala kraljica, mada je postojala i druga žena u kraljevom životu i koju je volio više od Katarine, lijepa Dian de Poatje. Anri ju je zavolio jos u ranoj mladosti, mada je bila starija od njega 20 godina. Ponudio joj je i dvorac Šenonso na poklon.
Tokom tog fatalnog turnira, godine 1559., nosio je komadić njene odjeće moleći se da osvoji turnir zbog nje. Nije uspio da ispuni obećanje. Katarina, ljubomorna zbog njihove veze, prognala je Dianu iz dvorca Šenonso i to odmah poslije kraljeve smrti i sama se tamo nastanila. Diana, pomirena sa sudbinom, ostatak života je provela na očevom imanju u Anetu, u dolini Loare.
Nostradamus, koji je predvidio kraljevu smrt, sačinio je predviđanja i za njegove sinove. Rekao je da će sva tri sina biti na prijestolju, što se i obistinilo. Na žalost, sve ih je sustigla prerana smrt.










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Pet 6 Jul - 0:27

Baba Vangini recepti za dug život

Za dug i zdrav zivot Vanga je ponudila sledeci recept:
Leti sto vise treba da se hoda bez obuce: dodir sa zemljom veoma je vazan. Deci dozvoljavajte da se u prasini igraju, da imaju sto cesce neposredan dodir sa prirodom.Treba se cesto kupati u vodi u kojoj su kuvane livadske trave, cajevi. tako se neposredno kroz kozu najbolje unose lekoviti sastojci.
Raz je veoma znacajan u zdravoj ishrani. Treba jesti razeni hleb.
Jednom nedeljno jedite kuvano zito i pijte njegovu vodu.
Tecna hrana, sa sto vise vode i prirodnih sastojaka, najbolja je. Mlecni proizvodi posebno su zdravi.
Ne treba unositi previse hrane: da je organizam stvoren za to, imali bismo dva stomaka, a ne jedan.
Sto manje mesa i masnoca!
Ne treba pusiti!
Moze se popiti jedna do dve casice rakije dnevno pre jela, radi dezinfekcije i bolje cirkulacije.
Smanjite potrosnju secera!
Cuvajte se stresova. Radite posao koji volite.Tezite srecnom porodicnom zivotu.










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Ned 29 Jul - 1:33

ODLOMCI "KREMANSKOG PROROCANSTVA"

Iz knjige "Kremansko prorocanstvo", Dragoljuba Golubovica.
Izdavac: "BATA", Beograd, 1991
osmo, dopunjeno izdanje


. . .

"Vidis kume, kade ljudski rod poslje Opstega rata <*Opsti rat - Treci svetski rat.> stane da zivi u miru i izobilju, sve ce to biti jedan grki <*Grki- gorki.> privid ljudskijeh zabluda, jerbo ce mlogi zaboraviti na Boga, pa ce se klanjati svojoj ljudskoj pameti...

A znas li ti, kume, sta je ljudska pamet prema volji i znanju Bozjem? To nije ni jedna kap vode u najvelikackijem moru!

Otici ce coek i do drugijeh svjetova i tamo zateci prazninu i pustos, ali ce jopet smatrati da sve bolje zna, nego li, Boze prosti, sam Bog.

Tamo sem mira Bozijeg nista vidjeti nece, ali ce srcem i dusom osjetiti svu Boziju ljepotu i snagu. Ljudi ce se kolima voziti i po mjesecu i po zvjezdama. Oni ce tamo traziti drugi zivot, ali tamo zivota vakog kakav je u nas biti nece. Bice ga, ali oni nece umjeti da razumiju da je to zivot nakav kakav jeste.

Onaj koji budne tamo iso, a ne budne, Boze prosti, vjerovo u Boga kako prilici coeku od casti i postenja, taj kada se budne vratijo ce reci: "Ej, vi, ljudi, koji Boga sa sumnjom pominjete, podjete vamo dje sam ja bijo, pa cete ondakar vidjeti sta je snaga i um Boziji!"

Bice i onijeh ljudi koji nece htjeti da razumiju sta je to Bozija moc i kolikacka je njena sila. Njima ce ti ljudi sto budnu pohodili mjesec i zvijezde pricati o onome sto budnu tamo dozivjeli, te ce im reci o tijem beskrajnim i o tijem predjelima bozanskijem, dje nema nikakvoga kraja i nikakvoga pocetka, a ovi ce drugi vrceti glavom i u to vjerovati nece dok se samo gore ne popnu i ondakar doznaju u kolikackoj su zaludnoj pameti bili.

No, sto se godj vise budne znalo, manje ce se ljudi medju sobom voljeti i paziti. Nastace taka omraza da ce im razna sokocala biti preca od svojijeh najblizih.

Coek ce vise vjerovati svome sokocalu, nego svome prvom komsiji...

Oni koji budnu citali i pisali razne knjige s numerama smatrace se da najvise znaju. Ti ljudski mudraci ce sve prepustiti ovijem nizovima te nako kako im numera rece, tako ce zivjeti i raditi. Medju tijem mudracima bice dobrijeh i rcina<*rcin: provincijalizam turskog porekla, ima znacenje zlog i uobrazenog coveka istovremeno.>. Oni rcinasti cinice razne zle marifetluke. Trovace vazduh i vodu i pustati kijamete po morima sinjim, rijekama i zemlji, te ce ljudi naglo umirati od nekakvijeh bolescina. Oni dobri i mudri vidjece da sav taj njihov trud i argatluk <*argatluk: rad, turcizam. Prim. autora.> ne vrijedi ni po lule duvana i da vodi propasti svijeta, te ce umijesto numeracije potraziti svoju pamet, za zamisljajima. Kada se stanu vise baviti zamisljajima, bice blizi Bozijoj mudrosti, ali ce sve dockan biti, jerbo ce oni zli vec svu zemlju upropastiti i nastace pravi pomor. Ondakar ce ljudi bjezati iz varosi u sela i jopet traziti planine i tri krstate gore da tamo, u njima, disu i piju vodu. Oni koji budnu pobjegli spasice sebe i porod svoj, ali ne svi i ne zadugo, jerbo ce se pojaviti velikacka glad. Hrane ce biti po varosima i selima, ali ce svudje otrovata biti. Mlogi ce da bi jeli i najeli se trpati sve u usta, te ce od toga odmah pomrijeti. Onaj koji budne postio i ispostio, taj ce ostati ziv jerbo ce ga sveti Duh cuvati i bice blizi Bogu.

U to vrijeme pomora, u ruskim dalekim gorama pojavice se mladi coek po imenu Mijajlo. Imace svijetlo lice i sav lik ce mu milostan biti. Ljudi ce mu se cuditi kako koraca nebom, a on ce otici do prvog namastira <*namastir: arhaizam grckog porekla, oznacava pojam manastira. Prim. autora.> i zazvoniti na sva namastirska zvona. Narodu koji se budne okupijo oko njega ce kazati:

"Zaboravili ste ko sam i da nijesam umro, nego ziv otiso u nebo."

A ljudi koji ga budu gledali ce reci:

"Nijesmo, nijesmo, ti si svijeti Arhandjel Mijajlo."

Na te njiove rijeci on ce se blago nasmijati, govoreci im:

"Razapeli ste Bogocovjeka i Sina Bozijeg, a Bog vam je dao pamet da njome mislite i ljubite sve oko vas. Postali ste zvijeri i covjekoubice! Nijesam dosao da vas ceram da se plasite i sa stravom vjerujete, vec sam medju vama da vas urazumim! Nema vise bogatog ni siromaha, a vi se jopet mrzite, glozite i ubijate. Zaboravili ste na dusu svoju!"

Ondakar ce za Mijajlom poci svi narodi i zemlja ce postati prava rajska basca. Hrana ce iznicati svudje, i u rijekama, morima i sumama. Oni, koji se ondaj rode zivjece srecno i dugovjecno da ce i zaboraviti kada su se rodili.

Mijajlo ce bivati svudje, a ponajvise u Carigradu, sve dok ljudi ne progovore jednim jezikom i jednom vjerom. Poslje ce jopet zadovoljan otici u nebo."

. . .

"Svaki se ljudski iksan rodi da umre", kazivao mi je Mitar. "Ima nekijeh ljudi koji samo u prividu zive lijepo i nekijeh koji se cijeloga zivota pate i zlopate. Nema, moj kume Zarija, nijednoga stvora ljudskoga koji dokle zivi nema nikakvijeh briga. Coek se rodi da u svojoj mladosti budne lijep i krepak, a u starosti da budne grdan i ruzan i slab. Zalud mu je ondakar svako vako zivovanje, uistinu govorijo je Mitar, kada se rodi lijep, a umre grdan i nejak. Nema nijednoga ljudskoga iksana koji se nece sam sa samijem sobom priupitati cerez cega se rodijo da vako zivi i umre?

Dugo ce moj kume Zarija, ljudi tako zivjeti i mrijeti, a da ne budnu znali da kade im dodje vakat da mru to nece biti njiov kraj."

O tome mi je Mitar mlogo govorijo, ali ja ga nijesam mlogo razumijo sta on s time oce da iskaze.

"Vidis, moj kume Zarija", kazivo je on, "coek nema samo jedno svoje oblicje, nego ima dva. Jedno mu ko odijelo sasiju ljudi kade se rodi, a drugo mu daje sam Bog kade mre da bi i poslje zivota ovoga jopet zivijo. To drugo oblicje ti, kume, ne vidis, a ja ga neki put vidim, po prilici ko kade sam vidijo mrtvoga Milosa. To ti je, kume, nako ko, kade lisnata gora u svako proljece jopet zazeleni. Tako coek jopet zivne i kada umre. Ondakar Bog njemu dadne to drugo oblicje vjecno i lijepo. Kade se svaki ljudski stvor u to novo svoje oblicje zaodene, on ode pravo u vjecnost! Coek i jeste rod zemlje i vode, te isto ko i one sto zimi zamiru i lede se u proljece jopet grgolje i proticu i cvjetaju novijem cvijecem i travama."

Ja ga upitam kako to drugo oblicje izgleda i od cega je sazdano a on mi na to rekne: "Da li si ti, kume, vidjeo i cuo kakvog seljaka da ti kaze kako je nedje usred sume na nekakvoj livadi vidjeo vilinsko kolo. E, kume, ako ti to rekne neki pametan coek koji nije tebi doso iz meane, nego iz crkve poslje pricesti, ondaj mu vjeruj da je istinu kazivo i da je uistinu vidjeo kolo vilinsko, jerbo postoji neko upisano vrijeme kade se to njiovo kolo moze vidjeti."

Kade sam ga zapito: Jesu li to vile, Boze prosti, nesto slicno angelima Bozijim, Mitar mi je na taj moj upit odgovorio: "Nijesu to vile angeli Boziji, nego su to cestite djevojke, koje su se rano oprostile od ovoga svijeta u cvijetu mladosti svoje."

O tome mi je joste govorijo, ali je sve to kazivo nekakvijem cudnim rijecima, tako da ga ja nijesam mogo razumijeti. Te rijeci i ta dva ljudka oblicja nijesam mogo pojmiti, mada se on trudijo da mi to bolje i jasnije rece. Pominjo je nekakav Boziji prah u vozduhu, te mi je kazivo da je sve to blizu ljudskoj pameti, a da coek zbog svoga uobrazenja nece ni htjeti to da shvati i razumije."

. . .

. . .

"DOCI CE VREME KADA NECE BITI NI BRDA NI DOLOVA. SVE CE SE TO ZAORATI ISTIM RALOM I ISKOSITI ISTOM KOSOM. NISTA NECE BITI NI MOJE NI TVOJE NEGO SVACIJE I NICIJE! TO VREME CE U NEKIM KNJAZEVINAMA I CAREVINAMA TRAJATI DUZE, A NEGDE KRACE. NECE BITI NI ORACA, NI KOPACA, NI KOSACA. SVI CE ONI U HLADU UZIVATI, A ZEMLJA CE SE OKORAVATI. ONI, IZ TE LADOVINE, POSTACE VAROSANI I TAMO CE BIRICETNO ZIVETI. ALI, SAMO DOTLE, DOK TAMO NE BUDU IZRODILI DECU I UNUCICE. POSLE CE PRESTATI SAV TAJ BIRICETLUK PA CE SE SVI O SVOM JADU ZABAVITI."

. . .

Kao takva ona doslovce glasi ovako: "NEKI LAZNI MUDRACI CE MISLJETI DA SU LJUDI KO GODJ CELE. SVUDJE NA OVIJEM I NA DRUGIJEM STRANAMA PRAVICE MLOGE CELINJAKE I TAMO DJE IMA CVIJETOVA I TAMO DJE JE KOROV. TIJEM MUDRACIMA U PAMETI NECE BITI - DA SE OD KOROVA NE POPASUJE MED. CERACE ONI LJUDE U TE CELINJAKE PA CE LJUDI U NJIH UNILAZITI I IZLAZITI, OSOKOLJENI KO DA SU NESTA BAJAGI UCINJELI, A OD TE RABOTE NISTA BITI NECE. I U JEDNIJEM I U DRUGIJEM CELINJACIMA BICE MLOGO TRUTOVA TE CE SVO ICE I PICE IZJESTI I POPITI. ZADUGO CE TO VRIJEME BITI, SVE DOK SE LJUDI NE NADJU U JEDNOJ ZDRAVOJ PAMETI I NE UMIJU OCI LADNOM VODOM. POSLJE CE DOCI DRUGI VAKAT I DRUGI ADET I MEDJU LJUDE I MEDJU CELINJAKE PA CE SVI DOBRO ZIVJETI."










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Ned 19 Avg - 22:11

Ko je Vangelija Gušterova!?

Oslepela je u nesreći kada je imala 12 godina. Posle nesreće postala je vidovita: predvidela je dolazak na vlast u Rusiji Borisa Jeljcina. Ko je Vanga, bugarska vidovnjakinja i isceliteljka koja je postala poznata po predvidanjima svetskih katastrofa koja su se ostvarila?

Pogledajmo nekoliko detalja iz njene biografije.

Vangelija Dimitrova (devojačko Pandeva, muževljevo Gušterova, a posle smrti Dimitrova; 3. oktobar 1911. – 11. avgust 1996).
Rođena je u Strumici 1911.
U prevodu sa grčkog njeno ime znači nosilac radosnih vesti.
Oslepela je u 12. godini, a u Domu za slepe u Zemunu provela 3 godine.
Posle udaje nastanila se u bugarskom gradu Petriču. Predvidela je brojne događaje počev od bombardovanja Beograda 6. aprila 1941. godine, predskazanje smrti bugarskog cara Borisa koji ju je posetio godinu dana pre smrti, zemljotres u Skoplju, sudbinu italijanskog premijera Alda Mora, tačan datum smrti svoga muža.

Smatra se da je oko milion ljudi od nje tražilo pomoć.
Umrla je 1996. godine i sahranjena u crkvi sv. Petke uz prisustvo i predsednika Bugarske.
Njena sestra Ljupka odbila je da da naučnicima njen mozak na ispitivanje.

Sva proročanstva baba Vange

Predvidela je Vanga mnogo toga: Drugi svetski rat, tacan datum smrti bugarskog cara Borisa, ali i Staljina, ulazak Rusa u Cehoslovacku 1968, pobedu Jeljcina na izborima, terotisticki napad na Ameriku i rusenje kula bliznakinja, cunamije i uragane koji su odneli stotine hiljada zivota 2005. i 2006, smrt Ledi Dajane…

A u jednim ruskim novinama u maju ove godine sabrana su neka od prorocanstava Vangelie Gushterove, poznatije kao Vanga, koja je kao isecak preneo i Serbiandownload.

2010. – Pocetak III svetskog rata. Rat ce poceti u novembru 2010. i zavrsice se oktobra 2014. godine. Pocece kao obican rat, zatim ce biti upotrebljeno prvo atomsko, a zatim i
hemijsko oruzje
2011. – Kao rezultat radioaktivnih padavina, na severnoj polulopti ne ostaje ni zivotinja ni biljaka. Zatim muslimani pocinju hemijski rat protiv preostalih Evropljana.
2014. – Vecina ljudi patice od cireva, raka koze i drugih koznih bolesti (kao posledica hemijskog rata)
2016. – Evropa je skoro bez ljudi
2018. – Kina postaje nova svetska sila. Zemlje u razvoju prestaju da budu eksploatisane i postaju eksploatatori
2023. – Orbita Zemlje se neznatno menja
2025. – Evropa je i dalje jaso slabo naseljena
2028. – Stvaranje novog vida energije (verovatno kontrolisana termonuklearna reakcija). Glad postepeno dobija na snazi. Kosmicki brod sa ljudskom posadom polece ka Veneri.
2033. – Polarni led se topi. Nivo okeana raste
2043. – Procvat svetske ekonomije. Evropom vladaju muslimani.
2046. – Svi ljudski organi mogu da se uzgajaju. Zamena organa postaje jedno od najboljih metoda lecenja
2066. – Za vreme napada na muslimanski Rim, S.A.D. koriste novi oblik oruzja – klimatsko. Naglo zahladjenje
2076. – Bezklasno drustvo (komunizam)
2084. – Oporavak prirode
2088. – Nova bolest – starenje za nekoliko sekundi
2097. – Brzo starenje pobedjeno
2100. – Vestacko sunce osvetljava tamnu stranu Zemlje (ovo nije sasvim objasnjeno – da li ce se vestacko sunce okretati sa Zemljom, ili ce Zemlja biti sve vreme okrenuta Suncu, kao sto je Mesec okrenut prema Zemlji)
2111. – Ljudi postaju kiborzi (zivi roboti)
2123. – Rat medju malim drzavama. Velike sile se ne mesaju
2125. – U Madjarskoj dobijaju signale iz kosmosa (i svi ce se opet setiti Vange)
2130. – Podvodne kolonije (uz pomoc saveta vanzemaljaca)
2164. – Zivotinje pretvaraju u poluljude
2167. – Nova religija
2170. – Velika susha
2183. – Kolonija na Marsu postaje nuklearna sila i zahteva nezavisnost od Zemlje (kao nekad S.A.D od Engleske)
2187. – Uspesno prekinute erupcije 2 velika vulkana
2195. – Morske kolonije (podvodne) potpuno su obezbedjene hranom i energijom
2196. – Potpuno mesanje Azijata i Evropljana
2201. – Na Suncu se gase termonuklearni procesi. Postaje hladnije
2221. – U potrazi za vanzemaljskim zivotom, ljudi stupaju u kontakt sa necim uzasnim
2256. – Kosmicki brod donosi na Zemlju novu strasnu bolest
2262. – Postepeno se menjaju orbite planeta. Marsu preti kometa
2271. – Ponovo se izracunavaju fizicke konstante koje su se izmenile
2273. – Potpuno mesanje zute, bele i crne rase. Pojavljivanje novih rasa ljudi.
2279. – Energija ni iz cega (pretpostavka – iz vakuuma ili crnih rupa)
2288. – Putovanje kroz vreme. Novi kontakti sa vanzemaljcima
2291. – Sunce se hladi. Pocinju pokusaji da se ono ponovo aktivira
2296. – Mocne eksplozije na Suncu (verovatno kao posledica pokusaja njegovog reaktiviranja). Menja se sila gravitacije. Stare svemirske stanice i sateliti pocinju da padaju
2299. – U Francuskoj se pojavljuje pokret otpora Islamu
2302. – Otkrice novih vaznih zakona i tajni Svemira
2304. – Otkrice tajne Meseca
2341. – Nesto strasno se priblizava Zemlji iz Svemira
2354. – Kvar na jednom od vestackih Sunaca dovodi do sushe
2371. – Velika glad
2378. – Nova brzo rastuca rasa ljudi
2480. – Sudar dva vestacka Sunca. Zemlja u polumraku.
3005. – Rat na Marsu. Narusavaju se trajektorije planeta
3010. – Kometa razara Mesec. Oko Zemlje se stvara pojas kamenja i pepela
3797. – Kao posledica oblaka oko Zemlje, na njoj izumire zivot. Ljudi uspevaju da se presele u nove zvezdane sisteme.

DOPUNA: Vangina prorocanstva do 5079. godine

3805. godine počinje rat između ljudi zbog resursa u kojem gine više od polovine stanovništva. Rat traje do 3815. godine.
3854. razvoj civilizacije prestaje, ljudi žive u čoporima kao zveri.
3871. javlja se novi prorok koji podučava ljude o moralu i veri. Ponovo počinje razvoj nauke i civilizacije.
4304. otkriven univerzalni ljek protiv svih bolesti.
4509. čovečanstvo se razvija do te mere da može komunicirati sa Bogom.
4599. ljudi postaju besmrtni.
4674. ljudski razvoj doživljava svoj vrhunac, broj ljudi koji žive na različitim planetima prelazi brojku od 340 milijardi. Počinjemo se asimilirati sa vanzemaljskim oblicima života.
5078. prelazimo granice poznatog svemira, čemu se protivi 40 odsto svetske populacije.
5079. kraj sveta.
Kako i zasto? Tih objasnjenja, na zalost, nema.
Zato mozda najsugestivnije i deluje zakljucak jednog naseg kolege: Zivi bili pa videli!

Misterije










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Ned 19 Avg - 22:14

Baba Vanga: Uznemirila i Hitlera

Iako su proročanske reči “Treći svetski rat će započeti 2010. godine” izašle iz usta slepe starice iz Bugarske, mnogi su se zbog njih zabrinuli.

Ove reči izrekla je Vangelia Gušterova koja je za života prorekla brojne katastrofe, među kojima su i početak Drugog svetskog rata, potop ruske nuklearne podmornice Kursk i napad na Svetski trgovački centar. Gušterova je navela kako će Treći svetski rat započeti nakon pokušaja atentata na četiri državnika i nakon sukoba u Hindustanu, 2010. godine. Vanga je predvidela i sukobe u Gruziji pa su se mnogi zabrinuli zbog već zaboravljenog proročanstva.

Naime, Vanga je umrla još 11. avgusta 1996. godine. Predvidjela je čak i tačan datum svoje smrti, a rekla je i kako je njena “nasljednica” 10-godišnja slepa djevojčica iz Francuske, za koju će se uskoro pročuti. Kad je 1980. godine, Vanga izrekla ove riječi: “Krajem veka, i 1999. ili 2000. godine, Kursk će prekriti voda i celi svet će plakati nad tim”, svi su njeno proročanstvo smatrali ludim, jer su mislili da se odnosi na grad. Kad je u avgustu 2000. godine, podmornica Kursk potonula, Vangine reči su itekako imale smisla.

Godine 1989. slepa starica je rekla: “Strava, strava. Američki blizanci će pasti nakon što ih napadnu čelične ptice. Vukovi će zavijati u grmlju, nevina krv će biti prolivena”. Kao što je Vanga i predvidela, 11. septembra 2001. godine, tornjevi WTC-a, popularni “blizanci”, sravnjeni su sa zemljom u terorističkom napadu. Američki predsednik je u vreme napada bio Dzordž Buš, što objašnjava grmlje (eng. bush) u proročanstvu.

Vanga je za života predvidela i perestrojku u SSSR-u, kao i smrt princeze Dajane. Kruže priče o tome kako ju je u vreme Drugog svetskog rata posetio Hitler, kao i kako je iz njene kuće izašao vidno uznemiren, pa se nagađa da mu je prorekla njegov neslavni kraj.

Vanga je tvrdila da njene paranormalne sposobnosti imaju veze s nevidljivim bićima, koja joj šalju informacije o prostoru i vremenu. Prorekla je i kako će ljudi, tek za otprilike 200 godina, uspostaviti vezu s vanzemaljcima, iako mnogi od njih već godinama žive na Zemlji. Dolaze s planete koji se zove Vamfim i “treća planeta je od Zemlje”.


Misterije










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2lwq2yh


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Sub 1 Dec - 15:03

Majanski kalendar: Znači li 21. prosinca 2012. kraj života?


Jedna od najnaprednijih domorodačkih civilizacija iza sebe je ostavila brojne kontroverze, a paniku je izazvala 2012. godina. Što su zapravo Maje prorekle?


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Majanski-kalendar-znaci-li-21-prosinca-2012-kraj-zivota-900x600-20101251-20101222153009-49e3b818c5ea837b58e69786aee1f1dd

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Majanski-kalendar-znaci-li-21-prosinca-2012-kraj-zivota-900x600-20101251-20101223121853-d70a6647f51698c461710e74c90762df

Civilizacija Maja

Narod Maja jedan je od najnaprednijih indijanskih naroda domorodačke Amerike. Bili su nastanjeni na području poluotoka Yucatana u Meksiku, te u Hondurasu, Salvadoru, Gvatemali i Belizeu. Moćna majanska civilizaciju datira od 2000. g. pr. Kr., a uništili su španjolski konkviskadori početkom 16. stoljeća. Ostatke njihovih gradova progutala je prašuma. Danas živi još oko 2 milijuna potomaka Maja.



Jezik Maja pripada skupini jezika 'majan' koji je star najmanje 3.000 godina. Pod utjecajem njihovog jezika nastali su srodni jezici kojima govore njihovi potomci, plemena Yucatec Maya, Mopan, Lacandon, Itza, Cruzob i Icaiche. Današnji Maje govore modernim majanskim jezikom koji se razvio iz drevnog proto-majanskog jezika Nab'ee Maya Tzij.

Prva naselja Maje su izgradili 2000. g. pr. Kr. , središta Nakbe i El Mirador oko 500. g. pr. Kr. Carstvo su dijelili na gradove-države. Neki su privremeno vladali ostalima ili bili povezani u saveze. Tijekom klasičnog razdoblja od 300. do 900. godine carstvo je postiglo vrhunac. Gradovi su bili povezani mrežom cesta od kojih su neke i danas u upotrebi. Najvažniji gradovi bili su Comalcalco, Palenque, Copan, Calakmul, Uaxactun i Altun Ha. Najveći i najraskošniji grad, u kojem je živjelo između 75.000 i 100.000 ljudi, bio je Tikal. Rastom stanovništa rastao je broj gradova-država, a plemstvo koje je njima vladalo međusobno je sklapalo brakove, ali i ratovalo.

Period od 900. do 1500. godine početak je kraja majanske civilizacije. Nakon međusobnih borbi i sukoba s plemenima Nahua-Tolteka opstala su samo tri grada Mayapan, Chichen Itza i Uxmal. Dolaskom Španjolaca na Yucatan 1520. godine narod je već protjeran u prašumu. Godine 1524. Španjolci su pod Pedrom de Alvaradom pokorili poluotok  i zauzeli južni dio. Sjever je zauzeo Francisco de Montejo. Posljednji majanski grad Itzu pokorili su 1697. godine, ali su se Maje s osvajačima borile i tijekom 19. stoljeća. Godine 1851. Maje su podigle ustanak na Yucatanu. Sjedište je bilo selo Chan-Santa-Cruz, a Indijance koji danas žive zovemo Santa Cruz ili Cruzob Indijanci. Bijelci su do 1910. nekoliko puta pokušali ekspedicijama doći do sela. Svaki pokušaj završio bi brojnim žrtvama.

'Grci Novog svijeta'


Narod Maja nazivamo i 'Grcima Novog svijeta' zbog iznimnih dostignuća na području matematike, astronomije, umjetnosti i pisma.  Kod bilježenja datuma su koristili glifove, urezivane likove i brojeve. U naprednom matematičkom sustavu za jedinice su koristili točke, a za crte pet jedinica. Brojeve su zapisivali vodoravno i okomito. Poznavali su i nulu.


Raznolikost civilizacije vidljiva je i na gradnji. Grad je za Maje značio mjesto sastanka ljudi, razmjenjivanja usluga i materijalnih dobra. Nije jasno kako su velike kamene blokove mogli rezati s takvom točnošću, kako su ih bojali te kako su ih prenosili do gradilišta jer nisu poznavali kotač. Istraživanja su pokazala da su majanske građevine najprofinjeniji spomenici arhitekture u povijesti.


Majanski kalendar


Maje su bilježile kretanje zvijezda i planeta. Pomoću promatranja neba izradili su solarni kalendar. Kalendar se sastojao od 18 mjeseci od po 20 dana (18 puta 20 jednako 360). Dijelio je vrijeme na dane, majanski 'kin', mjesece od 20 dana 'uinal', godine 'tun' i razdoblje od 20 godina, 'katun'. Nakon isteka svakog katuna pripremali su veliku svečanost i slavili boga koji je predstavljao to doba. Svečanost kojom su slavili novu godinu zvala se Tzolkin.


Mjesece u godini zvali su Pop, Uo, Zip, Zotz, Tzec, Xul, Yaxkin, Mol, Chen, Yax, Zac, Ceh, Mac, Kankin, Moan, Pax, Kayab i Cumbu. Dodavali su još pet dana kako bi dobili godinu. Za vrijeme tih dana, koje su zvali Uayeb, posebno su pazili da se ne svađaju, da ne zaspu i da se ne spotaknu dok hodaju. Vjerovali su da ono što rade tih dana da će raditi zauvijek pa su ostajali u kući i izbjegavali težak rad.

Obredni kalendar ili Tzolkin, sastojao se od dva razdoblja, jednog od trinaest dana i drugog od dvadeset. Sveukupno je imao 260 dana.  Tzolkinom su šamani određivali dane radova u polju i dane za obredne svečanosti.


Treći kalendar ili Duga računica sastojao se od neprekidnog brojanja dana od početka sadašnjeg doba, 13. kolovoza 3114. pr. Kr. Datumi u kalendaru imaju pet brojeva gdje prvi označava skupove od četiristo godina, drugi skupove od dvadeset godina, treći godine (svaka po 360 dana), četvrti broj mjeseci, a peti broj dana.

Proročanstva Maja: Apokaliptična 2012.?


Neki su na kalendaru Maja, kojeg su zatim preračunali na naš kalendar  21. prosinca 2012. godine označili kao važan datum. Tada za Maje počinje šesti Veliki ciklus, a mnogi to tumače kao će doći i do velike promjene u ljudskoj svijesti.


Veliki ciklus je najznačajniji vremenski period Dugog odbrojavanja. Maje su sadašnje vrijeme označili kao vrijeme između svjetova. Peti Veliki ciklus majanskog kalendara je počeo 11. kolovoza 3114. g. pr. Kr. Datum je navodno precizno određen tzv. Tompsonovom projekcijom, dan po dan, kako bi se povezali majanski i gregorijanski kalendar.

Vrijeme u Dugom odbrojavanju dijelili su na: 1 kin (1dan), tun (360 dana), katun (7.200 dana ili 20 godina), baktun (144.000 dana ili 392,3 godine), piktun (20 baktuna ili 2.880.000 dana), kalabtun (20 piktuna ili 57.600.000 dana), kinčiltun (20 kalabtuna ili 1.152.000.000 dana), alautun (20 kinčiltuna ili 23.040.000.000 dana) i hablatun (20 alautuna ili 460.800.000.000 dana). Vrijeme od 13 baktuna je Veliki ciklus i traje 1.872.000 dana ili 5.128,7 godina.

Peti Veliki ciklus završava na zimski solsticij 21.12. 2012. godine, kada pada njegov krajnji datum 13.0.0.0.0 (čitaj: 13 baktuna, 0 katuna, 0 tuna i 0 uniala i 0 kina). Isti datum je označen i kao početna točka šestog Velikog ciklusa od 13 baktuna.

21. prosinca 2012. godine poravnat će se galaksije

Na 21. prosinca 2012., kažu promicatelji majanskog proročanstva, navodno će doći će do rijetke pojave galaktičkog poravnanja koje se događa otprilike svakih 25.645 godina. Kao rezultat poravnanja galaksija, iz središta Mliječne staze Sunčev će sustav  zapljusnuti veliki val kozmičke energije i potaknuti promjene u našem dijelu svemira. Započet će šesti Veliki ciklus u kojemu Maje najavljuju doba mudrosti, harmonije, mira, ljubavi i povratka u prirodni red stvari. Ulaskom u novo doba ljudi će odbaciti tehnologiju, vrijeme i novac te će doći do prodora u petu dimenziju. Također će se, kažu Maje, galaksije sinkronizirati s ostatkom svemira. Doći će do promjena u strukturi DNK i transformacije ljudske svijesti.

Slijede velike promjene, ali kakve?


Prema majanskoj astrologiji šesti Veliki ciklus započet će buđenjem iz 'začaranog sna' koje se tumači kao proširenje percepcije kojim će čovječanstvo dobiti bolji uvid u prirodu i strukturu svemira. Razumijevanjem svijeta i otkrićima neotkrivenog ljudi će spoznati objektivnu stvarnost i odbaciti lažnu stvarnost i vrijednosti koje ona donosi. Val kozmičke energije koji će nas obaviti omogućit će interakciju naše s drugim dimenzijama, ali i prelazak u druge dimenzije. Moguće je, kažu Maje, da buđenje čovječanstva potakne i podrži izvanzemaljska civilizacija koja je već osjetila sličan Val kozmičke energije.

<BLOCKQUOTE class="q_right q_left" sizset="1" sizcache="17">
Svjetlost koja  će nas zapljusnuti izmjenit će DNK
</BLOCKQUOTE>
Svjetlosno zračenje koje će nas obasjati iz središta galaksije potaknut će promjene u strukturi ili nekim segmentima DNK, koji su dosada nisu bili aktivirani.


Kreatori smo vlastitog svijeta - New Age ideja


Sva navedeni događaji nužni su kako bi se ostvarila transformacija svijesti koja će čovječanstvu dati snagu da promjeni svijet. Transformacijom svijesti ljudi će spoznati osnovno kozmičko znanje čijom primjenom će započeti proces duhovne evolucije. Ona bi trebala dovesti do unutrašnjeg buđenja čovjeka, koji će se vratiti svom iskonskom biću i odbaciti iluziju samobitnosti koja je čovjeka je učinila sebičnim bićem i odvojila ga od vlastite prirode. Prosvjetljen čovjek u potpunom duhovnom miru i harmoniji sa prirodom će doseći novi nivo svijesti, čime će završiti vladavina jedne duše na drugom. U svitanje novog doba spoznajom objektivne realnosti i oslobođen unutarnjeg ega čovjek će postati svjestan svoje kreativne uloge i svu svoju kreativnu energiju usmjerit će dobrom kako bi oplemenio svoju sredinu i ljudsku civilizaciju. Zbog toga su Maje opisale šesti Veliki ciklus kao onaj koji isključivo ovisi o ljudima kao kreatorima vlastite civilizacije, navodi 2012-transformacijasvijesti.com.


Sve navodi na zaključak da se približavamo važnom trenutku u bliskoj budućnosti. Hoće li će s poravnanjem Sunčevog sistema s centrom galaksije Mliječni put, našu planetu obasjati zrake kozmičke energije? Hoće li se dogoditi i velike prirodne katastrofe koje mnogi najavljuju?


Kritika: Što znanstvenici kažu o 2012.?


Što kaže NASA?


Zbog sveopće panike koja je nastala objavom o navodnom smaku svijeta 21. prosinca 2012., apokaliptične teorije istraživala je i NASA. Astronomi kažu kako je planeta Zemlja sasvim normalno opstala u svemiru tijekom četiri milijarde godina te da nema nikakvih naznaka da bi mogla nestati 2012.

Maje nisu tvrdile gotovo ništa od toga


Na dan koji je svijet protumačio kao sudnji dan, kažu iz NASA-e, prema majanskom kalendaru će jednostavno završiti peti Veliki ciklus i započeti šesti majanski ciklus. Nema dokaza o promjeni svijesti, a kamoli o kozmičkom valu koji će promijeniti ljudski DNK. Znanstvenici kažu da netko dobro zarađuje na ljudskoj naivnosti.

Poravnanje planete Zemlje sa središtem galaksije odbacuju i tvrde kako se u sljedećih nekoliko desetljeća Zemlji to neće dogoditi. Ako bi se to i dogodilo, Zemlja i ljudi na njoj takvu pojavu ne bi niti osjetili.  Posljednje poravnanje Zemlje i središta galaksije dogodilo prije tri milijuna godina. Ako smo zaista došli do galaktičke ravnine prije toliko godina, sada se od ravnine odmičemo, a do nje bi ponovno mogli stići za otprilike 30 milijuna godina.

Najave o asteroidima i planetima koji bi mogli udariti Zemlju, iz NASA-e u potpunosti pobijaju.

Kažu kako nema nikakvih dokaza da postoje planeti Nibiru i Planet X za koje se predviđalo da će udariti u Zemlju. Da zaista jure prema nama, znanstvenici bi ih već desetljećima pratili i već bi ih mogli vidjeti golim okom. Eris, koji se također spominjao kao opasnost, zaista postoji. Radi se o planetu koji je velik poput Plutona i izvan je naše galaksije.

Neki za 2012. godinu predviđaju snažne solarne oluje. Znanstvenici kažu kako je sunčeva aktivnost uobičajena pojava koja svoju najsnažniju fazu ima svakih 11 godina. Nikakva solarna oluja neće utjecati na komunikacijske veze, satelite i uređaje oko Zemlje i na njoj. Sljedeća pojačana sunčeva aktivnost, izračunali su u NASA-i, dogodit će se u razdoblju između 2012. i 2014. godine. Bit će 'normalne' jačine i ništa drugačija nego sve solarne oluje do sada.

Sljedeće poravnanje Zemlje i središta galaksije bi će za 30 milijuna godina

Maje nisu prorekle  'smak svijeta'


Apokaliptični scenariji prikazivani su i u filmovima katastrofe. Majanskim proročanstvima posebno se bavio film '2012.' u kojemu je redatelj obradio verziju sunčeve oluje koja na Zemlji potiče brojne katastrofe poput erupcija vulkana, potresa, tsunamija, odrona i poplava, a ljudi se bore za opstanak pokušavajući dobiti mjesto spasa na nekoj vrsti Noine arke na koju ulazak  ima pravo samo 400.000 odabranih.  Takav razvoj događaja neće i ne može dovesti do evolucije čovjeka. Svaku katastrofu prati strah, tragedije, tjeskoba i agresivnost, a emocionalni šok ni u kojem slučaju ne može doprinjeti buđenju čovječanstva.


Malo su se preračunali?


Prema istraživanjima Anderasa Fulsa s tehničkog sveučilišta u Berlinu Maje su koristile drugačiji način računanja vremena nego što se vjerovalo. Ako je otkriće ispravno, znači da bi sve dosadašnje vremenske odrednice o kulturi tog naroda trebalo pomaknuti za 208 godina unaprijed. Time bi se i predviđanje za 2012. moralo "odgoditi"  za 2220. godinu.

Stručnjak za povijest i kulturu drevnog naroda Maja, Nikolai Grube, ističe kako bi Maje, da su datum 21. prosinca 2012. smatrali važnim, o njemu sigurno puno više napisali. Osim toga, u zapisima Maja postoji samo jedan spis u kojemu se spominje 2012. godina.

(24sata.hr)










love


Poslednji izmenio Abu Dabi dana Sub 22 Jun - 0:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Pet 21 Jun - 12:57


Alkemicari i proroci: Nostradamus



Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  182271

I tada ce vladati vjecnost...
Ako je vjerovati starom francuskom vidovnjaku, na smak svijeta cemo cekati još podugo. Nostradamus ga je predvidio tek – 3797. godine!

Iz starih se arhiva pojavljuje gotovo nesagledivo obilje neobicnih prorocanstava, koje je za vrijeme svog burnog zivota ostavio jedan od najglasovitijih vidovnjaka Evrope Michela de Notre-Dame, koji se po obicaju svoga vremena nazvao “Nostradamus”.


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Nostradamus2

Roden je 14. decembra 1503. u Francuskoj, u Provansi, u mjestu Saint-Remyu. Najprije je kao lijecnik navodno proveo razlicita cudesna izlijecenja, ali je slavu stekao svojim prorocanstvima. Bile su to stotine prorocanstava u stihovima od po cetiri reda, sto ih je iz mirnog Salona, u kojem je studirao, razasiljao citavim svijetom. Godine 1555. prvi put su objavljena pod naslovom “Centuries”. Nostradamusova se slava ubrzo pronijela svijetom pa su ljudi svih staleza poceli posjecivati ucenjaka trazeci od njega savjet.

Dramatična proročanstva


Kraljevi i knezovi pozivali su ga na svoje dvorove i zadrzavali ga kao gosta dulje vremena. U Pariz ga je pozvao uticajni kardinal Bourbon i upoznao ga sa svojim prijateljirna. Medju Nostradamusove postovaoce ubraja se i Katarina Medici, supruga francuskog kralja Henrija II. Kasnije ga je kralj Karlo IX imenovao svojim osobnim lijecnikom.


Godine 1556. Nostradamusa je pozvala kraljica k sebi u Pariz. Jedva je cekala da dozna kakva sudbina ocekuje njezina cetiri sina. A kako je glasio vidovnjakov odgovor? Unaprijed je doista izjavio ono sto se cinilo nemogucim: tri ce kraljicina sina jednom sjediti na prijestolju! Pri tom je, doduse, presutio da ce krunisanje jednog od njih omoguciti tek smrt njegova brata. Ucinio je to smatrajuci - kako je to nekoliko puta razjasnio - da ni za koga nije dobro da uvijek zna punu istinu.
Vec godinu dana kasnije pocelo se ostvarivati ono sto je Nostradamus nagovijestio. Kralj Henri izgubio je zivot pod neobicnim okolnostima. To se na svadbi njegove sestre Margarite s vojvodom od Savoje dogodilo slucajno, ali i na neobican nacin. Na turniru koji se odrzavao u slavu svadbe, odjednom je kralj Henri izazvao mladog grofa Montgomerya na vitesko natjecanje. Pri tom je doslo do strasne nesrece: Englezovo je koplje probilo zicani zaklon na kraljevoj zlatnoj kacigi i prodrlo mu u oko. Henri II umro je od te rane u 40. godini zivota.
Taj je dogaðaj Nostradamus nagovijestio u sljedecim stihovima:
“Mladi ce lav pobijediti staroga u pojedinacnoj borbi. Probost ce mu oko u zlatnom kavezu, zadati mu dvije rane i stari ce lav umrijeti jezovitom smrcu.”
Istodobno je u nekoj drugoj strofi od cetiri retka zabiljezio: “U godini u kojoj jedno oko vlada Francuskom bit ce dvor vrlo nemiran, a gospodin du Blois ubit ce svoga prijatelja. Kraljevstvo ce tesko stradati...”

Neuspjeli bijeg


Nakon Henrijeve smrti ispunila se sudbina princeva tacno onako kako je Nostradamus nagovijestio. Prvom sinu, Franji II, bilo je u to vrijeme tek 16 godina. Umro je godinu dana kasnije. Nakon njega uspeo se na prijestolje Karlo IX u dobi od deset godina. Vladao je pod majcinim regentstvom. Izbila je pobuna i desila se krvava Bartolomejska noc. Karlo je umro u dobi od 22 godine ostavivsi Francusku u haosu. Sad je okrunjen posljednji princ. Vladao je kao Henri III. Kad je u Bloisu sazvao drzavno vijece, ispunilo se ono drugo prorocanstvo. Kralj je dao potajno ubiti svoga prijatelja vojvodu od Guisea. “Gospodin du Blois”, pisalo je u vidovnjakovim stihovima, “ubit ce svoga prijatelja!”
Jos i danas nas zapanjuje kako je tacno Nostradamus predvidio sudbinu kralja Luja XVI i Marije Antoanete i kako je nagovijestio Francusku revoluciju. “Nocu ce kroz kraljicina vrata izaci bracni par, kraljica, bijeli dragulj, napusteni kralj u sivom, i stici ce u Varennes. Izbor Kapetingera je uzrok oluje, vatre, krvi i sjekire (giljotine).”
Vise od dva stoljeca posto je Nostradamus zapisao te retke dogodilo se: u noci od 20. juna 1791. bjezi kraljevska porodica kroz tajna vrata. Kralj je odjeven u sivo, a njegova supruga nosi bijelu haljinu. Stvarno im je uspjelo da stignu na cilj, u gradic Varennes u Argonskoj sumi. cak i ono sto se ondje ubrzo nakon toga dogodilo, Nostradamus je vec predvidio, a naveo je cak i imena ljudi koji ce u tom sudjelovatl. Ti stihovi glase:
“Odvojenom suprugu stavit ce na glavu mitru i vratiti ga. Borba ce se razviti iznad opeka pomocu pet stotina. Jedan ce se izdajica zvati Narbon, cuvar bacvi s uljem.”
Ono sto je u vrijeme kad je Nostradamus napisao svoje prorocanstvo, dakle, dva stoljeca prije nego sto su se dogaðaji zbili, morale zvucatl smuseno i besmisleno, pretvorilo se u tuznu stvarnost: kralju, kojega su odvojili od Marije Antoanete, jakobinci su na glavu nataknuli siljatu frigijsku kapu.

Plamen do neba


Čini se da je nekoliko stihova odgovara Napoleonu I: “Jedan ce se car roditi u blizini Italije”, kazuje katren 60. stih u prvoj centuriji, a jedan drugi stih nadopunjuje: “Posto je poceo kao obican vojnik, njemu ce uspjeti da vlada carstvom.”
Nostradamus je zacudno tocno opisao i Korzikancevu vladavinu:
“Obrijana glava preuzima vladavinu u luckom gradu i namece obvezu da se placa danak. Taj covjek tjera prljave skrtice, koje ce mu ubuduce biti neprijatelji, i cetrnaest godina nasilno vlada gradom.”
Bonaparte je vladao od 19. decembra 1799. do 13. marta 1814. - gotovo tocno 14 godina! Protivno dvorskoj modi francuskih burbonskih kraljeva koja je propisivala vlasulje, Napoleon je sisao kosu kratko.
Sudbina Napoleona III, kojeg Nostradamus naziva necakom (“neveu”) Napoleona I, takoðer je predviðena: “Vidi se plamen od neba do zemlje. Porazen od visokoroðenog, cudesno zbivanje. Veliki pokolj ljudi; velikanov necak je zarobljen. Ponosni covjek izbjegava uzbudljivu smrt.”
Plamen od nebrojenih vatri i vrlo zestokog bombardiranja uzdizao se iznad tvrðave Sedan kad se 1. septembra 1870. u njemacko-francuskom ratu zavrsavala velika odlucna bitka. Francuska se armija predala i posla u zarobljenistvo zajedno sa carem. U pismu baronu Reillu Napoleon III pise koliko ga je boljelo sto nije pao u bici. Pobjednik kojega Nostradamus naziva “visokoroðenim” bio je njemacki car Wilhelm I.
Nostradamus je ostavio 939 “slika buducnosti”. Mnoge od njih pokazale su se zacuðujuce tacnim. S pocetka ih je svrstavao povijesnim redom. Oklijevanje, a naposljetku i strah da bi ga mogli optuziti pred inkvizicijom - i doista je Vatikan sve do 1881. zabranjivao “Centuries” u kojima se najavljuje i propast papinstva - navele su ga da kasnije ispremijesa svoje stihove. Tako ih je izmijesao da je izvanredno tesko razabrati na koje se dogaðaje odnose pojedini katreni.
“U igri od tisucu nejasnih stihova”, priznao je Nostradamus, “dajem, otkrivajuci i sakrivajuci, ono sto ce niknuti tek u buducnosti (velike dozivljaje velikih vladara a oni koji ih ne odgonetnu bit ce od radoznalosti na mukama), jer dugacak je niz stvari zabiljezen, koje ce se moci prepoznati tek onda kad doðe odreðeni dan.”

Neće umrijeti čovječanstvo!


Godine 1921, dakle nepune tri godine nakon zavrsetka prvog svjetskog rata cije strahote nisu bile jos zaboravljene, objavljena je u Berlinu rasprava koja je najavljivala nesto sto je u ono vrijeme bilo apsolutno nepredocivo: da ce godine 1939. izbiti drugi svjetski rat. Pisac te brosure, postanski cinovnik po imenu C. Loog, oslanjao se pri tom na jedan posve odreðeni Nostradamusov stih koji je, doduse, zvucao vrlo nejasno: “Sedam puta ce se izmijeniti britanski narod. Natopljen krvlju izmijenit ce se za 290 godina, ne putem Francuske vec putem Njemacke. Ariel se vara u poljskom kopiletu.”
Glavno je pitanje bilo, od kojeg dogaðaja treba poceti brojati onih 290 godina. Loog, koji je potanko proucio sve knjige i komentare o velikom vidovnjaku, nadosao je na dogaðaj koji se zbio godine 1649. Te su godine engleskom kralju Karlu I odsjekli glavu i velika je drzava postala republikom pod vodstvom Olivera Cromwella. To je bila prva velika izmjena. Godine 1660!
Glasoviti prorok sagledava i nasu buducnost, najvljujuci izgradnju svemirske stanice. On je naziva “Zracnim krilom” i najavljuje izgradnju vise takvih “krila”. Moguc je takoðer i prodor u naucnim istrazivanjima. Astrofizicari ce uspjesno istrazivati neke nepoznate cestice atomskog jezgra. Ta saznanja mogu biti toliko senzacionalna da ce energija od 2025. godine biti cista i vrlo jeftina.
Nostradamus, meðutim, vidi i tajne pripreme za za veliki, mozda cak i svjetski rat. Svjetska sila Kina bi mogla pozeljeti da sebi podredi azijski i evropski kontinent.
U meðuvremenu bi trebalo da se desi i jedan vazan kozmicki dogaðaj – neko nebesko tijelo iz dalekih dubina svemira moglo bi ozbiljno promijeniti klimatske prilike na nasoj planeti...
On vidi i veliki haos u jednoj velikoj zemlji – njeni prihodi i rashodi ce se potpuno oteti kontroli, a to ce onda izazvati nemire i probleme u cijelom svijetu. Predviða i potpuni raspad nekih armija, koje ce “Nestati kao da nikad mocne nisu bile”!
Pored mnogih stravicnih vizija – od ratova do gladi i umiranja – Nostradamus je zdrzao i dobru dozu optimizma za sve nas:
“Na kraju krajeva, nece umrijeti covjecanstvo, umrijet ce smrt. I tada ce vladati vjecnost...”




bosnic.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Carolija

Elita
Elita

Carolija

Ženski
Poruka : 1951

Učlanjen : 18.11.2012

Raspoloženje : super


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Proroci i prorocanstva   Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Sre 21 Avg - 14:04

Proroci i prorocanstva
.

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  4bmjj-1





Proročica ili prorok (grč. profetas, hebr. nabi, akadski nabu) je osoba za koju se veruje da je u vezi sa natprirodnom silom ili božanstvom, i koja služi kao posrednim za otkrivanje određenih znanja ljudima. Poruka koju proroci prenose naziva se proročanstvo.

U biblijskom smislu prorok je čovjek kojega Bog izabire i u svoje ime šalje ljudima da im prenese njegovu poruku. Prorok se u biblijskom hebrejskom još zove i ro'eh i hozeh što znači „vidjelac“ ili „motritelj“. U grčkom jeziku prorok je „onaj koji govori u nečije ime“.

U kolokvijalnom smislu, prorokom se smatra osoba koja može gledati budućnost i pretkazivati ono što će se dogoditi.
Proroci u judaizmu i kršćanstvu

U judaizmu i kršćanstvu, proroci su Božji izabranici koje Bog poziva da budu vjesnici i tumači njegove riječi. Preko njih Bog vodi svoj izabrani narod. Dva najčešća oblika proročke službe su prekoravanje i ohrabrivanje. Prvi i najveći prorok jest Mojsije. Proroke dijelimo na male i velike. Malih proroka ima dvanaest, a to su: Hošea, Joel, Amos, Obadija, Jona, Mihej, Nahum, Habakuk, Sefanija, Hagaj, Zaharija i Malahija. Velikih proroka ima samo četiri, a to su: Izaija, Jeremija, Ezekiel i Daniel.

Mali i veliki proroci spadaju u "proroke-pisce". Postoje još i "proroci-govornici" (Natan, Gad, Ahija, Ilija, Elizej).

Proroci u Sjevernom kraljevstvu (Izrael): Ilija, Amos i Hošea.

Proroci u Južnom kraljevstvu (Judeja): Izaija, Mihej, Nahum, Sefanija, Habakuk i Jeremija.

Jedan od poznatijih proroka, koji je navještao skori dolazak Mesije je zasigurno Ivan Krstitelj. Najveći od svih proroka je sam Isus Krist koji je za kršćane u najpotpunijem smislu glasnik slobode i nade.

Prema Učenju dvanaestorice apostola, spisu s početka drugog veka, pravi hrišćanski prorok nikad ne ostaje na jednom mestu duže od dva-tri dana. On takođe ne prima novac, već je, kao i radnik, „dostojan hrane svoje“, pa mu uvek treba ponuditi prvinu s vinograda i od stoke.
Nazad na vrh Ići dole
Carolija

Elita
Elita

Carolija

Ženski
Poruka : 1951

Učlanjen : 18.11.2012

Raspoloženje : super


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Sre 21 Avg - 14:05

PROROČANSTVO KRI INDIJANACA





Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Indijanac-cree-kri



“Kada svet bude umirao podićiće se novo pleme svih boja i svih vera.
To pleme će se zvati Ratnici Duge i staviće svoju veru u akciju, a ne reči.”
Proročanstvo Kri indijanaca
U prošlom stoleću jedna stara mudra žena iz Kri Indijanske nacije, zvana “Oči od Vatre” imala je viziju budućnosti. Prorekla je da će jednoga dana, zbog pohlepe belog čoveka, doći vreme, kada će zemlja biti opustošena i zagađena, šume uništene, ptice padati sa neba, vode će biti potamnele, ribe potrovane u potocima, a drveća neće biti, čovečanstvo kakvo znamo prestaće da postoji. Doći će vreme kada će čuvari legendi, priča, kulturnih rituala i mitova i svih Drevnih Plemenskih Običaja, biti potrebni da nas povrate u zdravlje, čineći zemlju ponovo zelenom. Oni će biti ključ čovečanstva za opstanak, oni su “Dugini ratnici”.
Doći će dan BUÐENJA kada će svi ljudi svih plemena formirati Novi Svet Pravde, Mira, Slobode i prepoznavanja Velikog Duha.
“Dugini ratnici” će širiti ove poruke i učiti sve ljude Sveta. Učiće ih kako da žive na
“Način Velikog Duha”. Reći će im kako se današnji svet odaljio od Velikog Duha i da je zato Zemlja “Bolesna”.
“Dugini ratnici” će pokazati ljudima da je Veliki Duh pun ljubavi i razumevanja i kako da načine Zemlju ponovo lepom. Ti ratnici će dati ljudima principe ili pravila da slede da bi učinili svoju stazu od svetlosti u svetu. Ti pricipi će biti od Drevnih Plemena.
“Dugini ratnici” će ljude učiti drevnoj praksi o Jedinstvu, Ljubavi i Razumevanju.
Oni će učiti harmoniji među svim ljudima na sve četiri strane sveta.
Kao drevna plemena, oni će učiti ljude kako da se mole velikom Duhu sa ljubavlju koja teče kao prelepi planinski potok i utiče stazom u okean života. Još jedanput, oni će biti sposobni da osete radost u osamljenosti i društvu. Oni će biti slobodni od jadne zavisti i voleti čovečanstvo kao svoju braću, bez obzira na boju, rasu ili religiju. Osetiće kako im sreća ulazi u srca i postaće jedno sa čitavom ljudskom rasom. Njihova srca biće čista i zračiće toplinom, razumevanjem i poštovanjem za čitavo čovečanstvo, Prirodu i Velikog Duha.
Oni će još jedanput napuniti svoje umove, srca, duše i dela najčistijim mislima.
Tragaće za lepotom Oca Života – Velikog Duha!
Naći će snagu i lepotu u molitvama i usamljenosti života.
Siromašni, bolesni i sa potrebama biće paženi od braće i sestara sa Zemlje.
Ova praksa postaće ponovo deo njihovih svakodnevnih života.
Onaj koji će voditi ljude biće odabran na stari način – ne po političkoj struji, ili ko govori najglasnije, ko se hvali najviše, ili po imenu ili po blaćenju, već prema tome čija dela govore najviše. Oni koji pokažu svoju ljubav, mudrost i hrabrost i oni koji pokažu da mogu i koji su radili za dobro svih, biće izabrani za lidere ili Poglavice. Biće izabrani po svojim “kvalitetima” a ne po sumi novca koju koriste. Kao brižne i odane “Drevne Poglavice” razumeće ljude sa ljubavlju i gledati da se deca obrazuju sa ljubavlju i mudrošću svojih bližnjih. Pokazaće im da čuda mogu biti ostvarena, da se izleči svet od bolesti i povrate njegovo zdravlje i lepota.
Zadataka ovih “Duginih ratnika” će biti mnogo i velikih. Biće zastrašujućih planina ignorisanja da se osvoje i naići će na predrasude i mržnju. Oni moraju biti odani, nepokolebljivi u njihovoj snazi i snažna srca. Oni će naći voljna srca i umove koji će ih slediti na ovom putu povratka “Majke Zemlje” lepoti i izobilju – ponovo.
Taj dan će doći, nije dalek.
Nazad na vrh Ići dole
Carolija

Elita
Elita

Carolija

Ženski
Poruka : 1951

Učlanjen : 18.11.2012

Raspoloženje : super


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Sre 21 Avg - 14:07

VANGA – VIDOVNJAKINJA I PROROČICA



Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Vanga24zv



Vangelia Gushterova Vanga – sva prorocanstva:
Kada je imala 12 godina jak vetar ju je podigao u vazduh, a potom vukao po zemlji i oslepela je. Posle te nesreće otkrila je dar proricanja: pored ostalog, predvidela je dolazak na vlast u Rusiji Borisa Jeljcina… Tekst sa Trista cuda koji je pred vama danas su preneli brojni Internet portali i forumi (Forum.hr, Cosmopolitan.si, Forum Sarajevo-x, Forum.sto-posto-zabava, Index.hr…) na kompletnim ex-yu prostorima (mnogi, na zalost, bez navodjenja izvoras!) = imao je na hiljade citanja
Ko je Vanga, bugarska vidovnjakinja i isceliteljka koja je postala poznata po predviđanjima svetskih katastrofa koja su se ostvarila?
Pogledajmo nekoliko detalja iz njene biografije.
Vangelija Dimitrova (devojačko =andeva, muževljevo Gušterova, a posle smrti Dimitrova; 3. oktobar 1911. – =1. avgust 1996).
Rođena je u Strumici 1911.
U prevodu sa grčkog njeno ime znači nosilac radosnih vesti.
Oslepela je u 12. godini, a u Domu za slepe u Zemunu provela 3 godine.
Posle udaje nastanila se u bugarskom gradu Petriču. Predvidela je brojne događaje počev od bombardovanja Beograda 6. aprila 1941. godine, predskazanje smrti bugarskog cara Borisa koji ju je posetio godinu dana pre smrti, zemljotres u Skoplju, sudbinu italijanskog premijera Alda Mora, tačan datum smrti svoga muža.
Smatra se da je oko milion ljudi od nje tražilo pomoć.
Umrla je 1996. godine i sahranjena u crkvi sv. Petke uz prisustvo i predsednika Bugarske.
Njena sestra Ljupka odbila je da da naučnicima njen mozak na ispitivanje.
Sva prorocanstva vidovite Vange
Predvidela je Vanga mnogo toga: Drugi svetski rat, tacan datum smrti bugarskog cara Borisa, ali i Staljina, ulazak Rusa u Cehoslovacku 1968, pobedu Jeljcina na izborima, terotisticki napad na Ameriku i rusenje kula bliznakinja, cunamije i uragane koji su odneli stotine hiljada zivota 2005. i 2006, smrt Ledi Dajane…
Trista cuda
A u jednim ruskim novinama u maju ove godine sabrana su neka od prorocanstava Vangelie Gushterove, poznatije kao Vanga, koja je kao isecak preneo i Serbiandownload.
2010. – Pocetak III svetskog rata. Rat ce poceti u novembru 2010. i zavrsice se oktobra 2014. godine. Pocece kao obican rat, zatim ce biti upotrebljeno prvo atomsko, a zatim i
hemijsko oruzje
2011. – Kao rezultat radioaktivnih padavina, na severnoj polulopti ne ostaje ni zivotinja ni biljaka. Zatim muslimani pocinju hemijski rat protiv preostalih Evropljana.
2014. – Vecina ljudi patice od cireva, raka koze i drugih koznih bolesti (kao posledica hemijskog rata)
2016. – Evropa je skoro bez ljudi
2018. – Kina postaje nova svetska sila. Zemlje u razvoju prestaju da budu eksploatisane i postaju eksploatatori
2023. – Orbita Zemlje se neznatno menja
2025. – Evropa je i dalje jaso slabo naseljena
2028. – Stvaranje novog vida energije (verovatno kontrolisana termonuklearna teakcija). Glad postepeno dobija na snazi. Kosmicki brod sa ljudskom posadom polece na Veneri.
2033. – Polarni led se topi. Nivo okeana raste
2043. – procvat svetske ekonomije. Evropom vladaju muslimani.
2046. – Svi ljudski organi mogu da se uzgajaju. Zamena organa postaje jedno od najboljih metoda lecenja
2066. – Za vreme napada na muslimanski Rim, S.A.D. koriste novi oblik oruzja – =klimatsko. Naglo zahladjenje
2076. – Bezklasno drustvo =komunizam)
2084. – Oporavak prirode
2088. – Nova bolest – starenje za nekoliko sekundi
2097. – Brzo starenje pobedjeno
2100. – Vestacko sunce osvetljava tamnu stranu Zemlje (ovo nije sasvim objasnjeno – da li ce se vestacko Sunce okretati sa Zemljom, ili ce Zemlja biti sve vreme okrenuta Suncu, kao što je Mesec okrenut prema Zemlji)
2111. – Ljudi postaju kiborzi (zivi roboti)
2123. – Rat medju malim drzavama. Velike sile se ne mesaju
2125. – U Madjarskoj dobijaju signale iz kosmosa (i svi ce se opet setiti Vange)
2130. – Podvodne kolonije (uz pomoc saveta vanzemaljaca)
2164. – Zivotinje pretvaraju u poluljude
2167. – Nova religija
2170. – velika suša
2183. – Kolonija na Marsu postaje nuklearna sila i zahteva nezavisnost od Zemlje (kao nekad S.A.D od Engleske)
2187. – Uspesno prekinute erupcije 2 velika vulkana
2195. – Morske kolonije (podvodne) potpuno su obezbedjene hranom i energijom
2196. – Potpuno mesanje Azijata i Evropljana
2201. – Na Suncu se gase termonuklearni procesi. Postaje hladnije
2221. – U potrazi za vanzemaljskim zivotom, ljudi stupaju u kontakt sa necim uzasnim
2256. – Kosmicki brod donosi na Zemlju novu strasnu bolest
2262. – Postepeno se menjaju orbite planeta. Marsu preti kometa
2271. – Ponovo se izracunavaju fizicke konstante koje su se izmenile
2273. – Potpuno mesanje zute, bele i crne rase. Pojavljivanje novih rasa ljudi.
2279. – Energija ni iz čega (pretpostavka – iz vakuuma ili crnih rupa)
2288. – Putovanje kroz vreme. Novi kontakti sa vanzemaljcima
2291. – Sunce se hladi. Pocinju pokusaji da se ono ponovo aktivira
2296. – Mocne eksplozije na Suncu (verovatno kao posledica pokusaja njegovog reaktiviranja). Menja se sila gravitacije. Stare svemirske stanice i sateliti pocinju da padaju
2299. – U Francuskoj se pojavljuje pokret otpora Islamu
2302. – Otkrice novih vaznih zakona i tajni Svemira
2304. – Otkrice tajne Meseca
2341. – Nesto strasno se priblizava Zemlji iz Svemira
2354. – Kvar na jednom od vestackih Sunaca dovodi do suše
2371. – Velika glad
2378. – Nova brzo rastuca rasa ljudi
2480. – Sudar dva vestacka Sunca. Zemlja u polumraku.
3005. – Rat na Marsu. Narusavaju se trajektorije planeta
3010. – Kometa razara Mesec. Oko zemlje se stvara pojas kamenja i pepela
3797. – Kao posledica oblaka oko zemlje, na njoj izumire zivot. Ljudi uspevaju da se presele u nove zvezdane sisteme.
Trista čuda
Uznemirila i Hitlera!
Iako su proročanske reči “Treći svetski rat će započeti 2010. godine” izašle iz usta slepe starice iz Bugarske, mnogi su se zbog njih zabrinuli.
Ove reči izrekla je Vangelia Gušterova koja je za života prorekla brojne katastrofe, među kojima su i početak Drugog svetskog rata, potop ruske nuklearne podmornice Kursk i napad na svetski trgovački centar. Gušterova je navela kako će Treći svetski rat započeti nakon pokušaja atentata na četiri državnika i nakon sukoba u Hindustanu, 2010. godine. Vanga je predvidela i sukobe u Gruziji pa su se mnogi zabrinuli zbog već zaboravljenog proročanstva.
Naime, Vanga je umrla još 11. avgusta 1996. godine. Predvidjela je čak i tačan datum svoje smrti, a rekla je i kako je njena “nasljednica” 10-godišnja slepa djevojčica iz Francuske, za koju će se uskoro pročuti. Kad je 1980. godine, Vanga izrekla ove riječi: “Krajem veka, i 1999. ili 2000. godine, Kursk će prekriti voda i celi svet će plakati nad tim”, svi su njeno proročanstvo smatrali ludim, jer su mislili da se odnosi na grad. Kad je u avgustu 2000. godine, podmornica Kursk potonula, Vangine reči su itekako imale smisla.
Godine 1989. slepa starica je rekla: “Strava, strava. Američki blizanci će pasti nakon što ih napadnu čelične ptice. Vukovi će zavijati u grmlju, nevina krv će biti prolivena”. Kao što je Vanga i predvidela, 11. septembra 2001. godine, tornjevi WTC-a, popularni “blizanci”, sravnjeni su sa zemljom u terorističkom napadu. Američki predsednik je u vreme napada bio Džordž Buš, što objašnjava grmlje (eng. bush) u proročanstvu.
Vanga je za života predvidela i perestrojku u SSSR-u, kao i smrt princeze Dajane. Kruže priče o tome kako ju je u vreme Drugog svetskog rata posetio Hitler, kao i kako je iz njene kuće izašao vidno uznemiren, pa se nagađa da mu je prorekla njegov neslavni kraj.
Vanga je tvrdila da njene paranormalne sposobnosti imaju veze s nevidljivim bićima, koja joj šalju informacije o prostoru i vremenu. Prorekla je i kako će ljudi, tek za otprilike 200 godina, uspostaviti vezu s vanzemaljcima, iako mnogi od njih već godinama žive na Zemlji. Dolaze s planete koji se zove Vamfim i “treća planeta je od Zemlje”.
A mi?
“Jugoslavija ce se rasparcati, jer su Srbi psovali Boga”, govorila je Vanga.
Vidovita Bugarka je devedesetih godina rekla predvidela i dugoročniju buducnost na ovim prostorima: “Sada je na Balkanu nemirno, no doci ce dan kada ce sve balkanske prestonice pruziti ruku pomoci i prijateljstva. Vodje Sofije, Beograda, Bukuresta, Atine i Ankare sastace se vodjeni željom za mirom i razumevanjem”.
Na pitanje da li ce Makedonija i Bugarska biti jedna drzava, odgovorila je: “Tamo gde je teklo, opet ce teci”!
Knjiga – rasprodata
Knjigu Kostadinove Ženi – Vangina proročanstva – objavio je novosadski Prometej 2001. godine. U medjuvremenu, ceo njen tiraz je rasprodat.
Vangini recepti za dug zivot
Za dug i zdrav zivot Vanga je ponudila sledeci recept:
* Leti sto vise treba da se hoda bez obuce: dodir sa zemljom veoma je vazan. Deci dozvoljavajte da se u prasini igraju, da imaju sto cesce neposredan dodir sa prirodom.Treba se cesto kupati u vodi u kojoj su kuvane livdske trave, cajevi. tako se neposredno kroz kožu najbolje unose lekoviti sastojci.
* Raž je veoma znacajan u zdravoj ishrani. Treba jesti raženi hleb.
* Jednom nedeljno jedite kuvano žito i pijte njegovu vodu.
* Tečna hrana, sa sto vise vode i prirdonih sastojaka, najbolja je. Mlečni proizvodi posebno su zdravi.
* Ne treba unositi previse hrane:
Da je organizam stvoren za to, imali bismo dva stomaka, a ne jedan.
* Sto manje mesa i masnoca!
* Ne treba pusiti!
* Moze se popiti jedna do dve casice rakije dnevno pre jela, radi dezinfekcije i bolje cirkulacije.
* Smanjite potrosnju secera!
* Cuvajte se stresova.
Radite posao koji volite.
Tezite srecnom porodicnom zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
Carolija

Elita
Elita

Carolija

Ženski
Poruka : 1951

Učlanjen : 18.11.2012

Raspoloženje : super


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Sre 21 Avg - 14:09

Keltsko predskazanje



Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Cpxxv



Zapis pronadjen 1703. godine u jednoj kapeli u Velsu, Velika Britanija:
“Kažu ljudi da je nekad bilo velikih careva i velikih kraljeva, a da su svi živeli srećno. Onda je došlo vreme pohlepe i izobilje je nestalo.
Jednoga dana, opet će se vratiti veliki carevi, i onda će na celom svetu biti mir i blagostanje. Svi će imati svega što im treba, a carevi će biti pravednici. Tada, u to daleko vreme koje će doći, biće takvih čuda kakvih niko još nije video.
Iz Kirkema u Garet (tadašnja naselja, manji gradići – prim.prev.) neće se putovati od izlaska do zalaska sunca, nego dok trepneš.
A ko želi da putuje do zvezda, moći će i to, samo to neće biti dok trepneš, nego duže. Kad ljudi budu putovali na zvezde, srešće tamo braću svoju.
Kraj jedne ere, i početak druge, biće buran. Stari carevi neće hteti da odu.
Car jedne velike, najveće zemlje upropastiće svoju carevinu i tada će početi ratovi u svetu.
Tamo gde je bila najveća istočna carevina, pojaviće se puno careva i carića, svi će hteti nešto, a ni sami neće znati šta hoće.
To će iskoristiti zapadni car preko velikog mora, i podsticaće ratove, i platiće zlatom svakoga ko hoće da ratuje protiv velikog cara sa istoka.
Čak će i on sam poslati svoju vojsku na predvorje istočnog carstva.
Kad zapadni car zavlada, neće biti dobro, ali će on posle pola veka sam pasti, a i njegovo carstvo će se raspasti.
Onda će jedan drugi, manje poznat car sa Istoka postati gospodar sveta. Njegovo carstvo će biti najveće, a on najmoćniji. Za ostali svet to će biti dobro, jedino njegovom narodu neće biti dobro, ali novi car će želeti da pomogne svim narodima i tako će i njegov osetiti blagost i sreću.
Klima će biti dobra, leta topla, zime hladne.
Dok bude vladao Zapadni car ništa neće valjati. Zimi će biti vrućina, leti hladnoća. Vetrovi će odnositi čitava sela i gradove, a voda će plaviti kud stigne. Taman će ljudi obnoviti ono što je poplava uništila, a doći će nova, još strašnija. I tako godinama, dok zapadni car vlada svetom. Zemlja će se tresti svuda. Na istoku stalno. I mnogi će ginuti a zapadni car će se smejati.
Preokret će biti kad kod zapadnog cara počne da se trese. A, biće i to, i to je najava kraja njegovog carovanja.
Onda će silna njegova zemlja da nestane u moru, mnogo ljudi, i dobrih i loših, poginuće.
Tada će svi videti da zemaljski carevi imaju svoga cara iznad njih, na nebu.
Tolika će silina nesreće biti da će i istočno carstvo priskočiti u pomoć da se spasu nedužni.
Bes zemlje trajaće tri godine.
Kada se zemlja smiri, Zapadni car biće dvorska luda Istočnom caru.
Erges T.Romus posvedočio je samo onako, kako je video da će biti.”
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Ned 8 Sep - 0:42

Predviđanja Isaka Asimova za 2014. su jezivo tačna

Predviđanja budućnosti uvek su problematična. Na svakog Nostradamusa dolaze stotine drugih ljudi čija imena ne znamo uglavnom zbog toga što se njihova predviđanja nisu obistinila. Međutim, Isak Asimov nije jedan od tih ljudi.

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  1418511640522b419f328d6214668076_orig
en.wikipedia.org/wiki/User:Xiong

Čuveni autor naučnofantastičnih knjiga, poznat po „Tri zakona robotike“, 1964. godine rešio je da ponudi svoje viđenje sveta u 2014. godini.

Ovo su neka od njegovih predviđanja:

- U kuhinji će se nalaziti uređaji koji će praviti „automatizovane obroke“, grejaće vodu i pretvaraće je u kafu

- Uređaji u 2014. neće imati kablove, naravno

- Kompletni obroci, sa poluspremljenom hranom, biće smešteni u jedinicama za hlađenje

- Do 2014. godine samo će brodovi bez ljudi sleteti na Mars, iako će čovečanstvo raditi na tome da pošalje i čoveka na njegovu površinu

- Sateliti koji će krstariti svemirom omogućiće nam da direktno pozovemo bilo koje mesto na Zemlji

- Komunikacija će biti u formi zvuka i vida i moći ćemo da vidimo i čujemo osobu sa kojom komuniciramo telefonom

- Zapravo, jedna od popularnih stvari u 2014. godini biće i 3D televizor koji će nadmašiti sve ono što smo do tada mogli da vidimo

- Roboti neće biti sveprisutni i neće biti previše dobri, ali će postojati

- Velika je verovatnoća da će tada zemlju naseljavati 6.5 milijardi ljudi, a populacija Amerike iznosiće 350 miliona stanovnika

b92










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 29 Apr - 12:37

Kremansko proročanstvo

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Crno-bela5

Kremansko proročanstvo predstavlja zapisana predviđanja stanovnika sela Kremna, u kojem dominiraju Miloš i Mitar Tarabić.

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Drzao-dah-22-minute8

Selo Kremna poznato je po nalazištima raznih metala i nemetala kojema se po legendi pripisuju razne moći pa je i sam metal možda razlog čudnih pojava kod stanovnika ovog sela.

Proročanstva je sakupio kum Tarabića, Zaharije Zaharić koji je bio pismen, a proročanstva su nazvana ”Kremanska”, a ne pročanstva Tarabića jer nije poznato šta su tačno predvideli Miloš i Mitar Tarabić a šta ostali vidoviti stanovnici.

Seriju vizija započeo je Miloš Tarabić koji je sa dvanaest godina prvi put mogao da predvidi buduće događaje. Rođen je 1809. godine. Predvideo je, između ostalog, i svoju smrt rekavši da će umreti sa četrdeset pet godina. Vreme je provodio uglavnom čuvajući stoku u planini, i tada mu je bilo najlepše. Nije se ženio nikada. Svojoj sestri Bosi je rekao da će se bogato udati ali da će joj sva deca pomreti. Tako je i bilo. Bosa je na kraju umrla od tuge a njena bogata kuća je zarasla u korov.

Pošto je često predviđao propast Obrenovića, tadašnji serdar, Jovan Micić je naredio da se Miloš uhapsi. Jovanu je tada predvideo da će umreti od gladi, što je serdaru bilo smešno, s obzirom da je bio bogat čovek. Nekoliko godina kasnije kada se zaljuljala vlast Obrenovićima, Jovan je krenuo ka prestonici da pruži podršku knezu. Na putu je zarobljen i u tamnici je preminuo od gladi.

kremansko proročanstvoMiloš je još predvideo oslobođenje od Turaka, Prvi svetski rat, bolesti koje su tada harale i od kojih je mnogo ljudi preminulo, ujedinjenje južnih Slovena kao i mnoge događaje koji su se desili tokom vladavine Obrenovića. O događajima koje je predviđao, govorio je u prošlom vremenu. Iako je bio zdrav, Miloš se na svoj četrdeset peti rođendan oprostio od svojih i preminuo iz čista mira, baš kao što je predvideo.

Mitar Tarabić, je nasledio vidovitost od svog strica Miloša, ali ih takođe nije imao od rođenja. Mitar je rođen 1829, vremenom se oženio i legenda kaže da je jedne noći ustao i video svog, tada već, preminulog strica. Od tada i sam Mitar ima vizije. Dok je bio u Užicu na pijaci, počeo je da viče na sav glas kako je knjaz mrtav. Uhapšen je, i nekoliko sati kasnije u grad je stigla vest da je Mihailo Obrenović ubijen na Košutnjaku.

Kneza Mihaila nasledio je Milan Obrenović koji je, čuvši za proroka koji je video smrt njegovog oca, rešio da poseti i upozna Mitra. Ali mu je poturio drugog čoveka, da se predstavi kao knez. Mitar je, mirno prišao pravom knezu i poklonio mu se. Milan mu je uzvratio sa dubokim poštovanjem i od Tarabića saznao da će se oženiti lepom devojkom koja će mu roditi sina, ali da će ga ostaviti, da će osloboditi Niš, predvideo dolazak telefona u Srbiju, i da će umreti u tuđini.

Kao i njegov stric, i Mitar se jednog dana pozdravio sa svojima i iz čista mira preminuo, iako je bio potpuno zdrav.

Pored ovih zanimljivih priča, za Tarabiće se govori da su prorekli i Drugi svetski rat, dolazak Tita, Nastanak UN, osnivanje samita nesvrstanih, pojavu televizije, svemirska istraživanja. Za budućnost kažu da će biti još jedan svetski rat, ali da Srbija neće učestvovati u njemu već će se voditi iznad njenih glava, kao i to da će pobediti ona vojska koja bude vojevala na moru i kopnu, a ne ona koja bude napadala iz vazduha. Posle tog rata više ratova biti neće. Takođe predviđaju dolazak izvesnog Mihaila, koji će ujediniti sve ljude u jedan jezik i veru i tada će se jako lepo živeti.

Tarabići često kritikuju buduće naraštaje jer zaboravljaju Boga a pedvideli su i velika zagađenja reka, kažu da će zbog otrovane hrane pomreti dosta ljudi a da će se ”spasiti samo onaj ko bude postio”, kao i to da će se ljudi masovno vratiti na selo da se nadišu i napiju vode. Pored Tarabića, poznati su i sledeći vidoviti stanovnici sela Kremna: Jovo Kpra, Stevan i Stanije Mulić, Stevo Nešović, i dr. Kremansko proročanstvo se često zloupotrebljavalo u političke svrhe.


zi.










Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 20 Maj - 20:39

Odlazak poslednjeg Tarabića

Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Untitled-1_620x0

Jovan Tarabić, poslednji potomak čuvenih proroka Miloša i Mitra Tarabića, tvoraca Kremanskog proročanstva, preminuo je u svom rodnom selu Kremna, u 92. godini života

KREMNA - Ugasila se loza čuvenih srpskih proroka na obroncima Tare. Jovan Tarabić, poslednji potomak tvoraca „Kremanskog proročanstva“, Miloša i Mitra Tarabića, preminuo je u 92. godini u Kremnima. Nekoliko godina pre smrti, on je obelodanio da se originalni spis njegovih predaka, a za koji se mislilo da je nepovratno izgubljen, nalazi u flaši koja je uzidana u jednu staru kuću u centru Užica.

Potomci Tarabića u Kremnima nikada nisu želeli da ih smatraju novim prorocima. To ih nije moglo sačuvati od brojnih pitanja radoznalaca iz celog sveta, najviše je bilo onih o vidovnjacima Milošu i Mitru, usudu države i naroda... Starac Jovan, poslednji Tarabić, strpljivo je tumačio proročanstvo običnim ljudima, ali i važnim gostima...

Vojislav Koštunica je septembra 2000. posetio Kremna, kao tadašnji predsednički kandidat. Čim je ugledao gosta, Jovo je pozdravio: „Dobro nam došao, budući predsedniče“...

- To se ostvarilo, a Koštunica je ponovo dolazio da poseti Tarabiće, kao predsednik, bio je kod mene gost u kući. Pitao je kako ja vidim stanje u državi? Ja mu rekoh, nesloga nas ruši - da smo bolji, bilo bi nam bolje - govorio je svojevremeno najstariji Tarabić.

„Srba će ostati koliko za pod jednu šljivu“, ova izreka dugo je pripisivana Tarabićima. Upravo je poslednji među njima, Jovan, do kraja tvrdio da su bezbroj puta ponovljenu izreku smislili neprijatelji Srba. „To moji preci“, govorio je, „nikada nisu ni izgovorili, ni zapisali“. Kada je govorio o KiM, obično bi rekao da sada žanjemo posejano u Titovo doba.

- Nismo mi Srbi što smo nekad bili. Pogazili smo svoju veru i običaje. Bogata smo zemlja, ali su političari sve prodali strancima. Kada počne novi svetski rat, Srbija u njemu neće učestvovati... - govorio je prethodnih godina Jovan Tarabić u pero užičkih dopisnika i novinara. - Piše u proročanstvu da će kad taj rat počne, sa istoka doći čovek na belom konju, to je budući ruski car, on će osloboditi sve pravoslavne zemlje.

Proroci ili tek mudraci, Tarabići su po jednom ostali zapamćeni: od pamtiveka, u njima su se sabirali nemi glasovi i nemoćni uzvici srpskog seljaka. Oni su činili da progovori narodna mudrost, pomešana sa nadom u bolje sutra.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610Uto 20 Maj - 20:40

POREKLO TARABIĆA

Tarabići su se doselili iz Hercegovine na Taru, u selo Kremna. Prema porodičnom usmenom predanju, Spasoje Tarabić sa svoja četiri sina, Milošem, Savom, Lazarem i Milanom, terajući stoku na prodaju u Bosnu, a prelazeći preko obronaka Tare, ugledao je u jednoj dolini zmiju sa dukatom u ustima. Na tom mestu su zatim počeli da kopaju, da bi na kraju iskopali ćup pun dukata i podelili ga među sobom. Prema prethodnom dogovoru, trojica braće su navodno uložili novac u gradnju kuće na tom mestu, dok četvrti od njih, Miloš, nije hteo da učestvuje u tome, ali je ostao da živi u zajednici sa braćom. Prema jednom drugom predanju, on je svoje dukate zakopao u temelje njihove nove kuće. Na mestu gde su Tarabići našli zlato i sazidali kuću, nastao je zaselak porodice Tarabić, koji se nalazi na južnim obroncima Tare, iako je deo sela Kremana, koje se nalazi na severnim obroncima Zlatibora.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Empty
PočaljiNaslov: Re: Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga    Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga  Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Proročanstva - Nostradamus, Maje, Tarabići , Baba Vanga
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Nostradamus
» Iščezle civilizacije- Maje
» Arhitektura u delima slikara
» Indijanska proročanstva
» Biblijska proročanstva
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Astronomija :: Misterije-