Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Rakel Velč

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Pon 14 Nov - 9:13

Ona je zamenila Merilin Monro

Rakel Velč Welch2

I ona se slikala za "Playboj" kao jedna od najpoželjnijih žena sveta. "Empire" magazin svrstao ju je među 100 naj-seksi zvezdi u istoriji filma. Osvrćući se na svoj seksi status u Holivudu, Rakel je znala da kaže: "Biti seks-simbol izgleda kao da ste osuđeni na doživotnu robiju",utešno dodajući: "No ako ste atraktivnog izgleda, onda uopšte ne morate da glumite".

Rakel Velč Welch3

Nakon smrti Merlin Monro naišao je period u kome nije postojao veliki internacionalni seks-simbol. A onda se 1966. niotkuda pojavila Rakel Velč, izranjajući iz mora u svom iscepanom, divljem, praistorijskom bikiniju u filmu "One Million Years B.C.". Ovim je Rakel nepovratno bila zarobila srca i libida modernih muškarca. "Pin-up" poster na kome se nalazila ova nova seksi-diva bio je najprodavaniji u to vreme.

Kestenjasta gospođa Velč je bez ikakvog napora preuzela titulu Merilin Monro i zauvek izbrisala mišljenje da seksi-boginje mogu da se pojave samo u obliku niskih i zaobljenih plavuša. I ona se slikala za "Playboj" kao jedna od najpoželjnijih žena sveta. "Empire" magazin svrstao ju je među 100 naj-seksi zvezdi u istoriji filma. Osvrćući se na svoj seksi status u Holivudu, Rakel je znala da kaže: "Biti seks-simbol izgleda kao da ste osuđeni na doživotnu robiju", utešno dodajući: "Ako ste atraktivnog izgleda, ne morate uopšte da glumite".

Rakel Velč je rođena 5. septembra 1940. godine u Čikagu. Bila je najstarija od troje dece Armanda Karlosa Tejada Urkuiza, poreklom iz Bolivije i njegove supruge irskog porekla Žozefine Sarah Hejl. Kada je Rakel imala svega dve godine, njen otac, koji je radio kao inženjer avijacije, dobija premeštaj i porodica se seli u San Diego. Rakel je izrasla u pravu lepoticu, za šta je dobijala potvrdu osvajajući veći broj titula na takmičenjima lepote: "Mis fotogeničnosti", "Mis okruga", "Mis najlepša od najlepših", "Mis La Jolla", "Mis San Diego". Sa velikim interesovanjem za pozorišnu umetnost, studirala je državni koledž u San Diegu 1958. godine. Već naredne, 1959. udaje se za svoga prvog muža, ljubav iz srednje škole, po imenu Džejms Velč. Sa njim je dobila dvoje dece, Damona, rođenog 1960. i Tejnu, rođenu 1961. godine.

Rakel Velč Welch4

Paralelno sa koledžom, Rakel počinje da radi na televiziji u San Diegu kao devojka koja vodi vremensku prognozu. Ubrzo napušta koledž zbog novonastalih poslovnih prilika. Raspad njenog braka usledio je 1961 godine. Ona se spakovala sa svoje dvoje dece i preselila u Dalas, gde je povremeno radila kao model, a da bi imala stalni izvor prihoda zaposlila se kao konobarica. Kada je malo stala na noge, vratila se u Kaliforniju, preselila u Los Anđeles i počela da se pojavljuje u filmovima i TV serijama, u početku više kao neka živahna, seksi dekoracija u šou programima, kao što su "Bewitched", "McHale's Navy" i "The Virginian", ili s manjim ulogama u filmovima kao što su
"Roustabout" u kome glumi Elvis Prisli iz 1964. godine i "Do Not Disturb" iz 1965. godine sa Doris Dej u glavnoj ulozi.

U vreme kada su "žurke na plaži" bile izuzetno aktuelne, nije iznenađujuće što je njena prva glavna uloga bila upravo u filmu "A Swingin' Summer" iz 1965. godine. Iako su u prvi plan isplivali muzički gosti "The Righteous Brothers" i "Gary Lewis & The Playboys", u ovom filmu producenti "20th Century Fox-a" su primetili ovu mladu glumicu i potpisali sa njom ugovor. Njen prvi film pod ugovorom bio je rimejk filma "One Milion B.C." iz 1940 godine sa Kerol Lendiz u glavnoj ulozi. Sve posle toga, bila je istorija.

Rakel je postala hit u celom svetu u tih prvih nekoliko godina slave. U Engleskoj je 1967. dobila dve uloge. Bila je veoma upečatljiva kao smrtni greh "požuda", pojavljujući se zajedno sa komičarskim parom Peter Cook i Dudley Moore u "Bedayled", i igrajući tajnog seksi agenta u filmu "Fathom". Iste godine se pojavila i u italijanskom filmu sa tada već poznatim i izuzetno poželjnim Marčeloma Mastrojanijem. U Americi je 1969. godine podigla veliku prašinu zbog sekskualnih scena sa crnim atletičarem Jim Brownom, u špageti-vesternu "100 Rifles", a 1970. godine se pojavljuje u potpuno nerazumljivom filmu "Myra Breckinridge" u ulozi osobe koja je promenila pol. Ovaj film je bio ismejan i od publike i od kritike, što je napravilo veliki ožiljak na karijeri Rakel Velč i osujetio njen pokušaj da je konačno počnu posmatrati kao ozbiljnu
glumicu.


Rakel Velč Raquel-Welch

Izvor:Paunpress










Rakel Velč 4285547593


Rakel Velč 2lwq2yh


Rakel Velč 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 30 Apr - 17:45

I danas joj mnogi zavide: Kako nas je osvajala Rakel


Rakel Velč je pre nekoliko nedelja napunila 74 godine. I danas pleni izgledom,a činila je to i pre pet decenija. Dosta vremena je prošlo od njenog filma "Bandolero", ali se ova glumica i dalje nalazi na listi najvećih lepotica u istoriji filma.

Rakel Velč 71660_p-profimedia0166791957_630x0

Lepota

Prelepa Rakel Velč

Glumica je ovako izgledala u kupaćem kostimu, fotografija je nastala kada je Rakel imala samo 22 godine.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Rakel Velč 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 30 Apr - 17:45

Rakel Velč 71662_p-profimedia0167005620_630x0

U filmu "Shoot Loud, Louder I don't understand" (1968) pokazala je sve svoje atribute.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Rakel Velč 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 30 Apr - 17:46

Rakel Velč 71663_p-profimedia0060868602_630x0

Besprekorno telo i blistav osmeh oduvek su njen zaštitni znak.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Rakel Velč 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 30 Apr - 17:46

Rakel Velč 71659_p-profimedia0060690509_630x0

Nezaboravna fotografija Rakel Velč u kupaćem kostimu, dezena američke zastave , danas je mnogima inspiracija.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Rakel Velč 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 30 Apr - 17:48

Rakel Velč 71658_p-profimedia0127529458_630x0

Kao zanosna dvadesetsedmogodišnjakinja Rakel je bila zvezda mnogih kampanja, dve godine posle ove footgrafije snimila je film "Čudotvorac", a sa ulaskom u tridesete samo je nastavila sa profesionalnim uspesima, 1973. i 1974. snimila je filmove "Tri musketara" i "Četiri musketara".











Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Rakel Velč 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 18 Maj - 3:42

Rakel Velč Raquel_welch5










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 18 Maj - 3:42

Rakel Velč Rakel










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 18 Maj - 3:47

Životna priča - Rakel Velč: Robinja izgleda i karijere

Biti u koži Rakel Velč, glumice koja je skoro pet decenija proglašavana ultimativnim seks simbolom, sigurno su poželele mnoge žene. Sedamdesetdvogodišnjakinja koju vodeći svetski magazini i danas proglašavaju najlepšom ženom na planeti u autobiografiji Beyond the Cleavage, odlučila je da sa drugim damama podeli tajnu svog mladolikog izgleda, kao i strahove vezane za starenje i menopauzu te da progovori o odnosu prema deci, muškarcima, slavi, roditeljima... Njeno pravo ime je Džo Rakel Tehada, a rođena je 5. septembar 1940. u Čikaga u tradicionalnoj porodici bolivijskog porekla.


Rakel Velč Foto_Guliver__2__943030103



- Moj otac je bio dominantan, a majka pokorna žena. Često sam se poistovećivala sa majkom koja je, kad bolje razmislim, bila žrtva. Ona je bila oslonac porodice, a otac, uz sav svoj temperament, slabić. Nisam dopuštala da se i meni dogodi isto. To je uticalo na moju posebnost. Želela sam da budem poštovana i nezavisna - često je govorila o sebi.


Rakel Velč Foto_Guliver__5__104429503



Kada je imala dve godine, preselila se sa porodicom u San Diego u Kaliforniji gde je vrlo mlada počela da uči ples. Kao tinejdžerka učestvovala je u izborima za mis, a povremeno se pojavljivala i na televiziji. Sa devetnaest godina prvi put se udala za svoju srednjoškolsku ljubav Džejmsa Vestlija, a iste 1959. godine dobila je naslovnu ulogu u predstavi The Ramona Outdoor Play. Donela je odluku da mora da uspe po svaku cenu i od toga nije želela da odstupi. Nakon kraćeg boravka u Teksasu, gde je bila angažovana kao fotomodel, vratila se u Holivud kako bi se okušala i na velikom platnu. Slavu joj je donela glavna uloga u filmu Milion godina posle Hrista koji je snimila 1966. Pojavila se u oskudnom krznenom bikiniju, a najavni plakat za ovo ostvarenje postao je deo američke ikonografije. Međutim, kritičarima nije bila zanimljiva njena gluma već obline. Ni Hju Hefner nije odoleo lepotici za koju je izjavio da ima magičnu pojavu zbog čega joj je ponudio naslovnu stranu Playboya. Nakon što se oskudno odevena slikala za njegov kalendar, devojku iz Čikaga počeli su da upoređuju sa Merilin Monro.


Rakel Velč Foto_Guliver__6__774452994


- Kada sam se pojavila na posteru, bila sam majka dvoje male dece i zapravo sam se osećala kao stvar koju treba videti, a ne čuti. Danas, pošto sam zašla u osmu deceniju, mislim da imam šta da kažem i podelim ta iskustva sa drugim ženama. Amerika je oduvek imala seks simbole, ali kad postanete stereotipna glumica, teško je imati ispunjenu karijeru. Ponosna sam što sam to izdržala.

Rakel Velč Foto_Profimedia_188179524

Dok su muškarci širom sveta uzdisali za novom divom, ona je bila udata za Vestlija sa kojim je dobila ćerku Tahni i sina Dejmona. Nakon šest godina braka, koji je zbog karijere dugo skrivala od javnosti, supružnici su se razveli. Godinu dana kasnije, najpoželjnija žena Holivuda svoje srce je poklonila Patriku Kertisu, koji joj je četiri godine bio menadžer. Usledilo je pet godina bračne sreće, ali je Kertisova preterana ljubomora dovela do razvoda.




Rakel Velč Foto_Guliver__3__447058776


- U svojoj knjizi opisala sam kako je teško biti samohrana majka i zaposlena žena. Kada sam intezivno snimala, dosta sam putovala i vodila decu sa sobom, ali nisam mogla stalno da budem sa njima već su, dok sam ja bila na setu, provodili vreme sa različitim ljudima. Sve dobre karakterne osobine koje su Tahni i Dejmon razvili, samo su njihova zasluga.
Mada su kritičari dugo osporavali njeno glumačko umeće, iznenađenje je usledilo kada je 1975. primila prestižni Zlatni globus za ulogu u Tri musketara. Osim nagrade, slavnu glumicu nisu zaobišle ni glasine kako je bila u ljubavnim vezama sa Frenkom Sinatrom, Dinom Martinom i Elvisom Prislijem.


Rakel Velč Foto_Guliver__4__557974565


..................










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 18 Maj - 3:52

- Svi su oni bili zanimljivi na svoj način, ali je Prisli, sa kojim sam glumila u filmu Roustabout, imao neverovatnu energiju. Iako mi se udvarao, odbila sam ga jer nisam želela da budem još jedan njegov trofej - otkrila je glumica. Početkom sedamdesetih na snimanju u Budimpešti šarmirao ju je Ričard Barton za koga je govorila da je bio harizmatičan, romantičan i da je zaista imao ono nešto. Ipak, nisu sve kolege uvek imale reči hvale za ambicioznu Amerikanku. 
- Rakel Velč je najnepristojnija i najneprofesionalnija glumica sa kojom sam, nažalost, radio. Da sam mogao, najradije bih je udario po stražnjici i lansirao u neku zabit - pričao je glumac Džejms Mejson sa kojim je 1973. snimala film The Last of Sheila.

Rakel Velč Foto_Guliver_833075158

U želji da je i drugi doživljavaju kao umetnicu, sa mnogo uspeha igrala je na pozorišnim daskama sa Lorin Bekol u mjuziklu Žena godine. Nakon što je prekinula vezu sa producentom Robertom Evansom odlučila je da se po treći put okuša u bračnom životu sa sedam godina mlađim francuskim rediteljem Andreom Vajnfeldom. Iako joj je to bila najduža veza, razveli su se početkom 1990. nakon deset godina zajedničkog života. Tada je još jednom unovčila svoju lepotu i snimila fitnes vežbe. U tom periodu imala je i manje pevačke izlete. Naime, snimila je pesmu This Girl’s Back In Town. Njena karijera bila je na vrhuncu, a dobila je ulogu u veoma popularnoj seriji Američka porodica. Da je ni u šestoj deceniji energija nije napustila pokazala je snimajući filmove poput Tortilla SoupPlavuša sa Harvarda, lansirala je kozmetičku liniju, a 1999. uplovila je i u četvrti brak sa vlasnikom restorana Ričardom Palmerom.
- Još sam veoma zaljubljena, uverena sam da smo stvoreni jedno za drugo - rekla je Rakel u vreme bračne sreće koja je potrajala četiri godine. Par se razveo uz objašnjenje da nije reč o trećoj osobi, ali u krugovima bliskim paru spekulisalo se da je Palmeru dosadila Rakelina opsednutost mladošću, a ona je suprugu zamerila preterano moderan način života. Iako, holivudska ikona nije imala previše sreće u ljubavi, ponosno ističe kako je imala bogat i ispunjen život.
- Želim da živim slobodno kao stvarna osoba, a ne zvezda. Moja borba i vera jako su mi važne i zbog toga sam srećna - objasnila je.
 
Moni Marković

glossy.espreso.rs










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Doktor Zo

Master
Master

avatar

Muški
Poruka : 79243

Učlanjen : 03.06.2011


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Uto 19 Okt - 18:49

Rakel Velč 17423
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 16 Feb - 20:34

Preminula glumica Rakel Velč


Rakel Velč Rakela-Velc-e1676492257863-1000x560

Ceo tekst
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 16 Feb - 20:36

Rakel Velč 20230215205540_759004
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610Čet 16 Feb - 20:36

Rakel Velč 564227_rakel-velc_f
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Rakel Velč Empty
PočaljiNaslov: Re: Rakel Velč   Rakel Velč Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Rakel Velč
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Film :: Biografije Glumaca i Glumica-