Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da li plačete zbog muškarca?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Da li plačete zbog muškarca? Empty
PočaljiNaslov: Da li plačete zbog muškarca?   Da li plačete zbog muškarca? Sat610Čet 3 Nov - 14:34

Da li plačete kada vas povrede ili hrabro podnosite? [You must be registered and logged in to see this image.]
Koliko je potrebno da vas povredi muškarac da biste zaplakali zbog
njega? [You must be registered and logged in to see this image.]
Da li vas povredjuju sitnice ili "puknete" tek na krupnim
stvarima? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da li plačete zbog muškarca? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li plačete zbog muškarca?   Da li plačete zbog muškarca? Sat610Čet 24 Nov - 7:43

Umem da se rasplačem zbog sitnice ali samo ponekad, povredi me ružna reč ili grubo ophodjenje, kad su krupne stvari u pitanju više puta sam ostala zabezeknuta ili iznenadjena nego što sam se rasplakala. Hrabra sam i podnosim dosta ali ima momenata kada se jednostavno rasplinem u hiljadu komada, a to je obično kada mi se nakupi dosta toga.

Uglavnom pustim neku suzu kad me niko ne gleda, plakanje pred nekim ne dolazi u obzir, ne volim da pravim spektakle te vrste a moja tuga, povredjenost i suze su samo moja stvar.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da li plačete zbog muškarca? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li plačete zbog muškarca?   Da li plačete zbog muškarca? Sat610Sub 3 Dec - 10:21

Suze su lekovite

[You must be registered and logged in to see this image.]

Postoji ona izreka: "Ko ne plače, živi kraće", i čini se da je statistika podržava - naime, klasičan primer ne-plakanja svakako su muškarci (naročito kad ih od malih nogu uče da muško ne sme da plače), a po statistikama, oni žive kraće nego žene. Naravno, reći kako muškarci u proseku žive kraće od žena samo zato što retko plaču bilo bi neozbiljno, plus i netačno - mnogo je faktora koji utiču na dužinu života. Ipak, istraživanja pokazuju kako plakanje jeste zdravo za organizam (ono pravo plakanje, ne isforsirano - i ne, ne računa se kada vam krenu suze zato što ljuštite crni luk).

Ukoliko ste nekad plakale, a sigurno jeste, poznat vam je osećaj olakšanja kad se "dobro isplačete". Pre toga ste osećale teret, a nakon plakanja ste smirene i osećate se lakše; nekada ste čak, posle plakanja, vrlo brzo ponovo nasmejane. Ovo su osećaji koji su poznati svakoj ženi, ali da li znate šta se zapravo dešava u vašem telu kad plačete i zašto vam plakanje može izazvati osećaj kao da se oslobađate otrova?

Usled emocionalnih opterećenja, u našem organizmu nagomilavaju se štetne materije (uglavnom hormoni koji vam pogoršavaju raspoloženje). Suzama se te štetne materije izlučuju iz organizma, tako da, ukoliko se suzdržavate od plakanja, time bukvalno trujete svoje telo - i emotivno i fiziološki. Ispitivanja su pokazala da zadržavanje suza u dužem periodu može dovesti do pojave čira na želucu, povišenog krvnog pritiska, srčanih, bubrežnih i drugih oboljenja (naravno, ako postoje i drugi uslovi za nastanak ovih oboljenja). Kada se dobro isplačete, smanjuje se količina "negativnih hormona" u telu i ponovo se uspostavlja ravnoteža.

Zato, slobodno plačite! Ukoliko vam je neprijatno da to činite pred drugima, nađite negde malo privatnosti - ali svakako se, kad god osetite potrebu za tim, dobro isplačite. Ne bi bila loša ideja ni da svoju mušku decu, isto kao i žensku, naučite da je plakanje sasvim u redu i da muško nije ništa manje muško zato što plače kad ga nešto (fizički ili emotivno) boli.

Izvor:Zdravlje










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Da li plačete zbog muškarca? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li plačete zbog muškarca?   Da li plačete zbog muškarca? Sat610Sub 3 Dec - 11:12

Iskreno, plačem, ne zbog njega, nego ne mogu da
podnesem da sam to sebi dozvolila. Nije to samosažaljenje,
nego više protest što sam bila neobazriva vezajući se za
nekog ko ne prepoznaje mene kao ličnost, već samo kao ženku.
A to me vredja.
Nazad na vrh Ići dole
nemo

Član
Član

avatar

Muški
Poruka : 460

Učlanjen : 28.11.2011


Da li plačete zbog muškarca? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li plačete zbog muškarca?   Da li plačete zbog muškarca? Sat610Sub 3 Dec - 11:53

neke zene placu zbog besa (jer im nije pri ruci da ga zadave), ili zato sto su napravile odredjenu glupost.happy
ali suze mogu da budu i odlicno oruzje u pregovorima, ili ubedjivanju partnera
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li plačete zbog muškarca? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li plačete zbog muškarca?   Da li plačete zbog muškarca? Sat610Sub 19 Maj - 23:44

Da plačem ali ne pred njim, to sebi ne mogu da dozvolim da mi suze poteku a uvrijedio me toliko recimo,
budem ja plakala u svom malom skrovištu,nisu problem suze nego što me je na neki način povrijedio to više boli od svega.
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Da li plačete zbog muškarca? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li plačete zbog muškarca?   Da li plačete zbog muškarca? Sat610Sre 3 Okt - 14:04

Ne placem,tako sam naucena,da iskontrolisem emocije,moje lice ume da bude neprozirna,stegnuta maska,Ako se desi,desava se apsolutno kada sam sama,kada se setim necega i onda je to bezglasno plakanje..
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Da li plačete zbog muškarca? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li plačete zbog muškarca?   Da li plačete zbog muškarca? Sat610Sub 28 Mar - 12:32

Ne postoji žensko oko koje nije suzu kanulo zbog muškarca.   Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da li plačete zbog muškarca? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li plačete zbog muškarca?   Da li plačete zbog muškarca? Sat610Uto 30 Jun - 23:33

Jok, više ne. happy

Suze presušile. confused happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li plačete zbog muškarca? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li plačete zbog muškarca?   Da li plačete zbog muškarca? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li plačete zbog muškarca?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Koliko vas partner menja?
» Muškarci varaju zbog sexa a žene zbog ljubavi
» Recept za žensku sreću
» Dva i po muškarca (Two and a Half Men)
» Ljubavni saveti
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak :: Ženski kutak-