Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Otac Tadej

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Otac Tadej - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otac Tadej   Otac Tadej - Page 5 Sat610Sre 7 Avg - 16:06

Svako dobro i svako zlo potiče od misli, jer smo mi misleni aparat. Utičemo čak i na biljni svet, budući da i biljni svet ima nervni sistem. Svi očekuju mir, utehu, ljubav.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Otac Tadej - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otac Tadej   Otac Tadej - Page 5 Sat610Sre 7 Avg - 16:06

Pokajanje je izmena života. Potrebno je da čovek ode do sveštenika ili svog bližnjeg i da mu kaže šta mu remeti mir. Čim naši bližnji saučestvuju u našem stradanju, mi dobijamo utehu i snagu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Otac Tadej - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otac Tadej   Otac Tadej - Page 5 Sat610Sre 7 Avg - 16:06

Naše misli utiču ne samo na nas, nego na sve ono što nas okružuje. Moramo da upućujemo dobre misli. Gospod zapoveda da volimo svoje neprijatelje, ne zbog njih, nego zbog nas samih. Treba oprostiti sve od srca. Kada se oprosti sve od srca, sve je oprošteno. Mi smo (tada) saučesnici mira, tada mir čini radost i utehu svima oko nas. Svi osećaju naše misli mirne, tihe.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Otac Tadej - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otac Tadej   Otac Tadej - Page 5 Sat610Sre 7 Avg - 16:07

Moramo od srca sve oprostiti. Unutrašnji mir ne može da se sačuva dokle god naša savest nešto izobličava. Moramo umiriti savest. Treba svima oprostiti od srca. Bez toga nema unutrašnjeg mira.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Otac Tadej - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otac Tadej   Otac Tadej - Page 5 Sat610Sre 7 Avg - 16:07

Nema nam mira ako misleno ratujemo sa roditeljima. Duhovi zlobe gledaju da se mi po svaku cenu ogrešimo o roditelje. Tada oni stiču vlast nad nama, a mi mislimo da je neko drugi kriv. Mnogi to uvide, pa poprave misli. Ja uvek to kažem – neki prihvataju, a neki su suviše gordi. Što dajemo, to nam se vraća.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Otac Tadej - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otac Tadej   Otac Tadej - Page 5 Sat610Sre 7 Avg - 16:07

Treba da smo mirni. Bolje je trpeti uvredu, nego naneti uvredu. Ako pretrpimo uvredu, Gospod će nam dati snagu i mir. Ako ne pretrpimo uvredu, savest nam neće dati mira. Savest je Božanski sud.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Otac Tadej - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otac Tadej   Otac Tadej - Page 5 Sat610Sre 7 Avg - 16:08

’’Nemojte pridavati tolki značaj spoljnjim događajima. Budite više unutra, u srcu, sa Gospodom, a njih pustite. Vi samo budite ljubazni, i tihi, i blagi prema svima, ne obraćajući pažnju na ostalo.’’
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Otac Tadej - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otac Tadej   Otac Tadej - Page 5 Sat610Sre 7 Avg - 16:09

’’Nemojte pridavati tolki značaj spoljnjim događajima. Budite više unutra, u srcu, sa Gospodom, a njih pustite. Vi samo budite ljubazni, i tihi, i blagi prema svima, ne obraćajući pažnju na ostalo.’’
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Otac Tadej - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otac Tadej   Otac Tadej - Page 5 Sat610Pet 23 Avg - 12:43

Из човека који носи у себи Царство Божије зраче свете мисли, Божије мисли. Царство Божије ствара у нама атмосферу Царства Небеског, насупрот атмосфери срца које у себи носи пакао. Улога хришћана у свету је да прочишћују атмосферу на земљи и шире атмосферу Царства Божијег. Свет треба освајати чувањем атмосфере Неба у себи, јер ако изгубимо Царство Божије у себи, ми нећемо спасти ни себе ни друге.
( Otac Tadej)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Otac Tadej - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otac Tadej   Otac Tadej - Page 5 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Otac Tadej
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kakav otac takav sin
» Otac monstrum: Sinčić (2) mu umro od gladi dok je igrao igrice
» Otac koji je ubio bolesnu kćerku Sanju, u bekstvu
» Otac stoljeća: Završio triatlon s bolesnom kćeri na rukama
» Otac jednog đaka brutalno pretukao majku drugog
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-