Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Moji kućni ljubimci ( my pets )

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Da li imate kućnog ljubimca?   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Ned 24 Jul - 19:14

Da li imate kućnog ljubimca i kojeg ako ga imate?
Ja imam malu sivu mačkicu staru šest meseci nije čiste rase već je mešanka ali je preslatka. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
My Name Is Nobody

Elita
Elita

My Name Is Nobody

Muški
Poruka : 4095

Učlanjen : 31.03.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Ned 24 Jul - 19:16

imam 14 hrcaka [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Ned 24 Jul - 19:22

Ja sam imala mačku ali sad nemam više [You must be registered and logged in to see this image.]

Želela bih da imam jedno malo mače happy [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Čet 28 Jul - 17:13

Nisam baš zaljubljena u zmije al ima par da su mi simpa [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Čet 28 Jul - 17:16

[You must be registered and logged in to see this image.]
A možda su ovo i otrovnice pa ne spadaju u kućne ljubimce [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
nutsonlizards

Član
Član

nutsonlizards

Muški
Poruka : 7

Lokacija : London

Učlanjen : 27.07.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Čet 28 Jul - 23:18

Not at all some people keep Venomous snakes as pet's some of the nicest looking snakes are Venomous, my Nile monitor has a nasty bite lol I nearly lost a finger due to infection he about 4 foot so far will get 6 foot my Burmese python can be nasty if you get in his way at feeding times Lol by the way very nice picture's



Nimalo, neki ljudi drže zmije otrovnice kao ljubimce, neke od najljepših su zmije otrovnice, moj Nil monitor ima gadan ugriz, gotovo sam izgubio prst zbog infekcije. Bio je oko 4 fita dugačak, sada je 6 fita. Moj burmanski piton može biti gadan ako mu se nadjete u blizini dok jede.

Btw, jako lijepe slike..
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Čet 28 Jul - 23:54

Našla sam nešto o Burmanskom pitonu pa ako vas zanima evo ponešto i o njima [You must be registered and logged in to see this image.]
Ovo je napisala jedna zanimljiva osoba koja Burmanskog pitona ima kao kućnog ljubimca Laughing

Burmanski piton prosječno naraste od 3.5m-4.5 m, s tim da su ženke puno veće u odrasloj dobi od mužjaka i mogu doseći preko 6 m i preko 100 kg. U Americi su vrlo popularni. No puno njih loše završi. Ova vrsta naprosto nije za svakoga, neki ljudi na kraju ne mogu ispuniti uvjete koje ti ljubimci zahtjevaju, neki se i razočaraju u ono što zapravo taj ljubimac jest jer im možda i ne odgovara u potpunosti i što onda-to najčešće loše završava po ljubimca. Lako je kad je zmija mala, a što kad za koju godinu poraste u ogromnog diva?


Kad je zmija mala lako za terarij, što kad poraste? Minimalni prostor za odraslog burmića 120cmx250cm, i visine najmanje 120 cm. To je minimum, a sve što je veće od ovog je naravno jako poželjno. Makar zmije općenito ne zahtjevaju jako puno prostora, naravno da svojim ljubimcima bilo koje vrste ne želimo osigurati minimum.

Mislim da bi se za njega kad odraste komotno mogao složit terarij veličine jedne sobe, il ijedna soba da se preuredi tako da mu može odgovarati po svemu što traži(što često ljudi i naprave). U terariju se moraju održavati određena temperatura po danu i po noći isto tako i vlaga. Terarij mora biti jako čvrst i siguran, pošto su vrlo spretni u brisanju van.

Prosječno žive 12-20 godina a nije rijetkost 25 i više. Kad je velika hrani se kunićima,to je uobičajeno,ali veći primjerci mogu pojesti i veći plijen tipa manje i mlade domaće životinje kao što je prasad i sl. Pilići su upitni zbog salmoneloze,čak i ako se nabavljaju sa farme.

Dok se još hrane glodavcima mogu ih pojesti i puno više od nekoliko. Hoćeš li moći nabaviti hranu za zmiju jer nije svugdje i uvijek dostupna, osim ako je sam uzgajaš što može biti velika investicija i briga? Osim toga može i dosta koštati. Inače se preporuča mrtvi plijen. Odrasli burmanac sere govno koje je veliko kao konjsko ili kravlje, pardon na izrazu, isto nije baš zgodno.



Narav im je mirna i staložena ali prilikom hranjenja neki primjerci mogu biti jako agresivni. Kad su mladi mogu biti plahi i gricnuti no ako se radi sa životinjom ona se vrlo brzo navikne na ruke i da ju se često dira. Mužjak i ženka ti imaju otprilike isto ponašanje.

To je također potencijalno opasna životinja, kad odraste, naravno. Vani se nije jednom desilo da su je vlasnika udavila njegova vlastita zmija (i to prvenstveno zbog greške, nepažnje ili neznanja vlasnika !!!!), a i druge nesreće su se događale, možeš pročitati u linku. Neiskustvo i neoprez prilikom hranjenja i rukovanja odraslim burmićem može(ne mora ali se može desiti, i dešava se, makar ne toliko često ali se dešava) jako ružno završiti, pa preporučaju da jedna osoba sama nikad ne hrani veliku zmiju koja je dulja od 2.5 m.

One spadaju, uz anakonde(nije mi poznato da li se one drže doma no pretpostavljam vrlo rijetko zbog svoje agresivne naravi),reticulated python(da li je naziv te zmije na hrv. mrežasti piton znate li?, čak upozoravaju da se ret. pitoni ne drže za ljubimce jer dođu i veće od burmića, često su prgave, nepovjerljive i nepredvidljive), i još neke druge zmije, u najveće zmije svijeta i uz svu ljubav i njegu prema takvom ljubimcu moramo imati ipak dozu opreza i strahopoštovanja. Za vlasnika koji nema puno iskustva s takvim vrstama životinja možda i nije baš najpogodniji ljubimac, nego se preporučuje zmija manjeg ili srednjeg rasta.

Pa sad vidi druže ima li nešto pametno što ti može poslužiti u gajenju i čuvanju Burmanskog pitona kao kućnog ljubimca [You must be registered and logged in to see this image.]
A i meni se dopada kako izgleda super je [You must be registered and logged in to see this image.]samo što dalje od mene s njima [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
nutsonlizards

Član
Član

nutsonlizards

Muški
Poruka : 7

Lokacija : London

Učlanjen : 27.07.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Pet 29 Jul - 0:00

Lol cool Read thanks for sharing Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nutsonlizards

Član
Član

nutsonlizards

Muški
Poruka : 7

Lokacija : London

Učlanjen : 27.07.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Pet 29 Jul - 0:08

here something I wrote for my Wikipedia's I wont try to translate far to long still got to finish it off so I hope you get to read it , its on my Nile monitor

Varanus niloticus

Nile Monitor range all over Africa mainly forest areas like Lake Manyara they also swim more than most monitor so their also found on river banks A fully grown Nile monitor can reach up to 6 feet in length with powerful jaws, they use their sharp claws for climbing/digging & defence they also have a very powerful tail which is also use as defence. Their claw and teeth are used to tear up their pray items, they also have a strong sense of smell which is used to hunt for pray items such as fish,snail,large insects,frogs.crocodiles eggs,snakes,birds & even small mammals.

Female Nile monitors in the wild use termites mound for nests The termites mounds keep a steady temperature & a high humidity the female Nile would claw her way into the mound , in some cases it may take the female Nile several days to complete the nest , by to time the female layed her eggs the termites would have repair their mound which make it ideal for retaining a steady temperatures and humidity for the development of the Nile monitors eggs.

Female Nile monitors in captivity dig a deep nesting chamber in moist earth she can lay large clutches more then 15 eggs are normally laid but clutches of 50 have been recorded in the wild the eggs may take the better part of a year to incubate , the hatchings emerging from their termite mound when the summer rains soften the exterior somewhat .

vivarium/Enclosure
As hatchings Nile monitors will be very nervous of there surroundings so its very important to provide plenty of hiding spaces within their enclosures , Hatchings should be started in a 4ft /2ft enclosure so they are not stressed out . Adult Nile monitor should be provided minimum of 8ft/4ft enclosure.

Humidity/temperature/lighting
It very important to reach the right humidity and temperature you should keep your enclosure on the hot side around 90/95 degrees F on the cool side should not go any lower than 70 degrees F with a basking of 120/130 degrees F. Enclosures should keep the humidity levels around 50/70 percent, you can active this by the substrate you use also with a large water bowl big enough for your Nile to soak in.

Its best to use UVB lighting for you Nile allow it written a lot that it not necessary but i would use a 10 percent UVB bulb or tube.

Substrate
You can use Eco earth/Orchid and Forest Bark or a mix of play sand and top soil which they will be able to barrow down into it .

Diet
Its not always possible to provide your Nile with it natural diet but as hatching they should be keep on a diet of crickets/roaches but you can also offer boil eggs as a treat (in the wild they would eat crocodiles eggs ) you can also offer rat pup as a treat, (be careful not to overfeed them which could lead to your Nile getting fatty liver disease) also you can give your Nile giant land snails.

As adult Niles you can provide them with large roaches,chicks,rats,mice,snails,eggs,beef,fish. always remember to dust with vitamin's (Calcium with vitamin D)


Nazad na vrh Ići dole
Nightrider

Član
Član

Nightrider

Muški
Poruka : 417

Učlanjen : 17.05.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Sub 20 Avg - 5:49

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
innuendo TT

Elita
Elita

avatar

Ženski
Poruka : 1897

Učlanjen : 21.04.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Ned 21 Avg - 19:49

Ne znam kojim se jezikom u ovoj temi priča ali da bi svi razumeli...
ovo je moja ker [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Sre 8 Feb - 10:16

Imao sam papagaja, ali je uginuo prije tri dana. :( Kupiću novog kad otopli.

Imam i dvije zlatne ribice.
Nazad na vrh Ići dole
ankianki

  

ankianki

Ženski
Poruka : 39985

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 21.07.2012

Raspoloženje : odlično


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Pon 13 Avg - 19:15

Dugo, dugo imam kućne ljubimce. Najprije su to bile papigice, bilo ih je nekoliko. Kako koja ugine dođe na njeno mesto nova. A onda jdnostavno više nisam nabavljala nove jer svaki rastanak bio je bolan.
Onda sam dobila na poklon psa. Malog Tibetanskog španijela. Bio je više od kućnog ljubimca, bio je član obitelji. I njegov životni vjek je završio a njegov odlazak još jako, jako boli.
Nabavila sam novog također Tibetanskog španijela. Nije zauzeo mesto prvoga ali je isto tako drag i volim ga isto kao i prvog.
Ne govori se uzalud da je pas pravi čovekov prijetelj jer kad si najtužniji, najusamljeniji on je pored tebe i nikad te neće izneveriti i napustiti.Jako volim svog Tibija!
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Pon 10 Sep - 21:18

slatki su happy ,pogotovo ovaj mali sarplaninac..
Nazad na vrh Ići dole
Ivkic

  

Ivkic

Muški
Poruka : 16424

Godina : 40

Lokacija : Negde u Srbiji

Učlanjen : 05.09.2012


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Pon 10 Sep - 23:20

aham hehehe happy










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34200

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Sub 13 Okt - 3:07

Imao sam psa Astora do skora ... dok ga nisu otrovali. Ranije su mi već sredili mačora Inferna koga sam imao dugi niz godina ... Sada više ne znam da li se isplati u sredini gde živim bilo šta više čuvati Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Pon 17 Dec - 16:33

Može bit Morgot da ti morsko prase paše [You must be registered and logged in to see this image.]

MORSKO PRASE

Popularan kućni ljubimac

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bez velikih prohteva i jednostavno za gajenje, morsko prase često drže kao kućnog ljubimca. Ova simpatična životinja ima čudno ime. Na engleskom je zovu guinea pig, a na našem jeziku morsko prase, mada uopšte nije reč o prasetu. Ustvari pripada familiji glodara (Caviidae), a zovu je i zamorče. Zajedno sa belim miševima, zamorčiće često koriste kao ogledne životinje u naučno- istraživačkim laboratorijama. Negde su čak i na jelovniku nacionalnih kuhinja, na primer, u Boliviji, Peruu i Ekvadoru.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ove ljupke životinje nisu zahtevne kao kućni ljubimci, što je dodatno povećalo njihovu popularnost. Mogu da narastu do 40 cm, i u proseku žive oko pet godina. Pri kupovini treba birati mlade primerke. Bolje je da rastu kod vas, jer će se tako lakše prilagoditi novoj sredini. Osim toga, treba birati zdrave mladunce, odnosno one koji imaju sjajnu dlaku po celom telu, bistre oči i čiste usne i nosne šupljine.

Kavez za zamorče, treba postaviti na suvo mesto, gde nema promaje. Najmanja površina za jednu životinju je 50x50 centimetara. Pritom važi pravilo što veći kavez, to bolje. Kavez može biti i žičani kao za ptice, samo prilagođen potrebama ovog ljubimca. Poželjno je da ima kućicu za skrivanje, a na podu nekoliko slojeva papira. Ne treba koristiti novinski papir, zbog olova.

Preko papira, kao podlogu, postavite piljevinu od drveta, koja je topla i upija tečnost, a treba je re-dovno menjati. Srećom piljevina nije prevelik izdatak. Zamorčići vole da se kriju, pa nije loše obezbediti im i tunele od plastičnih vodovodnih cevi Privremeno rešenje može biti i kartonska kutija, ali samo do trenutka dok se ne pokvasi. Inače danas možete kupiti specijalne kaveze za zamorčiće, sa svim pratećim elementima kao što su kućice, tobogani, tuneli i slično.

Zamorčići su vegetarijanci i možete im davati razne vrste voća i povrća, kao što su spanać, cvekla, celer, šargarepa, paprika, krastavac, sveza trava, jabuke, grožđe, breskve, jagode, trešnje, kruške itd... Ako nećete da postanu gojazni, ne treba preterivati, jer oni ne znaju koliko im je dosta. Postoji i specijalna suva hrana za zamorčiće, koja sadrži sve što im je potrebno. Ako se hrane svežim voćem i povrćem, ne moraju da piju vodu. Ali ako jedu suvu hranu, voda im je neophodna. Vodu im ponudite u nekoj stabilnoj i teškoj posudi da je ne bi prevrnuli. Za ovo je najbolje koristiti podloške za saksije od keramike.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Još jedna važna napomena. Ako želite da nabavite više jedinki, što i nije loše zbog društva, savetujemo da budu istog pola. Naime, glodari, pa i zamorčići razmnožavaju se geometrijskom progresijom, pa za kratko vreme možete imati veliki problem sa smeštajem potomstva. Glodari su poznati po tome što im zubi rastu celog života. Zbog toga vašem ljubimcu treba da obezbedite različite grančice i drvene predmete za grickanje, a ako ga puštate van kaveza, obratite pažnju na nameštaj.

Zooberza










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Sre 23 Jan - 1:14

Imam psa happy , macku happy i morsko prase, a slikeee su u mobilnom telefonu, moz se nekad smilujem na isti i rasteretim ga slika happy ... e kad se to desi stavljam, moje ljubimce na forum.... happy
Nazad na vrh Ići dole
ReaSilvia

Član
Član

ReaSilvia

Ženski
Poruka : 50

Učlanjen : 02.08.2014

Raspoloženje : sjajno


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Sub 2 Avg - 9:36

imam Francuske buldoge,koje obozavam i mogla bih satima daviti o njima happy moje male hrkalice
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35374

Učlanjen : 10.09.2012


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Sre 10 Dec - 11:32

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Uto 3 Feb - 11:37

Lijena maca.  happy happy happy












[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Čet 26 Feb - 23:25











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Čet 26 Feb - 23:26











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ankianki

  

ankianki

Ženski
Poruka : 39985

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 21.07.2012

Raspoloženje : odlično


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Moj ljubimac    Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Uto 28 Jul - 19:18

Malog ćuka  koji je pao iz svog gnijezda,  udomila sam. Teško ga je bilo ostaviti na ulici ali čim odraste i ojaća on će u prirodu. Sjajno se oporavlja, te je već nakon jednog dana pokazivao znakove suradnje i društvenosti, a što je najvažnije nakon nekoliko sati počeo je i jesti.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610Čet 10 Sep - 22:21

Moja ljubimica Grejsi  Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Moji kućni ljubimci ( my pets ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji kućni ljubimci ( my pets )   Moji kućni ljubimci ( my pets ) Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Moji kućni ljubimci ( my pets )
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Neobični kućni ljubimci
» Deca i kucni ljubimci
» Kućni ljubimci poznatih
» Kućni ljubimci i alergije
» Kućni ljubimci pozitivno utiču na zdravlje..
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Biljni i životinjski svet-