Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Komunalni policajci tuku putnika u autobusu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Komunalni policajci tuku putnika u autobusu  Empty
PočaljiNaslov: Komunalni policajci tuku putnika u autobusu    Komunalni policajci tuku putnika u autobusu  Sat610Pon 9 Dec - 19:53

Na JuTjubu se pojavio snimak na kojem se vidi kako komunalni policajac tuče putnika koji je odbio da napusti autobus.

Komunalni policajci tuku putnika u autobusu  255x160_23662-Untitled

Novi magazin je došao do ovog putnika koji kaže da će da podnese krivičnu prijavu protiv policajca koji ga je tukao.

"To se dogodilo jutros kada sam pretrčao iz jednog autobusa u drugi i tada nisam imao više kredita na mojoj Bus plus kartici. Ponudio sam ličnu kartu da mi pišu kaznu, ali oni to nisu hteli. Komunalni policajci su insistirali da izađem iz autobusa, a ja iz principa to nisam hteo. Onda kada su počeli da mi zavrću ruku i da me udaraju pesnicom u stomak nije bilo šanse da izađem jer je onda proradio i inat. Već sam kontaktirao advokata i ovaj što me je udarao biće sigurno krivično gonjen", kaže putnik D.C. koji je državljanin Crne Gore.

On kaže da na ruci koju mu je komunalni policajac zavrtao ima modrice.

U Komunalnoj policiji nisu želeli da komentarišu ovaj slučaj, već su nas uputili na člana gradskog veća Željka Ožegovića.

Ožegović nam je rekao da snimak još nije video jer je na sastanku ali da nasilje nikako ne opravdava.

"Ukoliko je tačno to što ste mi rekli utvrdiće se sve okolnosti i biće preduzete sve disciplinske mere", rekao je on ali je napomenuo i da su svi dužni da plaćaju kartu bili državljani Srbije ili neke druge zemlje.

Komunlna policija dnevno pregleda ojo 120.000 putnika i incideni su zaista retkost, ističe Ožegović.

Snimak je postavljen danas a snimljen je mobilnim telefonom i lošeg kvaliteta. Iako se ne čuje najbolje šta policajac i građanin pričaju odlično se vidi kako komunalni policajac tuče putnika.

"Putnik je zatečen bez karte, odbio je da napusti vozilo i ponudio je ličnu kartu. Kako je u pitanju državljanin Crne Gore, Bus plus kontrolori prepuštaju posao kolegama iz komunalne policije. Nisam siguran u mnogo šta, ali sam apsolutno uveren da komunalni policajac nema pravo da udara neku osobu u pleksus ukoliko ta osoba pruža pasivan otpor", navodi se u objašnjenju.

Tada počinje najpre verbalna rasprava između komunalnog policajca i čoveka koji se čvrsto drži za rukohvat autobusa, ne pružajući ni jedan drugi vid otpora.

Policajac ga naočigled ostalih saputnika najpre udara po prstima šake, a zatim počinje da ga pesnicama batina po pleksusu uz povike: “Je l’ nećeš da pustiš? Pusti ruku bre!” .



"Policajci upadaju u autobus u stilu Eliot Nesa i Nesalomivih, odbijaju da pišu kaznu državljaninu druge države, već insistiraju da on napusti vozilo. Revoltiran činjenicom da ne može nastaviti vožnju i pored nuđenja ličnih dokumenata, nepoznati građanin odbija da napusti vozilo GSP-a. Uz povike " sad ćeš da vidiš kakva su naša ovlašćenja", komunalni policajac Stanojević i njegov kolega počinju vući građanina, a u jednom trenutku počinju i sa upotrebom pesnica kako bi ga odvojili od šipke za koju se uhvatio", kaže jedan od očevidaca celog događaja.

On takođe dodaje i da je komunalni policajac držanje za šipku građanina protumačio kao aktivan otpor.

Ovlašćenja komunalne policije

Komunalni policajci tuku putnika u autobusu  3(4)

Komunalni policajac može da koristi fizičku snagu, službenu palicu (pendrek) i „sredstva za vezivanje” (lisice i slične stvari), i to u sledećim uslovima:

fizičku snagu i službenu palicu samo ako ne može na drugi način da odbrani sebe ili nekog drugog;

sredstva za vezivanje samo ako pokušavaš da pobegneš ili pružaš otpor (a u pružanje otpora se računa i kad ne postupiš kako ti je naredio).

autor: AM/RF/SV
izvor: Novi magaz










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Komunalni policajci tuku putnika u autobusu  2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Komunalni policajci tuku putnika u autobusu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Komunalni policajci tuku putnika u autobusu    Komunalni policajci tuku putnika u autobusu  Sat610Uto 10 Dec - 7:27

Jbte i to sve zbog 72 dindze  Shocked 
užasss  angry 










Komunalni policajci tuku putnika u autobusu  F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
 
Komunalni policajci tuku putnika u autobusu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Sestre uzvratile napasnicima u autobusu!
» Tipovi putnika u GSP-u
» Policajci ubili dečaka zbog plastične puške
» Pet misterioznih putnika koji su došli iz drugih - dimenzija
» Britanka tajno snimila kako joj u domu za stare tuku i ponižavaju majku
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Zanimljivosti :: Hronika i društvo-