Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Omiljeni parfem

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Sub 2 Apr - 2:20

Saveti o parfemima

Kako bi vaš parfem pokazao svoj pravi karakter, nanosite ga na tačke pulsa čija će toplina razviti pravu mirisnu notu.

Da bi ste odabrali pravi parfem za sebe, pošto ga prvi put nanesete, ostavite ga da se osuši, pa tek onda odlučite da li vam odgovara.

Izbegavajte nanošenje mirisa direktno na kožu koja je izložena suncu – to može izazvati iritacije.

Nemojte utrljavati parfem pošto ga nanesete na kožu, jer na taj način uništavate delikatne mirisne molekule.

Preterano unošenje slane hrane i belog luka u organizam može izmeniti mirisnu notu na vašoj koži.

Kako nanošenje mirisa na garderobu može stvoriti fleke, prskajte ga sa unutrašnje strane odela.

Parfemi nisu trajni, pa je bitan način na koji ih čuvate. Nemojte bočicu parfema direktno izlagati suncu ili držati u frižideru, jer tako dolazi do oštećenja mirisnih molekula. Parfem čuvajte na mestu koje nije preterano toplo ili hladno.

Mirisi odražavaju vašu ličnost i naglašavaju vaša osećanja. Stvorite kolekciju omiljenih parfema i koristite ih u skladu sa vašim raspoloženjem!

Ako želite da vam miris traje duže, izaberite varijantu sa većim procentom mirisne supstance; parfemske vode imaju oko 6%, toaletne vode oko 3% dok kolonjske vode sadrže oko 2% supstance. Čisti parfemi imaju najveću koncentraciju od oko 20% i najekskluzivniji su.

                         Omiljeni parfem Parfemi9   Omiljeni parfem Parfemi2_v


lepoizdravo.com
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Ned 10 Apr - 1:15

Omiljeni parfemi su mi Paloma Picasso i Anais Omiljeni parfem 3009072290


Omiljeni parfem Nd.1009


Omiljeni parfem Anais-Anais-Cacharel-Parfums-Smarzas-Parfimerija-parfum-sieviesu-50-ml-edt-1273304035


Poslednji izmenio Shadow dana Sub 14 Maj - 21:05, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Sub 14 Maj - 18:49

Trenutno mi je omiljeni Bond girl.A inace vise volim neki lep mirisljiv losion za telo...Parfemi mi nisu bas previse fini...
Omiljeni parfem Bond-girl-perfume-avon-eau-parfum-spray-women589159
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Sub 14 Maj - 21:41

Tajne parfema


Parfemi su se često koristili za negu tela i kože, a stari Grci su mirišljavim uljima lečili mnoge bolesti.
Postoji prica da je Hipokrat , pomoću dima i aromatičnih kupki, izlečio Atinjane od kuge.

Renesansni lekari su prepisivali parfemske vode, i sve do kraja 18. veka parfemi su bili prisutni u medicinskim knjigama zajedno sa ostalim lekovima.

Zavodenje

Kraljica Kleopatra se kupala u mleku u kome je plivalo pregršt ružinih latica. U Srednjem veku bilo je sasvim uobicajeno kupati se u parfimisanoj vodi. U renesansnom periodu kupanje je bilo zabranjeno od strane sveštenstva i doktora, pa je upotreba parfema bila neophodna.

Teško je odrediti da li su se parfemi prvobitno koristili u religiozne ili svetovne svrhe. U svakom slucaju, sve religije koriste mirise kao sredstvo cišcenja i komunikacije izmedu coveka i božanstava.

Latinska rec perfumum znaci «prolaziti kroz dim», jer su se u stara vremena mirisna sredstva palila i nudila bogovima kao žrtva. Jevreji su otkrili parfeme dok su boravili u Egiptu, a Biblija pominje ulja za mazanje,
mirise i aromaticne biljke. Mudraci su doneli Isusu zlato ali i tamjan i miru.

Današnje parfeme možemo svrstati u nekoliko grupa prema mirisnoj noti koja preovladava. Cvetni mirisi su najpopularniji i njih karakteriše svežina i iskricavost ruže, karanfila, jasmina, ylang-ylang-a.

S druge strane imamo muške parfeme koji podsecaju na miris duvana, dima i kože, kao i mirisne kombinacije cempresa, kedra i ambera.
Među cvetnim parfemima najzavodljiviji su oni egzoticni, sa toplom istocnjackom notom, kao što su mešavine ruže, jasmina, ambera, ljubicice i sandalovog drveta. Provokativni i ekstravagantni su parfemi «sa zacinima», odn. kombinacije karanfilica, korijandera, cimeta, orašcica i kleke.Aromaticni parfemi su obojeni ekstraktima lovora, timijana, ruzmarina, nane i prirodne ili hibridne lavande.I na kraju, osvežavajuci, citrusni mirisi, za nežne duše, vocni mirisi kruške, limuna ili pomorandže. Drvo gorke pomorandže je jedna od najkorišcenijih biljaka u industriji parfema: esencija pomorandže se dobija iz njenog cveta, ulje destilacijom cveta i lista, a koriste se i grancice drveta.

Ekstrakt kruške, s druge strane, dobijamo iz kožice ploda i ta esencija se cesto koristi za pravljenje kolonjske vode. Earl Grey, poznati caj, sadrži tu aromu.



Izvor:srbijanet










Omiljeni parfem 4285547593


Omiljeni parfem 2lwq2yh


Omiljeni parfem 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Sre 18 Maj - 22:17

Odgovori na sva vaša pitanja o parfemima

Omiljeni parfem Odgovori_na_sva_vasa_pitanja_o_parfemima_434457534


Osetite dašak proleća uz mirisne kombinacije koje pozivaju na zavođenje i naučite kako da sa njima postignete maksimum na svakom polju...
Omiljeni parfem Delimiter_article



Ponekad je potraga za pravim parfemom podjednako teška i obeshrabrujuća kao potraga za frajerom koji ispunjava baš sve vaše kriterijume. I taman kada pomislite da ste pronašle pravi (miris), shvatate da to nije dovoljno i da je potrebno još mudrosti kako biste sa njim postigle željeni efekat. Kako za razliku od većine beauty proizvoda parfemi nemaju uputstvo na poleđini, mi smo, s namerom da ovog leta budemo apsolutno neodoljive, istražili čudesni svet mirisa.
Konsultovali smo poznate parfemske stručnjake, koji su nam otkrili kako da magično delovanje mirisnih kapljica učinimo još magičnijim i zavodljivijim. Da li ste spremni da saznate sve što ste ikada želeli da znate o parfemima?!

Kako da mirisni trag parfema traje duže?

„Obavijte kožu od glave do pete mirisom. Ne, ne predlažemo da na sebe sručite pola bočice parfema, već da se pre prskanja istuširate gelom a zatim namažete kožu losionom sa istim mirisom.“, predlaže Karin Kouri iz sektora za parfeme kuće Estee Lauder. Evo eksperimenta koji dokazuje delotvornost ove tehnike: jednu ruku istuširajte i namažite proizvodima iz prateće kolekcije pre parfemisanja, a drugu samo isprskajte parfemom. Posle nekog vremena uočićete drastičnu razliku u intenzitetu mirisnog traga.

Da li je bolje prskati parfem na golu kožu ili preko odeće? Ili i jedno i drugo?

„Najbolje je da parfem nanesete direktno na kožu“, kaže Kristofer Šeldrejk, glavni parfimer kuće Chanel. On objašnjava da se pri dodiru kože sa parfemom razvija neka vrsta hemije koja svakom mirisu daje vaš lični pečat. Ključ je u toploti tela koja pojačava ovo delovanje, a koja je isključena kada parfem isprskate na odeću.

Zašto isti parfem miriše potpuno drugačije na meni i mojoj prijateljici?

Razlika u prirodnom mirisu kože utiče na to da jedna ista mirisna kombinacija na različitim osobama ima potpuno drugačiji mirisni trag. Osim toga neke svakodnevne životne navike kao što je režim ishrane takođe utiču na to kako će se na vašoj koži razvijati neki miris. Dakle, nikada ne kupujte parfem samo zato što vam ga je preporučila najbolja prijateljica ili zato što vam se dopao na njoj. Pre nego što u parfimeriji provučete karticu, prvo proverite kako vaša koža reaguje na njega, predlaže Kouri.

Kakve parfeme muškarci vole? A koje ne podnose?

Muškarci uglavnom reaguju na parfeme kao na situacije na koje ih oni asociraju. Ukoliko neki miris u njemu budi prijatne uspomene (na primer cvetno-voćna mirisna kombinacija koja ga podseća na romantične trenutke sa letovanja), poludeće za vama svaki put kada ga oseti na vama, objašnjava Alan Hirš, direktor centra za istraživanje mirisa i ukusa u Čikagu. Isto tako mirisne note koje u mozgu vašeg muškarca bude neke ne
baš seksi uspomene (recimo retro parfem sličan onome koji je koristila njegova baka), sigurno ga neće privući i zavesti. Zato uradite sledeće: nabavite testere nekoliko potpuno različitih mirisa i proverite kako na koji od njih reaguje vaš dragi.

Da li su dozvoljene kombinacije proizvoda (mleko za telo, losion, šampon, parfem) različitih mirisnih nota?

Da. Ali imajte na umu da će u ovakvoj mirisnoj mešavini nadvladati miris parfema, dok će miris losiona i šampona ostati u senci, objašnjava parfimer Lev Glazman.

Koji je najbolji način da probam parfem?

Izaberite doba dana kada je u parfimerijama nema gužve (oko podneva, na primer) jer ćete tada moći bolje da se fokusirate i skoncentrišete na mirise koje probate, nego kada ste okruženi drugim osobama koje vam odvlače pažnju, objašnjava Glazman i predlaže da posle probe zatražite od prodavca testere onih mirisa koji su vam se najviše dopali i nanesete ih na kožu odmah posle tuširanja.

Koje su ključne tačke na telu za nanošenje parfema?

Uobičajenim mestima na telu na koja treba isprskati parfem, a koja ste sigurno vec naučili, parfemski stručnjaci dodaju još jednu - potiljak odnosno zadnju stranu vrata. Ova tačka je veoma senzualna i svaki put prilikom pokreta glave emitovaće intenzivan mirisni trag, objašnjava Glazman.

Da li postoji vrsta parfema za osobe koje su podložne alergijama?

„To zavisi od stepena osetljivosti svake osobe“, objašnjava dr Hirš i dodaje da su alergije na parfeme retka pojava, ali da postoje osobe, poput astmatičara, koje ne reaguju najbolje na neke parfemske mešavine. Kako da znate da li vam neki parfem ne prija? Ako od njegovog mirisa imate glavobolju ili iritaciju kože, definitivno bi trebalo da ga zamenite nekom blažom varijantom, ili esencijalnim uljem koje ima samo jedan miris. Ili, umesto parfema koristite prateće proizvode. Oni će postići isti miris, ali sadrže manji procenat parfema, i njihovo delovanje na kožu je znatno slabije.

Da li je moguće da postanem imuna na parfem koji koristim već duže vremena i da više ne osećam njegov miris?

„Da. Vremenom možete postati imuni na miris koji dugo koristite“, kaže dr Hirš. U pitanju je fenomen da kada je nos konstantno izložen nekoj aromi, pa vremenom polako gubi sposobnost da je registruje. Želite da izbegnete ovu situaciju? Imate dve opcije - prestanite da se „kupate“ u parfemu ma koliko da ga obožavate i da vam prija, ili ga s vremena na vreme zamenite nekim drugim mirisnim notama.

Kako da dnevni parfem promenim u večernji?

„Poželjno je da pre nanošenja parfema za veče potpuno izbrišete mirisni trag koji ste nosili celog dana, a najbolji je način da to uradite tuširanjem“, kaže njujorški stručnjak za parfeme Endru Gec. Ali, kako vam se verovatno nebrojeno puta dešava da pravo iz kancelarije odjurite na parti i niste u prilici da se u meuvremenu bacite pod tuš, probajte sledeću strategiju: birajte parfeme koji imaju neke zajedničke mirisne note i slično mirišu, ali da ipak onaj na koji ćete mirisati tokom dana bude svež i lagan, dok je za veče pun pogodak raskošna i senzualna mirisna kombinacija. Eksperti predlažu citruse za dnevne, a mošus ili sandalovinu za večernje avanture.

Da li parfem može da izvetri? Ponekad mi se čini da iako ga ne nanosim često, tečnosti u bočici je sve manje.

Uglavnom tri do šest meseci posle otvaranja bočice, alkohol i aldehidi, osnovni sastojci parfema, počinju da isparavaju. To dovodi do promene mirisa koji gubi prirodne komponente i sve više podseća na miris nekog hemijskog rastvora, objašnjava dr Hirš. Jedini način da spasete svoj parfem jeste da ga držite dalje od sunca, na suvom i hladnom mestu. Ukoliko ga ne koristite svakodnevno, upakujte ga u plastičnu kesu i čuvajte u frižideru. Ovo će produžiti vek njegovog mirisa za čak nekoliko meseci.

Ponekad preteram sa parfemom i toga postanem svesna tek kada mi ljudi oko mene skrenu pažnju da im je loše od jačine njegovog mirisa.

Šta u toj situačiji da radim?



Veoma je teško da ispravite načinjenu grešku. Zamislite da prilikom kuvanja preterate sa nekim začinom. E, ovo je otprilike isti slučaj. Ali nije nerešiv. U tačke koje ste zalili parfemom utrljajte neutralni losion za telo, ili ih jednostavno nasapunjajte sapunom bez mirisa i isperite.


cosmo










Omiljeni parfem Haoss10


Poslednji izmenio Shadow dana Ned 4 Sep - 21:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Ned 4 Sep - 12:45

Stigao je Burberry Body


Mirisna poslastica



Omiljeni parfem Burberry-body-eau-de-parfum-600x500

U skladu sa svjetskim trendovima, jučer je i u Hrvatskoj službeno lansiran dugoočekivani parfem Burberry Body. Ruža i iris, u kombinaciji s drvenim notama čine bazu ove mirisne poslastice, dok se ostale mirisne komponente kriju u sandalovini, zelenom pelinu, breskvi, kremastoj vaniliji, amberu i mošusu.

"Na ovom smo mirisu radili nekoliko godina. Burberry BODY za nas je više od mirisa, to je najveće lansiranje koje smo ikada napravili, koje objedinjuje sve vrijednosti i baštinu ovog kultnog britanskog branda, te sadašnje aspekte koje odlikuju Burberry u svijetu danas. Željeli smo stvoriti nešto kultno, jedinstveno i posebno - povezujući stav i energiju čuvenog trench coata, to je povezivanje svega što radimo sa glazbom, mirisom, našim trgovinama, te on-line -om. To smo napravili ujedinjujući svu našu klijentelu na način da im pružimo karakterističnu točku gledišta.'' - izjavio je kreativni direktor Burrberya, Christopher Bailey.


U bolje opskrbljenim parfumerijama možete pronaći:

Eau de Parfum 35ml

Eau de Parfum 60 ml

Eau de Parfum 85 ml

Mlijeko za tijelo 85 ml

Ulje za tijelo 85 ml

vir:fashion.hr
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Ned 4 Sep - 20:51

Spadam u prave kolekcionare, kada su parfemi u pitanju..Volim da lepo mirišem, ali ne u meri da ''gušim'' okolinu..Trudim se da parfem bude sastavni deo mene, da nosim ja njega, a ne on mene...
Mislim da je najbitnije pogoditi, kakva vam mirisna nota odgovara...Ne miriše svaki parfem isto na različitim osobama...
Meni recimo odgovara, orijentalno-cvetna nota..Imam visok nivo senzitivnosti, pa i oni parfemi, koji se na drugima i ne osećaju baš nešto, kod mene imaju bolji efekat..Ali zato izbegavam ''drvenaste i začinske'', prejako na meni mirišu...
Nemam omiljen parfem..Neke volim više, neke manje..Spadam u one osobe, koje svaki dan mirišu drugačije..To i nema baš veze sa mojim raspoloženjem, već sam takva..Svaki dan nešto drugo..
Prepoznatljiva sam po Bvlgari Jasmin Noir parfemu..Nekako ide uz mene..A opet sa druge strane, volim i cvetni Nina Ricci, Love in Paris...Prelep je..Kao buket cveća...
Tu je i Angel au Demon Tendre, koji je nešto blaži od klasičnog Angel au demon...(Givanchy)..Pa zatim, Paco Rabanne Ultraviolet...Pa CK Euphoria, Lancome Trezor...
Versace Crystal Noir (odličan), Armani Emporio Diamonds, Cavalli Serpentine, Gucci Parfem II, Carolina Herrera 212 Sexy.....
To su neki koje sam izdvojila...
Nazad na vrh Ići dole
crni_biser

Super Član
Super Član

crni_biser

Ženski
Poruka : 549

Godina : 36

Lokacija : Treći kamen od Sunca

Učlanjen : 11.09.2011

Raspoloženje : očajno


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Pon 12 Sep - 9:56

La Coste pour femme

Omiljeni parfem Nd.669
Nazad na vrh Ići dole
jovana27

Super Član
Super Član

jovana27

Ženski
Poruka : 654

Učlanjen : 09.10.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Sub 14 Jan - 19:21

Omiljeni parfem Images_products_SKU_full_DOL-GAB-L1-7DEO
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Sub 14 Jan - 19:36

Omiljeni parfem Nd.6180

To je taj...moj Capricci- Nina Ricci, uvek happy
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

  

avatar

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Sub 14 Jan - 20:05

Trenutno sam na ovome


Omiljeni parfem Diavolo
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Čet 9 Feb - 12:58

Omiljeni parfem 496639

Dolce & Gabbana the one

Omiljeni parfem Valentino_rocknrose

Rocknrose Valentino

Omiljeni parfem O.7854

Bruno Banani

Omiljeni parfem Perfume_Women_Secret1

Women secrete feminine

Omiljeni parfem Nd.10126

212

Omiljeni parfem 262552_99999_0099_001_web_full

Gucci guilty

Su najtraženiji parfemi u poslednjih mesec dana. Moram priznati,opravdano. Imaju zanosan miris,pružaju zadovoljstvo čulu mirisa,a i izuzetno dugo miris ostaje,pogotovo ako dodirne tkaninu. Prepoznatljivi su po tome što imaju jak miris i morate čekati nekada i po 15 minuta da biste mogli osetiti pravi miris. Moja preporuka Very Happy










Always be positive  Omiljeni parfem 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Uto 20 Mar - 11:47

Omiljeni parfem Scarlett-johansson-fragrance










Omiljeni parfem 4285547593


Omiljeni parfem 2lwq2yh


Omiljeni parfem 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Pet 23 Mar - 11:24

[

Omiljeni parfem Valentina_parfum_valentino__835750702_north_320x

Omiljeni parfem O.8818










Always be positive  Omiljeni parfem 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Mirisni put do srca   Omiljeni parfem Sat610Sre 2 Maj - 22:42

Mirisni put do srca

Omiljeni parfem Parfemi-velika_480872S1

Neke mirisne esencije, poput lavande, ruže ili mente, mogu ublažiti ili čak potpuno ukloniti glavobolju

Na prvi pogled čini se neobjašnjivim zašto neke mirise volimo, a druge ne podnosimo. No, objašnjenje je zapravo vrlo racionalno i znanost danas može detaljno odovoriti na to pitanje. Riječ je o složenom putovanju koje počinje od nosa, a završava u srcu. Sve kreće od male zone u stražnjem dijelu nosa (olfaktivni epitel) u kojoj se, čim percipiramo određen miris, aktiviraju posebni receptori i šalju neku vrstu sms-a u mozak. U mozgu, nakon što prime poruku, milijuni neurona odmah kreću u akciju i prenose informaciju u limbski sustav mozga, koji upravlja dijelom zaduženim za emocije. Na taj način, nakon niza kemijskih reakcija, u glavi se pokreću mentalne reakcije (sjećanja, raspoloženja, stanja duha, ali i sugestija iz okoline) koje u srcu potiču eksploziju emocija. I tako, u samo nekoliko sekundi, cijeli taj niz reakcija utječe na našu sklonost ili odbojnost prema određenim mirisima. Ukratko, moglo bi se reći da je ljubav prema nekom mirisu mješavina kemije i magije.

Koliko je važna ambalaža?

Jako! Naime, kad se prvi put susretnemo s nekim parfemom, nije dovoljno da ima ugodan miris. Posebnost parfema je u tome što mora obuhvatiti i potaknuti sva čula, uključujući i vid. Zbog toga neki parfemi, primjerice Hermès ili Lailique, iako ne mijenjaju svoj klasični buke, svake godine izlaze na tržište u novim, posebno dizajniranim kolekcionarskim bočicama. Koliko je ambalaža važna, govori i činjenica da se svake godine dodjeljuju Oscari za parfeme.

No, veliki svjetski "nosovi", odnosno kreatori mirisa, smatraju da se prilikom odabira parfema ne treba voditi izgledom bočice, već da se treba ravnati isključivo po mirisu. To je stav velikih majstora, poput Sergea Lutensa i Annicke Goutal, čiji se ekskluzivni, gotovo umjetnički mirisi prodaju u vrlo jednostavnim i diskretnim bočicama koje ne odvlače pažnju od onog što je u njima. Sličan princip podržavaju i neke poznate velike tvrtke, primjerice Etro, Floris ili Creed, koje neprekidno na tržište izbacuju nove ženske i muške mirise, no nikada ne mijenjaju izgled bočica.

Zašto parfemi mogu izazvati glavobolju

Kad osjetimo miris nekog parfema, milijuni receptora olfaktivnih stanica prenose impulse u mozak. On ih interpretira i odlučuje hoće li vam se miris sviđati ili ne. No, granica između običnog podražaja i boli vrlo je neodređena i lako ju je prijeći. To se događa, na primjer, kad je neki miris vrlo snažan ili pak kad mirišemo nekoliko mirisa jedan za drugim. U tom slučaju u glavi dolazi do neke vrste zasićenja, koje može uzrokovati glavobolju pa čak i vrtoglavicu. No, ako su dobro odmjerene, neke mirisne esencije, poput lavande, ruže ili mente, mogu ublažiti ili čak potpuno ukloniti glavobolju.

Zašto mi se taj miris više ne sviđa?

Zbog mode

Parfem je poput modnog dodatka, element kojim se može naglasiti opći dojam vanjske elegancije. Stoga je normalno da ih ljudi s godinama mijenjaju, baš kao što mijenjaju odjeću i po nekoliko puta tjedno, ovisno o prilici i dojmu koji žele ostaviti.

Zbog životne dobi

S godinama osjetljivost na mirise slabi jer se olfaktivne stanice sve slabije obnavljaju. Od 60. godine nadalje obično postaju omiljeni intenzivniji mirisi kakve u mlađim godinama nitko ne podnosi.

Koliko parfem traje na koži?

Svaki parfem sastoji se od mnogo različitih mirisnih esencija, a vrijeme njihova zadržavanja na koži također se razlikuje. Ovisno o tome koliko im treba da ispare s kože, stručnjaci mirisne esencije dijele na bazne, srednje i gornje note.

10 minuta – gornja nota

Gornja nota je miris koji se osjeti čim se otvori bočica i onaj zbog kojeg nam se parfem odmah svidi ili ne svidi. No, to nije "pravi" miris parfema, jer sadrži mirisne esencije koje ispare u vrlo kratkom vremenu, za 10 do 30 minuta. Uglavnom je riječ o mirisnim notama agruma, lavande, anisa i mente.

3 sata – srednja nota

Srednja nota je "pravi" parfem, onaj koji na koži traje od 3 do 4 sata. Upravo u kombinaciji tih srednjih nota najviše dolazi do izražaja maštovitost kreatora parfema jer na raspolaganju imaju na stotine mirisnih esencija.

6 sati – bazna nota

Bazna nota sastoji se od mješavine trajnih mirisnih esencija, čija je glavna zadaća da vežu slabije arome. Za bazu parfema obično se koriste drvene note, iris, vanilija, balzami i neke životinjske tvari. Traju najmanje 6 sati, no na odjeći se mogu osjetiti i dan nakon nanošenja.

Može li parfem zamijeniti dezodorans?

Parfem ne može biti zamjena za dezodorans zato što, osim ako nije riječ o aromatičnoj vodici, sadrži određen postotak alkohola koji može nadražiti osjetljivu kožu pazuha. Drugi razlog je to što, za razliku od dezodoransa, parfem ne može regulirati znojenje. I naposljetku, kontakt sa znojem može promijeniti miris parfema.

Može li parfem izazvati alergijsku reakciju?

Dišni putovi

U osoba alergičnih na neku od esencija u parfemu može doći do alergijske reakcije, poput začepljenosti nosa, napadaja kihanja ili osjećaja svrbeža ili grebanja u grlu. No, takve se reakcije javljaju samo ako se parfem nanosi obilno.
</FONT>
Parfem može izazvati i blagu nadraženost kože, no samo u osoba s izuzetno osjetljivom kožom, i to ako se nakon nanošenja parfema sunčaju ili odu u solarij.

Parfemi za svako doba dana

Ne postoji neko određeno doba dana za nanošenje parfema. Dapače, dobrodošli su od ranog jutra do kasnih večernjih sati, no samo ako se koriste znalački i s mjerom. Naime, preintenzivan miris može biti neugodan okolini, posebice kad ste na radnom mjestu. S druge strane, preblag miris neće se ni osjetiti navečer u zadimljenom diskoklubu. Evo nekoliko savjeta za odabir odgovarajućeg parfema za svako doba dana.

• 9 h

Odaberite toaletnu vodu i ne štedite, jer miris nije jako koncentriran.

• 17 h

Upotrijebite parfem: miris je intenzivan i bit će dovoljno da triput špricnete po vratu i zapešćima.

• 21 h

Dajte prednost ekstraktu: miris je visoko koncentriran i dugo traje, a nanosi se samo nekoliko kapi.

(24sata.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Ned 1 Jul - 9:50

Omiljeni parfem Myqueen

Omiljeni parfem 1288304819










Omiljeni parfem F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
absolute

Elita
Elita

absolute

Ženski
Poruka : 2323

Učlanjen : 30.06.2012


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Ned 1 Jul - 11:38

Vec neko vreme...
Omiljeni parfem Gucci-Guilty-Fragrance-0014
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Čet 16 Avg - 13:49

Ovako sad mirišem Omiljeni parfem 2400465566

Omiljeni parfem Van_cleef_and_arpels_feerie_poster










Omiljeni parfem F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Sre 26 Sep - 7:21

Omiljeni parfem Joop-thrill-zenski-parfem-edp-50ml-slika-14157356










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Omiljeni parfem 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
ankianki

  

ankianki

Ženski
Poruka : 39985

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 21.07.2012

Raspoloženje : odlično


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Sre 26 Sep - 7:38

Omiljeni parfem Prada_Infusion_D_4bf1e9cb9d25a
Nazad na vrh Ići dole
Doroti

Elita
Elita

Doroti

Ženski
Poruka : 2175

Učlanjen : 05.10.2012


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Uto 30 Okt - 22:15

Omiljeni parfem Jadoe


Ne menjam vec godinama unazad.
Nazad na vrh Ići dole
perikle

Član
Član

perikle

Muški
Poruka : 2

Učlanjen : 17.03.2013


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Ned 17 Mar - 13:26

Moji omiljeni parfemi su:
1. Na prvom mestu neprevazidjeni Chanel Bleu

Omiljeni parfem 1362989912chanel-bleu-de-chanel-edt-muski-parfem

2. Artisan Black od John Varvatosa

Omiljeni parfem 1351681071John-Varvatos-Artisan-Black-edt-muski-parfem

3. Zino Davidoff

Omiljeni parfem 1336147498davidoff-zino-edt-muski-parfem%20125ml
Nazad na vrh Ići dole
Mrvica

Član
Član

Mrvica

Ženski
Poruka : 102

Učlanjen : 16.03.2013

Raspoloženje : Ok


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Ned 17 Mar - 20:17

Chanel 5 i Armani
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Pet 7 Jun - 22:46

Beleške o parfemu


Parfemi su nezamenljiv dodatak ženskoj lepoti - dopunjuju naš izgled, daju nam samopouzdanje i govore umesto nas. Upoznajte sedam jedinstvenih...

Korišćenje parfema u savremenoj civilizaciji smatra se nekom vrstom opšte kulture i kulture življenja. To ne znači da svaka žena mora da miriše na parfeme ekskluzivnih svetskih brendova. Naprotiv, jer za većinu muškaraca najlepši je miris čiste ženske kože.

Citrusni parfemi podsećaju ih na prikriveni seksepil i energičnost, vanilu vole jer ih asocira na maminu i bakinu kuhinju, dok ih arome kokosa podsećaju na nezaboravne letnje avanture na obali mora i u senci palme.

Ne treba ni pominjati da su parfemi dodatak ženskoj lepoti - dopunjuju naš izgled, daju nam samopouzdanje i govore umesto nas. Sve ovo zajedno opravdava postojanje parfema.


Etat Libre de Orange Sex Pistols parfem je jedinstveni detalj vašeg stila. Najpre zamiriše na limun, odmah ga „seče” oštrina crnog bibera, a buru izaziva suva šljiva sa ambrom i pačulijem.

Omiljeni parfem Nd.10083
fimgs.net

Avon Sensuelle je orijentalnocvetni parfem inspirisan prirodnom lepotom ženske kože. Osvežavajuću notu daje mu mešavina bergamota, cveta tijare i kašmira.

Omiljeni parfem Avon
parfume-news

Narciso Rodriguez l’eau novi parfem koji asocira na čistu senzualnost i ženstvenost. Božur i ljiljan su ukomponovani sa osnovom pačulija, a treperavost mu daju note mošusa.

Omiljeni parfem Nr_fh-l-eau
lipglossismylife

Escada Cherry in the Air je opojan, nežan voćni miris koji daje neočekivana kombinacija lagane i vazdušaste trešnje sa opojnim akordom belog sleza.

Omiljeni parfem Nd.17129
punmiris.com

Oriflame Pretty Swan toaletna voda predstavlja oličenje gracioznosti, nežnosti i unutrašnje snage. Odiše mirisnim notama ružičastog bibera, kajsije i svilenkastog pirinčanog pudera.

Omiljeni parfem Pretty+swan
bydee-make-up

Issey Miyake L’eau D’Issey Absolue parfem je čist, iskričav cvetni miris napravljen od kompozicije aroma lotosa, frezije, meda, noćnog jasmina i vanile.

Omiljeni parfem O.18431
punmiris.com

Valentino Acqua Floreale svež, cvetni parfem namenjen je jakoj, obrazovanoj i romantičnoj ženi. Svežina bergamota spojena je sa nežnim notama nerolija, akordima mimoze, jasmina, pomorandžinog soka i tuberoze.

Omiljeni parfem Valentina_Acqua_Floreale_1
katiechutzpah.blogspot.com

lisa.rs










Omiljeni parfem Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610Sub 13 Jul - 9:57

1. „Lovely“ (Sara Džesika Parker)

Omiljeni parfem Najbolji-parfemi-za-zene-1

Cena: 53 evra.

Ovaj izuzetni miris je mešavina mirisnih nota: bergamota, lavande, orhideje i mandarine. Pogodan je za svakodnevno korišćenje, za zabavu i posao.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Omiljeni parfem 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Omiljeni parfem Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni parfem   Omiljeni parfem Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Omiljeni parfem
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Najlepsi muski parfem
» Stare parfemske bočice
» Legerndarni parfem "Opium"
»  Izaberi parfem prema svom horoskopskom znaku
» Omiljeni slikar/i mi je/su mi..?
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Moda, Lifestyle :: Kozmetika-