Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Revolucija: 'Doktore, dajte mi isprintajte novi kuk i zdjelicu!'

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Revolucija: 'Doktore, dajte mi isprintajte novi kuk i zdjelicu!'  Empty
PočaljiNaslov: Revolucija: 'Doktore, dajte mi isprintajte novi kuk i zdjelicu!'    Revolucija: 'Doktore, dajte mi isprintajte novi kuk i zdjelicu!'  Sat610Pon 28 Okt - 10:23

Revolucija: 'Doktore, dajte mi isprintajte novi kuk i zdjelicu!'


Kako je tim dr. Kolundžića izveo revolucionaran zahvat rekonstrukcije defekta. Prvi put u ovom dijelu Europe učinjen je zahvat implantatom isprintanim prema mjeri...

Revolucija: 'Doktore, dajte mi isprintajte novi kuk i zdjelicu!'  Revolucija-doktore-dajte-mi-isprintajte-novi-kuku-i-zdjelicu-504x335-20131042-20131027113931-d7dfaaa1c158d818479249a433ad0381

Imate li tumor zdjelice, a želite hodati, dosad se činilo gotovo neizvedivim. Iako su prijašnje metode liječenja uključivale razne oblike saniranja oboljelog dijela zdjelice, u ponekim slučajevima pacijenta se čak i uspjelo osposobiti, sve dosad nije pronađeno rješenje nakon kojeg pacijent dobije zaista adekvatan nadomjestak da opet može stati na noge.

Nedavno izveden operacijski zahvat hemipelvektomije, odnosno odstranjivanje polovice zdjelice zbog tumora hondrosarkoma, hrvatskim rječnikom, malignog tumora hrskavičnog tkiva, u Klinici za traumatologiju Kliničkog bolničkog centra Sestara milosrdnica nagovještaj je velikog medicinskog napretka koji će mnogim oboljelima od tumora ili drugih bolesti u području zdjelice i kukova u budućnosti omogućiti kvalitetan život.
Revolucionarna rekonstrukcija

Prvi je put u ovom dijelu Europe učinjena revolucionarna rekonstrukcija defekta zdjelice implantatom isprintanim prema mjeri pacijenta najnovijom hi-tech metodom - titanijskim trodimenzionalnim printerom.

Ugradnja implantata takve vrste golem je korak u medicini koji prije svega uključuje primjenu visoke tehnologije i dugotrajni znanstveni rad liječničkog tima.

(24sata.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
 
Revolucija: 'Doktore, dajte mi isprintajte novi kuk i zdjelicu!'
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Japanska / Koreanska Vozila
» Nadrilekarstvo.. ne dajte se prevariti.
» Pronadjen lek za sve vrste raka
» Dajte nadimak osobi iznad
» Dajte dijagnozu osobi iznad
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Zdravlje-