Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011

Liga prvaka 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Liga prvaka 2013/2014   Liga prvaka 2013/2014 Sat610Sre 2 Okt - 17:47

Muški

PočaljiNaslov: Re: Liga prvaka 2013/2014   Liga prvaka 2013/2014 Sat610Sre 2 Okt - 17:48

Muški

PočaljiNaslov: Re: Liga prvaka 2013/2014   Liga prvaka 2013/2014 Sat610Sub 5 Okt - 13:36

Liga prvaka 2013/2014 GiroudUEFA

ZAVRŠENE su prve utakmice 3. kola Lige prvaka! Uverljivu pobjedu ostvario je Chelsea na gostovanju kod Schalkea, a sjajnu večer okrunio je Fernando Torres sa dva pogotka.
Već u 5. minuti utakmice Fernando Torres doveo je Chelsea u vodstvo na asistenciju Branislava Ivanovića. U 39. minuti Schalke je bio vrlo blizu gola, ali Peter Čeh je spasio goste. Prvo je opalio Mayer u blok domaće obrane, odbijanac je pokupio Boateng koji je opalio sa 18 metara, ali češki vratar opet brani! Dobili su Nijemci i korner, Neustadter je odlično pucao glavom ali Čehu u ruke. Srećom po Engleze, poluvrijeme im je donijelo predah.
U 59. je opet zaprijetio Torres. Lampard je izveo slobodnjak sa 25 metara, a Španjolac glavom sa desetak metara poslao loptu u okvir gola! Deset minuta kasnije ipak je zabio drugi gol... Sjajan kontranapad poveo je Hazard nakon ukradene lopte na sredini, proslijedio je Oscaru, koji je izdržao pritisak braniča sve do šesnaesterca, a onda u padu dodao u sredinu slobodnom Torresu koji je prevario golmana i zabio za 0:2!
Tri minute prije kraja Hazard i Torres opet su pobjegli domaćoj obrani, 2 na 1 Belgijac je ovaj put odlučio sam završiti i pored golmana zabio je za 0:3!
U istoj skupini Steaua i Basel odigrali su u Bukureštu 1:1. Rumunji su do prvog, a Švicarci do četvrtog boda stigli golovima Diaza u 48. (0:1) i Tatua u 88. minuti.

Lewandowski srušio Arsenal
Lanjski finalist najjačeg klupskog natjecanja u Londonu je stigao do druge pobjede u skupini. Dortmund, Arsenal i Napoli sada imaju po šest bodova, dok je Marseille i dalje na nuli.
Borussijino ljetno armensko pojačanje Mkhityryan zabio je u 16. minuti za vodstvo kod Arsenala, ali do poluvremena je uspio izjednačiti Giroud. Robert Lewandowski, koji je namjestio prvi gol, u 82. je vratio vodstvo Nijemcima i osigurao pobjedu 2:1.

Napoli s jednim Talijanom slavio u Marseilleu
Teško gostovanje odradio je Napoli, i poput Dortmunda vratio se s golemom pobjedom 2:1 protiv Marseillea.
Rafa Benitez napravio je u Napulju pravu europsku momčad, Maggio je bio jedini Talijan na travnjaku, a pobjedu su mu donijeli oni s kojima se i najbolje razumije. Pojačanja iz Real Madrida režirala su prvi gol, Higuain je namjestio Callejonu odličan pogodak za 0:1 u 42. minuti, a Kolumbijac Zapata u 67. još ljepšim udarcem povisio. Ayew je u 86. smanjio na 1:2.

Atletico razbio Bjeličinu Austriju
Atletico je poveo pogotkom već u 8. minuti nakon što je najveći dio posla napravio Filipe. Lijevi bek ušao je u kazneni prostor s lijeve strane, pred već nemoćnim vratarem poslao je loptu u sredinu Raulu Garciji koji je sa nekoliko metara zabio za 1:0! U 20. minuta Diego Costa sjajno se sjurio s centra kroz sredinu, prošao trojicu igrača i sa 10 metara pucao pored golmana za 0:2.
Bečani su već bili na koljenima, a Nenad Bjelica već je nakon 15 minuta morao izvaditi ozlijeđenog veznjaka Stankovića. Fantastični Diego Costa na asistenciju Insue zabio je svoj drugi gol za 0:3 i stopostotni učinak Madriđana. Zenit ima četiri boda, Porto tri, a Austria bod.

Celtic porazio Ajax
Najbolji hrvatski sudac Ivan Bebek sudio je utakmicu Celtica i Ajaxa u Glasgowu. Nizozemci su pritiskali u prvom dijelu, no u 43. minuti Bebek je opravdano dosudio penal za Škote nakon prekršaja Denswila u kaznenom prostoru. Forrest je sigurno pogodio za 1:0, a osam minuta nakon odmora Kayal je pokupio odbijanac na 18 metara i sjajnim udarcem ga pospremio u mrežu za 2:0!
Dvije minute prije kraja crveni karton dobio je Izraelac Biton, samo 11 minuta nakon ulaska u igru, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade gosti su iskoristili brojčanu nadmoć, Schone je ublažio poraz golom za 2:1.

Zenit jedva slomio Portovu desetoricu
Porto je na svom terenu poražen od Zenita, no Rusima je put do pobjede bio olakšan zbog isključenja domaćeg veznjaka Herrere već u 6. minuti. U samo 20 sekundi dobio je dva žuta kartona i gosti su s igračem više tek u 86. minuti došli do gola. Hulk je namjestio, a Keržakov zabio za 0:1!

LIGA PRVAKA, 3. kolo:

Arsenal - Borussia Dortmund 1:2
Arsenal: Szczesny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Arteta, Ramsey - Rosicky, Ozil, Wilshere - Giroud
B.Dortmund: Weidenfeller - Schmelzer, Hummels, Subotić, Grosskreutz - Sahin, Bender - Reus, Mikhityryan, Blaszczykowski - Lewandowski

Schalke - Chelsea 0:3
Schalke: Hildebrand - Aogo, Matip, Howedes, Uchida - Neustadter, Jones - Draxler, Meyer, Clemens - Boateng
Chelsea: Cech - Azpilicueta, Cahill, Terry, Ivanović - Lampard, Ramires - Hazard, Oscar, Schurrle - Torres

Marseille - Napoli 1:2
Marseille: Mandanda - Morel, Diawara, N`Koulou, Fanni - Cheyrou, Romao - Ayew, Valbuena, Payet - Gignac
Napoli: Reina - Armero, Albiol, Fernandez, Maggio - Inler, Behrami - Mertens, Hamšik, Callejon - Higuain

Porto - Zenit 0:1
Porto: Helton - Alex Sandro, Mangala, Otamendi, Danilo - Herrera, Fernando, Gonzalez - Lica, Martinez, Josue
Zenit: Lodigin - Criscito, Lombaerts, Neto Novo, Ansaldi - Fajzulin, Žirjanov - Danny, Shirokov, Hulk - Keržakov

Steaua - Basel 1:1
Steaua: Tatarusanu - Latovlevici, Gardos, Szukala, Georgievski - Pintilii, Bourceanu - Tanase, Stanciu, Popa, Piovaccari
Basel: Sommer - Safari, Ivanov, Schar, Voser - Frei, Die, Diaz - Stocker, Streller, Salah

Celtic - Ajax 2:1
Celtic: Forster - Mulgrew, Van Dijk, Ambrose, Lustig - Izaguirre, Kayal, Stokes, Forrest - Samaras, Pukki
Ajax: Cillessen - Blind, Denswil, Veltman, Van Rhijn - Serero, Poulsen, De Jong - Fischer, Sigthorsson, Andersen

Austria Beč - Atletico Madrid 0:3
Austria B: Lindner - Suttner, Ortlechner, Rogulj, Dilaver - Mader, Holland, Stanković - Jun, Royer - Hosiner
A. Madrid: Courtois - Filipe, Alderweireld, Miranda, HJuanfran - Gabi, Tiago - Koke, Garcia, Turan - Costa

Muški

PočaljiNaslov: Re: Liga prvaka 2013/2014   Liga prvaka 2013/2014 Sat610Čet 24 Okt - 0:06

Odigrano kompletno treće kolo

Liga prvaka 2013/2014 Ibra

U najzanimljivijoj utakmici večeri u Ligi prvaka Real Madrid je na Santiago Bernabeu pobijedio Juventus 2-1.

Liga prvaka 2013/2014 Ronaldo_608816S4

Europski prvak Bayern je u Munchenu deklasirao Viktoriju Plzen 5-0, a identičnim rezultatom je PSG slavio u Bruxellesu protiv Anderlechta. Bayer Leverkusen je deklasirao Šahtar 4-0, a Manchester United je jedva pobijedio Real Sociedad 1-0.

U derbiju B skupine vidjeli smo zanimljiv nogomet u kojem je Real slavio 2-1, no do boda je mogao i Juventus i to s igračem manje. Oba gola za 'Kraljevski klub' postigao je Cristiano Ronaldo (5, 28-11m), dok je strijelac za goste bio Llorente (22). Juve je od 48. minute igrao bez isključenog Chiellinija, no Real nije uspio iskoristiti igračku prednost, čak je u završnici mogao primiti gol, no Giovinco je loše reagirao u dvije izgledne situacije. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odradio je svih 90 minuta u domaćim redovima.

U drugom susretu iz skupine Galatasaray je u Istanbulu pobijedio FC Kopenhagen 3-1. Turski sastav je već u prvom poluvremenu zabio tri gola, a strijelci su bili Felipe Melo (10), Wesley Sneijder (38) i Didier Drogba (45). U nastavku je Claudemir tek ublažio poraz golom u 88. minuti.

Na ljestvici vodi Real s devet bodova, Galatasaray ima četiri, Juve dva, a Kopenhagen jedan bod.

Europski prvak Bayern je u susretu 3. kola D skupine deklasirao Viktoriju Plzen 5-0. Bavarski sastav je poveo u 25. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Ribery. Na 2-0 je povisio Alaba u 37. minuti na asistenciju hrvatskog reprezentativca Maria Mandžukića. U nastavku susreta Bayern je postigao još tri pogotka, a strijelci su bili Ribery (61), Schweinsteiger (64) i Gotze (90). Mandžukić je započeo utakmicu od prve minutei igrao je do 71. minute kada ga je zamijenio Pizzaro.

U drugom susretu izu skupine Manchester City je na gostovanju pobijedio moskovski CSKA 2-1. Ruski prvak je odlično otvorio utakmicu i u 32. minuti je poveo golom Zorana Tošića nakon asistencije Keisukea Honde. Međutim, 'Građani' su do konca prvog dijela okrenuli rezultat, a oba gola zabio je Sergio Aguero. Prvo je u 34. minuti izjednačio na asistenciju Davida Silve, a potom je u 42. minuti na asistenciju Negreda doveo engleski sastav u vodstvo. U nastavku utakmice City je mogao i uvjerljivije slaviti, no niti CSKA nije bio bez prilika, međutim više nije bilo golova. Utakmica je igrana na Himki Areni usprkos očajnom stanju travnjaka. Uoči utakmice Englezi su prosvjedovali zbog stanja terena, a menadžer Cityja Manuel Pellegrini čak je izjavio kako je 'sramota što se jedna utakmice Lige prvaka igrala na takvom travnjaku'.
Na ljestvici vodi Bayern s devet bodova, City ima šest, CSKA tri, a na začelju je Viktorija bez bodova.

U susretu A skupine Bayer je u Leverkusenu razbio Šahtar 4-0 uz dva postignuta gola Kiesslinga (22, 72), a strijelci su bili i Rolfes (50), te Sam (57). Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je cijeli susret za ukrajinski sastav, dok Eduardo da Silva ponovo nije ulazio u igru.

U drugom dvoboju Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Real Sociedad 1-0, a pogodak odluke postignut je u 2. minuti kada je Martinez zatresao vlastitu mrežu.

Na ljestvici vodi United sa sedam bodova, Leverkusen ima šest bodova, Šahtar tri, a Real Sociedad je bez bodova na začelju.

U skupini C PSG je nastavio pobjednički niz i protiv Anderlechta pobijedivši u Bruxellesu 5-0. PSG je već u prvom poluvremenu vodio 3-0, a sva tri gola zabio je Zlatan Ibrahimović (17, 22, 36). 'Ibro' je svoj show nastavio i u drugom poluvremenu postigavši još jedan gol u 62. minuti, a među strijelce se upisao i Cavani (52).
Benfica i Olympiakos su u Lisabonu odigrali bez pobjednika 1-1. Gosti su poveli golom Domingueza u 29. minuti, a izjednačio je Cardozo u 84. minuti.
Na ljestvici vodi PSG s maksimalnih devet bodova, Olympiakos i Benfica imaju po četiri boda, a na začelju je Anderlecht bez bodova.

Rezultati susreta trećeg kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA A:
Bayer Leverkusen - Šahtar Donjeck 4-0 (Kiesling 22, 72, Rolfes 50-11m, S. Sam 57)
Manchester United - Real Sociedad 1-0 (I. Martínez 2-ag)
LJESTVICA:
1. Manchester United 3 2 1 0 6:3 7
2. Bayer Leverkusen 3 2 0 1 8:5 6
3. Šahtar Donjeck 3 1 1 1 3:5 4
4. Real Sociedad 3 0 0 3 1:5 0

SKUPINA B:
Galatasaray - FC Kopehagen 3-1 (Felipe Melo 10, Sneijder 38, Drogba 45+1 / Claudemir 88)
Real Madrid - Juventus 2-1 (Cristiano Ronaldo 4, 28-11m/ Llorente 22)
LJESTVICA:
1. Real Madrid 3 3 0 0 12:2 9
2. Galatasaray 3 1 1 1 6:9 4
3. Juventus 3 0 2 1 4:5 2
4. FC Kopenhagen 3 0 1 1 2:8 1

SKUPINA C:
Benfica - Olympiakos 1-1 (Cardozo 83 / Domínguez 29)
Anderlecht - PSG 0-5 (Ibrahimović 17, 22, 36, 62, Cavani 51)
LJESTVICA:
1. PSG 3 3 0 0 12:1 9
2. Olympiakos 3 1 1 1 5:5 4
3. Benfica 3 1 1 1 3:4 4
4. Anderlecht 3 0 0 3 0:10 0

SKUPINA D:
CSKA Moskva - Manchester City 1-2 (Tošić 32 / Aguero 34, 42)
Bayern - Viktoria Plzen 5-0 (Ribery 25-11m, 60, Alaba 37, Schweinsteiger 64, Goetze 90+1)

Muški

PočaljiNaslov: Re: Liga prvaka 2013/2014   Liga prvaka 2013/2014 Sat610Sre 6 Nov - 14:47

Poznat kvartet učesnika osmine finala

Bajern Minhen, Mančester siti, Real Madrid i Pari Sen Žermen dva kola pre kraja grupne faze obezbedili plasman u osminu finalu Lige
šampiona.

Liga prvaka 2013/2014 Siti

Aktuelni šampion Evrope, Bajern Minhen, sa maksimalne četiri pobede iz isto toliko mečeva u Ligi šampiona ove sezone obezbedio je plasman u osminu finala. Za Bavarcima idu i Mančester siti, Real Madrid i Pari Sen Žermen.

Bajern je sa "pola gasa" slavio u Češkoj protiv Viktorije Plzenj, golom Marija Mandžukića u 65, samo nekoliko minuta nakon što je zamenio Tomasa Milera.

Mnogo veću pažnju od ovog duela, privačila je druga utakmice Grupe D, u kojoj je Mančester siti bio domaćin moskovskom CSKA.

"Građani" su iz trećeg pokušaja konačno uspeli da se domognu osmine finala elitnog takmičenja. Znali su da bi to moglo da se dogodi ovog utorka uveče, pa su od starta krenuli silovito protiv "armejaca".

Već posle prvog poluvremena imali su ubedljivih 3:1, a dominirao je Serhio Aguero, dvostruki strelac i asistent Alvaru Negredu. Pomogao mu je, doduše, i naš Zoran Tošić koji je već u 3. minutu oborio Davida Silvu za penal.

Liga prvaka 2013/2014 Aguero

U nastavku meča Negredo je brzo dodatno uvečao prednost domaćina i rešio pitanje pobednika.

Raspoloženi Aguero uspešno je nastavio seriju pogodaka, pošto su mu večerašnji golovi bili šesti i sedmi u poslednjih sedam utakmica Lige šampiona!

U derbiju večeri Real Madrid nije uspeo da prekine neuspešnu seriju u Torinu, gde nije pobedio već 51 godinu, ali su u "kraljevskom klubu" sigurno presrećni osvojenim bodom (2:2).

Dakle, bilo je "kralj - dama - pat".

Juvenuts je bio mnogo opasniji rival, posebno u prvom poluvremenu kada je odnos u šutevima bio 8:1 u korist domaćeg tima. Ipak, fantastični Iker Kasiljas savladan je tek udarcem Artura Vidala sa bele tačke u 42. minutu.

Ubrzo po povratku sa odmora usledio je preokret u režiji Kristijana Ronalda (52. minut) i Gereta Bejla (60). Portugalac je tako upisao i deseti pogodak u poslednjih 11 nastupa u Ligi šampiona, dok je Bejl pokazao da mu prija uloga startera u Real Madridu (tri gola i četiri asistencije od kada je u prvoj postavi).

Liga prvaka 2013/2014 Real

Međutim, bod Juventusu doneo je Fernando Ljorente na centaršut Martina Kaseresa u 65. minutu. Kaseres se odlično ubačenom loptom iskupio za grešku kod prvog gola Madriđana, ali ovaj bod ne znači mnogo Torinezima koji su trenutno poslednji na tabeli Grupe B!

Fantastičan uspeh u 4. kolu ostvarili su fudbaleri Kopenhagena koji su savladali Galatasaraj 1:0 pogotkom Daniela Bratena već u 6. minutu. Ekipa Roberta Manćinija, predvođena Drogbom i Jilmazom, do kraja meča nije uspela da pronađe put do mreže domaćinovog gola, pa je propustila priliku da se nađe na samo korak od drugog kruga.
Srpska kolonija iz Benfike propustila je sijaset šansi u duelu sa Olimpijakosom, a domaćin je to umeo da kazni - 1:0.

Izuzetno raspoložen bio je golman crveno-belih Roberto Himenez, koji je po dva puta maestralno onemogućio naše reprezentativce, Lazara Markovića i Filipa Đuričića da ga savladaju.

Posle prve propuštene prilike za Markovića, u uvodnim minutima utakmice, Konstantinos Manolas bio je precizan na suprotnoj strani, što je bila i jedina gol-šansa Olimpijakosa u meču.

Liga prvaka 2013/2014 Markovic

Benfika sada ima tri boda manje od Olimpijakosa, ali nije izgubila svaku šansu da se nađe u osmini finala, kao što jeste Anderleht.

Klub iz Brisela odigrao je 1:1 u Parizu, što mu je prvi bod ove sezone, pa se barem neće "izblamirati" na kraju takmičenja.

Gosti su poveli u 68. minutu golom Demija De Zeuva, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio, ko drugi nego Zlatan Ibrahimović...

Golova nije bilo jedino u mečevima Grupe A, gde je golman Bernd Leno branio "kao lud" protiv Šahtjora u Donjecku, dok Mančester junajtedu ni poklonjeni penal nije bio dovoljan da savladaju poslednjeplasirani Real Sosijedad u Španiji.

Kao po običaju, jedanaesterac je odglumio Ešli Jang u 69. minutu, ali je je Klaudio Bravo uz pomoć stative uspeo da zaustavi šut Robina Van Persija.

Utakmica u San Sebastijanu ostaće upisana kao 950. za Rajana Gigsa u dresu Mančester junajteda! Sjajni Velšanin, na njegovu žalost, nije uspeo da je obeležio kao što je očekivao...

Od naših predstavnika na terenu su od prvog minuta bili Matija Nastasić (Mančester siti), Zoran Tošić (CSKA), Nemanja Vidić (Mančester junajted), Aleksandar Mitrović i Luka Milivojević (Anderleht), Nemanja Matić i Lazar Marković (Benfika). U drugom poluvremenu Filip Đuričić je zamenio Markovića, a Aleksandar Kolarov (Mančester siti) Davida Silvu.

REZULTATI 4. KOLA:

Grupa A:

Šahtjor - Bajer Leverkuzen 0:0
Real Sosijedad - Mančester Junajted 0:0

TABELA: Mančester Junajted 8, Bajer 7, Šahtjor 5, Sosijedad 1.

Grupa B:

Juventus - Real Madrid 2:2 (0:0)
/Vidal 42 pen, Ljorente 65 - Ronaldo 52, Bejl 60/
Kopenhagen - Galatasaraj 1:0 (1:0)
/Braten 6/

TABELA: Real Madrid 10, Galatasaraj 4, Kopenhagen 4, Juventus 3.

Grupa C:

Pari Sen Žermen - Anderleht 1:1 (0:0)
/Ibrahimović 70 - De Zeuv 68/
Olimpijakos - Benfika 1:0 (1:0)
/Manolas 13/

TABELA: PSŽ 10, Olimpijakos 7, Benfika 4, Anderleht 1.

Grupa D:

Mančester Siti - CSKA Moskva 5:2 (3:1)
/Aguero pen 3, 21, Negredo 30, 51, 90+3 - Dumbia 45+1, pen 71/
Viktorija Plzenj - Bajern Minhen 0:1 (0:0)
/Mandžukić 65/

TABELA: Bajern 12, Mančester Siti 9, CSKA 3, Viktorija 0.