Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Biblijske priče

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Biblijske priče - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biblijske priče   Biblijske priče - Page 4 Sat610Čet 3 Apr - 13:26

ПЕТАР СЕ ОДРИЧЕ ИСУСА



Петар и још један ученик следили су издалека Исуса до двора великог свештеника »и ушавши унутра сједе са слугама да види свршетак.  А првосвештеници и старјешине и сав Синедрион тражаху лажна свједочанства против Исуса да би га убили.  И не нађоше; и премда многи лажни свједоци долазише, не нађоше.
Најпослије дођоше два лажна свједока.  И рекоше: Он је казао: Ја могу развалити храм Божији и за три дана саградити га.  И уставши првосвештеник рече му: Зар ништа не одговараш што ови против тебе свједоче? А Исус ћуташе. И првосвештеник одговарајући рече му: Заклињем те живим Богом да нам кажеш јеси ли ти Христос, Син Божији?
Рече му Исус: Ти каза. Али ја вам кажем: од сада ћете видјети Сина Човјечијега гдје сједи с десне стране Силе и долази на облацима небеским.
Тада првосвештеник раздрије хаљине своје говорећи: Хули на Бога! Шта нам више требају свједоци? Ево сада чусте хулу његову. Шта мислите? А ови одговарајући рекоше: Заслужио је смрт.
Тада му попљуваше лице и удараху га, а друти га бијаху по образима , говорећи: Прореци нам, Христе, ко те удари?
А Петар сјеђаше напољу у дворишту, и приступи му једна слушкиња говорећи: И ти си био са Исусом Галилејцем.  А он се одрече пред свима говорећи: Не знам шта говориш.  И кад изиђе к вратима, угледа га друга и рече онима што бијаху ондје: И овај бјеше са Исусом Назарећанином.  И опет се одрече са заклетвом: Не знам тога човјека.
А мало потом приступише они што стајаху и рекоше Петру: Ваистину и ти си од њих: јер те и говор твој издаје.  Тада се поче преклињати и клети да не зна тога човјека. И одмах запјева пијетао.
И опомену се Петар ријечи Исусове што му је рекао: Док пијетао не запјева, три пута ћеш ме се одрећи. И изишавши напоље, плакаше горко. »










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Biblijske priče - Page 4 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
 
Biblijske priče
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Biblijske price
» Priče.....
» Priče o Svecima
» Lovačke priče
» Ljubavne priče
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-