Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da li će religije nestati?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Čet 31 Okt - 11:04

Previše smo si postavili pitanja i tema, pa ćemo to natanane, krišku po krišku. Laughing 

O svojoj volji sam komentirao, da sve ono što radim, kuda idem i slično je isključivo moja volja i moj odabir.
Nikako božji.
Nema on veze sa mnom. Cool 

Postavljaš pitanje vječnog života.
Meni ne treba.
Meni je dosta osamdesetak godina. happy 
Ako Bog da. happy happy happy 

Zašto starimo i umiremo, pitaš se.
Zato što se trošimo.
Sve što postoji materijalno se troši. I polako propada.
Šljunak na plaži je nekada bilo stijenje. Voda i zrak su ga potrošili.
Tako se i ljudi troše, postaju sve stariji i umru.
I gotovo.
Tko je što uhvatio, uhvatio je.
Nekakav trag iza sebe je ostavio.
I više ga nema.
Kraj.
Nikakva duša nije ostala da luta.
Duša nestaje kada se čovjek ugasi.
Ugasi se zajedno s njim.
Jedino što iza čovjeka ostaje je sjećanje.
I ne treba tu kukati.
Niti žaliti.

Imaš svoje vrijeme i iskoristi ga.
Dugo, kratko, to je relativno.
Iskoristi ga kako znaš i umiješ.
Proživi ga za sebe.
Punim plućima.


A kilavom kur*u ni vječnost ne pomaže. happy 

Oprostite, morao sam "pjesnički" završiti. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Čet 7 Nov - 2:48

Jedno pitanje Svetionik ako može.
Da budem siguran.
Ti pišeš o pravoslavlju kao o jedinoj ispravnoj religiji? Laughing










love
Nazad na vrh Ići dole
Svetionik

Član
Član

Svetionik

Muški
Poruka : 19

Učlanjen : 25.10.2013


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Pet 8 Nov - 20:40

Abu Dabi ::
Previše smo si postavili pitanja i tema, pa ćemo to natanane, krišku po krišku. Laughing 

O svojoj volji sam komentirao, da sve ono što radim, kuda idem i slično je isključivo moja volja i moj odabir.
Nikako božji.
Nema on veze sa mnom. Cool 

Postavljaš pitanje vječnog života.
Meni ne treba.
Meni je dosta osamdesetak godina. happy 
Ako Bog da. happy happy happy 

Zašto starimo i umiremo, pitaš se.
Zato što se trošimo.
Sve što postoji materijalno se troši. I polako propada.
Šljunak na plaži je nekada bilo stijenje. Voda i zrak su ga potrošili.
Tako se i ljudi troše, postaju sve stariji i umru.
I gotovo.
Tko je što uhvatio, uhvatio je.
Nekakav trag iza sebe je ostavio.
I više ga nema.
Kraj.
Nikakva duša nije ostala da luta.
Duša nestaje kada se čovjek ugasi.
Ugasi se zajedno s njim.
Jedino što iza čovjeka ostaje je sjećanje.
I ne treba tu kukati.
Niti žaliti.

Imaš svoje vrijeme i iskoristi ga.
Dugo, kratko, to je relativno.
Iskoristi ga kako znaš i umiješ.
Proživi ga za sebe.
Punim plućima.


A kilavom kur*u ni vječnost ne pomaže. happy 

Oprostite, morao sam "pjesnički" završiti. happy
Tačno je da sa našom odlukom Bog nema veze u smilu da nas ne prisiljava da činimo ovo ili ono. Sami odlučujemo u skladu sa slobodnom voljom koja je upravo dar od strane našeg Kreatora! U skladu sa ponašanjem i odlukama snosimo i posledice.

Nisi zainteresovan za večni život u savršenom telu sa savršenim umom, savršenim zdravljem, večno mladalčkim izgledom gde je sve oko tebe savršeno, ljudi sa kojima živiš, okolina u kojoj živiš, gde možeš da se baviš čime god ti je volja i da večno uživaš u radosti sa svojom decom, prijateljima rođacima??? Ako je to zaista tačno onda si ti jedan od veoma,veoma retkih koji ne želi večni život pod savršenim uslovima!!!

Porediti neživu materiju i inteligentno stvorenje je nekako neprikladno. Neorganska materija nema svest dok čovek poseduje inteligenciju kojoj se divimo, čovek je u stanju da čini veličanstvene stvari, može da kreira, voli, oseća, može da se divi i uživa u lepotama muzike, zalaska sunca, cveću i životinjama, okolini i, zaista je teško opisati veličanstvenost čoveka.

Da li si ti zaista zadovoljan odgovorom koji si meni dao-čovek se jednostavno istroši i umre! Zašto se istorši, zašto mora da umre? Pitanje zašto uvek dolazi posle nekompletnog odgovora, odgovora koji ne zadovoljava čovekovu intelignciju. Nauka tvrdi da je čovek građen da živi zauvek, da nikad ne umre.

Potpuno tačno da nikakva duša ne preživljava smrt, duša nije besmrtna i nema zagrobnog života posle smrti. U Bibliji je to zapisano pre oko 3000 godina u knjizi Propovednika 9:5 "Živi su svjesni toga da će umrijeti, a mrtvi nisu svjesni ničega, niti više imaju plaće, jer se spomen na njih zaboravio."


Vreme od 20-30 godina? Koji je to život? Taman počneš da živiš, bolest i starost već kucaju na vrata, nisi trepnuo dvaput, triput eto te sa 60-70 godina! Čovek može da ispuni sve svoje želje jedino pod uslovom da živi večno!


Razmisli Abu Dabi, zašto je čovek građen da živi zauvek (Biblija kaže da mu je Bog misao o večnosti u srce stavio!) i odkuda mu želja da živi zauvek ako nije Kreiran da živi zauvek???

Cool Cool
Nazad na vrh Ići dole
Svetionik

Član
Član

Svetionik

Muški
Poruka : 19

Učlanjen : 25.10.2013


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Pet 8 Nov - 20:43

Abu Dabi ::
Jedno pitanje Svetionik ako može.
Da budem siguran.
Ti pišeš o pravoslavlju kao o jedinoj ispravnoj religiji? Laughing
Ne govorim o pravoslavlju kao o pravoj religiji. Pravoslavlje je daleko, daleko, daleko od religije koju je praktikovao i živeo Isus Hrist! Pravoslavlje zagovara besmrtnost duše što je nebiblijska doktrina.

happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Pet 8 Nov - 22:54

Svetionik ::

Nisi zainteresovan za večni život u savršenom telu sa savršenim umom, savršenim zdravljem, večno mladalčkim izgledom gde je sve oko tebe savršeno, ljudi sa kojima živiš, okolina u kojoj živiš, gde možeš da se baviš čime god ti je volja i da večno uživaš u radosti sa svojom decom, prijateljima rođacima??? Ako je to zaista tačno onda si ti jedan od veoma,veoma retkih koji ne želi večni život pod savršenim uslovima!!!
Nisam.
Ne vjerujem u savršenstvo.
Ne trebam vječni život.
Koji je to svijet gdje je sve savršeno?
I svi vječno žive.
Zamisli nakaradnosti.
Ja mlad, a moja djeca mala.
Da li ona odrastaju?
Pa da li i djecu dobiju?
Ja djeda, a izgledam mlado.
Pa i oni odrastu.
Pa smo svi mladi. Po izgledu. Isti smo.
Ja, moja djeca i moji unuci.
Da ne idem dalje.
Pa nas tri generacije idemo na koncert Azre.
Svi isti.
Mladi.
Na šanku čekamo piće.
Ja, moja djeca i moji unuci.

Užas.
Neprirodno.


Draži mi je ovaj nesavršeni svijet.
U kome je zanimljivo.
U kome imaš rok trajanja.
U kome imaš želje, imaš težnje, imaš nade.
U kome se boriš za sebe.
U kome se veseliš svakom postignuću.
U kome od lošeg radiš dobro.
Nema veće sreće nego kada nešto dobro uradiš, pa da ostane iza tebe.
U savršenom svijetu toga nema.
Tamo je sve savršeno.

I mene, ustvari ni ne trebaju.

Što da radiš s takvim svijetom?
U savršenom tijelu.
Živeći vječno. Laughing










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Pet 8 Nov - 23:11

Svetionik ::

Razmisli Abu Dabi, zašto je čovek građen da živi zauvek (Biblija kaže da mu je Bog misao o večnosti u srce stavio!) i odkuda mu želja da živi zauvek ako nije Kreiran da živi zauvek???

Cool Cool
Ako mogu ja da se umešam u priču..Laughing ..Mislim da je ovo lepa i suštinski važna stvar za čoveka, jer se tu misli na večni život u smislu da čovek ostane da večno živi u srcima i duši svojih najrođenijih po zasluzi i lepim gestovima kojima je zaslužio da živi u njihovim srcima, a i takođe, ako ta osoba stvori i ostavi iza sebe nešto toliko vredno poput nekog naučnog otkrića, prelepog književnog dela itd..i da na taj način zasluži da živi u srcima svih ljudi dok je sveta i veka...Very Happy ..

U religiji se ne misli na večnost u bukvalnom smislu , već u ovom koje sam navela..Takvo je barem, moje mišljenje Laughing 










Da li će religije nestati? - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Pet 8 Nov - 23:19

Svi mi volimo da se istaknemo.
Da se pokažemo.
I da dobijemo pohvalu ili priznanje.
Ako smo iskreni, priznati ćemo to. Laughing 

Što da radiš u svijetu u kome je sve savršeno i nemaš što doprinijeti?
Volim ja da uživam, nisam ja namćor. happy 

Ali želim bre i da radim nešto korisno.
Da popravim i sebe i svijet u kome živim.

Po meni je to moja svrha postojanja. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Excited4U

  

Excited4U

Muški
Poruka : 21683

Lokacija : between Ass XD

Učlanjen : 03.05.2011

Raspoloženje : So Excited ;-D


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Sub 9 Nov - 5:56

Savrsen svet iz Biblije nije to sto mislis Abo happy 

To je svet bez zla, nasilja, losih ljudi, lopova, ubica, lazova, bludnika, ...i svega sto je lose i sto kvari ovaj svet happy  


Ljudi nece umirati prirodno, imace decu, ljudi nece stariti do 25 najvise, bice srecni i puni snage bez raspadanja kao u ovom svetu sada. 

U tom savrsenom svetu nece svi lezati i spavati kao debili, nego ce raditi i stvarati za sebe slobodno i u miru bez straha da ih neko opljacka ili im otme kucu i da im naplati zemljiste i vodu i struju i grejanje ...kao sada. 

Sve ce to Bog besplatno davati ljudima koji ce morati da rade i stvore uslove za sebe ali nece placati nikome poreze za stanovanje i da kupuju zemlju..etc. 

Pretvorice zemlju u jedan lepi raj i zivotinje nece napadati ljude vec se igrati sa malom decom Lav i Tigar igrace se sa Srnom,, i tako dalje. 

Znaci  ja bi ziveo na takvom mestu runing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Svetionik

Član
Član

Svetionik

Muški
Poruka : 19

Učlanjen : 25.10.2013


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Ned 8 Dec - 1:34

Shadow ::
Svetionik ::

Razmisli Abu Dabi, zašto je čovek građen da živi zauvek (Biblija kaže da mu je Bog misao o večnosti u srce stavio!) i odkuda mu želja da živi zauvek ako nije Kreiran da živi zauvek???

Cool Cool
Ako mogu ja da se umešam u priču..Laughing ..Mislim da je ovo lepa i suštinski važna stvar za čoveka, jer se tu misli na večni život u smislu da čovek ostane da večno živi u srcima i duši svojih najrođenijih po zasluzi i lepim gestovima kojima je zaslužio da živi u njihovim srcima, a i takođe, ako ta osoba stvori i ostavi iza sebe nešto toliko vredno poput nekog naučnog otkrića, prelepog književnog dela itd..i da na taj način zasluži da živi u srcima svih ljudi dok je sveta i veka...Very Happy ..

U religiji se ne misli na večnost u bukvalnom smislu , već u ovom koje sam navela..Takvo je barem, moje mišljenje Laughing 
Pozdrav Senka! Naravno da svako može da se umeša u razgovor, više glava je uvek pametnije od jedne ili dve...Izvinjavam se što ste tako dugo čekali na odgovor, ali nije tako lako naći vremena u ovom sistemu!
Biblija na drugoj strani govori o stvarnom večnom životu ljudi koji će uskoro živeti u raju na zemlji pod savršenim uslovima. Prvi ljudi, Adam i Eva su kreirani sa izgledom na večni život, kreirani su da žive večno, da nikada ne umru i da pod takvim uslovima stvore potomstvo i nasele čitavu zemlju i, naravno da kreiraju život na drugim mestima i planetama u svemiru! Stvoritelj nije nikad odustao od ove namere!Pažljivim i ozbiljnim proučavanjem Biblije svako se može uveriti u ovo što sam napisao.
happy 
Abu Dabi ::
Svi mi volimo da se istaknemo.
Da se pokažemo.
I da dobijemo pohvalu ili priznanje.
Ako smo iskreni, priznati ćemo to. Laughing 

Što da radiš u svijetu u kome je sve savršeno i nemaš što doprinijeti?
Volim ja da uživam, nisam ja namćor. happy 

Ali želim bre i da radim nešto korisno.
Da popravim i sebe i svijet u kome živim..

Po meni je to moja svrha postojanja. happy
Abu slažem se u potpunosti da svako od nas želi pohvalu i priznanje.
I to je tačno da je čovek u biti kreator. Ipak u savršenom svetu i sa večnim savršenim životom čovek će imati neizmerno i beskrajno mnogo posla. Upoznati živi svet na zemlji je ogroman poduhvat naizgled bez kraja. To je samo jedan aspekt i posao kojim će se baviti savršeni čovek u novom uređenju, zatim umetnost, muzika, slikanje, vajanje, kreiranje ekoloških prevoznih sredstava koja neće uništavati prirodu, unapređenje nauke, konstruisanje novih i za sada još nepoznatih proizvoda koje će savršeni čovek koristiti. Putovanje po svemiru i mnogo drugih poduhvata koji su još uvek nepoznati nama nesavršenim ljudima! Budi uveren Abu da ti sigurno neće biti dosadno!
selebrate
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Ned 8 Dec - 1:46

Da te pitam Svjetionik. Cool 
Da li će se ljudi za besmrtnost odabirati, ili svi imaju pravo na nju? Laughing










love
Nazad na vrh Ići dole
kliker

Elita
Elita

kliker

Muški
Poruka : 3977

Godina : 49

Lokacija : NS

Učlanjen : 30.11.2013

Raspoloženje : hronično opičeno


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Ned 8 Dec - 10:30

religije će nestati kad celim svetom zavlada komunizam
jer komunisti ne trpe veru i zabranjuju je
neće više biti ratova, kriminala i cela zemaljska kugla će biti  divno mesto za život
slično kao što je sad Severna Koreja... tamo su svi ateisti i jako im je lepo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Excited4U

  

Excited4U

Muški
Poruka : 21683

Lokacija : between Ass XD

Učlanjen : 03.05.2011

Raspoloženje : So Excited ;-D


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Ned 8 Dec - 13:42

Nestace kada ih Bog unisti u Armagedonu cool 

Ni jedna politika nece preziveti niti postojati u Bozijem Carstvu happy
Nazad na vrh Ići dole
Svetionik

Član
Član

Svetionik

Muški
Poruka : 19

Učlanjen : 25.10.2013


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Ned 8 Dec - 23:40

Abu Dabi ::
Da te pitam Svjetionik. Cool 
Da li će se ljudi za besmrtnost odabirati, ili svi imaju pravo na nju? Laughing
Svaka osoba koja sledi i živi po zakonima koje je uspostavio naš Kreator imaće besplatan dar, dar večnog života.
Very Happy 

kriger ::
religije će nestati kad celim svetom zavlada komunizam
jer komunisti ne trpe veru i zabranjuju je
neće više biti ratova, kriminala i cela zemaljska kugla će biti  divno mesto za život
slično kao što je sad Severna Koreja... tamo su svi ateisti i jako im je lepo Very Happy
Kriger prijatelju, ljudi su imali priliku tokom hiljada proteklih godina da pokažu raznim formama vladavine,  koliko su sposobni da učine one nad kojima vladaju, srećnim! Posledice ljudskog vladanja vidimo i sada a istorija dokazuje da "čovek nad čovekom vlada da ga nesrećnim učini"! Biblija nam jasno stavlja do znanja da čovek nije u stanju da učini srećnim druge ljude nad kojima vlada, čovek nije u stanju "ni koracima svojim da upravlja"! Potrebno mu je vođstvo onoga ko nas je Stvorio!
Wink 

Excited4U ::
Nestace kada ih Bog unisti u Armagedonu cool 

Ni jedna politika nece preziveti niti postojati u Bozijem Carstvu happy
Oni koji se protive Božjoj vladavini, biće uništeni, dakle neće biti podanici Božjeg Kraljevstva jer su protiv ovakve vladavine! Sasvim je u skladu takav stav.
Nazad na vrh Ići dole
kliker

Elita
Elita

kliker

Muški
Poruka : 3977

Godina : 49

Lokacija : NS

Učlanjen : 30.11.2013

Raspoloženje : hronično opičeno


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Pon 9 Dec - 10:49

Svetioniče, prijatelju, to što sam napisao bio je sarkazam Wink 


Citat :
Oni koji se protive Božjoj vladavini, biće uništeni
a ovo, priznaćeš, zvuči odvratno
ako je tako, u čemu je razlika između Boga i Kim Il Sunga i Kim Jong Ila?
veruj u mene i priznaj moju vladavinu ili ću te uništiti
divan primer ljubavi i praštanja... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Pon 9 Dec - 11:11

Svetionik ::
Abu Dabi ::
Da te pitam Svjetionik. Cool 
Da li će se ljudi za besmrtnost odabirati, ili svi imaju pravo na nju? Laughing
Svaka osoba koja sledi i živi po zakonima koje je uspostavio naš Kreator imaće besplatan dar, dar večnog života.
Very Happy 

To mi se čini u redu.
Nema za sve. Laughing

Svetionik ::


kriger ::
religije će nestati kad celim svetom zavlada komunizam
jer komunisti ne trpe veru i zabranjuju je
neće više biti ratova, kriminala i cela zemaljska kugla će biti  divno mesto za život
slično kao što je sad Severna Koreja... tamo su svi ateisti i jako im je lepo Very Happy
Kriger prijatelju, ljudi su imali priliku tokom hiljada proteklih godina da pokažu raznim formama vladavine,  koliko su sposobni da učine one nad kojima vladaju, srećnim! Posledice ljudskog vladanja vidimo i sada a istorija dokazuje da "čovek nad čovekom vlada da ga nesrećnim učini"! Biblija nam jasno stavlja do znanja da čovek nije u stanju da učini srećnim druge ljude nad kojima vlada, čovek nije u stanju "ni koracima svojim da upravlja"! Potrebno mu je vođstvo onoga ko nas je Stvorio!
Wink 

Ako čovjek nije u stanju svojim koracima da upravlja i treba vodstvo Stvoritelja, onda je to Stvoritelj jako loše uradio.
Ili je namjerno uradio svoje igračke.

Kako se osjećaš Svetionik kao stvorenje koje je nesposobno da upravlja svojim koracima?

Mene bi takva Bibija vrijeđala. Laughing
Sreća da ne vjerujem. happy


Svetionik ::

Excited4U ::
Nestace kada ih Bog unisti u Armagedonu cool 

Ni jedna politika nece preziveti niti postojati u Bozijem Carstvu happy
Oni koji se protive Božjoj vladavini, biće uništeni, dakle neće biti podanici Božjeg Kraljevstva jer su protiv ovakve vladavine! Sasvim je u skladu takav stav.

E sada dolazimo do onoga, kada nisam htio upotrebljavati grublje riječi.
Ali vidim da moram. happy 
Religija koja ne prihvaća i uvažava različitosti, koja svoje protivnike želi fizički uništiti  nije religija.
Ove ideje su već viđene.
Čisti fašizam.

No pasaran. Laughing
Zato i mislim da će religije polako odumrijeti.
Nije mlada raja blesava. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Pon 9 Dec - 21:47

Svetionik, prijatelju.
Nemoj se naljutiti na moje riječi.

Ja poštujem tvoje mišljenje.
I religiju.
Svačiju poštujem.
Jedino postanem zahebat kada mi se nešto natura.
A kada mi se propisuje kao obrazac ponašanja, e tada popizdim. happy
(Ovo se ne odnosi na tebe, jer mi samo razgovaramo.  Laughing )










love
Nazad na vrh Ići dole
Svetionik

Član
Član

Svetionik

Muški
Poruka : 19

Učlanjen : 25.10.2013


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Čet 12 Dec - 18:22

kriger ::
Svetioniče, prijatelju, to što sam napisao bio je sarkazam Wink 


Citat :
Oni koji se protive Božjoj vladavini, biće uništeni
a ovo, priznaćeš, zvuči odvratno
ako je tako, u čemu je razlika između Boga i Kim Il Sunga i Kim Jong Ila?
veruj u mene i priznaj moju vladavinu ili ću te uništiti
divan primer ljubavi i praštanja... Laughing
Kriger prijatelju, teško se može porediti nesavršen, smrtni čovek sa Svemogućim Stvoriteljem koji živi oduvek i koji je izvor života. Bog je savršen i njegova pravda je savršena, stvari koje čini, čini isključivo sa određenom namerom! Pre nego što izvrši egzekuciju, Bog strpljivo i mnogo puta upozorava svoj narod na greške i ponizno ih poziva da promene svoj put i slede put života kojim ih vodi naš Stvoritelj. Izraelci koji su potpuno dobrovoljno sklopili ugovor sa Bogom, obavezali su se na potpunu poslušnost, prihvatajući posledice kršenja ovog ugovora! Za uzvrat istorija svedoči da, kad je Izrael bio poslušan Bogu i poštovao ugovor, jevrejski narod je živeo u miru i izobilju. Izraelcima je obećana zemlja u kojoj teče "med i mleko" pod uslovom da budu poslušni Bogu. Bog je ispunio obećanje oslobodivši ih egipatskog ropstva i tako što ih je doveo u današnji Izrael. Jevrejska nacija je bila izabrana nacija sve do momenta kad su ubili Božjeg Sina, Isusa Hrista.

Bog nas u naše vreme, vreme u kome mi živimo, upozorava da će uskoro okončati ovaj sistem stvari (već više od 120 godina Bog poziva ljude iskrenog srca da promene svoj način života i da prihvate Božje Kraljevstvo pre nego uništi ovaj sistem stvari) i da će preživeti samo oni koji budu poslušni Božjem zakonu, da će uživati u izobilju mira na rajskoj zemlji pod savršenim uslovima živeći večnim životom! Moraćeš da priznaš da Kimil Sung, niti bilo koji judski vladar nije u stanju, niti može da ponudi ovakve uslove koje nam nudi naš Kreator!?  happy
Ozbiljno i temeljito proučavanje Biblije je jedini način da se razume Božja namera sa ljudima i razlog zašto živimo u ovakvom haosu!

Veruj mi, izuzetno je važno, ustvari od životne važnosti je Biblija i proučavanje Biblije!


Abu Dabi ::



Ako čovjek nije u stanju svojim koracima da upravlja i treba vodstvo Stvoritelja, onda je to Stvoritelj jako loše uradio.
Ili je namjerno uradio svoje igračke.

Kako se osjećaš Svetionik kao stvorenje koje je nesposobno da upravlja svojim koracima?

Mene bi takva Bibija vrijeđala. Laughing
Sreća da ne vjerujem. happy


Svetionik ::

Excited4U ::
Nestace kada ih Bog unisti u Armagedonu cool 

Ni jedna politika nece preziveti niti postojati u Bozijem Carstvu happy
Oni koji se protive Božjoj vladavini, biće uništeni, dakle neće biti podanici Božjeg Kraljevstva jer su protiv ovakve vladavine! Sasvim je u skladu takav stav.

E sada dolazimo do onoga, kada nisam htio upotrebljavati grublje riječi.
Ali vidim da moram. happy 
Religija koja ne prihvaća i uvažava različitosti, koja svoje protivnike želi fizički uništiti  nije religija.
Ove ideje su već viđene.
Čisti fašizam.

No pasaran. Laughing
Zato i mislim da će religije polako odumrijeti.
Nije mlada raja blesava. happy
Abu a kako ti objašnjavaš divljaštvo i žeđ za krvlju, ubistva, ratove, silovanja i neopisivo nasilje i teror koji se dešava u svetu? Da li je to pokazatelj da čovek zna i savršeno kontroliše svoje korake? Na drugoj strani Biblija nas uči da "volimo bližnjeg svoga kao samog sebe"!
Citat :
 happy 
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Čet 12 Dec - 23:06

Svetionik ::

Abu a kako ti objašnjavaš divljaštvo i žeđ za krvlju, ubistva, ratove, silovanja i neopisivo nasilje i teror koji se dešava u svetu? Da li je to pokazatelj da čovek zna i savršeno kontroliše svoje korake? Na drugoj strani Biblija nas uči da "volimo bližnjeg svoga kao samog sebe"!
Citat :
 happy 


Kako objašnjavam?  Cool 
Objašnjavam da na svijetu ima dobrih i loših ljudi.
Neki kontroliraju svoje korake, a neki nažalost ne.
Na ljudima je da se bore da dobro prevlada zlo.
Da dobri pojasne i objasne zlima da protiv dobra nemaju šanse.
Čini mi se da se stvari ipak kreću na bolje.
Da je svakim danom ratova i zločina sve manje.


Iako ni Kreatorova ideja nije loša, kada bolje razmislim.
Pobijem sve, ostavim 100 najljepših žena na svijetu i pobrinem se za novi poredak.
Savršen svijet.

 Laughing 



PS
Čini mi se da ipak podupireš moju tezu da su ljudi po tvome lutke na koncu. I da zbog nesposobnosti da sami kontroliraju svoje korake trebaju Stvoritelja.
Da vuče njihove konce.  happy 











love
Nazad na vrh Ići dole
Svetionik

Član
Član

Svetionik

Muški
Poruka : 19

Učlanjen : 25.10.2013


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Pet 13 Dec - 0:43

Abu slažem se da postoji mnogo dobrih ljudi i da mnogi pokušavaju da se bore protiv zla. Ipak borba da se iskoreni zlo nekako ne prednjači i nešto se ne vidi da je manje zla u svetu. Nedavno sam čuo da oko 200.000 naučnika svoje super znanje stavlja u službu vojnih ciljeva, unapređenje i usavršavanje oružja za masovno uništenje žive sile-čitaj ljudi! Zar ne misliš da bi elita ljudske vrste, naučnici, trebali da se bave unapređenjem mira i ljubavi među ljudima?

Opet nije kontrola zločina na zemlji jedino što nesavršeni čovek nije u stanju da kontroliše. Čovek nije u stanju da upravlja svojim koracima ni na polju medicine. Bolesti za koje je smatrano da su odavno savladane ponovo se javljaju, javljaju se i nove još opasnije i smrtonosnije. Sociološki problemi su sve veći i neukrotiviji, osnovna jedinica ljudskog društva se raspada, naime procenat raspada brakova je sve veći i veći, nekontrolisani abortusi, rađanje vanbračne dece, samoubistva mladih...Glad u svetu je jedan od najvećih problema vlada mnogih država. 40-45.000 dece svakodnevno umire od gladi. Više od 800.000.000 ljudi u svetu svakodnevno ode u krevet bez i jednog obroka toga dana. Uveren sam da znaš da je ova lista koja nam govori da čovek nije u stanju ni koracima svojim da upravlja veoma dugačka. Nekoliko primera koje sam naveo su delić onoga sa čime se čovek bori.

Ja ne protivrečim da se čovek bori protiv ovih neprijatelja, ali neminovno gubi bitku i broj poraženih je sve veći i veći. Na kraju bih spomenuo samo jednog, jedinog neprijatelja protiv koga je nesavršeni čovek potpuno nemoćan i nema nikakve šanse-smrt (starost neću ni da pominjem)!

Na drugoj strani naš Kreator nudi večni savršeni život u raju na zemlji pod savršenim uslovima pod uslovom da živimo po njegovom zakonu koji ima samo 2 člana: 1. Voli Boga 2. Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!Svako od nas ima lično pravo da izabere: večnu smrt ili večni život!

Što se tiče tvoje teze, mnogi danas, među kojima sam i ja, biraju da slede zakon Biblije jer se uveravamo svakodnevno da je za naše najbolje dobro. Naš Stvoritelj je napisao "uputstvo za upotrebu" naših života koje se nalazi u Bibliji!  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Pet 13 Dec - 11:32

Oni koji se protive Božjoj vladavini, biće uništeni, dakle neće biti podanici Božjeg Kraljevstva jer su protiv ovakve vladavine! Sasvim je u skladu takav stav.


Koja je razlika između loših ljudi koje spominješ u gornjem postu i vas koji ćete uništiti sve one koji se protive Božjoj vladavini?  happy 

Još da te pitam.
Da li ćete pobiti i svu djecu koja se protive Božjoj vladavini?  pale










love
Nazad na vrh Ići dole
Svetionik

Član
Član

Svetionik

Muški
Poruka : 19

Učlanjen : 25.10.2013


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Sre 18 Dec - 5:37

Abu druže nismo se razumeli! Daleko od toga da će oni koji slede zakone "Voli Boga i voli bližnjeg svoga kao samog sebe" da ubijaju. To bi bilo u totalnoj suprotnosti od onoga kako osoba, koja tvrdi da je hrišćanin, treba da se ponaša. Čak ni u mislima takve osobe ne bi trebala da postoji bilo kakva negativna misao.

Zar ne misliš da Kreator ima pravo da određuje standarde po kojima će se njegova stvorenja ponašati?

 Wink
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Sre 18 Dec - 10:39

Molio bi te da mi objasniš pojam "uništiti".
Što će se desiti da onima koji se protive Božjoj vladavini?

Napisao si da će ih Kreator uništiti.










love
Nazad na vrh Ići dole
Svetionik

Član
Član

Svetionik

Muški
Poruka : 19

Učlanjen : 25.10.2013


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Sre 18 Dec - 22:28

Citat :

Citat :
Abu Dabi]Molio bi te da mi objasniš pojam "uništiti".
Što će se desiti da onima koji se protive Božjoj vladavini?

Napisao si da će ih Kreator uništiti.

Uništiti znači eliminisati, dovesti u stanje nepostojanja!

Onima koji se protive vladavini, koju je već uspostavio Kreator-Bog, će se desiti isto što i svima onima koji su živeli pre velikog potopa, pre Noja i njegove porodice, isto što se desilo i svim stanovnicima Sodoma i Gomora, izuzev Lota i njegove porodice. Vladavina koju je uspostavio Bog naziva se Božje Kraljevstvo na čijem je čelu Kralj, uskrsnuli Isus Hrist, Sin Božji i u knjizi Danila čitamo sledeće: "U dane tih kraljeva Bog će nebeski podići kraljevstvo koje nikada neće propasti. I to kraljevstvo neće prijeći na neki drugi narod. Ono će satrti i uništiti sva ona kraljevstva, a samo će stajati dovijeka,"(Danio 2:44)

U
Matejevom jevanđelju Isus je izjavio sledeće: "Jer tada će biti velika nevolja kakve nije bilo od početka svijeta do sada, niti će je više biti. I kad se ne bi skratili ti dani, nitko se ne bi spasio. Ali zbog izabranih skratit će se ti dani." (Matej 24:21,22)

A takođe i sledeće: "A o tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac. Jer kao što je bilo u Noinim danima, takva će biti prisutnost Sina čovječjega. Jer kao što su u tim danima prije potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noa ušao u arku, i nisu obraćali pažnju dok nije došao potop i sve ih odnio, takva će biti prisutnost Sina čovječjega." (Matej 24:36-40) 

Z
atim u knjizi Otkrivenja čitamo sledeće:"Ali narodi su se razgnjevili i došla srdžba tvoja i vrijeme da se sudi mrtvima i da se dade nagrada robovima tvojim prorocima i svetima i onima koji se boje imena tvojega, malima i velikima, i da se unište oni koji zemlju uništavaju.” (Otkrivenje 11:18)

Dakle ovo su standardi našeg Kreatora što je veoma u skladu. Ni ja ni ti,, niti ijedan čovek nije dao da se zapišu ovi standardi i pravila u Bibliji do sam Stvoritelj. Vidimo do čega smo doveli ljudsko društvo na temelju naših standarda. Zemlja i eko sistem je na rubu propasti a i njeni stanovnici zajedno sa njom. Ako naš Stvoritelj ne preduzme ozbiljnu akciju čišćenja, uništićemo zemlju i život na njoj. Na svu sreću kao što vidimo na temelju biblijskih izveštaja Bog će uskoro da reaguje!

Sasvim je fer i pošteno, na temelju Božje pravde da oni koji poštuju zakon i žive u skladu sa zakonom, uživaju i blagoslove Božjeg Kraljevstva. Dakle u novom uređenju neće biti kriminala, zla, zavisti, nepravde, suza, čak ni smrti neće biti.

Bog nikad nije izvršio presudu i egzekuciju nad neposlušnima pre nego što ih je mnogo puta daleko unapred upozorio. Bog to čini i sad u ovim momentima, naime dobra vest o Božjem Kraljevstvu i novom uređenju se intenzivno propoveda već više od 120 godina u čitavom svetu. Svaka osoba ima dovoljno vremena da uskladi svoje ponašanje sa zakonom Božjeg Kraljevstva-Biblijom!

Znači Bog je taj koji vedri i oblači-ljudi slušaju i uživaju ili ne slušaju i završavaju svoj život iako su unapred upozoreni i iako nam je svima podjednako data šansa da uživamo u večnom, savršenom životu u raju na zemlji! Mi svi svesno i na temelju činjenica prihvatamo ove uslove ili ih odbacujemo, zato se i obavlja propovednička delatnost Biblije i dobre vesti o Božjem Kraljevstvu širom sveta i to potpuno besplatno da bi sve osobe donele ličnu odluku da li žele da budu podanici novog uređenja ili ne!

 Wink 


Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Čet 19 Dec - 0:32

Znaš što ću ja reći tebi Svjetionik.

Opet čitam riječi SATRTI, UNIŠTITI.  affraid 

To su toliko odvratne riječi, da ih ja u svom govoru ne koristim. Odvratneee.  Fuj
Jedino kada sam te riječi spomenuo, bila je zajebancija kada sam se znao nekoj ženskoj osobi "zaprijetiti" da ću ju satrti ili uništiti. Ali seksom.  happy 
Ako razumješ što sam želio reći.

Koji to moraš biti karakter da se nekome prijetiš da ćeš ga satrti i uništiti.
A u tvom KM se spominju. Ovo nije Komunistički manifest, već Kraljevski manifest. 



PS
Znači, ne ubijate djecu.
Samo ih eliminirate, tj dovedete u stanje nepostojanja.
Dooobro.  Wink










love
Nazad na vrh Ići dole
Black_Stud

Elita
Elita

Black_Stud

Muški
Poruka : 1749

Učlanjen : 08.08.2013


Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610Uto 31 Dec - 2:52

Ateisti ne kapiraju da nece vernici koji veruju u Boga nikoga unistiti ve Bog je taj koji kaznjava i unistava zle ljude Wink 


Dakle ni jedan covek koji sledi Boga ili isusa nece ubiti nikoga jer to nije Bozija volja  cool 

Bog i Isus ce suditi zlim ljudima i unistiti svo zlo na zemlji ne dobre ljude 

Bog zeli to da uradi ne vernici koji veruju u Boga , vernici se samo sklanjaju pod Boziju zastitu da ih ta kazna Bozija ne zadesi kao Zle ljude u Sudnjem danu happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li će religije nestati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će religije nestati?   Da li će religije nestati? - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li će religije nestati?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Religije sveta
» Magija protiv religije
» Najbrojnije svjetske religije
» Bizarna Božanstva sveta i religije
» Kritika religije
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-