Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Princess

Elita
Elita

Princess

Ženski
Poruka : 1160

Učlanjen : 12.05.2011


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 19 Jul - 7:24

Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?

Nema sumnje da je pored tolikog broja religija u svetu pravi izazov pronaći onu pravu. Ateisti i naturalisti (koji ne prihvataju ništa van fizičkog sveta i univerzuma) kažu da ne postoji bog , islam i judaizam tvrde da Isus nije Bog, a hrišćanstvo tvrdi da jeste .

Ako pođemo od činjenice da Nešto postoji, nešto ne može da nastane ni iz čega. Zar ne?

Kako utvrditi istinu o Bogu?

Da li se razum i logika mogu koristiti u religiji ?
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 19 Jul - 11:44

Svako se pronadje u nekoj,i ako veruje u nju,njemu je prava happy..i to mi je i logicno i razumno..
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 19 Jul - 14:39

Skoro pa nikako. Cool 

Jer te roditelji "silom zakona natjeraju" na svoju, ako su religiozni.

Jer, djeca pravoslavaca MORAJU biti pravoslavci, djeca katolika MORAJU biti katolici, djeca muslimana MORAJU biti muslimani, ............. angry angry angry 

Ispada da jedino ateisti imaju slobodu izbora religije ako utvrde koja je za njih prava.
Ako se jednoga dana "prosvijetle". happy 

Tragikomično, ali istinito. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 19 Jul - 14:57

Ili se udaju i ožene pa zbog ljubavi promene svoju veru Laughing










Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 19 Jul - 15:00

Shadow ::
Ili se udaju i ožene pa zbog ljubavi promene svoju veru Laughing


A koje mi je to "dno dna". affraid 

Iako ima slučajeva kada je urađeno u najboljoj namjeri.

Međutim, kako možeš promijeniti vjeru?
Ako ju imaš. Rolling Eyes 










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 19 Jul - 15:12

Zbog ljubavi Abo čine se čuda , ima primera da su katolici prešli u hrišćanstvo , muslimani u pravoslavce , ima svega što se zbog ljubavi radi Laughing










Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 19 Jul - 15:20

To je sve zbog "velikodušnih i dobronamjernih" religija.
Inzistiraju da se u njihovoj crkvi mogu vjenčati samo "njihovi".
Pa im nije dosta, recimo, izjava pojedinca druge vjere da poštiva i cijeni njihovu i da moli dopuštenje za vjenčanje.
Neeeeeeeeee. angry 
Moraš se preobratiti, samo tako može.
Ili nikako. affraid 

Ono "dno dna" se na ovo odnosilo.
Kada jedna vjera traži pripadnika druge vjere da se preobrati.


PS
Nisam ja neki stručnjak.
Možda koja vjera ovo ne traži.
Ispričavam se unaprijed. Rolling Eyes 










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 19 Jul - 15:28

Ovo su poznati koji su promenili veru!

Da li je promena vere stvar ličnog ubeđenja, povratka korenima, trend ili potreba za novim utočištem i pronalaženjem smisla života, verovatno nikada do kraja neće biti jasno, ali mnoge poznate ličnosti odlučile su se na taj korak izazvavši brojne kontroverze.


Ovaj trend je itekako zastupljen u svetskom džet-setu, ali i kod nas je bilo nekoliko poznatih ličnosti koje su odlučile da promene veru.

Folk pevač Sinan Sakić i njegova supruga Sabina pronašli su mir kod indijskog duhovnog vođe Sai Babe od koga su naučili da su slava i bogatstvo samo prolazne stvari, ali i uverili se u brojna čuda.

Sinan je prvi put boravio u Indiji 1996. nakon što je njegov najmlađi sin Alen zadobio teške opekotine, a kasnije je uvek isticao da za njegovo izlečenje može zahvaliti i boravku u hramu Sai Babe.

-Volim sve religije, ali u budizmu sam pronašao ono što najviše volim i svakim danom radim na duhovnom uzrastanju – kaže Sinan Sakić za Telegraf.

Među onima koji su promenili veroispovest je i Lepa Brena koja je islam zamenila pravoslavljem, a na krštenju je dobila ime Jelena.

Ona nije želela da komentariše razlog za ovakav korak, ali se pridržava svih pravoslavnih pravila i zajedno sa porodicom slavi Svetog arhangela Mihaila.

Bivši košarkaš Crvene zvezde Omar Abdul Tomas takođe je od onih koji je promenio veru. On je iz islama prešao u pravoslavlje.

- Žena je prva koja mi je ukazala na lepotu pravoslavlja, a vremenom sam pronašao mir koji sam dugo tražio. Sveštenik u Libanu mi je govorio da u Srbiji postoji puno crkava i manastira koji su pravi raj na zemlji – rekao je tada Omar Tomas.

Najviše bure u poslednje vreme oko prelaska u drugu veru izazvala je pevačica Dunja Ilić koja je prešla u islam i slavila Bajram zajedno sa dečkom u Sarajevu.

Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Dunja-ilic-foto-promo

Foto: PromoFoto: Promo
Dok jedni tvrde da je to uradila iz ljubavi i kako bi se rešila poroka, ona kaže da je u islamu prepoznala lepotu koju nije našla u pravoslavlju.

Najčuveniji bokser svih vremena za koga mnogi tvrde i da je najveća sportska zvezda XX veka, Muhamed Ali, u istoriju je ušao zahvaljujući neverovatnoj tehnici boksa i njenim rezultatima, ali i kao ličnost koja je javno priznala da je prešla u islam i postala njegov veliki propagator.

Rođen kao Kasijus Klej i odgajan u hrišćanskom duhu, talentovani bokser je jednom prilikom u Harlemu čuo propoved nekog od sledbenika Elijaha Muhameda, a on mu je kasnije dao ime Muhamed Ali.

Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Majk-Tajson

Foto:APFoto:AP
Njegovim stopama krenuo je i Majk Tajson, još jedna bokserska legenda. On je prešao u islam tokom izdržavanja zatvorske kazne od 1992. do 1995.godine. jegovo drugo ime je Malik Abdul Aziz.

Holivudski superstar Tom Kruz najpoznatiji je sledbenik i glasnogovornik sajentologije, a zanimljivo je da je njegova majka bila katolik i da je on jedno vreme ozbiljno želeo da postane sveštenik, ali ga je gluma odvukla na drugu stranu.

Na spisku poznatih sajentologa su i Dastin Hofman, Džon Travolta, Keli Preston, Oliver Stoun, Lari King, Liza Mari Prisli, Džulijet Luis, Džejson Li, Pičis Geldof…

Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Tan2013-3-27_1193343_3

Foto: Tanjug/APFoto: Tanjug/AP
Glumica Džulija Roberts izjavila je da je cela njena porodica prihvatila hinduizam posle filma “Jedi, moli, voli” u kome je igrala glavnu ulogu, a njen kolega Ričard Gir se još u svojim dvadesetim godina zainteresovao za budizam, iako je odgajan je u duhu Metodističke crkve.

Nakon snimanja filma Mali Buda, Kijanu Rivs je prešao u budizam, a među preobraćenicima su i pokojni Stiv Džobs, zatim Orlando Blum, Kejt Bosvort, Tina Tarner, Tajger Vuds…

(Telegraf.rs)










Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 19 Jul - 15:33

Najviše bure u poslednje vreme oko prelaska u drugu veru izazvala je pevačica Dunja Ilić koja je prešla u islam i slavila Bajram zajedno sa dečkom u Sarajevu.


Očekivano. happy 

Mislim da ne trebam odgovarati: Zašto?. Cool 










love
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 19 Jul - 19:36

Nije mi jasno zasto uopste menjaju veru,kad se gradjanski,i jedini zakonski vazeci,moze zakljuciti bez ikakvih menjanja?
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Sub 20 Jul - 11:05

dusajuca ::
Nije mi jasno zasto uopste menjaju veru,kad se gradjanski,i jedini zakonski vazeci,moze zakljuciti bez ikakvih menjanja?


A zašto?
Zašto? affraid 

Zato jer smo okruženi ljudima koji ne žele čak ni "nešto više", a kamoli brak s osobama druge nacionalnosti. Uključujući i vjeru.

Zato jer i dalje je masi ljudi važniji crkveni nego svjetovni brak.

Zato jer su još uvijek važna krvna zrnca (koja automatski podrazumijevaju i vjeru) i da li se križamo ili krstimo.

Zato jer nam je važnije što će reći susjed ili komšija, nego što govori naše srce.

Zato jer smo promašili vrijeme u kome živimo.

Zato jer smo i dalje ZATUCANE SELJAČINE. Fuj










love
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610Pet 9 Avg - 23:16

Abu Dabi, slažem se sa svakom riječi na ovoj temi iz tvojih postova.

Crkva je staromodna, ali je ipak crkva. Crkvena lica su obični ljudi koji svakodnevno nešto zgriješe. Razlika između njih i mene (osim one naravno u obrazovanju teologije) je što oni kad zgriješe odmah traže duhovnika, a ja duhovnika tražim jako rijetko, čekam da mi se nakupi.

Ali, vjera se nasljeđuje od roditelja. Osim ako nisu različite vjere (može biti Mađar i Hrvatica, pa da je sve OK). Ne može od Srbina i Hrvatice biti eskim. Mislim može teoretski, ali osoba onda nije dobra u glavi.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?   Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Pored toliko različitih religija, kako da znam koja od njih je prava?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Stvari koja prava žena neće tolerisati muškarcu..!
» Kako da postanete prava dama
» Stop prehladama!
» Razgovor za posao: Odgovori na škakljiva pitanja
» Kako se pravi prava italijanska pasta
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-