Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Vesti iz atletike

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Sre 6 Jul - 16:20

Pauel: "Bolt može preko 9 metara"


Vesti iz atletike 19992387674e143db14dd83077688519_orig


Aktuelni svetski rekorder u skoku u dalj Majk Pauel ocenio je da bi najbrži čovek svh vremena na 100 i 200 metara Usein Bolt mogao da obori i njegov rekord.

Pauel drži rekord u skoku u dalj od 8,95 metara.

"Bolt ima sve predispozicije da postane jedan od najboljih skakača u dalj, ali mora da sačeka da prodju Olimpijske igre u Londonu 2012. kako bi se oprobao u novoj disciplini", rekao je Pauel.

Sada četrdesetsedmogodišnjak, Pauel je rekord u skoku u dalj postavio 1991. godine na prvenstvu sveta u Tokiju, kada je skokom od 8,95 metara nadmašio za pet santimetara dotadašnju "granicu snova" Boba Bimona.

"Prepoznao sam Boltov talenat 2009. godine za vreme prvenstva sveta u Berlinu, kada smo se sreli i porazgovarali o mogućnostima da se on eventualno oproba u skoku u dalj", rekao je Pauel.

On je naglasio da bi Bolt, "uz odgovarajući trening", vrlo brzo premašio i aktuelni svetski rekord.

"Bolt bi mogao da skoči tako daleko da je to prosto nezamislivo", rekao je Pauel.

On je, ipak, napomenuo da ne bi savetovao Boltu da uvodi novu discplinu pre Igara u Londonu "kako ne bi smanjio brzinu u sprintu".

"Ukoliko počne sa treningom u skoku u dalj, to će smanjiti njegove brzinske sposobnosti za trke na 100 i 200 metara. Još uvek je mlad za skokove, koji zahtevaju napor celog tela - ledja, kolena, stopala..", rekao je Pauel.


Izvor: B92










Vesti iz atletike Haoss10


Poslednji put izmenio Shadow dana Pet 9 Dec - 14:50, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Ivana Španović srebrna u Ostravi   Vesti iz atletike Sat610Pon 18 Jul - 11:33

Ivana Španović srebrna u Ostravi


Srpska atletičarka Ivana Španović nakon osvajanja drugog mesta u kvalifikacijama na U-23 Evropskom prvenstvu u Ostravi, zadržala je isto mesto i u finalu, i skokom od 6,74 metara osvojila srebrnu medalju.

Vesti iz atletike 74055_10423115b_f
Skok od 6,74 za srebro na EP (U-23) - Ivana Španović


Španovićeva je najbolji skok ove sezone ostvarila u prvoj seriji, a srebro je osvojila iako je ostvarila isti rezultat kao i Nemica Sostene Moguenara. U tom slučaju, gleda se sledeći najbolji skok, a tu je srpska atletičarka bila bolja.

Prva je ubedljivo bila Darija Klišina iz Rusije koja je "letela" preko sedam metara, tačnije 7,05.


Srpska atletičarka je "srebrnim" skokom ispunila i olimpijsku B normu i obezbedila plasman na Olimpijadu u Londonu, iako joj je za A normu nedostajao jedan santimetar.

Ovo je treća medalja srpskih atletičara na šampionatu u Ostravi, posle dve bronze - Mihaila Dudaša u desetoboju i Emira Bekrića u trci na 400 metara sa preponama.


vestionline.com










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Španović odustala zbog povrede   Vesti iz atletike Sat610Sub 27 Avg - 12:52

ATLETIKA (SP): Španović odustala zbog povrede



Srpska rekorderka u skoku u dalj odustala od nastupa na Svetskom prvenstvu zbog povrede skočnog zgloba.

Vesti iz atletike V215925p0

Srpski tim koji se takmiči na Svetskom prvenstvu u Daeguu ostao je slabiji za važnog člana uoči starta šampionata. Ivana Španović odustala je od takmičenja u skoku u dalj zbog povrede.

Ona je tokom završnih priprema za SP izvrnula zglob, što se naknadno ispostavilo kao ozbiljnija povrede od onoga kako je izgledalo u prvom trenutku.

"U prvi mah izgledalo je bezopasno. Velika želja da dođem ovde omogućila mi je da potisnem bol, ali nažalost, nije se moglo do željenog cilja. Ceo tim na sve moguće načine pokušavao je da obezbolimo članak bandažom, menjali smo treninge, odlučila sam se i za injekciju, blokadu… Presudno je bilo kada nam je lekar bugarske reprezentacije dr Angel Lozanov savetovao da je najbolje da se okrenemo lečenju zgloba narednih nekoliko nedelja pa da se vratim zdrava na stazu", izjavila je za "Žurnal" Španovićeva, koja nije mogla da sakrije tugu.

"Želela sam toliko da mi ovo bude poslednje takmičenje u sezoni i da pokažem da sam najspremnija", dodala je srpska rekorderka sa skokom od 6,78 metara.

Srbija u Daeguu ima još osam takmičara.

(MONDO)










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Tomašević u finalu, Dudaš dobar   Vesti iz atletike Sat610Sub 27 Avg - 12:54

ATLETIKA (SP):Tomašević u finalu, Dudaš dobar


Srpski atletičari, koji su prvog dana takmičenja na SP u Daeguu izašli na borilište, ostvarili odlične rezultate.

Vesti iz atletike V215931p0

Srpska atletičarka Dragana Tomašević ostvarila je odličan rezultat u kvalifikacijama u bacanju diska na Svetskom prvenstvu u Daeguu.

Ona je u prvom pokušaju bacila disk 60.45 metara i izborila plasman u finale tog takmičenja, koje je na programu u nedelju popodne.

Tomašević je u ostala dva pokušaja prestupila, ali je bez obzira na to ostvarila osmi najbolji rezultat i obezbedila nastup u finalu sa ukupno 12 takmičarki.

Najbolji hitac u kvalifikacijama bacila je Nemica Nadine Miler - 65.54 metra.

I Mihail Dudaš uspešno je započeo takmičenje u desetoboju. On posle tri discipline održane u prepodnevnom programu prvog dana takmičenja zauzima deveto mesto u ukupnom poretku sa 2.530 bodova.

Dudaš je 100 metara istrčao za 10.81 sekundi, u skoku u dalj ostvario je rezultat 7.41 metar, a kuglu je bacio 13.76 metara, što ga je dovelo na odličnu poziciju posle prvih održanih disciplina.

Podatak da je jedan Roman Šebrle, legenda atletike i desetoboja i osvajač zlatnih medalja na evropskim i svetskom prvenstvu, odnosno na Olimpijadi, na 13. mestu posle tri discipline, najbolje govori koliko je veliki Dudašov uspeh.

Srbiju je prvog dana takmičenja u Daeguu trebalo da predstavlja i Ivana Španović u kvalifikacijama u skoku u dalj, ali je odustala zbog povrede.

(MONDO)










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Bekrić u polufinalu!   Vesti iz atletike Sat610Pon 29 Avg - 11:35

Bekrić u polufinalu!


Srpski atletičar Emir Bekrić izborio je plasman u polufinale trke na 400 metara sa preponama na Svetskom prvenstvu u Daeguu.

Vesti iz atletike V216096p0

Plasman u polufinale: Emir Bekrić

Bekrić je u prvoj kvalifikacionoj grupi zauzeo četvrto mesto vremenom 49.67 sekundi i direktno obezbedio plasman u polufinale, koje je na programu u utorak popodne po srednjeevropskom vremenu.

On će trčati u drugoj grupi i imati mnogo teži zadatak da stigne do finala, budući da će tamo mesto naći po dvojica najboljih iz svake grupe i dvojica na osnovu vremena.

Srpski takmičari, kojih ima osam u Daeguu, tako su nastavili sa uspesima na Svetskom prvenstvu, jer su prethodno Mihail Dudaš u desetoboju i Dragana Tomašević u bacanju diska zabeležili odlične rezultate.

(MONDO)










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Povučenom Kinezu srebro. Pravda?!   Vesti iz atletike Sat610Pon 29 Avg - 17:00

ATLETIKA: Povučenom Kinezu srebro. Pravda?!


Roblesu oduzeto zlato na 110 sa preponama, jer je povukao Ksinaga, a dodeljeno je Tarneru.

Vesti iz atletike V216147p0

Svetska atletska federacija (IAAF) oduzela je Kubancu Dejronu Roblesu zlatnu medalju u trci na 110 metara sa preponama, jer je tokom finalne trke na Svetskom prvenstvu u Daegu zasmetao Kinezu Liu Ksijangu.

Ksijang je uložio žalbu u kojoj se navodi da je došlo do fizičkog kontakta sa Roblesom, zbog čega je kineski takmičar zakačio poslednju preponu i prošao treći kroz cilj.



Posle diskvalifikacije Roblesa, zlatna medalja pripašće Amerikancu Džejsonu Ričardsonu. Ksijang će dobiti srebro, a bronzano odličje pripašće Britancu Endrjuu Tarneru.

Da li je time zadovoljena pravda? Pitanje je, jer bi možda Ksijang, da nije povučen, prvi prošao kroy cilj.

(agencije, MONDO, foto Beta/AP)










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Boltu i zlato i svetski rekord   Vesti iz atletike Sat610Ned 4 Sep - 14:54

Boltu i zlato i svetski rekord

Jamajčani postavili novi svetski rekord u trci na 4x100 metara na Svetskom prvenstvu u Daeguu.

Vesti iz atletike V216743p0

Usein Bolt, Nesta Karter, Majkl Frater i Džon Blejk optrčali su atletski krug za 37 sekundi i četiri stotinke, što je za šest stotinki brže od prethodnog rekorda koji su držali, takođe, Jamajčani (postavljen na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine).

Posle eliminacije u pojedinačnoj trci na 100 metara, Bolt je odbranio zlato na 200 metara. Sada je osvojio novu zlatnu medalju sa svojim kolegama.

Ovo je, inače, prvi novi svetski rekord na 13. Svetskom prvenstvu, koji se održava u Južnoj Koreji.

Drugo mesto pripalo je Francuzima (vreme 38.20), a treće trkačima sa Sent Kitsa i Nivisa. Oni su ostvarili vreme od 38.49.

Reprezentacija SAD, koja je bila jedan od favorita za osvajanje zlatne medalje, nije završila trku zbog greške prilikom predaje štafete u poslednjem krugu. Kroz cilj nisu prošli ni trkači Velike Britanije.

(MONDO)










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Ronnni

Član
Član

Ronnni

Muški
Poruka : 86

Učlanjen : 29.03.2011


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Sub 17 Sep - 19:48

Blejk srušio Bolta na 200 metara


Mlađi Boltov kolega iz reprezentacije Jamajke postao drugi sprinter sveta i vlasnik drugog rezultata svih vremena na 200 metara.

Vesti iz atletike V217974p0

Jusein Bolt neće objediniti dva najbrža rezultata na 100 i 200 metara. Na poslednjem mitingu Dijamantske lige u Briselu supersonični Jamajčanin izgubio je trku na 200 metara, ali i ostao bez rezultata sezone.

Senzaciju je napravio zlatni na 100 metara sa Svetskog prvenstva u Daeguu Johan Blejk!

Boltu je veče odlično počelo. Uprkos lošem startu, briljirao je u najkraćoj sprinterskoj disciplini, gde je iza sebe ostavio sunarodnike Nestu Kartera i Lerona Klarka. Kroz cilj je prošao sa najbržim vremenom sezone - 9,76.

Svi su videli Bolta kao vlasnika dva najbolja rezultata u dve discipline. Ali, ne i Blejk...

Mladi, 21-godišnji Jamajčanin dodao je gas i stigao do vremena 19,26, što je za 14 stotinki brže od Boltovog rezultata postavljenog u finalu na Svetskom prvenstvu. Nije Blejk uspeo da postavi samo najbolji rezultat sezone, već i da stigne do drugog vremena svih vremena na 200 metara ostavivši iza sebe legendarnog Amerikanca Majkla Džonsona. Bio je samo sedam stotinki sporiji od vremena koje je Bolt postavio 2009. u Berlinu na SP-u.




"Cilj mi je bilo vreme 19,5. Očekivao sam da će trka da bude brza, ali ne baš ovoliko brza. Poslednjih 40 metara bila je ludnica. Ja sam kao zver. Radujem se dvobojima sa Boltom sledeće sezone", rekao je po završetku trke Blejk.

Njegov stariji kolega iz reprezentacije, takođe, je bio vrlo iznenađen.

"Za mene je to iznenađenje. Video sam ga samo nekoliko puta kako trči 200 metara i to je radio vrlo loše. Rekao sam mu da malo uspori u krivini. Istrčao je divlje vreme", rekao je Bolt.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Topić juri "rekord nad rekordima"   Vesti iz atletike Sat610Sub 14 Jan - 12:31

Topić juri "rekord nad rekordima"


Uspešni srpski skakač u vis ima mnogo motiva da stigne do nastupa na Olimpijskim igrama u Londonu ovog leta i upiše se među legende.

Vesti iz atletike V230576p0

Dragutin Topić vredno trenira i u 41. godini. Svakodnevno radi sa suprugom Biljanom, najboljom srpskom troskokašicom, ali i Tatjanom Jelačom, srpskom rekorderkom u bacanju koplja i najboljom crnogorskom skakačicom u vis Marijom Vuković.

Svojevremeno najbolji skakač Jugoslavije ima veliki motiv da narednih meseci pobije "rekord nad rekordima" i nađe se na Olimpijskim igrama u Londonu.

Naime, ukoliko nadmaši u skoku u vis 2,28 metara postaće jedinstveni rekorder.

Topić bi sa tom visinom postao rekorder u konkurenciji veterana od 40 do 44 godine, budući da je i sada najbolji u toj kategoriji sa preskočenih 2,24 metra. Učestvovao bi šesti put na Olimpijskim igrama, što je u muškoj konkurenciji pošlo za rukom samo maratoncu iz Angole Žoau Ntiambi.

Sa tim rezultatom bio bi jedini sportista uz Jasnu Šekarić, srpsku rekorderku, sa najvećim brojem nastupa na Olimpijadama, a ujedno on i Biljana bili bi jedini atletski bračni par koji bi nastupali na OI drugi put zaredom, prenosi "Žurnal".

(MONDO)










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Bolt: U Londonu ću postati "živa legenda"   Vesti iz atletike Sat610Sre 18 Apr - 19:41

Bolt: U Londonu ću postati "živa legenda"


Najbrži čovek svih vremena kaže da će na Olimpijskim igrama u Londonu napasti "suluda" vremena - trčati 100 metara za 9,4 sekundi, odnosno 200 za manje od 19 sekundi.

Vesti iz atletike V241463p0

Najbrži čovek svih vremena kaže da može još brže. Najbrži čovek svih vremena kaže da će posle Olimpijskih igara u Londonu narednog leta postati "živa legenda".

Usein Bolt poručio je da želi da zadivi svet time što će u finalu trke na 100 metara istrčati neverovatnih 9,4 sekunde, a da planira da u finalu na 200 metara zabeleži vreme brže od 19 sekundi. Ovaj 25-godišnji Jamajčanin s neverovatnim fizičkim predispozicijama odavno se bori samo sa štopericom.

Od kada je svet zanemeo pred njim na Olimpijskim igrama u Pekingu pre četiri godine, do danas nije se pojavio neko ko bi mogao da mu parira kada je u "full" formi. Bolt je vlasnik rekorda na 100 metara, koji iznosi 9,58 sekundi, kao i na 200 metara, koji iznosi 19,19 sekundi.

Vesti iz atletike V241463p1

Oba rekorda, Bolt je postavio na Svetskom prvenstvu u Berlinu 2009. godine.

Sa OI u Pekingu ima zlatne medalje u disciplinama 100, 200 i štafeti 4x100 metara, a sa svetskih prvenstava ima pet zlata, tri iz Berlina u identičnim kategorijama kao i u Pekingu, dok je prošle godine u Daeguu ostao bez zlata na 100 metara, zbog pogrešnog starta, odnosno diskvalifikacije.

Kasnije se utešio najsjajnijim odličjem na 200 i 4x100 metara.

Od kada je njegov zemljak, prijatelj i rival Asafa Pauel 2007. godine u italijanskom gradu Rijetiju trčao 9,74 i postavio tadašnji aktuelni svetski rekord na 100 metara, Bolt ga je prvi put "srušio" naredne godine u Njujorku (9,72), a potom još dva puta popravljao - u Pekingu iste godine (9,69), što je ujedno i rekord olimpijskih igara, a onda i u Berlinu (9,58).

"Ljudi su nestrpljivi da trčim 9,4 na sto ili 19 sekundi na 200 metara, očekuju bilo šta što bi ih zadivilo", ispričao je Bolt za britanski "BBC Sport".

Ipak, da bi Bolt istrčao 9,4 na sto metara, potrebno je da se naruga zakonima fizike. Ovako, potrebno je da u sekundi prelazi 10,63 metra (!?), a ako bi to uspeo, stazu od 100 metara pretrčao bi za 40 koraka...

"Radim najsnažnije što mogu, svakog dana, kako bi to bilo moguće...", slegao je ramenima Bolt, svestan da će pokušati - nemoguće! Ali, tvrdi, da će zbog navijača dati sve od sebe...

"Navijači vole da upoznaju moju ličnost, da me gledaju kako se zabavljam i radim 'lude' stvari, ali u isto vreme od mene očekuju ta vremena. Ako budem dominirao na Igrama, postaću živa legenda. Živa legenda koja šeta unaokolo. Zvuči dobro", sa osmehom je pričao Bolt, kojem očigledno ne nedostaje samopouzdanja.










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Pet 15 Jun - 23:08

Bolt: Samo otac ne veruje u mene


Najbrži čovek na svetu Jusein Bolt rekao je da uoči takmičenja ne voli mnogo da razgovara sa roditeljima, posebno sa ocem koji nema previše poverenja u njega.

Vesti iz atletike 9852946744fdb1943736e2899861576_orig

„Majka ima dosta poverenja u mene, za razliku od oca koji mi stvara pritisak. Kada sam nedavno u Ostravi trčao na 100 metara 10.04, zvao me je da pita šta nije u redu. Rekao sam mu da se smiri i da nije toliko ozbiljno“, otkrio je Bolt.

Već na sledećoj trci u Rimu, Bolt je bio ubedljiv i sa 9.76 postigao najbolje vreme u sezoni. „Nazvao sam ga posle toga i bio je oduševljen. Rekao je: konačno, hvala Bogu! On je jednostavno takav, ne veruje baš u mene“, dodao je Bolt. Jedan od glavnih konkurenata na Olimpijskim igrama u Londonu, Boltu će biti kolega iz reprezentacije Johan Blejk, koji je prošle godine na Svetskom prvenstvu u Daegu iskoristio Boltov prestup i osvojio zlatnu medalju. „Blejk zaista želi da me pobedi, ali za mene on je samo još jedan u nizu sprintera. Nisam zabrinut, znam za šta sam sposoban i sve što moram da uradim je da izađem na stazu. Želim da na kraju Olimpijskih igara u Londonu dođem na pres konferenciju i kažem svima – gledate u živu legendu“, naglasio je Bolt.

Bolt je pre četiri godine na Igrama u Pekingu postao šampion na 100 i 200 metara, kao i u štafeti 4x100 metara postavljajući svetske rekorde u svim disciplinama.


B.92










Vesti iz atletike 4285547593


Vesti iz atletike 2lwq2yh


Vesti iz atletike 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Merlin Oti ne ide na osme Igre   Vesti iz atletike Sat610Ned 1 Jul - 12:57

Merlin Oti ne ide na osme Igre

Legendarna atletičarka nije uspela kao članica slovenačke štafete na EP u Helsinkiju da se domogne istorijskog plasmana na osme Olimpijske igre u karijeri.

Vesti iz atletike V250181p0

Merlin Oti dala je svoj maksimum na Evropskom prvenstvu u Helsinkiju, ali nije uspela da izbori plasman u finale i kvalifikuje se za Olimpijske igre u Londonu.

Slavna atletičarka sa Jamajke, koja ima 52 godine, probala je da učešćem u štafeti 4x100 metara da obezbedi plasman na Olimpijske igre, osmi put u karijeri, čime bi se upisala u istoriju kao prvi sportista kome je to pošlo za rukom.

Štafeta Slovenije, u kojoj je Oti bila poslednja izmena, u prvoj polufinalnoj grupi u Helsinkiju zauzela je šesto mesto, rezultatom 44,28 sekundi. To im nije bilo dovoljno za finale, u koje se kao poslednja plasirala ekipa Holandije, ostvarivši vreme 43,80 sekundi.



Za utehu možda joj ostaje podatak da je u Helsinkiju bila najstarija atletičarka koja je ikada nastupala na šampionatima Starog kontinenta.

Oti, koja je debitovala na Olimpijskim igrama u Moskvi 1980. godine, ukupno je osvojila devet olimpijskih medalja (tri srebrne i šest bronzanih), ali nikada najsjajniju - zlatnu.

Poslednji put olimpijskim medaljama se okitila u Sidneju 2000. godine kada je osvojila srebro u štafetnoj trci 4x100 metara i bronzu na 100 metara. U Atini 2004, nastupajući za Sloveniju u štafeti, stigla je do polufinala.

(MONDO)










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: vesti   Vesti iz atletike Sat610Ned 1 Jul - 13:23

Још три финала за Србију

Атлетичари Србије изборили су још три финала на Европском првенству у Хелсинкију. Драгана Томашевић пласирала се финале такмичења у бацању диска, као и Марина Мунћан и Горан Нава у тркама на 1.500 метара.

Атлетичарка Србије Драгана Томашевић пласирала се данас у финале такмичења у бацању диска на Европском првенству у Хелсинкију, пошто је у својој квалификационој групи заузела треће место.

Vesti iz atletike Dragana%20Tomasevic

Томашевићева је директно до финала дошла хицем од 61 метар и 65 центиметара.

На основу резултата у финале су се данас пласирали Марина Мунћан и Горан Нава у тркама на 1.500 метара. Мунћанова је у квалификационој трци била седма са 4:12,33, а у финала је ушла са укупно 12. резултатом. Нава је у квалификационој трци био осми пошто је у циљ ушао после 3:41,96, што је био 12. резултат у обе квалификационе трке.

Финале у бацању диска почиње сутра у 19.00, финале трке на 1.500 м за атлетичарке у 16.10, а за атлетичаре у 18.50.

RTS










Vesti iz atletike 4285547593


Vesti iz atletike 2lwq2yh


Vesti iz atletike 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Ned 1 Jul - 13:56

И Горан Нава у финалу ЕП

Репрезентативац Србије у атлетици Горан Нава пласирао се данас у финале трке на 1.500 метара на Европском првенству у Хелсинкију. Нава је у првој полуфиналној трци заузео осмо место, резултатом 3:41,96 минута, а српски атлетичар је са 12. резултатом прошао даље, јер је друга полуфинална трка била знатно спорија.

На исти начин пласман у финале изборила је и Марина Мунћан, која је прву полуфиналну трку на 1.500 метара завршила седма у времену 4:12,33 минута.

Раније данас Драгана Томашевић бацила је диск 61.65 метара и као четврта пласирала се у финале, које је на програму у недељу од 19 сати.

Vesti iz atletike Goran-Nava

Бољи резултат од Драгане имале су само Надин Милер из Немачке (64.49), Сандра Перковић из Хрватске (62.01) и Мелина Робер - Мишон из Француске (61.86).

Прве медаље на ЕП Србији су у петак донели препонаш Емир Бекрић (сребро) и бацач кугле Асмир Колашинац (бронза).

RTS










Vesti iz atletike 4285547593


Vesti iz atletike 2lwq2yh


Vesti iz atletike 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Ned 1 Jul - 13:59

Честитке атлетичарима

Освајачима медаља на Европском првенству у атлетици и нашим атлетичарима са свих страна стижу честитке за освојена одличја.Међу првима честитке су им упутили председник Србије Томислав Николић и заменик председника владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић.

Председник Србије Томислав Николић честитао је српским атлетичарима Емиру Бекрићу и Асмиру Колашинцу на освајању сребрне и бронзане медаље на првенству Европе у Хелсинкију.

Vesti iz atletike E-Bekric

"Сјајни резултати које сте остварили заслужују велику захвалност грађана Србије због још једне радости коју нам приређују наши спортисти", навео је Николић у честитки спортистима.

Николић им је пожелео да на предстојећим Олимпијским играма својим европским додају и олимпијска одличја.

Vesti iz atletike Asmir-Kolasinac

Заменик председника владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић честитао је нашим атлетичарима и пожелео им срећу на Олимпијским играма.

Vesti iz atletike Tatjana-Jelaca

"Честитам вам на овом великом успеху који сте остварили на престижном такмичењу и доказали да је нашим спортистима место у самом врху. Две медаље у истом дану су резултат који оправдано улива оптимизам пред Олимпијске игре, срећно", поручио је Дачић.

RTS










Vesti iz atletike 4285547593


Vesti iz atletike 2lwq2yh


Vesti iz atletike 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Pon 2 Jul - 22:57

Nije šala: Bolt opet izgubio!

Vesti iz atletike 00077633

I Jusein Bolt ima svoju noćnu moru. Ona se zove: Joan Blejk! Posle mitinga u Kingstonu ništa više nije kao što je bilo, jer je sjajni Blejk i drugi put za samo dva dana pobedio svetskog rekordera, posle 100, sada i na 200 metara. Momak koga iz očiglednog razloga zovu "Zver" bukvalno je "za dlaku" stigao na cilj ispred zemljaka u vremenu 19,80 sekundi, tri stotinke pre, do juče, neprikosnovenog vladara sprinta.

Odmah posle trke i nove pobede njegovog prijatelja i sparing partnera, Bolt je srdačno, zagrljajem, čestitao Blejku na još jednom sjajnom rezultatu, a onda je legao na stazu. Poražen.

- Mnogo ljudi mi daje podršku, kažu: "Hajde, Blejk, možeš ti to" i ja samo želim da trčim što bolje i da guram dalje - rekao je Blejk posle trke u kojoj je zasenio slavnog zemljaka.

Vesti iz atletike Jusein

Posle dva vezana poraza postalo je i te kako jasno da je Bolt ranjiv i da će u Londonu morati da bude u vrhunskoj formi ne bi li odbranio tron koji mu je ozbiljno uzdrmao aktuelni svetski šampion iz Daegua.

- Nisam obeshrabren, ne brinem se dok moj trener nije zabrinut, a on nije zabrinut – rekao je Bolt.

Nema sumnje, posle okršaja u Kingstonu, koji možda znači i preokret u poretku najboljih svetskih sprintera, u Londonu na Olimpijskim igrama čeka nas istinski spektakl koji će, pored Bolta i Blejka, "začiniti" Tajson Gej, Asafa Pauel...



sportal.rs










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Feliksova "letela" na 200 metara   Vesti iz atletike Sat610Pon 2 Jul - 23:01

Feliksova "letela" na 200 metara

Vesti iz atletike 00077560


Američka sprinterka Alison Feliks (26) zabeležila je sjajan rezultat na kvalifikacionom takmičenju za Olimpijske igre. Dvostruka osvajačica "srebra" na Igrama u Atini i Pekingu, 200 metara je istrčala za 21.69 sekundi, što je najbolje vreme na ovoj distanci u poslednjih 14 godina!

Feliks je time najavila visoke domete i u Londonu gde je čeka novi obračun sa devojkom koja joj je na dva uzastopna olimpijska turnira otimala zlatnu medalju "isprd nosa" - Jamačankom Veronikom Kembel-Braun.

- Oduševljena sam trkom, osećala sam kao da je sve došlo na svoje mesto, sve se poklopilo. Trčala sam sjajno, nisam gubila vreme na krivini, na čemu sam radila u poslednje vreme - sijala je od zadovoljstva Amerikanka.

Svetska šampionka na 100 metara, Karmelita Džeter, završila je trku kao druga pola sekunde iza Alison Feliks. Treća na cilj stigla je Sanija Ričards-Kros, pobednica na 400 metara, koja je trku završila u vremenu od 22,22 sekunde.

sportal.rs










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Ned 14 Okt - 21:31

Atletičaru iz Kenije odsekli prste jer je spasao Oliveru Jevtić

Tamnoputi neznanac koga Užičani viđaju u društvu Olivere Jevtić zove se Stenli Kipruti. Kenijac je, atletičar, svetski prvak. Na šaci leve ruke ima samo palac. Ostalim prstima platio je cenu svoje hrabrosti - iz pakla građanskog rata spasao je smrti našu maratonku i njenog trenera Slavka Kuzmanovića.

Vesti iz atletike 280004_uzice-atletika-trening121012ras-fotomilos-cvetkovic_ff
Stenli ovih dana trenira zajedno sa Oliverom na stazi u Užicu

- Četiri prsta su mi odsekli mačetom. Osvetili su mi se što sam moje prijatelje Srbe izvukao na sigurno kad je život u Keniji bio jeftina roba - priča nam vižljasti Afrikanac na tartan stazi stadiona u Užicu.


Prijatelji Srbi se zovu Olivera Jevtić i Slavko Kuzmanović. Oni film vraćaju na decembar 2007. godine.

- Bili smo u Eldoretu u Keniji, blizu granice sa Ugandom, gde je Olja trenirala za maratonsku trku u Pekingu. U tom kampu bilo je puno atletičara, među njima i Stenli - seća se Slavko Kuzmanović.

Olivera se pripremala za Olimpijadu, a Kenija za izbore. Borba za vlast bila je povod plemenima da zarate.

- Zavladao je haos. Ulice su bile prekrivene leševima. Gledali smo kako pobunjenici u crkvu uvode žene i decu i žive ih spaljuju - priča Olivera.


Vesti iz atletike 279999_uzice-atletika-trening121012ras-fotomilos-cvetkovic-3_ff
Posledice mačete

Pokušali su Olivera i Slavko da se izoluju od ratne strahote, nadajući se da će užas brzo proći.

- Hteli smo da odemo na trening, ali nam Stenli nije dao. Rekao je da se sprema pokolj. Na atletsku stazu su upali neki ratnici i ubili njihovog zemljaka, atletičara, olimpijskog prvaka - nastavlja srpska maratonka.

Više vremena za čekanje nije bilo. Trebalo je pobeći, ali kuda?

- Stenli nas je poveo mračnim ulicama Eldoreta, potom kozjim stazama kroz šumu. Metar po metar smo se probijali iz vatrenog obruča dok nismo stigli na bezbedno. U Najrobiju nas je čekao avion koji je obezbedila srpska diplomatija. Stenli se vratio nazad - nastavlja Slavko.

Tek kasnije saznali su šta se desilo sa njihovim spasiocem.

- Pobunjenici su saznali da sam izvukao dvoje belaca. Zarobili su me. Izgubio sam prste... Naredne godine osvojio sam zlatnu medalju na svetskom prvenstvu hendikepiranih atletičara u Indiji - prepričava Stenli Kipruti.

Kenijac je već neko vreme u Užicu, Oliverin je i Slavkov gost. Zavoleo je Užice i Zlatibor.

- Zauvek mu ostajemo zahvalni. Srećni smo što smo ga imali uz sebe kad su nam glave visile o koncu - kažu Olivera i Slavko.

Obožava rakiju i pršutu

Stenli nije ostao imun na srpsko gostoprimstvo i običaje.

- Zaticao sam ga po Zlatiboru kako po selima sedi sa ljudima i gustira pršutu i rakiju. Ovo drugo mu se posebno svidelo. Još malo pa se vraća u otadžbinu, ali će uskoro opet biti sa nama. Atletski klub "Mladost" predstavljaće Srbiju u Kupu evropskih šampiona u krosu. Za takmičenje imamo pravo da prijavimo jednog stranca. To će biti Stenli Kipruti - kaže Slavko Kuzmanović.

blic










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Bivše šampionke suspendovane zbog dopinga   Vesti iz atletike Sat610Uto 2 Apr - 21:42

Bivše šampionke suspendovane zbog dopinga

Bivše svetske i olimpijske šampionke u atletici Ruskinje Svetlana Kriveljova i Olga Kuzenjkova suspendovane su na dve godine posle ponovnog antidoping testa.

Vesti iz atletike 420777-mdf41691

Četrdesetdvogodišnja Kuzenjkova, olimpijska prvakinja iz Atine 2004. u bacanju kladiva bila je pozitivna na prvenstvu sveta 2005. u Helsinkiju, na kojem je osvojila zlatnu medalju.

- Kuzenjkova je suspendovana na dve godine počev od 27. marta ove godine - saopštila je Ruska atletska federacija (VFLA), koja je poništila sve njene rezultate od 12. avgusta 2005. do 11. avgusta 2007, što znači da joj je oduzeta titula iz 2005. godine.

Kubanka Jipsi Moreno, koja je na prvenstvu sveta 2005. bila druga, sada će dobiti zlatnu medalju.

Četrdesettrogodišnja Kriveljova koja je osvojila zlato na Igrama u Barseloni 1992. godine i na SP u Parizu 2003, pala je na ponovnom testiranju uzoraka sa OI u Atini 2004, kada je osvojila bronzu.

Kriveljovoj je Međunarodni olimpijski komitet (MOK) već oduzeo tu bronzu. Ona je u stvari, takmičenje u Atini završila kao četvrta, ali joj je dodeljena bronza pošto je njenoj zemljakinji Irini Koržanenko oduzeto zlato zbog pozitivnog doping nalaza na anabolik stanozolol.

Suspenziju na dve godine dobila je i 26-godišnja Jelena Čurakova koja je na Igrama u Londonu trčala u polufinalu trke na 400 metara s preponama. Ona je bila pozitivna na steroid testosteron u trening kampu u Portugaliji, u januaru.

tanjug










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Ned 30 Jun - 12:17

Tomaševića stigla do srebra
Autor: Tanjug

Srpska atletičarka Dragana Tomašević osvojila je večeras srebrnu medalju u bacanju diska na Mediteranskim igrama u Mersinu.

Vesti iz atletike 713989-dragana-tomasevic-foto-reuters-2
Dragana Tomašević | Foto: Reuters

Ona je do odličja došla zahvaljujući hicu od 61,88 metara. Zlatnu medalju osvojila je Hrvatica Sandra Perković (66,21 m), dok je bronzana medalja pripala Grkinji Hrisoli Ananostopulu (55,01 m).











Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Ned 30 Jun - 12:19

Bekriću zlato u trci na 400 metara sa preponama
Autor: Tanjug

Srpski atletičar Emir Bekrić osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 400 metara sa preponama na Mediteranskim igrama u Mersinu.

Vesti iz atletike 462244-emir-bekric-foto-fonet

On je do najsjajnijeg odličja došao u vremenu od 48,83 sekunde, što je i rekord Mediteranskih igara.

Drugo mesto i srebrna medalja pripali su Alžircu Miludu Rahmaniju sa vremenom 49,34 sekundi, dok je bronzu osvojio Francuz Ugo Grijas (49,92).










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Sub 13 Jul - 8:35

ATLETIKA (EP): Loš dan za Srbe
Autor: MONDO/Beta

Srpski atletičari drugog dana na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Tampereu nisu imali mnogo uspeha.

Vesti iz atletike Atletika
Foto: MN Press - arhiva

Desetobojac Dino Dodig drugi dan takmičenja završio je sa dva nova lična rekorda na 110 metara prepone, koje je istrčao za 14 sekundi i 85 stotinki, kao i u bacanju diska, 40.83 metara.
U skoku motkom zabeležio je visinu od 4,20 metara, a koplje je bacio 43.31 metara.

Poslednja disciplina bila je 1.500 metara, koju je Dodig istrčao za 4:34,71 minuta. On trenutno zauzima 20. mesto sa ukupno 7.225 bodova.

Atletičar Milan Ristić takmičio se u disciplini 110 metara s preponama i nije uspeo da se plasira u finale, pošto je trku završio sa rezultatom 14,12 sekundi, pa se tako našao na 11. mestu.

Sara Savatović nije uspela da se plasira u finale bacanja kladiva na Prvenstvu Evrope

U prvoj grupi Savatovićeva je bacila 57,34 metra, što joj je bilo dovoljno za 10. mesto u grupi, a 20. ukupno. U finale je ulazilo 12 najboljih.

Trećeg dana Evropskog prvenstva Emira Bekrić će trčati u finalu na 400 metara prepone, dok će se Amela Terzić takmičiti u kvalifikacijama na 1.500 metara, a Marija Vučenović će bacati koplje u kvalifikacijama.










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Sub 13 Jul - 20:24

Bekrić stigao do zlata i rekorda
J. J. | novosti.rs

Sjajni Emir, vicešampion Evrope, osvojio titulu prvaka na EP mlađih seniora i upisao najbolji u trci na 400 m prepone koju je pretrčao za 48,76 sekundi

Vesti iz atletike Sp-atletika_620x0

Bekrić: Tri stotinke do pobedničkog postolja na SP!

NIJE samo državni rekorder, već atletičar od suvog zlata! Najsjanije odličje ponovo sija na grudima Emira Bekrića (22), koji je u dve nedelje osvojio dve titule. Na Mediteranskim igrama je prvi put u životu trčao ispod 49 sekundi (48,83), a da će mu to postati rutina, potvrdio je u subotu, u finalu trke na 400 metara prepone na EP mlađih seniora u Tampereu, zlatnom medaljom i novim državnim rekordom – 48,76!

Kada pomera granice najboljeg ličnog rezultata, Beograđanin to čini u velikom stilu. Pre nešto više od mesec dana u Velenju ostvario je vreme 49,15, ali je nezadovoljno vrteo glavom i poručio da može još brže. Od tada niko ne može da zaustavi evropskog vicešampiona, koji krupnim koracima juri ka statusu kandidata za medalju na seniorskom SP u Moskvi sledećeg meseca.
Konkurenciju mlađih seniora odavno je prerastao, još srebrom u Helsinkiju prošlog leta. Ali, to mu nije smetalo da se juče bori sam protiv sebe, ostavljajući rivale daleko iza leđa. Drugoplasirani Britanac Sebastjan Rodžer (49,19) i bronzani Estonac Rasmus Megi (49,19) istrčali su lične rekorde, a Emir je u poslednjim metrima ličio na Useina Bolta.

Jedina razlika je što mladi Srbin nije mahao publici i proslavljao pobedu, već je nagazio iz petnih žila, silno motivisan da još jednom obori državni rekord. Verovatno ni on sam ne zna po koji put mu je to pošlo za rukom, počeo je da se bavi tim "poslom" još na Univerzijadi u Šenženu 2011.


- Ovo je nešto najlepše što mi se desilo u životu. Što je najbitnije za mene, naučio sam kako da trčim sa najboljim trkačima sveta i zaista mogu da kažeme da je ovo za mene bila savršena trka. Nadam se da će ovo privući što više mališana da se bave atletikom, jer ovo je zaista veliki pomak za mene, ali i za našu atletiku - rekao je Bekrić posle trke.

AMELA I MARIJA ZA MEDALjE
NAJVEĆI adut Emir Bekrić opravdao je ulogu favorita i osvojio zlato, ali tu verovatno nije kraj medaljama Srbije na ovom takmičenju. Amela Terzić plasirala se u finale na 1.500 metara, sa trećim vremenom u kvalifikacijama (4:14,64) i u nedelju (14.40) će trčati za odličje. Marija Vučenović će od 16.30 bacati koplje u velikom finalu, pošto je u kvalifikacijama osvojila 12. mesto (52,52).
Dovoljno iskustva od tad je stekao Bekrić, pa je naučio i kako se raspoređuje snaga kada u tri dana mora tri puta da izađe preponama na megdan. Prvi favorit je u kvalifikacijama imao tek šesto vreme - 50,48, a u polufinalu četvrto - 49,83, koje je bilo čak sekund sporije od ličnog rekorda.

Majstorski je naš as opustio rivale, dao nadu barem četvorici da mogu do zlata, a onda ih sve "prešišao" u samoj završnici finala, na poslednjoj prepreci. Čim je prošao kroz cilj, Emir je primio čestitke od trenera Mirjane Stojanović, koja je postigla pravo čudo sa "vunderkindom" u prethodne dve sezone.


FAVORIT U MOSKVI
ZA medalju na Olimpijskim igrama u Londonu, u disciplini 400 metara prepone, bilo je potrebno trčati barem 48,30. Daleko je Emir još od tog rezultata, ali na prošlom SP u Daeguu je 48,80 bilo dovoljno za odličje! Emir Bekrić sa novim rekordom 48,76 može da se nada ne samo plasmanu u finale, već i borbi za mesto na tronu.

- Sa rezultatom ispod 49 sekundi, otvorena su mi vrata na svakom takmičenju - rekao je nedavno Bekrić.










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Ned 14 Jul - 21:36

Zlato, tri rekorda i norma za Amelu
IZVOR. B92 | AK

Srpska atletičarka Amela Terzić osvojila je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na prvenstvu Evrope za mlađe seniore u Tampereu

Vesti iz atletike 203747317051e2c346e4c23144350792_orig

Terzićeva je u finalnoj trci u Finskoj pobedila u vremenu 4:05,69 minuta i na taj način postavila lični, nacionalni i rekord šampionata.

Ovim rezultatom srpska atletičarka je ispunila normu za Svetsko prvenstvo, koje je na programu od 10. do 18. avgusta u Moskvi.

U sjajnom finalu na 1.500m Terzićeva je istrčala trku karijere, a bila je brža od Korine Herer (4:07,71 min) i Lauri Muir (4:08,19).

Vesti iz atletike 56746407751e118549afcd540596896_orig
ass.org.rs

"Jako sam srećna. Dan pred trku sam imala nekih poteškoća sa zadnjom ložom, ali sam za finale bila spremna i trčala sam hrabro. Još uvek nisam svega svesna, ali sam prezadovoljna trkom i mojim rezultatom", izjavila je Terzićeva.

U nedelju će u finalu nastupiti i Marija Vučenović, u bacanju koplja (16:30). U subotu je evropski šampion postao Emir Bekrić.










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610Sub 27 Jul - 19:36

Šou Juseina Bolta u Londonu



Olimpijski i svetski šampion pobedio na mitingu Dijamantske lige u vremenu 9,85 sekundi, čime je najavio da će na SP u Moskvi jurišati na izgubljeno zlato iz Daegua 2011.










Vesti iz atletike Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Vesti iz atletike Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz atletike   Vesti iz atletike Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Vesti iz atletike
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Legende atletike
» Najveći uspesi Srpske atletike
» Vesti iz auto/moto sveta
» Motorevija - vesti
» Vesti iz odbojke
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Sport :: Ostali sportovi-