Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ko je kriv u udesu ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 22:22

Pozdrav,

interesuje me Vase misljenje o sledecem udesu :

raskrsnica je regulisana semaforskom signalizacijom, na trotoaru su jasno postavljeni znakovi koji obelezavaju obavezan smer za vozila, takodje su i na kolovozu jasno vidljive strelice za obavezne pravce,sredina rasrsnice je jasno obelezena isprekidanim linijama u dozvoljenim smerovima.

* Vozilo 1. stoji u traci kojoj je obavezan pravac kretanja levo.
Po ukljucenju zelenog svetla na semaforu vozilo 1. dolazi do linije preglednosti i tu staje.Obraca paznju na vozila iz suprotnog smera.Suprotni smer ima dve trake jednu za pravo i levo, drugu samo za desno.Vozac vozla 1. kada je utvrdio da je 4-5 automobila iz prve trake (za pravo i levo) dalo levi migavac a da su vozila iz druge trake( za desno) zapocela skretanje desno , zapocinje sa skretanjem u levo jer je raskrsnica slobodna za njegov prolazak.
*Vozilo 2. produzava pravo iz trake za desno i dolazi do direktnog sudara sa vozilom 1.

KO JE KRIV ?

Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:03

Ja mislim Vozilo 1 jer je trebao da propusti sva vozila koja su se nalazila u toj traci bez obzira što je Vozilo 2 odlučilo da nastavi pravo iako je imao uključenu signalizaciju za desno happy










Ko je kriv u udesu ? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:17

Vozilo 2 se nalazilo u traci sa obaveznim smerom za desno, i iz te trake je odlucilo da produzi pravo ( inace ulica u koju je trebalo da skrene vozilo 1 i vozilo 2 je sa dve trake- za oba automobila) tako da je vozilo 2 napravilo obilazenje kolone vozila s desne strane, pogresno prestrojavanje, nepostovanje obaveznog smera......... vozilo 1 se kretalo jasno obelezenom isprekidanom linijom za skretanje dok vozilo 2 nema isprekidanu liniju za nastavak pravo kroz raskrsnicu.

Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:22

Da svejedno je mislim, jer vozilo 2 je vozilu 1 sa desne strane i tada je pravilo desne strane, jer su znači obe trake imale zeleno svetlo na raskrsnici ....










Ko je kriv u udesu ? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:30

1. Mislim da je uvijek kriv onaj koji skreće, dakle vozilo 1.

2. Ja da sam u vozilu jedan nebi gledao po raskršću da li i kakve ima horizontalne signalizacije vozilo 2. Prvo, jer nisam soko, a drugo, pratim semafor. Propustio bi budalu. Pogotovo jer ima traka po kojoj se ono može kretati, budući da nije napisano da je vozilo 2 izašlo sa ceste. Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:37

Znaci da na nekim raskrsnicama vozac koji zeli da skrene levo moze da osedi cekajuci da nema nikog ko se nalazi u suprotnom smeru za svaki slucaj nema veze sto on postuje pravila, ako je drugi vozac odlucio da ih nepostuje..... happy
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:41

Eh... Rolling Eyes ...za miliciju je to najmanje bitno... Laughing ..pravila postoje i moraju da se poštuju happy Laughing










Ko je kriv u udesu ? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:44

Pa da o tome se i radi ..... sto je najgore od svega o pravilima i da li vaze za sve....... napisali su oni da je vozilo broj 2 napravilo prekrasj po sim pravilima saobracaja..... ali.....
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:44

Maki ::
Znaci da na nekim raskrsnicama vozac koji zeli da skrene levo moze da osedi cekajuci da nema nikog ko se nalazi u suprotnom smeru za svaki slucaj nema veze sto on postuje pravila, ako je drugi vozac odlucio da ih nepostuje..... Ko je kriv u udesu ? 2980587701



Kada skrećem u lijevo, pratim vozila koja mi dolaze u susret, ili mi mogu doći u susret. Moj grad je pun kretena koji možda nisu ni položili vozački, ili su ga položili u nekoj vukojebini bez semafora. Nisu mi ni važna pravila, već računam na budale koje ih se ne pridržavaju. Ili ih čak ni ne znaju. Da mogu svašta uraditi. Kada ocijenim da imam mjesta za proći, ja opletem po gasu u sred raskršća i izvučem se. Laughing










love
Nazad na vrh Ići dole
nero

Master
Master

nero

Muški
Poruka : 5826

Lokacija : Novi Beograd

Učlanjen : 28.10.2011

Raspoloženje : sanjam ciklamu


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:45

...nekad je bolje osedeti, nego biti u pravu..Wink
Nazad na vrh Ići dole
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:48

Kada skrećem u lijevo, pratim vozila koja mi dolaze u susret, ili mi mogu doći u susret. Moj grad je pun kretena koji možda nisu ni položili vozački, ili su ga položili u nekoj vukojebini bez semafora. Nisu mi ni važna pravila, već računam na budale koje ih se ne pridržavaju. Ili ih čak ni ne znaju. Da mogu svašta uraditi. Kada ocijenim da imam mjesta za proći, ja opletem po gasu u sred raskršća i izvučem se. Laughing[/quote]

Da je samo pratiti pratila i ja ali je in izleteo iza vozila koje skrece desno i direktno u mene :(
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:51

Što sam sve vidio na cesti, a pogotovo na raskršćima, užas. Obavezno gledam na lijevo, kada mi za ravno zeleno, jer stoka i u crveno prolazi.

Zato fućkaj pravila i tko je u pravu. Računaj na budale da te mogu blebnuti, i tako vozi. Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:52

Ali kažeš da ta traka u koju skrećeš ulevo, ima zeleno svetlo za pravo i ti za levo? Ti skrećeš kad su se sklonili ovi što idu pravo i levo a u toj drugoj traci što iz suprotnog pravca skreće u desno je ovaj krenuo pravo?

Opet mislim da je vozilo 1 krivo think happy










Ko je kriv u udesu ? Haoss10


Poslednji izmenio Shadow dana Ned 21 Apr - 0:05, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:53

Maki ::

Da je samo pratiti pratila i ja ali je in izleteo iza vozila koje skrece desno i direktno u mene :(



To ti pričam Maki. Ko je kriv u udesu ? 2294901356

Ja blebnem po gasu da nestanem iz raskršća što prije. Very Happy

Mene bi vjerovatno promašio. Ko je kriv u udesu ? 1240115254










love
Nazad na vrh Ići dole
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:55

evo kako su mi objasnili da se to tumaci :
U ovom slucaju jako je vazno kako je obelezena ulica u koju su trebala da skrenu vozila 1 i 2 (iako vozilo 2 i nije skrenulo nego je nastavilo pravo). Ako ta ulica ima dve ili vise traka obelezenih na kolovozu, onda je vozilo 1 prilikom skretanja ulevo, trebalo da udje u krajnju levu traku, a vozilo dva prilikom skretanja udesno u krajnju desnu traku ulice u koju skrecu. To bi onda znacilo da je za udes krivo vozilo 2 koje umesto da je skrenulo u obaveznom smeru, u svoju traku, nastavilo kretanje pravo i skrivilo udes. Ako ulica u koju su skretala vozila ima samo jednu traku, za udes je krivo vozilo 1 koje je moralo da propusti vozilo 2 koje mu je dolazilo sa desne strane, bez obzira da li je to vozilo skretalo desno ili je nastavljalo pravo (pa cak i ako je bilo u traci za desno). Zato je vazno kako je na kolovozu ili saobracajnim znakom obelezena ulica u koju su nameravala/trebala da skrenu vozila 1 i 2 iz tvog primera.
Nazad na vrh Ići dole
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:57

Shadow ::
Jedino mi je čudno što ako je to ulica sa istim pravom prvenstva, semafor uključuje istovremeno zeleno svetlo za pravo a i za skretanje udesno happy ..jer bi tada trebalo ili da bude uslovno zeleno za desno ili je bilo crveno svetlo za desno ali pošto se on nalazio u toj traci a prošao je pravo ....tada bi i u tom slučaju on bio kriv ... happy



Imamo dve trake ja svoju za skretanje u tu ulicu a on svoju svako iz svog obaveznog pravca zato pusta semafor obe strane
Nazad na vrh Ići dole
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Sub 20 Apr - 23:58

Abu Dabi ::
Maki ::

Da je samo pratiti pratila i ja ali je in izleteo iza vozila koje skrece desno i direktno u mene :(



To ti pričam Maki. Ko je kriv u udesu ? 2294901356

Ja blebnem po gasu da nestanem iz raskršća što prije. Very Happy

Mene bi vjerovatno promašio. Ko je kriv u udesu ? 1240115254



Uh ne bi bolje obako veruj mi s obzirom ko je sedeo pozadi
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Ned 21 Apr - 0:09

Maki ::
evo kako su mi objasnili da se to tumaci :
U ovom slucaju jako je vazno kako je obelezena ulica u koju su trebala da skrenu vozila 1 i 2 (iako vozilo 2 i nije skrenulo nego je nastavilo pravo). Ako ta ulica ima dve ili vise traka obelezenih na kolovozu, onda je vozilo 1 prilikom skretanja ulevo, trebalo da udje u krajnju levu traku, a vozilo dva prilikom skretanja udesno u krajnju desnu traku ulice u koju skrecu. To bi onda znacilo da je za udes krivo vozilo 2 koje umesto da je skrenulo u obaveznom smeru, u svoju traku, nastavilo kretanje pravo i skrivilo udes. Ako ulica u koju su skretala vozila ima samo jednu traku, za udes je krivo vozilo 1 koje je moralo da propusti vozilo 2 koje mu je dolazilo sa desne strane, bez obzira da li je to vozilo skretalo desno ili je nastavljalo pravo (pa cak i ako je bilo u traci za desno). Zato je vazno kako je na kolovozu ili saobracajnim znakom obelezena ulica u koju su nameravala/trebala da skrenu vozila 1 i 2 iz tvog primera.

Zar se vozilo 1 nije nalazilo dobro prestrojeno za skretanje ulevo i nije se nalazilo u krajnjoj levoj traci?










Ko je kriv u udesu ? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Ned 21 Apr - 0:13

Shadow ::
Maki ::
evo kako su mi objasnili da se to tumaci :
U ovom slucaju jako je vazno kako je obelezena ulica u koju su trebala da skrenu vozila 1 i 2 (iako vozilo 2 i nije skrenulo nego je nastavilo pravo). Ako ta ulica ima dve ili vise traka obelezenih na kolovozu, onda je vozilo 1 prilikom skretanja ulevo, trebalo da udje u krajnju levu traku, a vozilo dva prilikom skretanja udesno u krajnju desnu traku ulice u koju skrecu. To bi onda znacilo da je za udes krivo vozilo 2 koje umesto da je skrenulo u obaveznom smeru, u svoju traku, nastavilo kretanje pravo i skrivilo udes. Ako ulica u koju su skretala vozila ima samo jednu traku, za udes je krivo vozilo 1 koje je moralo da propusti vozilo 2 koje mu je dolazilo sa desne strane, bez obzira da li je to vozilo skretalo desno ili je nastavljalo pravo (pa cak i ako je bilo u traci za desno). Zato je vazno kako je na kolovozu ili saobracajnim znakom obelezena ulica u koju su nameravala/trebala da skrenu vozila 1 i 2 iz tvog primera.

Zar se vozilo 1 nije nalazilo dobro prestrojeno za skretanje ulevo i nije se nalazilo u krajnjoj levoj traci?


Jeste vozilo 1 se nalazilo sve po propisi u levoj traci za skretanje u levo po isprekidanim linijama na raskrsnici sve po propisu.A ulica u koju se ulazi ima dve trake za vozila koja ulaze sa leve i sa desne strane zato semafor pusta obe trake.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Ned 21 Apr - 0:38

Onda je vozilo1 imalo vremena da stane ....To me podseća na ono kada pešaci prelaze preko pešačkog i vozila u prvoj, drugoj traci stanu ali se zato onaj u trećoj napravi pametan pa želi da prođe bez stajanja Rolling Eyes ...I sad naravno, pešaci ne vide da onaj pametan prilazi velikom brzinom i nema nameru da stane i ne daj bože desi se nesreća Neutral ...Koga briga ko je u pravu kada se šteta napravi..ali ....










Ko je kriv u udesu ? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Ned 21 Apr - 0:42

Shadow ::
Onda je vozilo1 imalo vremena da stane ....To me podseća na ono kada pešaci prelaze preko pešačkog i vozila u prvoj, drugoj traci stanu ali se zato onaj u trećoj napravi pametan pa želi da prođe bez stajanja Rolling Eyes ...I sad naravno, pešaci ne vide da onaj pametan prilazi velikom brzinom i nema nameru da stane i ne daj bože desi se nesreća Neutral ...Koga briga ko je u pravu kada se šteta napravi..ali ....

vozilo 1 i jeste stalo odmah cim je primetilo drugo vozilo da ide ka njemu ali se vozilo 2 zakucalo u njega :(
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Ned 21 Apr - 10:33

Mslm da vozača vozila 1 odgovornosti oslobadja samo to ako je vozač vozila 2 dao pokaziavač pravca za skretanje desno, mada ako se nalazio u traci u kojoj je obavezan pravac desno i to nije stvar koja je zanemarljiva. Ovo je pitanje za stručnjaka i ima elemenata koji su olakšavajuća okolnost za vozača vozila br. 1, ali sve to treba dokazati.

Lično uvek sačekam u takvim situacijama, i onda kad ga čekam na raskrsnici, a on skrene desno a ja stojim jer sam mislio da ide pravo a on se ne udostoji da da migavac, ****** mu sve žensko i muško do desetog kolena unazad!
Nazad na vrh Ići dole
Maki

Član
Član

Maki

Ženski
Poruka : 11

Učlanjen : 20.04.2013


Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610Ned 21 Apr - 12:03

Kayser Soze ::
Mslm da vozača vozila 1 odgovornosti oslobadja samo to ako je vozač vozila 2 dao pokaziavač pravca za skretanje desno, mada ako se nalazio u traci u kojoj je obavezan pravac desno i to nije stvar koja je zanemarljiva. Ovo je pitanje za stručnjaka i ima elemenata koji su olakšavajuća okolnost za vozača vozila br. 1, ali sve to treba dokazati.

Lično uvek sačekam u takvim situacijama, i onda kad ga čekam na raskrsnici, a on skrene desno a ja stojim jer sam mislio da ide pravo a on se ne udostoji da da migavac, ****** mu sve žensko i muško do desetog kolena unazad!

znam to sve ali isto znam i da su nas ucili kada se primenjuje pravilo desne strane a koliko vidim nije se promenilo:
PRVENSTVO PROLAZA
Utvrđivanje prioriteta znakova u saobraćaju pri određivanju prvenstva prolaza na raskrsnici
Prioritet znakova u saobraćaju je sledeći, od najnižeg ka najvišem :

1.saobraćajni znak – horizontalni
2.saobraćajni znak – vertikalni
3.semafor
4.saobraćajac
Znak višeg prioriteta uvek „poništava“ značenje odnosno važnost onog sa nižim prioritetom.

Tek ako nema nijednog od gore navedenih znakova primenjuju se sledeća pravila saobraćaja :

pravilo desne strane – na raskrsnici ili u susretu sa drugim vozilom, vozač je dužan da propusti vozilo koje dolazi sa njegove desne strane
pravilo prvenstva prolaza vozila koje zadržava pravac kretanja na raskrsnici ili skreće udesno u odnosu na vozilo koje dolazi iz suprotnog smera i seče njegov pravac kretanja
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ko je kriv u udesu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je kriv u udesu ?   Ko je kriv u udesu ? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ko je kriv u udesu ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Facebook zanimljivosti
» Fejsbuk nas ipak čini nesrećnim
» Poplave u BiH, Srbiji, Hrvatskoj nisu se dogodile slučajno, za sve je kriv...?
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Auto/Moto ::  Auto/moto svet-