Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Humor-nekad i sad

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610Ned 3 Feb - 18:53

Sta nam se desilo sa humorom?Realno,one emisije,serije koje se danas emituju pod nazivom humoristicke su trivijalne,obiluju vulgarnim izrazima ,psovkama i to bi trebalo da je smesno.Od domacih serija,koje su u sebi uvek imale dozu humora,zabave i koje smo s nestrpljenjem ocekivali izgleda da se odustalo,ili smatraju da nnece biti publike.Mada ne mislim da je ovo drugo,jer ,recimo-Moj rodjak sa sela- je pored zanimljive radnje imao tu dozu humora koja ume da ucini serije nezaboravnim.Mislite li da je stvar u sustini u komercijalizaciji,zelji za brzom zaradom ili mozda smatraju da mi kao publika ne zasluzujemo bollje?
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610Ned 3 Feb - 19:53

Iskreno, nikada mi se nisu dopadale naše serije a ni filmovi samo iz tog razloga. Jer su prepuni tih degutantnih psovki i radnje u kojoj se najviše pažnje poklanja nekim scenama seksa Rolling Eyes

Jedino što valja i što je i dan danas smešno su oni stari filmovi kao što su Maratonci, Sabirni centar i Tesna koža ..Tu se uvek nasmejem iako sam ih gledala mnogo puta Laughing

Ove sad, humorističke emisije, serije...ja zaista ne znam šta je tu smešno confused ..Ali to verovatno zavisi od scenarista, reditelja , njihovog izbora i njihovog smisla za humor .. confused










Humor-nekad i sad Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610Uto 5 Mar - 14:16

Ako govorimo o humoru na tv-u, pamtim da su nekada i domaće i strane serije i filmovi imali mnogo zdraviji humor. Zadnjih nekoliko godina ima dosta onog niskog, prostačkog i "sirovog" humora koji zabavlja široke mase. Tu dolazimo do pitanja, da li zaista zaslužujemo nešto bolje i kvalitetnije? Ko su ljudi koji nam serviraju humor i da li to ima veze sa komercijalnim programom ili ih jednostavno mrzi da smisle nešto inteligentnije a smešnije...nešto što će možda kroz taj humor imati i korisne stvari. Svi odlučuju da li će nešto gledati ili ne, jer sam se naslušao o gledanosti neke televizije u vreme emitovanja takvog "humorističkog" programa. Da li nam to pokazuje merilo vrednosti nas samih do koje smo se srozali ili jednostavno nemamo u tom trenutku šta drugo pametnije da radimo, pa se prilepimo uz tv i gledamo gluposti koje nas zabavljaju na takav način.

Humor sa političarima, religijom, bolesnima...zaista je nešto najniže do čega jedan čovek može da se sroza, pored ovoliko zdravijih tema koje se mogu upotrebiti sa bi se osmislio neki humoristički program. Da li to onda znači da više nemamo ideja da se iskreno nasmejemo i da smo u krizi čak i sa normalnim humorom? Gledam kako na nekim televizijama izvrgavaju ruglu upravo ono što bi trebalo da nam služi kao polazna tačka za osnovnu kulturu i vaspitanje, a da ne pominjemo ponižavanje nekih istorijskih događaja, ličnosti, hendikepirane, sirotinju...Postalo je sve "već viđeno".
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Član
Član

Hana

Ženski
Poruka : 79

Godina : 40

Učlanjen : 18.03.2013


Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610Uto 19 Mar - 22:55

Nazalost dobar deo danasnjeg humora koji se provlaci u medijima je spao na jedan veoma nizak nivo ( da ne kazem neki ruzniji izraz ) i sve manje je zdravog humora. Sarkasticni humor je takodje cest u drustvu, primecujem, i mada on nije los ponekad, ipak ne valja preteravati.

Generalno mislim da su ljudi, zbog nacina zivota, pomalo izgubili nit sa humorom...
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610Pon 30 Sep - 13:44

Nema se tu što čuditi.
Nove generacije sve manje čitaju.
Sve manje razgovaraju.
Sve im je manji fond riječi kojim se služe.
Sve manje uče i znaju.
Sve manje kreativno razmišljaju.
Sva su "prizemnije".
Opsjednute su "imanjem", tj vlasništvom.
Opsjednute su seksom.

Pa su se takvima produkcije, a time i scenaristi okrenuli.
Pa dobiju humor ne kakav zalužuju, već kakav razumiju.
Plitak, prizeman, vulgaran, "seksualan". happy










love


Poslednji put izmenio Abu Dabi dana Pon 30 Sep - 18:31, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610Pon 30 Sep - 15:01

Pravo osvezenje happy 
Nazad na vrh Ići dole
Tomiša

Super Član
Super Član

avatar

Muški
Poruka : 774

Učlanjen : 01.09.2012


Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610Sub 5 Okt - 13:55

Humor - je onakav kako ga svako od nas " po na osob doživljava " happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610Uto 8 Okt - 7:42

Kao i po svakom pitanju i humor je stvar ukusa i ličnog dojma koji na nas ostavlja.Nekome su neke stvari smešne , nekom bizarne a neko u svemu tome vidi samo - glupost confused 











Humor-nekad i sad F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Tomiša

Super Član
Super Član

avatar

Muški
Poruka : 774

Učlanjen : 01.09.2012


Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610Ned 13 Okt - 17:59

Ko se poslednji smeje - najsporije kapira.happy ( Laughing Laughing Laughing  )
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610Uto 27 Mar - 12:33


Humor , nekada:

Među deset najstarijih viceva našao se i onaj o egipatskom faraonu 1.600 godina prije nove ere:
"Kako zabaviti faraona kojem je dosadno? Nakrcaj brod mladih žena odjevenih samo u ribarske
mreže niz Nil i pozovi faraona u ribolov".
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Humor-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Humor-nekad i sad   Humor-nekad i sad Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Humor-nekad i sad
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Crni humor
» Kako smuvati devojku?
» Guča nekad i sad
» Crtaći, nekad i sad..
» Venčanice nekad i sad
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-